Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
1. máj 2010

laxi no mame jedny ružove papučky a čapicu 😀 😀 😀 😀

ale ak nepoužívame avivaž tak asi niektore veci žehliť nemusíme nie? švagrina bola leniva ako voš ta prala v lovele pak do sušičky a pak decka obliekali ona ani žehličku nemala

olifcek
1. máj 2010

gari chi, kludne, peniazky dam x;o)))

inak..uz to zacina...okolie, ze jeeej, kolko ma malicka? ked pocuju, ze kolko zarazia sa, ja, ze ale o mesiac a pol sa skor nardila, tak potom, ze ahaaa...a niektori ale dodavaju, ze nech dam UM alebo prikrmy, aby rychlejsie vyrastla x;o((( toto bude tazkeeeee...

laxi, ked mi sme spinkali dost doobeda a uz sa Olivke chcelo hajat, ale slubila som mamke, ze pridem, a Olivka mi uz doma zaspavala, no v kociariku sa jej odrazu nechcelo, hech...ale teraz fajne tvrdo haja, aj prelozit by som ju mohla a nezobudi sa mi x;o))

gari dakujem, tolko pozitiv na Olivku x;o)) a tobiho si predstavujem ako spieva auuuu s tou jeho plnou pusinkou x;o))

zucanka, DAKUJEM x;o)

laxi mne mamina, ze nech uz nezehlim, ze uz netreba, no ja radsej zehlim...ale viem, ze mamina ma susicku a nezehli x;o)))

ani ja som nechcela ruzove kupovat, ale tak no....x;o))

garonka
1. máj 2010

olif ja odkedy som mala Olivku na rukach som uplne hotova a vravím drahemu že take dievčatko krasne okate chcem aj ja 😵 😵 😵

a Tobi furt aukaaaaa nespinka ale mm že mam sedieť tu na koni on ho uloží ale zo spalne rehot a džavot a aukanie tak spanok ništ

Olif a u nas tie reči zas že jeeeeeeeej aky je veľkyyyyyy to ma pol roka? a keď poviem že bude mať 3 mesiace kukaju na mňa ako na čudo nejake, no ja tie reči nemusím a takisto ahaaa, tak radšej koj lebo z UM by bol ešte väčší noa? a keby som nemala svoje mlieko tak UM by bolo ale zatim mame no
čo už sme veľkí a ťažkí ale hadam bude všetko dobre

garonka
1. máj 2010

babce idem ja do hajan lebo ti dvaja nebudu spať ani za svet tak kričať musím ja 😀
a mama mi dnes povedala, ako som zvyšila hlas na mm že som ako drakula furt len kričím no poriadok musí byť nie?
bru nocku vam rano som tu a možno i prva 😀

olifcek
1. máj 2010

gari Ty si zlata, fakt x;o)) dakujem za Olivku x;o)

ved ich nechaaaj a pobudni, drakula x;oDDD

gari urcite bude vsetko dobre...a aspon vidiet, ze mas fajne, vyzivne mliecko x;o))

olifcek
1. máj 2010

gari tak bruuu

alex
1. máj 2010

ahojky kočky,
včera kým som vás dočítala a išla napísať, už ma manžel volal, že sa malý budí. Spinkal od pol deviatej do jedenástej, potom do štvrtej a potom do ôsmej. Potom som vyšlala manžela s ním von a ja som upratovala.
Včera sa začal pretáčať. Dala som ho na bruško a šup, už bol na chrbátiku a zopakoval to asi 6x. No dnes sa mu už nechcelo.

selyma
1. máj 2010

Ahojky babky, mate sa?

selyma
1. máj 2010

K tomu fajceniu, u nas kaaazdy fajci, skoro, cest vynimkam. Ale s tym ja nic neurobim, aj ked mi to prekaza

alex
1. máj 2010

garon čítala som o tvojej svokre, u nás podobne, neznášam ju. Slope, fajčí a na malého dýcha tie smrady a keď jej človek niečo povie, tak sa uráža 😠 No ale ty s ňou aspoň nebývaš, že. Stále sa sťažuje, že jej malého nedám von, že ho skoro vôbec nevidí. Pritom tu bývame a nie je dňa, kedy by ho nevidela. Čo má moja mama povedať, keď k nej ideme raz za týždeň, niekedy ani to nie.

alex
1. máj 2010

selym aj u nás všetci fajčia...svokra, svokor, aj mm. Ale len na balkóne. Ale strašne ma štve, že dofajčia a hneď za malým idú a to som im miliónkrát povedala, že si to neprajem, no ako keby som hrach na stenu hádzala.

matesl
1. máj 2010

ahojte babulky,

my sme skoro stale vonku a kedze treba chodit inak mrnous nespi, tak som vecer uz taka unavena, ze ani notebook neotvaram... 😉

laxi..s fajcenim mm sme na tom rovnako, sami musia chciet a aj mne to neskutocne vadiii 😖

a my este neprespime tolko v noci..ehmmm...hladnyy je fuuurt...buekedy aj po 1,5 hod v noci pyta...uplne zuuufalo sa pricucne k hocicomu co je po ruke 😅

matesl
1. máj 2010

a ja ked nestihnem pozehlit, nuz tiez malemu neozehlene z kopy vyberiem..neva mysli, ziadne vyrazky nema a uz predsa nie su novorodenci...

a laxi, ani ja som este kramy nemala... 😵

alex
1. máj 2010

ja som tiež na mm tlačila za to fajčenia a sľuboval, že prestane keď otehotniem, potom na moje narodeniny, potom na Nový rok, potom keď sa malý narodí... až som to nakoniec vzdala a čakám, kedy sám bude chcieť prestať.

alex
1. máj 2010

kramy ani ja som nemala 😎 a v pondelok idem na kontrolu po šestonedelí 😅

zucana
1. máj 2010

Jaj baby ja som stastna ako blcha ze moj mm prestal.svolta este par fajci Ale ma zo mna strach vie ako mi to' vadi.a mne zehli svokra 😅 Ale lebo ona rada a vZdy mi veci ukradne na susenie lebo ma velikansky terasu.dobru nocku

hajdylca
1. máj 2010

zuci a mne nechce prist ukradnut 😲 😕 😀

maculik
1. máj 2010

Ahojte
My sme cely den vonku na dvore, takze PC ani nezapinam, az teraz som si sadla, bracho pise seminarku, tak som ho na chvilu vyhnala, ze nakuknem, ako sa mate.
Dnes bolo fakt horuco a ako tak citam, tak som maleho asi zbytocne teplo obliekla, mal body s dlhym rukavom a na tom tricko, ciapku a teplaciky s ponozkami. Bol vo vajicku, dekou som ho neprikryla. Nabuduce, ked bude takto, tak mu teda uz aj ja dam len kratky rukav a na to dhy. Ale na noc som mu dala uz tak, ako ste pisali - len pyzamko bez bodynka.

zuci, som citala, ako ti mala papala - wow, tak to som ja nezazila pri Adelke vobec a mam taky pocit, ze aj pri Petulkovi budem rada, ked budeme mat apson 3h intervaly. Ale parada, ze Ti takto vydrzi 🙂

Zajtra pridam aj nejake foto, len bracho musi stiahnut, ja to z toho ich fotaku neviem.

idem buvat, dobru nocku vsetkym 🙂

zucana
1. máj 2010

Maci aj ja uz chcem na sk!budes teda 17teho v blave a chces dat stretko?
Hajdy ona sa nudi sem tam a rada zehli zlata 🙂

zucana
1. máj 2010

Ozaj maci odkial si presne ?

janielah
2. máj 2010

Dobre ranko, tak my sme uz hore, spinkali sme klasicky od pol 9.

Alex, my dve sme na tom uplne rovnako, co sa byvania tyka a svokry a tak... 😒 tiez mi ide milion veci na nervy... 😒

Ja som vcera kupila malej par hraciek, take, co sa daju aj na to lehatko pripevnit a tak sa pekne s tym hra. Obzera a uz aj do ruciciek nieco vezme, zlatulinka je 🙂
Vcera mi mamina povedala, ze ked si mala cumle palec, ze je to horsie ako dudel. CO si o tom myslite? Moze si tym palcekom poskodit zubky? Lebo teda cucava si ho celkom casto...aj na prechadzkach a to sme vonku aj styri hodinky... 😒 Vase deti len cumle cumlu????

garonka
2. máj 2010

bre rankooooooooooo

no baby predsa ste načmarali aby sme aj my niečo prečítali 😀

alex v času Dieťa je tvoj Jakubko užasna fotka krasny je 😵 😵 😵 😵

a k tym svokram oni sa nikdy nezmenia a my furt budeme len tie zle nevesty aspoň u mojej tak je, a čo sa tyka toho aby maleho postražila už 3x mi odmietla, že nema čas a ak idem s malym k svojej mamine tak po mm vykrikuje, že prvorodeneho vnučika vidí veľmi malo, no zabiť ju treba

olif nakoniec sme zaspali o tej deviatej ale o jedenastej sme boli hore pre cumlík 😀

a každé 4 hodinky sme sa budili tak som vyspata ako tak 😅

jani a mala ti pekne hajaaaaaaaaaaa 😉 😉 😉

garonka
2. máj 2010

jani my mame i cumeľ ale občas davame ručky do pusy a takisto cmuľame tak hadam to neva

laxity
2. máj 2010

dobré ránko

jani...no horšie to je keď si cumle palec, teda podľa mňa tiež. Môže si ho cumlať ešte ako 8 ročná, môže mať predkus...poznám jeden prípad ☹ . Niektoré baby vravia, že buď rada keď nechce dudel, ale potom si na to upokojenie nájde bábätko svoj palec a to je teda horšie. Moja tiež nechce dudel, ale zatiaľ si ani palec veľmi necumle...celú ruku to hej 😒

my sme tiež mali klasiku 8 h. vyspinkaná, potom ešte zaspinkala a teraz sa hrá v postieľke pri kolotoči 🙂

laxity
2. máj 2010

garon...tá moja malá sa stále v postieľke hrozne vykrúca...má okolo postieľky také hniezdo a včielky sú na tom nakreslené...myslíš, že to za tým? Hrozne tú hlavu vytáča 😒

garonka
2. máj 2010

laxi ak vytača hlavku do zadu to nedobre, my mame s tym problem nič ho vzadu nesmie zaujímať okolo postieľky nema nič a hračky mu ukazujeme tak dopredu lebo hneď sa vykruca, ale na neurologii vravela doktorka že to sa upraví ak nie tak čakaju nas rehabilitacie
tym že vytača hlavku dozadu si môže poškodiť chrbticu 😒

zoska
2. máj 2010

ahojte 😉
my sme vcera boli vonku 6 hodin 🙂 2krat som kojila a prebalila u kamosa v aute, ma velke terenne, takze sa mi tam dobre 😉
dnes je skaredo tak som radaze som vcera vypadla, uplnou nahodou sme stretli asi 5 znymych, co sa vsetci navzajom pozname tak sme sedeli na teraske, super bolo....a ja som sa aj cosi ucila, lebo mm zobral malu kocikovat a ja som v parku sedela a citala....aj tk by som sa asi sama doma nic nenaucila v takom krasnom pocasi 😅

akurat zacinam opat...pozeram nejake novely, tak mi nedalo nenakuknut sem 😅

no v noci sme spali kzde tri hodiny...od 6.30 sme hore a teraz som ju uspala v kociku na chodbe

jani, boze ty co davas malej do mliecka ked ti spinka tak dlhooooo, aj ja chceeem 😝
inak to s tym cumlom..minule v telke hovorila nejaka dr., ze nie je dobre ani palec cmulat ani cumel, ale ked uz tak lepsia moznost je cumel- plochy anatomicky tvarovany na podnebie, nie klasicky okruhly...
palec a okruhly cumel niesu preto dobre, lebo mozu ovplyvnit smer rastu zubkov....takze aby neboli krive...
moja Nelka palec vobec necmula, iba ak celu pasticku obcas strci do pusy a slinta a cumel si vezme len malokedy, ona ho dost odmieta, iba ked je velmi unavena a nevie zaspat tak si ho vezme na 10sekund

zoska
2. máj 2010

laxi no ty tiez...fuu ze 8 hodin, tak pri Nelke sa toho dozijem mozno ked bude mat 4 roky 😅

garon no tvoja svokra to je specificky druh cloveka 😅 aj alex aj janka ...no nezavidim vam baby....mrzi ze sa musite stresovat kvoli tomu a hlavne to fajcenie 😠

laxity
2. máj 2010

garon...no zdalo sa mi, že si to tu ty spomínala...hneď na poradni to spomeniem doktorke...lebo ani mne sa to nepáči. Tak uvidím 😕

tak zosi to presne napísala, nie je dobré ani to ani to, ale keď už tak ten cumel

zosi...tak môžeš byť šťastná že malá nechce, potom sa ťažko odúča 😒 . 6 hodín vonku no super, tak ste mali krásny dník. Ja som ešte vonku nekojila, ale budúci víkend nám mm sľúbil, že pôjdeme na Červený Kameň na piknik, tak sa veľmi teším...Naty, mm, deka, košík, papanie...romantika 🙂

laxity
2. máj 2010

ja teda musím povedať, že mám vynikajúcu svokru, neviem ako by som toto zvládala, keby som mala takú bosorku, semetriku doma a ešte keby som mnou žila...NO KONEC 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre