Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
31. mar 2010

skús si dať hlavu na chvíľku do kočíka, ked je tam Olivka a zbadáš, že tam nemá zimu 😉

maculik
31. mar 2010

zuci, tak vam ten vecer nevysiel, no mohla ti to svokra dat aj skor vediet 😒

olif, ja si dam aj cervene aj biele, nie casto, ale sem-tam si deci dam. A pivo vacsinou nealko alebo ked alko, tak Vladko kupi s uplne najnizsim obsahom alkoholu, ake maju, a z toho si dam tak 2dcl. Ale jasne, ze nie naraz, chlipkam.
Mne este v Luxe, ked som z nemocky odchadzala, hovorila sestricka, ze kludne aj 3dcl vina, ale to nehrozi, ved to bezne som bola z takeho mnozstva "vesela", a nie keby to mam pit teraz, ked uz v podstate 2,5r (odkedy som zistila, ze som tehu s Adelkou) vobec nepijem (az na tie obcasne deci vinka).
Ved manzel uz vyjednava, ze dokedy chcem teraz kojit, ze nech len do decembra, nech uz na Silvestra nemusi pit celu flasu sam 😀

Adelka uz buva, zase mala horucku 38,9, ale po cipku jej klesla a uz vymyslala somarinky, Petko sa mrvi v postielke, napapany je az az, tak neviem, co nechce spat. A manzel isiel kupit plienky do velkeho obchodu, kedze cestou z roboty zabudol v obyc.drog., tak teraz bude musiet drahe pampers, lebo pre Adelku uz su akurat tak na rano.

zoska
31. mar 2010

ahojte

my sme na klbikoch nepochodili az tak dobre ☹ mame II.a- vraj trosku plytsie jadierka, treba balit s 2 plienkami 🙄
musim kupit vacsie postolky, tieto co ma su uz male, a to som ich ani nepouzila
hlavna vec, ze v porodke mi povedali ze nalez v norme a teraz toto 😔

moja dr. nemerala hlavicku zatial ani raz 😠

mala je uz 2hodiny po kupani a krmeni a zase nespi, negrcka ale ma kyselinu, uz e aj unavena ale strhava sa zo spanku a place 😒

olif ja som mala minule asi deci cierneho piva 😝
a niekde som citala ze pohar cerveneho vina je dobry na tvorbu mlieka 😕 ale to som este neskusala 😀

maculik
31. mar 2010

adka, aj ja som presne tak obliekla Petka, ked bolo minule tych 18-20st. A vlasky mal potom aj tak spotene 🙂

teraz pocujem z postielky take zvuky, ze sa az smiat musim, Petko z celej sily cmula päsť a dychci pritom ako psik, no nechapem, ci je este hladny alebo co. Len cakam, kedy spusti, ze chce este jest, ale to uz sa pogrcia, pazros jeden 😝

inak, aj vam drobci niekedy tak rychlo dychaju, ako ked psik dychci napriklad?

andrea2603
31. mar 2010

zoska,. ☹ , a kedy idete na kontrolu?

zoska
31. mar 2010

andy v 3mesiacoch kontrola

maculik, Adelke skore uzdravenie...dufam, ze to neprerastie do niecoho vacsieho

zucana
31. mar 2010

krasne vyrocie mame 😉 cmuk vsetkym
a olif zajtra drzim palceky

zucana
31. mar 2010

ako nikdy predtym 😵

olifcek
31. mar 2010

adi mame doma urcite 22 mozno i kusok viac x;o) a uz sme doma bez ciapocky, capicku davam uz len po kupeli...kedy jej uz nemam dat ani po kupani? V LETE?

ked je vonku kolko minimalne, kapucnu netreba? ono, my uz nemam vela vecicieks kapucnou, len jeden overalik, jeden hrubsi svetrik a par mikin x;o)

adik verim, ze ten puder pomoze...mas ten uz s azulinom,ze? fakt, odkedy davam len ten puder, mame krasnu ritku...sudocream tak dobre nerobil...a pritom tenpuder stoji malinko

adka my ked bolo tak prijemne, slnecno, sme mali tiez len body, dupky, svetrik, ciapocku, fusak, vanicka akociarik x;o) mamka chcela, ze nech Olivke necham este v aprili fusak, aby mala teplo od chrbta...

ale jo, oliv ma tepluuucko v kociariku, sem tam jej dam ku tvaricke ruku, alebo jej chytim rucku 😉

andrea2603
31. mar 2010

no, ako vám je dobre, hlavne tej mladšej 🙂

zoska
31. mar 2010

zuci pekne vyrocie dodatocne zelam 😵
ale vidim, ze sa mate krasne 😉

idem manzela vystriedat pri malej, kym si hlasivky vykrici ☹
dobruuu

andrea2603
31. mar 2010

olif, kapucňu nie, ked je viac ako 15, ale to musíš ty tak cítiť, lebo veľa robí aj vietor alebo prípadné zamračenie. Ja dávam po kúpaní čiapku, len ked aj hlavu umyvam a asi po 1/2hodinke ju dám dole.

andrea2603
31. mar 2010

ideme už aj my spinkať, dúfam 😅 . Dobrú noc.

loginka
31. mar 2010

baby, potrebujem poradit,
maly je teraz po operacii nejaky cudny, pri papani mi place, aj ked zacne place, vcera som ho pri tom ukludnovala, vstavala snim, davala cumel a tak sme horko tazko prepapali, v noci to bolo ok, dnes od obeda zase zle, teraz vecer som mu znova dala z flasky UM a potom bol spokojny, co to ma byt? neviem ci to suvisi s tou operaciou, kolikou, refluxom alebo omietanim prsnika ako takeho

a mala mi stale sama nekaka, kazdy druhy den jej davam rurku, lebo inak vidim na nej ze jej je zle, akurat ked sme boli v nemocke sa vykakala, inak vobec

matesl
31. mar 2010

kati,

my sme taky balik nedostali, ale injy ale flaska tam nebola...
a na dudli mas z boku vygravirovane cislo, ci ako to mam nazvat tam kukni...,my ciste mliecko stale pijeme z dudlika 1 (novorodenecky) a ked primiesavam Nutriton davam 2 dudlik (od 1 mesiaca)..a netecie nam okolo pusinky 😵
ak by si potrebovala 1 dudlik, ja mam este 2 nepouzite tak ti jeden dam, nekupuj, mne je tolko dudlov nanic, boli totiz pribalene aj k odsavacke, co som nevedela, a dala som este kupit muzovi a predavaju ich po 2 😅

baby o od vcera negrckame, a ja nemam ani co dat do pracky
😉

ja kupem kazdy den a zatial zapareninky nemame...tak som rada

maminnka,
ja este som nedavala ten oxitocin do nosa, zatial odsavam...bo som bola dlho vonku s malym a uz som mala plne prsia, tak som hned odsala, maly mi este spal v kociku.

Zosi,
aj mne sa este strhne zo spania a place, a za chvilu prestane a tak dokola...tak som mu hlakala brusko a potom zaspal

maculik,
aj nas tak funi, a dnes mi tak zle dycha, asi ma to zhustene mliecko v nosohltane a to mu tam chrapci, ale niekedy tak zastane a az po chvili sa nadychne, tak ho sledujem...ale uz teraz mi pravidelne chrapka...

zucana
31. mar 2010

logi neporadim ale vraj kojacie deti s dudlom mozu strajkovat niekedy aj niekolko dni kvoli dudlu...
a dostali sme od navstevy nove saticky...
zosi dakujeme...a je mi to luto s tou vasou princeznou ale nebol po 3 mesiacoch bude vsetko oki aj kontrola na nozky...
tu ni ctake nerobia tak snad sme oki

matesl
31. mar 2010

logi,

myslim, ze pri tej operacii mu isto pohli aj crievkami, asi to chce len cas kedy si najdu svoje miesto, asi ho to este boli ked mu travi alebo idu vetry. moj sa tiez bolestivo puci pri prdkani a to teda ani nie je po operacii pruhu.

a s malinkou aj cvicis nozkami? moj si casto prdka ked mu krcim nozicky k brusku. a teply zabal na brusko si jej skusala dat?, myslim nahriatu teplu plienocku...a dr. si sa nepytala, ze co, ked sama nekaka, aby nevznikla zavyslost a bez rurky sa nevykaka...

matesl
31. mar 2010

zuci, mala je zlatunka, a to co si jej skusala primerat, tie satisky na krst?

olifcek
31. mar 2010

macu, zosi, no ale pivo by som si fakt dala...x;o)

zosi hmm....klbiky...kontrola dopadne urcite faaajn x;o) ja dufam, ze tiez budeme ok, lebo ak by nie, tak uz balit budeme x;o)

macu oliv az mlaska a riadne slinta, ked pasticky papa...oni uz niesu hladni..ved oliv to robi hned ako dopapa a grgame x;o) my nedychame ako psik, len tak slintame...ako boxer x;O) kebyze je starsia poviem, ze jej zubky zacnu rast, ale na to este asi mame hoooodne casu, ze?

adka dakujem za rady a bru nocku

zudi nadhewrne saticky...iste a co tie krstove? nevyrastla z nich? 😉

logi juuuj,,,ja verim, ze to maleho skoro prejde..mozno ho to kusok boli a tak strajkuje, ako matesl pise...

zucana
31. mar 2010

Matesl nie to' SME dnes dostali darcek na leto ;)

olifcek
31. mar 2010

dala som dnesne fotky x;o)

olifcek
31. mar 2010

zudi je zuci 😀

zucana
31. mar 2010

Olif krasne foto a tie okale.ikak januar pre zmenu riesi gramaticke chyby 🙂 to' su tapy

olifcek
31. mar 2010

zuci to vies, niekto mal potrebu dat ostatnym vediet, kde asi pracuje 😀

dakujem za zajtrajsok , ze mi fandite x;o)

zuci jj, bude balit chlapov pohladom x;o)

olifcek
31. mar 2010

no nic, ja uz od unavy odpadavam, Oliv si cucka, nie a nie zaspat...tak si ideme lahnut, tam si moze cuckat kolko chce...

sladke snenie vetkym, hoc len par minutove, ale predsa 😵

zucana
31. mar 2010

Babce vika nam dopriala na vyrocie.zaspala o pol 11 a zobudila sa o 11 presne ked SME skoncili.doteraz bola na orse a zaspava na mne.pekny darcok 🙂 tak predsa romantikus

zoska
1. apr 2010

dobre ranko,
zase sme od pietaj hore ☹ ona takto vstava uz par dni, som nevyspataaa
teraz tu lezi a zatvraju sa jej oci, tak dufam ze zaspi sama a nebude ju treba nosit...
inak v noci sa zobidila o 1nej a potom az o tej 5tej, ale vzdy s placom...kym som nutriton zarobila a muz prebalil, tak zobudila pol domu urcite 😅

zuci, no ze aky darcek vam dala Vikink k vyrociu 😀 zlata

mates nam kazali kvapkat do nosteka Libenar aby sa nosohltn precistil 😉

olif, rastie vam do krásy princezna 😉

zoska
1. apr 2010

a olif ty si tiez kočka, mate pekne tie spoločné fotky
a kde mas profilovku??

zoska
1. apr 2010

a k tym nasim klbom...
hladala som co vlastne znamena hodnota IIa a narazila som na clanok od Katky (annag), vie vela aj o tejto problematike, lebo jej mala nosila remence...
takze typ IIa je v podstate fyziologicky stav u deti do 3 mesiacov a dokonca niektori odbornici nepovazuju za dolezite balit nasiroko, avsak niektorí ano... ak by sa to v troch mesiacoch nezmenilo je porebna dalsia liecba ale u vacsiny deti sa to do troch mesiacov upravi 🙂
budem teda balit nsiroko aspon cez den...vecer na to nemam nervy, mala je uplakana a nervozna a nemoze zaspat aj bez toho a ja v noci nemam silu sa natahovat s postolkmi...len dufam, ze sa mi to nevypomsti 😒

zoska
1. apr 2010

😕 nikde nikto? vsetky spite este cooo?

davam par fotiek...mala neplakala pri obliekani, ani ukladani do autosedacky...som bola z toho normalne mimo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre