Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
13. apr 2010

Kati refluxove baby asi poradia lepsie Ale skus si trochu odstriekat mlieko do plienky a potom mu dat pit a dvakrat za sebou ten isty prsnik

zucana
13. apr 2010

Jani cauki a co ste neostali u maminy"?

zoska
14. apr 2010

kati
neboj, aj moja mala taketo obdobie....hlavne sa nestresuj aby sa to neodrazilo na mliecku....
moja tiez grcne aj dve hodky po jedle...dnes jej to splechlo cez nostek.... predvcerom vygrcla trosku žlče 😔
davam nutriton- je to aby sa mliecko zahustilo v zaludku a nevybiehalo vonku...teraz ho uz davam len raz denne, lebo po nom aj pekne kaka, kedze je to cista vlaknina...

nam pomohlo to, ze ju nosim na odgrgnutie dlho...ked si grgne hned tak ju nechavam na pleci este 30min. (aj v noci 🙄 )
a je to ovela ovela lepsie....

ak sa ti odtahuje, tak ho mozno pali zaha a to ho boli- skus ci nema kysly zapach z pusinky
a polohuj- vyvyseny matrac, vyvysena podlozka v postielke, davaj do lehatka....
a pred papanim, ked ma vytravene tak daj na brusko- posiluje okrem ineho aj brusne svaly

zoska
14. apr 2010

vyvysena podlozka v kociku to malo byt 😉

zoska
14. apr 2010

a ozaj zusika...
drzim palce pri snazilkovaní 🙂
dobre je, ze ked uz mas nejaku chorobu, tak sa na to prislo a mozes sa liecit
zda sa mi ze aj cukruska mala nieco podobne, ak nie aj to iste co ty a obcas sem tiez nakukne a naposledy mala dobre spravicky 🙂

matesl
14. apr 2010

ahaojte babulky,

vcera som vam aj pisala, ale nemala som na nabijacek notas tak to skoncilo vybitou baterkou 😀

aj nutrilon smrdi...ste sa o tom bavili ze beba smrdi 😅

ja som v nedelu musela prikrmit uz, jak mam menej mliecka maly vsetko vygrcol a plakal a hladal papu, tak som mu so slzami v ociach dala prvy krat um...

nejak nam nechce cez den spavat, len v kociku, len ked teraz je take pocko, vcera som uz bola rozhodnuta ze idem aj v dazdi, ale po kojeni mi zaspal na vankusi kojeneckom na mne a spal 2,5 hodiny, skoro som odpadla...aj teraz zaspal n amne a len co som ho zlozila uz ma kukadla otvorene...do kelu...

vcera sme boli u dr, kvoli tomu grckaniu a kyseline, lebo strasne mu aj kak kyslo zapacha...tak ideme na gastro...musim tam zavolat ale vraj sa tam necaka...tak uvidim, je to na kramaroch, rovno by som si v piatok aj kontrolu seba vybavila...

kati, rozmiesaj si nutriton a daj mu pred papani a pocas, ja som dsavala lyzickou a v poho...to ti zaberie.

inak ja som si vsimla, ze v noci ked po leziacky nakojim a maly hned zaspinka, ze sa nehmiri a nenadrapuje, tak ani negrcka a pekne spinka dalej, a ja s nim az do dalsieho kojenia s holym prsom...uz som fakt dost unavena, zaspin akokolvek a kdekolvek..

juuju uz zase placemeeee...

maculik
14. apr 2010

dobre ranko 🙂
zusika, aj ja drzim palce, nech sa vam coskoro zadari a stastne sa nam prides ohlasit s krasnym babatkom 🙂 Ta choroba nic moc, ale hlavne je, ze na to prisli a budes to mat podchytene.

jani, vitaj spat 🙂 Malinka ti krasne spinka, to mas super, ze mate s muzom cas pre seba a aj si oddychnes.
A preco ste sa stahovali? svokra ma vacsi byt? CI vlastne, ak si dobre spominam, tak vy ste vlastne k tvojej mame isli len docasne, ze?

My sme mali klasicku noc, cca kazde 2-3h hore, ale ja som uz zvyknuta, nastastie Petko sa napapa, o 5min uz spi, dam ho do postielky, idem do spalne prikryt Adelku, zalahnem a hned zaspim do dalsieho papania.

Vcera som bola pre malu v skolke a pre muza v praci (lebo som mala jeho auto) a ma prekvapil, ze ideme sa najest. Tak sme boli 2h v restike, super sme sa napapkali, aj dezert sme mali (Adelke sme nestihali davat, co tak otvarala usta, obj.sme jej pomarancovy grees s horucimi malinami, no ta sa isla za tym zadusit, ale jasne, ze najprv musela spapat normalne jedlo). A Petulko bol uplne dobrucky, najprv len tak pozeral, potom papal, zaspal mi na rukach a vobec neplakal.

Teraz buva, len neviem dokedy, tak rychlo idem umyt zachod a celu kupelku a dlazku v kuchyni.

maculik
14. apr 2010

matesl, z toho nebud smutna, ze si musela trosku dokrmit. Ved sa snazis, kolko mozes, stale davas papat, odsavas, no tak si prechodne mala menej mliecka a aby bol spokojny, dala si UM. Radsej, nez ho nechat plakat od hladu, no nie? 😉 Ja by som spravila to iste, tiez mam v zasobe, hlavne po tom, co mi bolo vtedy tak zle, ze som 2dni nejedla, len grcala, tak sme sa bali, ze nebude dost mliecka a manzel hned isiel kupit pre istotu aj UM.

No nic, idem ja, lebo sa bojim, ze nic nespravim. Potom este nakuknem, ked budeme papat 🙂

blumka
14. apr 2010

joj, baby u nas noci otrasne...este asi horsie ako boli...mala sa budi kazde 2-3 hodiny ale nezaspi hned po papani, niekedy aj hodinu buntosi ☹
pridavam jednu foto s terezkou 😵

laxity
14. apr 2010

dobré ránko
matesl...aj ja som už skúšala prikrmiť, večer má málo mlieka, lebo cez deň mám pocit, že ma vysaje a večer jej ani nemám čo dať. Ale malej to veľmi nechutilo, teda nič nevypila, tak som ju musela znovu priložiť.

ma mrzí, že vám moc deti nespinkajú...moja naštastie spí, v noci tých 7 vždy, ale chúďa zle sa jej stále dýcha. Musela som jej nasadiť aj Fenistil, tak dúfam, že sa jej uľaví, lebo pred každým kojením jej musím vyčistiť noštek, aby sa jej dobre dýchalo pri papaní...ale nie vždy to ide 😒 . A cez deň tak po tých 20-30 minút. A teraz je tu krásne pri mne v posteli lebo v postieľke by asi tak nespinkala

matesl...vraj, ak sa kojí po ležiačky, tak pomalšie tečie to mliečko, ale to je skôr poloha na zaspinkanie....tak ako píšeš, aj ja tak niekedy kojím. Ja som tak často kojila, ale poslednú dobu zvyknem iba na vankúši 🙂

lienka2
14. apr 2010

ahojte,
zda sa mi, ze ste to uz preberali, ale nestiham hladat.. vsimla som si, ze maly akoby lavu nozicku mal viac otocenu do vnutra, myslim chodidlo.. teda nemaju ju vytocenu ako pravu nozku.. je na to nejake cvicenie?
inak nas prespi uz vyse tyzdna celu noc, co som rada velmi, zato cez den vela nenaspi.. 😅

lenica81
14. apr 2010

ranko... my sme hore uz od 3/4 na 6... 😔 Vilko sa rozhodol... a mm mi hovori, to je fajn mat sa s kym porozpravat pri ranajkach... 🙄 😅 a ja som grogy...
takze som ho nosila v manduce cca hodku a pol, prebalila, napapali sme sa a opat mi grckol... dievcata, ako dlho mate baba prilozene... ja ho nechcem obmedzovat, ale ked poobede ho mam tak 25 - 30 min, tak je v poho, ale niekedy mam pocit, ze je s prepacenim nenazrancek a potom mi tu vystraja a grcka... je mi to potom luto, ze z toho nic nema ... neviem checknut, ci pribera alebo nie, je v podstate spokojny, len ked vela papa, tak je vo vyvrtke a nepokojny... ale v noci aj dlhsie papa a zaspinka v poho... nechapacka...

lienka, vies ako ti zavidim, aj ja chcem... cez vikend nas dal 2x po 5 hodin a potom po 4, tak sme sa s mm aj vyspali... 😀

teuska
14. apr 2010

Lienka, ze celu noc? Ale mne zasa vyhovuje, ze mi spi aj cez den. A v noci sice sa casto budi, ale hned po papani zaspi.

Baby ja mam uplne mindraky z toho Petkovho ocicka. Cez den na to myslim, v noci sa mi uz o tom normalne sniva. A pritom si stale opakujem, ze je fajn, ze nas nic horsie nestretlo. Neviem si predstavit ako tam s nim znova pojdem, ako ho tam donesiem... 😒 Este pridem o mlieko, no povedzte som normalna?
A k tomu stale vela grcka, ale to sa bojim doktorke aj povedat, zasa dalsi stres u lekarov 😝

katina2209
14. apr 2010

ahojte zosi ale on si pekne grgne a potom mu to vsetko vyleti, on aj pekne papa a v noci mi negrcka ked spi a nedam ho odgrgnut taik neviem a akonahle ho dam odgrgnut vsetko mu vyleti a ten nutriton je na predpis? Bojim sa aby mi neschudol lebo vyzera pochudnuty ale to mozno aj preto ze sa aj vytiahol vsak zajta idem na poradnu tak sa popytam lebo ked som ho vazila doma mal presne tolko ako mal v poradni tak za 2 tyzdne nepribral iba vyrastol 3 cm

katina2209
14. apr 2010

teuska a aj petkovi vysplechne lebo matkovi zakazdym a to mam pocit ze vsetko co spapal ale kojim kazde 2,5-3 hodiny tak keby bol hladny tak by plakal ci?

andrea2603
14. apr 2010

ahojte 🙂
zusika, aj ja držím palce pri snažilkovaní. Inak pomaličky je tu máj, vtedy sa celkom darí, tak nech vám to vyjde.

dievčatá, to snád tu grckáme už všetky? Aj ja dávam Nutriton 1-2krát denne. V noci nezvykne grckať. Katina a dostaneš to bez predpisu za 9,- EUR.

andrea2603
14. apr 2010

Kati, každá váha môže vážiť inak 😉

teuska
14. apr 2010

Aj majmu malemu vysplechne, niekedy viac a aj viackrat a niekedy menej. Ja kojim asi castejsie. A urcite by plakal,keby bol hladny, doteraz si pamatam ako moja mala vrieskala ked bola v 3 mesiacoch hladna a ja som netusila co jej je. Som myslela, ze ju boli brusko. Moj maly je tiez celkom spokojne dieta. 🙂 Tak nechcem ten reflux riesit velmi, ked pribera. Aspon dufam, lebo na poradmni sme uz dlho neboli, ale ideme teraz v pondelok.

katina2209
14. apr 2010

dakujem andy zajtra sa opytam lekarky ci mozem davat i ked som zvedava ze ked sa to da na lyzicku ci mi to spapa?
Je to huste ked sa to dava na tu lyzicku andy ty to ako davas v pohode ti to livka spapa? Najcudnejsie je ze zo zaciatku mi takto negrckal vsak vyzeral aj ako michelin a teraz je tak akurat...

lenica81
14. apr 2010

zda sa, ze nas dost riesi to grckanie... a este raz sa chcem opytat, ako dlho ho kojite pri jednom kojeni... ci to sledujete nejak aspon po ocku... hm...
ja mam poradnu az buduci piatok, tak uvidim, ked sa to do konca tyzdna nejakym rezimom neupravi, tak volam v pondelok doc ohladom toho nutritonu... ☹

martinaj
14. apr 2010

ahojte 🙂 my sme spali od polnoci do 5.10 a potom este od 6tej do osmej 🙂 teraz maly zase spi, Verca pozera Bambiho, tak mozem ist varit 😝

martinaj
14. apr 2010

leni, ked kojim, tak asi 15 minut 🙂 Simon je rychly 😉

andrea2603
14. apr 2010

kati, mne začala grckať v 4.týždni. Odstriekam mlieko, urobím takú redšiu kašu z toho a počas kojenia jej to dávam,lebo len tak by to nezjedla a takto dám 1-2 lyžičky potom si cucne a znova .... . Inak sa stane, že aj tak jej trošku mlieka vyjde, ale napr. včera ani negrckala, tak uvidíme dnes.

andrea2603
14. apr 2010

leni, niekedy 10 min. a ked na cecku drieme a len občas cucne, tak aj hodinu 😅

zuzkagonos
14. apr 2010

Ahojte, my sme boli včera na sone s nožičkami a dr. povedal, že všetko dobre a baliť na široko. Balíte aj vy? Ak mám pravdu povedať, tak sa mi to vôbec nechce, takto ju trápiť. Ale zase nechcem ani niečo zanedbať. ☹

zusika
autor
14. apr 2010

Ahojte....
Zoska, viem o cukruske..sme si pisali....je pre mna inspiraciou... 😉 aj sisipetka a ine kocky z konika, ktore maju velmi podobny osud a ich podpora mi pomohla.... je dobre vediet, ze v tom nie som sama.....
aj vy vsetky ste poklady.... viem, ze vas uz nikdy nedobehnem, ale aspon mi potom budete vediet vsetky najlepsie z vlastnych skusenosti poradit.... ste skvele maminky, ze aj popri detickach stihate aj konika, klobucik dole... 😉

Prajem vam pekny den! 🙂

olifcek
14. apr 2010

juj, dufam, ze ked negrckame, Ze ani nezacneme x;o(

my tiez v noci papame poleziacky, a ja s obnazenym prsom, hehe x;o) niekedy ho prikryjem, inokedy nie a ak nie, stane sa, ze sa Oliv sama pricucne pocas noci este, hehe x;O)) ale jasne, snazim sa po troch hodkach menit prsnik x;o)

olifcek
14. apr 2010

zuzka ja mam predcasniatko, vysledky boli vyborne ale kazali balit, no po 48hod. som prestala. moja malicka nemal problem s kakanim ale pri baleni mala. o tyzden mame kontrolu, tak som zvedava.

teuska
14. apr 2010

Leni ja kojim asi 5 az 10 minut

Zusi drzim ti palceky a prajem vsetko dobre, mysli pozitivne, nam sa maly podaril po 4 rokoch a 3 potratoch, ked som to uz uplne vzdala. Ale bol to moj posledny pokus a som stastna, ze mi vysiel.

olifcek
14. apr 2010

ja kojim niekedy 15 minut, co je zriedkave, lebo oli rada len tak po kuskoch cucka, takze bezne 40 minut 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre