Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
29. mar 2010

je hrozne ako kazde grckanie lekari pripisuju refluxu...som niekde u annag citala, ze to casto reflux nie je...hech...my, klop, klop, klop, take nastasti enemame...ale nezavidim vam baby x;o( my sme grckali asi tyzden, kym sme prisli na to, ze netreba vyvysovat, ale nechat odgrgnut a potom je uz dobre...

blumka
29. mar 2010

olif, tak skujte s garonkou nejaky plan, ze kde pojdeme kocikovat 😀 aj ja sa tesim..hlavne nech je uz pekne a tepluuuucko aby sme mohli bez strachu ze ochorieme chodit von 😉

olifcek
29. mar 2010

blumi garonka uz po velkej noci chce x;o) ked bude teplo, co vyzera, ze bude x;O)

len fakt musi byt teplo, aby som moju malu mohla vonku kojit...bohuzial, fakt asi hodku vydrzi, v kociariku...doma i dve x;o) ale mozno, az si zvykne na kocikovanie, tak sa interval predlzi x;o) ja bych sla i do mesta veru x;O)

blumka
29. mar 2010

olif, ved ja tiez urcite az po VN, skor ani nemam cas ;) a vezmes do kociara aj manducu a ked sa jej enbude pacit v kociari tak supnes do manducy, terezka bude tlacit tvoj kocik a mame to vybavene 😀 😀 Mne Juli vydrzi tak 2 hodky v kociku..ale ked uz bude teplo, v lete, sa mozme zlozit niekde na travicku, na deku a nech sa tam valaju 😉 😀

olifcek
29. mar 2010

blumi juuuj, fajna predstavaaa...i na anicku mozeme paq, ze? x;o)

manduca...noooo, uz by sme mali zacat trenovat v nej x;o)))

blumka
29. mar 2010

olif, ja som este na anicke nebola, ale mooozme...ja vobec kosice nepoznam..akurat hlavnu a nasu Krasnu 😀 ale svokra ma zavezie, prip. manzel alebo si nastudujem spoje 😉 aj ked si to neviem celkom dobre predstavit ako sa budem trepat v autobuse s dvoma detmi...
olif, ty ked ides busom tak ti ludia pomozu s kocikom?

blumka
29. mar 2010

baby, ja sa pocuram od smiechu...terezka uvarila akoze vajicko, prisla k babike a vravi jej: tu mas vajicko, neni hojuce us, neboj, zlatko moje, papaj tosicku" 😀 😀

olifcek
29. mar 2010

blumi, pravdou je, ze ked pride iny, nez nizkopodlazny, nenastupujem...do nizkopodlazneho sa vyberiem sama, a ked niekto pomoze, pomoze, ked nie, tak si pomozem sama x;o) ale tak, zatial som sla rano s manzelom, alebo niekto pomohol...asi len raz sa iba divali...x;o)

olifcek
29. mar 2010

blumi TeTe krasne vnima, co sa doma deje x;o) a preto tak krasne rozprava, hehe

blumka
29. mar 2010

olif, to si ju mala pocut ked sme boli u nasich...dobehla zo spalne, kde si moj otec daval lieky s nejakym papierikom, sla ho hodit do kosa a vravi mi: idem zahodit papejik, dedko papal ljeciky, dedko chojucky" 😀
alebo ked jej hovorim, ze sa nejdeme nahanat, kukla dolu na svoje nohy, rozhodila ruky ako ked sa rozculujes a vravi tak nahnevane :nepadnem mam papucky 😀 😀 my sme sa s nasimi tak smiali, ze ako si to v tej hlave pospaja 😀 😀 ja jej stale hovorim ze musi mat obute papucky, lebo moze sa smyknut a spadnut

olifcek
29. mar 2010

blumi juuuj, tesim sa uz i ja, az Oliv bude krasne rozpravat, ako TeTe 😵 tesim sa i na komolenie slov, hehe

zucana
29. mar 2010

cafte baby tak sme spat
tak mala bola dobrucka aj na spiatocnej ceste zahajala a akurat sme prisli dom a papali...
teraz je hyperaktivna...ona sa normalne tak pohybuje ze sa prevracia a hadze na sedenia....uz ju nemozem nechat ani samu na gauci na vankusoch....baby ja vam tak zavidim ze tam ste tak spolu...ja tu mam jednu na kocikovanie aj ta sa chysta stahovat :(

olifcek
29. mar 2010

zuci no sme tu pokopeeee, len je otaaazne, ci nam kocikovanie ozaj vyjde x;o)

ja ale verim, ze jooooooooooooo...

malicku mas sikulku x;o)

olifcek
29. mar 2010

inak..ked pisete o supinkach...Olivka uz nema take to hrubsie supinkovite na oboci...hehe..ani sa to nejak nesupalo...neviiim, kam to odislo, ale fajne x;o)

tu ,,vazelinu,, z DM asi kupim sebe...

zucana
29. mar 2010

olif a na ten pruh som sa ta pytala....ze ked je ten pupocnikovy ze kedy mam ist do nemocky ked stvrdne alebo co?lebo mne nic nepovedali...
a inak zosi tak ked poceste tak nieco poriesime a pak skocime aj do kosic 😉 ja som este v kosiciach nebola...
inak vzdy ked nieco chcem od svokry napr.ako dnes ist von lebo si chcem umyt vlasy a ist sa pomasirovat na to kreslo tak jej prave vtedy do toho nieco vojde....takze tak
teraz tu upratujem a mala sa na mna pozera 😀

olifcek
29. mar 2010

zuci, andilku, prepaaac...no, vlastne sa to asi netyka pupocnikoveho , ale toho, co pada dolu cez brusnu dutinu x;o( ten, co mate vy, je nutne riesit len, ked sa nejak moc zvacsi...

blum jj, ja uz sa na zucanu taaaak moc tesiiim

maculik
29. mar 2010

ahojte, tak sme doma z klbikov, vsetko ok, pozrel mu aj nozicky, kedze ich mal v brusku stocene dovnutra (tu sa to vola ze kacacie nohy), a ma to ok, len este mu to pri prebalovani mam tak masirovat do spicky.
Petko bol dobrucky, ani nemrnkol, cestou spat v aute len pozeral a pred domom zaspal, tak som sedacku nacvakla na kocik a boli sme vyse pol hodky aj s Adelkou vonku. V.isiel spat do roboty.

zuci, ani ja tu nemam nikoho na kocikovanie, ale vo vedl.dedine byva taka Ceska s o 2mes starsou dcerkou od Adelky, tak s nou sme sa parkrat stretli a dufam, ze budeme aj castejsie teraz, ked je teplo.

kati, nie je to ta znacka, je to normalne znacka ze Kaufmann

olif, ta "vazelina" je super, ja uz ju pouzivam na ruky 🙂

maminka, mne to, co pises, pripomina Adelku, presne taka ista bola. A poviem Ti, ze ona je taka pomalsia a pohodlna vo vsetkom - pretacat sa zacala az niekedy v 7mes, sediet tiez az niekedy koncom 9,mes, ak nie aj neskor (to si pamatam, lebo ked mala 8,5mes, tak sme zacali privykat na jasle a viem, ze tam velmi dlho este nesedela, len tak lezala a plazila sa), lozit az v 11- dovtedy sa len plazila, a chodit az v 15. Aj zuby jej neskoro zacali rast a stale jej dokonca chybaju vsetky ocne. A pritom je zdrava, dr vzdy povedala, ze proste ma svoje tempo a ze nemam porovnavat, ze ona by mi povedala, keby bolo nieco zle.
Vtedy som sa nad tym aj trosku trapila, ale teraz uz viem, ze kazde babo je ine a ak aj Petko bude taky, tak uz budem na to pripravena 😀

blumka
29. mar 2010

zuci, no ked ty dojdes do Kosic, tak to sa potrepem z krasnej do mesta aj pesi 😀 😀 bolo by to fajn vas stretnut 😉

zucana
29. mar 2010

no dobre baby tak idem na to pripravovat mm 😀

andrea2603
29. mar 2010

ahojte.
kočky, vy si tu dohadujete stretko? 😵 Aj ja chcem. 🙂

Livka je už trošku kľudnejšia cez deň, ale večer reve o sto-dvesto, aj teraz 😠

Cez víkend som nemala čas na koňa /syn oslavoval 12r./,tak vás trošku počítam, čo máte nové. Ale asi klasika:grckanie, kakanie, kolika a tak. Že?

andrea2603
29. mar 2010

kuk, aká som narástla 😵

olifcek
29. mar 2010

zuci som zvedava, co Ti na to povie x;O) ale isto pojdeme k tej nasej fontane x;o))

adi, boze, ta je nadherna...ocicka jej idu do modra?

garonka
29. mar 2010

čauteeeeeeeeeeee

babky ja sa vam pochvalim videla som malu Olivku tak ta je veľmi prekrasna ako si hajala na vankušiku no užas 😵 😵 😵

olif a ja že čo sa mi tak čkalo 😀 😀 😀 maly mi celu cestu v aute prereval ukľudnil sa až v kočíku uf ale dalo to zabrať ho ukľudniť 😝

blumi šecky tri pôjdeme brazdiť košicke ulice jo? 🙂

inač naš chrust už ma 5180 g a plienky trojky už musíme chuďa ako malo otlačene labky 😕

idem ja jesť tak ešte sem prikvitnem 😎

matesl
29. mar 2010

jeejadi, to kolko vazite, riadne ste plnucky...zlateeeee

olifcek
29. mar 2010

gariiii, no caveeees x;o) malinka mi spinkala takto na vankusiku az dve hodky, nechapacka normalne...odvtedy je sice len na mne, ale neva, za tie dve hodky som stihla cosi porobit, tak mam bry pocit x;o)

a dakujem za krasne slova na moju malinku Olivku x;o)

gari mala si mu dat prso, by hned stichol...ci? x;o)

gari, SUP TO CISLO UCTU, NECH PLIENKY ZAPLATIIIIII, daj foto maleho...hech...

zucana
29. mar 2010

a my sme 2 dni nepribrali ☹ a mame 5280 a mame 3ky.... 😉

garonka
29. mar 2010

mates a ťažky sme poriadne 😀

olif no tak ma zahrialo pri srdiečku ako som malinku videla neskutočne si tam nevinne ležkala prekrasne dievčatko 😵 😵 😵 a ja vravím drahemu že druhe bude dievčatko určite 😅

číselko ti napíšem zajtra jo? eurače nesuria 😉

a vidíš to ma napadlo mu dať cecku a hneď by nereval ale ten folklor v aute sa nedal stíchnuť normalne som bola ohučana 😕

šupnem foto našho chrusta 😀

andrea2603
29. mar 2010

dočítala som zameškané a nakukla som aj do albumíkov, bábätká sú jedno krajšie ako druhé 🙂,ale Miss plné líčka je jednoznačne Viki 🙂
olif, matesl, Livka ďakuje za pochvalu 😵 , v stredu mala 4900g.
gari, my už tiež môžme mať 5 kíl, ale ešte nás netlačia dvojky plienky.

matesl
29. mar 2010

baby a to fakt uz 3 plienky davate?
mne sa zda ze nam su este 1 pampersky OK, a potom miniem huggies, tie su este vacsie..nas ma asi stihlu ritku 😅
a uz mam pripravene 2ky...
a ma aj tie pampers sleep&play, neviem kto sa na to pytal...ale este som neskusala, ale vonaju 😀

garonka
29. mar 2010

tak fotky v albume stihla som to 😀

Adi my sa zaobľujeme na nožkach 😀 tak nas dvojky fajne tlačili a kukam že trojky su oki, su od 4kg do 9kg 😅

mates jo my už sme na 3 prešli 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre