Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
22. mar 2010

mysli pozitivne blumi ze cim viac spinka tym rychlejsie sa zotavi

blumka
22. mar 2010

jj..mas pravdu...a tak je krasne dnes, skoda ze nemoze ist von...ale hlavne nech sa da dokopy

mimisash
22. mar 2010

Blumi mozno mu to nevadi ale najma pri papani pocujem ako sa mu tazsie dycha....tak preto by som ho radsej odsala a aj dost kycha, nostek mu vytieram 3 x denne s pamyconom.
Zucana aj mne bolo povedane ze pokial dociahne, len to prave sa malemu nepaci, bojim sa aby som mu daku neublizila, tvoje bambino drzi alebo protestuje pri odsavani?

maculik
22. mar 2010

tak sme doma zvonku, Petko spal v kociku rekordnu hodinu, teraz ale uz reve o dusu, ideme papat 😀

blumi, presne takto reaguje Adelka - spi aj 3,5-4h cez den, ked je chora, bezne spava tak 1,5-2h. Ale ked jej zaberu atb, co je zvycajne na 2., max.3.den, tak uz je hned poznat.

zoska, a keby si jej ho trosku prilepila sem-tam detskym leukoplastom? Myslim, ze alex tak robi Jakubkovi.

Petko ma tiez sopliky, tak davam tie morske kvapky a ked ma zapchaty nostek, tak aj Nasivin. Zatial neodsavam.

No, ideme papat, lebo ohluchnem 😀

blumka
22. mar 2010

mimi, Juli ma nieco podobne, aj ked jej to az tak pri jedeni nevadi a nam lekarka kazala vytierat nasivinom a davat fenistil na odpuchnutie slinice a odsavat mame minimalne...takze ja odsavam raz za 2-3dni..ale vravim Juli to nevadi..to skor mne, ked pocujem ako chrci...
pamycon vam kazala lekarka, lebo to je antibiotikum, tak aby si zbytocne nedavala ked netreba

blumka
22. mar 2010

macu, presne, ked lieky zaberu okamzite je poznat rozdiel 😀 uz sa asi zobudila, tak ju idem pozriet, ci nema teplotu..chuda moje

olifcek
22. mar 2010

zuci, uz?

mne sa podarilo...oliv sa mi pri presunuti na postel zobudila, ale zaspavala, tak bola tisko...az posl. par sekund, mozno minutku plakala, nastastie nevrestala....ale teraz spi v naruci...hech...takze vonku este nejdem a j spat potrebujem, no tiez nehrozi....vyzera, ze je jej fajne, nechcem ju rusit 😉

blumi ako? bola teplota?

mimisash
22. mar 2010

ano pamycon mam od dok. ...a presne asi aj mne to viac vadi ako jemu ....skusim tu odsavacku viac zasunut ...ci to pomoze.
baby dik za rady.

blumka
22. mar 2010

olif, nebola som skusat, nieco sa jej sniva, zo sna rozpravala, som myslela ze sa budi..tak ju nechcem budit...ked vstane pojdem skusit...
ja pojdem von s juli o hodinku, pride mamina tak ju necham s Terezkou a pojdem sa prejst..uz mi treba zmenu

blumka
22. mar 2010

uz je hore..bez teploty..jupiiiiiiiiii

zucana
22. mar 2010

jj bola som len mala sa prebrala pak tam som ju musela dosytit a zas spi na mne...potvoracky to su co postielky nepoznaju....
mama mi vravi ze nemam jej uz davat jest ze ma licka akoby tam nieco mala 😀

zucana
22. mar 2010

supis blumi...vidis pomohol spanok 😉

zucana
22. mar 2010

vid dnesna foto 😀

matesl
22. mar 2010

baby, tak maly mi zas vygrcol zeleny hlien...to co moze byt, nemam pocit, ze ma sopliky... 😖

zucana
22. mar 2010

matesl neviem skus zavolat doktiorke...

maculik
22. mar 2010

blumi, ten fenistil ako davas, kvapkami vytieras nostek?

my sme vcera trochu prestavali obyvku, kedze tu spavam s malym, nech je v jednej casti telka a gauce a v dalsej spaci kut. A pritom sme rozobrali Adelkine puzzle (to penove), tak to mam za ulohu dnes zlozit, idem sa do toho pustit, aj ked sa mi velmi nechce 😝

blumi, a ked spominas to rozpravanie zo spanku, ja som tuto noc isla Adelku prikryt (lebo manzel spi tak, ze aj ked Adelka zamrnci, tak sa nezobudi, len ak zacne plakat), a ako som ju prekladala z periny pod perinu, tak zo spanku zacala ze Pepe? Pepe? a spala dalej. Som sa musela usmiat, asi sa jej nieco o Petrikovi snivalo 🙂 🙂

maculik
22. mar 2010

zuci, kraasna fotka, a tie licka ma fakt fajne 😀 😵

blumka
22. mar 2010

maculik, nevytieram, papat davam..na lyzicke alebo do mlieka jej supnem 3 kvapky

katina2209
22. mar 2010

No babulky mne nefungoval net a teraz som sa zastavila malý ma tiež dnes urevaný dník som varila umývala kúpelnu záchod všetko za pochodu s kočíkom teraz mi na chvílku zaspal tak píšem a dočítala som vás....
baby ja som varila a s nohou som kočíkovala musela som rýchlo uvariť aby malý mal čo papať keď príde zo školy a teraz ešte sedí pri stole a papá jemu to strašne dlho trvá...
jaj dievčatá ja som už nad všetkými rozmýšlala s tými topánkami no len to že mi sme na štvrtom poslednom poschodí bez výťahu tak je mi to čudné,že keby sa nejaký bezdomovec dostal do vchodu tak by išiel akurát na štvrté som sa pýtala aj susedov všetko sú tu slušní ľudia tak neviem ešte ma napadlo upratovač čo tu umýva schody,ale to asi nie no určite keď ho uvidím sa ho opýtam kedy naposledy umýval schody,.... je mi to tak ľúto že ľudia sú také sviňe aj ja som veľmi naivná a verím ľuďom ☹
blumka inak to som rada,že Tete je už lepšie...
matesl aj môj malý stále grcká no nie prúdom a dnes je hrozne nekludný inak to zelené čo ti
grcká môžu byť hlieny ani ich nemusíš vidieť...

katina2209
22. mar 2010

A uz zase placeme ach jaj to spal pol hodinku ani nie...

katina2209
22. mar 2010

maculík aj Matko ma to akne na tvari take draplave vo stvrtok idem k lekarke tak sa spytam co s tym robit alebo len nechat tak to sa mu este asi cisti kozicka....
zuci mala je krasna baculka..

maculik
22. mar 2010

kati, tak potom mi, pls, tiez daj vediet. Lebo Petkovi sa to nejako rozsirilo, take cervene, draplave, dufam, ze to zmizne...

katina2209
22. mar 2010

maculik,aj Maťko to má také malé zhluky vyrázticiek a potom mu to schne a je to také draplave tak neviem ci to mam kremovat a ma to aj na oboci... som zvedava co povie doktorka

katina2209
22. mar 2010

jasne maculik dam ti vediet...

olifcek
22. mar 2010

oliv ma napriklad na oboci take akoby hrubsiu kozu...taku supinkovitu, mieeerne do zlta...ale uz som niekde citala, ze to treba nechat tak, a natierat olejcekom, ci detskym tel. mlieckom len, ked je to moc suche...hech

laxity
22. mar 2010

ahojte

matesl...ja len, že všetko naj maličkému k mesiacu...dnes je náš dátum...takto pred mesiacom 🙂

zucana
22. mar 2010

oliv my sme to mali na oboci a medzi obocim tam uz nemame a mame to po celej hlavicke 😒 to su tie supinky co to volam....
baby vsetko naj k mesiaciku 😉 🙂
prestalo na chvilu prsat tak sla svokra na prechadzku a mam chvilku pre seba 🙂 😎

olifcek
22. mar 2010

zuci jaaaj, to toto si pisala? lebo i my mame niekedy vo vlaskoch, ale to su tie, co sa vycesavaju, kore sa robia, ked fonduela babatkam tvrdne x;o)

maculik
22. mar 2010

kati, presne take mame my, tiez take zhluky vyrazticiek, potom to tvori take suche cervene flaky po celych licach az na celo a za uska.

My sme teraz papkali, trosku cakame, kym vytravi a ideme von v manduce cakat ocka s Adelkou, este tu nie su, lebo manzelovi sa predlzil meeting, dokelu 😒 Hadam tam nebude Adelka hladna, zabalila som jej na poobedie len jogurt.
Ale ved doma spapa hovadziu polievku zo vcera a budem robit este granadir, mnam 😵

zuci, a ako ides vyuzit chvilku pre seba? 🙂

olifcek
22. mar 2010

macu wow, to fakt len v manduce? x;O) super..my uz mame 3500g takze zacneme i my vo velkom..najskor doma a paq vonkuuuu...len stale mam obavy, ze ked malicku dvihnem, ci ma dobre kolienka, ci jej na ne nejak netlacim 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre