Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
22. júl 2010

@maculik ja bych nezakryla.-...

@njonja dakujem krasne dosla knizka 😵

maculik
22. júl 2010

@zucana ani ja som nezakryla a akurat to idem ochutnat, vyzera to super 😵

janicka222
22. júl 2010

Ahojte. Chcem sa spýtať, že keď chcem zvýšiť produkciu mlieka a kojím vždy len z jedného prsa, či si mám po kojení odstriekať aj to prso, z ktorého som práve nekojila???

lenica81
22. júl 2010

@janicka222 podla mna ano... i ked ti z neho babo nepije, tak aspon nieco sa ti tam bude tvorit a treba to podporit... odmieta ti... skus si nieco pozriet tu...

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...

drzim palce... 😉

janicka222
22. júl 2010

@lenica81 Nie, mne vôbec neodmieta. Pekne papá, len 2 dni si bez problémov vytiahne z jedného prsa 100-120 mla ďalší deň má problém si z oboch vytiahnuť 80ml. Tie prvé dva di mám prsia vždy pred kojením úplne plné a ten ďalší deň cítim, že tam skoro nič nie je.
Chcem sa teda spýtať, že vtedy, keď ju nakojím len z jedného, či si mám to druhé odsať.

lenica81
22. júl 2010

baby, ja na dnes koncim... zajtra ideme na chatu s kamosmi na vikend... tak vela nenaskriabte, ale zas nema byt nejake extra pocko, tak ma tu asi bude v pondelok cakat nadielka..

vsetkym prijemne straveny vikend prajem a dobre noci... 😉 😀

olifcek
22. júl 2010

@njonja mozes kojit i pocas tehu ;) len ako pise @maculik podla zdrav. stavu a bude fajn, ked budes brat vitaminy, ktore i pocas tehu, a zvlast este vapnik x;o)

olifcek
22. júl 2010

@janicka222 odstriekat nepomoze, odsat treba x;o) daj si najprv 5minut, potomminutu pauzu a potom este dve minutky, hoc nic nepojde

olifcek
22. júl 2010

@janicka222 kolko ma Tvoj drobec?

prsoniky nukaj tak...ze jeden a ten isty nukaj do dvoch-troch hodin, potom druhy...ak by mu jeden nestacil, ponukni oba prsniky

juicyluu
22. júl 2010

Uz sa vam zmanila farba ociek a vlaskov?

olifcek
22. júl 2010

@juicyluu nam uz davno x;o)

lenica81
22. júl 2010

@janicka222 vazis babo, ze poznas tie objemy... skor by som povedala, ze treba skusit dojcit tak do 2-3 hodin z jedneho prsa a potom prsia vymenit, aby ti ho vypila do dna, zatial sa ti druhe bude plnit... ja to teraz tak robim, ale je pravda, a aj tento tyzden sme to tu preberali, ze uz to nalievanie prs nie je take ako na zaciatku... takze mozes mat pocit, ze tam nic nie je, ale mliecko sa tvori aj pocas dojcenia a ked babo je spokojne, tak nie je co riesit...

a tiez sa tu na konovi spytat v teme dakujeme annag, to je laktacna, isto sa dozvies... 😉

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...

zoska
22. júl 2010

cafte, ja len na skok, mala som navstevu, potom prechadzka a teraz sedime s maminou...
robila som ten baklazan aj ja, super to je, mamine tiez chuti 😉
@lenica81 salatik je jednoduchy, zejo, take lenive jedielko, ale chutneee 😉

@cukruska1920 ahooojkos, po poradni daj vediet 😵 krasne brusko uz más, drzkaj sa 🙂

sladke sny vsetkym 🙂

janicka222
22. júl 2010

@olifcek Keď tam to mlieko je, tak to robím tak, že nakojím z jedného, za 3 hodky z druhého a tak to striedam celý deň.Lenže takto to funguje asi tak 2 dni a potom zrazu ako kebysa tam začalo to mlieko tvoriť meneja mám problém ju nakojiť z oboch pŕs naraz.
Preto sa chcem spýtať, že keď malú dkojím len z jedného prsa a vytiahne si tých 100 ml, ktoré jej stačia, tak či si mám to druhé prso odsať a či sa tým zvýši produkcia.

selyma
22. júl 2010

Ahojte babeny, ja len na skok prisla som vas kuk.

janicka222
22. júl 2010

@lenica81 Ano, vazim pred a po kojení. Keď tam to mlieko je, tak to robímpresne tak ako si napísala, nakojím ju z jedného, za 2-3 hodiny z druhéhoa atakto to striedame celý deň. Lenže takto to fnguje tak 2 dni a zrazu mám problém ju nakojiť z oboch pŕs. Proste v tom jednom je toho málo a musím ju dať aj z druhého a potom sa mi ti prsia nestačia naliať do ruhého kojenia.

matesl
22. júl 2010

ahojte babulky,

my sme boli dnes na ockovani, vraj uz pri druhom ocovani moze byt teplota, maly ja je nejaky teplucky, ale neviem cim sa riadit...
v ritke mal na digi teplomere 38,1, to znamena ze ´-0,5 takze OK, ale ked mu prilozim celovy tplomer na cielko, ma aj tam ze 37,9, a v usku ked meriam tam ma nizsie, tak cim sa mam riadit...ja by som ho v noci nerada budila a merala mu v ritke 😒

a inak mame dnes presne 5 mesiacov a 7725g 😒 😎

celkom sa drzal maly len pri injekcii zplakal a potom na rukach uz len vzlikal

a vraj ak chcem mozem uz skusat prikrmy, ale ze prosperuje tak ani nemusim este...a vraj mu mam davat odstavene ribezle, tak trosku stavicky, vraj na zelezo, to vraj mozu uz deti

a k sedeniu, ze ak je na naklonenej sedacke, ze OK, ale nemam ho ja davat sediet vzpriamene, az ked sa on vytiahne ruckami ked sa niecoho chyti, vtedy ho vraj mozem uz nechat sediet.

a vraj je dost silny, jak so tahala do sedu hned vyskocil a potom sup na nohy, tak sksala ako sa drzi na nohach a pekne zatancoval, smiala sa na nom ze je fakt silak...asi budeme za chvilu stat 😎
a dasienka este nemame cervene ale vraj uz citit hrbolceky

matesl
22. júl 2010

a este aj vase dietky boli potom take trosku vlacne a ospale? myslim po druhej davke ockovania... ☹

matesl
22. júl 2010

@laxity ako vam bolo po ockovani?

olifcek
22. júl 2010

@janicka222 nevaz babo! zbytocne to depta...ked je spokojne, nema hlad....babo sa ma vazit raz za tri tyzdne, najskor....

olifcek
22. júl 2010

@matesl i po prvej boli ospale babatkaaaa, to je bohuzial tak...z vakciny...

a mila lekarka, ze tak potesila...

matesl
22. júl 2010

@zucana neviem presne este ale mala by byt chata od soboty do soboty a potom este neviem ci nostanem u nasich, uvidim, fakt nemam co v tej Bratislave cely den s malym, ked je vonku aj taky vypek 😖

matesl
22. júl 2010

@alex v Hainburgu sme boli aj my na kupku je tam celkom super, len detsky bazen je studenyyyy 😀

janicka222
22. júl 2010

@olifcek Pre mna to nie je deptanie, ja to beriem ako istotu, ze viem ze sa dosť napapala. Lebo, napriklad moja mala, keď si vytiahne aj 80-100ml, tak je kľudná a za 10 minut si zasa začne žužlať prsty a vyzerá ako hladná. Takže potom by som nevedela čsa dosť napapala.

matesl
22. júl 2010

@selyma dakujeme za zelanie 🙂

matesl
22. júl 2010

@olifcek nooo chvalila ho, ze on je vzdy taky spokojnucke babo...heehee len u nej ale doma vymysla...teda vlastne asi vtedy je spokojny ked ma okolo seba vela ludi...inak so mnou nuda 😀 😀 😀

matesl
22. júl 2010

@janicka222 aj nas zuzle prsty bo dasienka svrbia, ale ked je hladny tak sa proste natoi a prisaje 😀 ked ho mam na kolene tak otoci hlavku a hned aj cez tricko a co je najhorsie na hocikoho sa takto prisaje 😅 😅 😅 alebo potom da vediet mrnkanim

blumka
22. júl 2010

ahojte zeny..ja uz idem spat, len som prisla kuk, ze co nove... 😉 boli sme poobede predsa vonku, kamoska nas vzala autom..bolo fajn 😉
@janicka222 zuzlanie prstov neznamena vzdy hlad...ruka je pre deti najlepsia hracka a vsetko skumaju ustami 😉 takze ak ti neplace od hladu a nehlada, tak hladna nie je 😉

njonja
22. júl 2010

@matesl super vysledky u lekarky🙂 gratulujem🙂
My dnes, ked sme boli kvoli kaslu, tak nas vazila, aby vedela davkovanie liekov a prosim pekne, maly mi vazi 9700 gramov!!!!!! Skoro ma polozilo! Ze vraj mu nemam davat v noci tolko jest, vraj vydrzia deti glykemicky aj 8 hodin bez jedla. Ze mu mam davat vodu miesto prsa..Som zvedava, ako to dopadne, lebo mi flasu nechce....

inak hovorila, ze treba davat jest potraviny bez lepku az do jedneho roka zivota, aj kase detske len bez lepku. A pre tie, co maju v rodine celiakiu - mame okrem toho co najldhsie kojit..

njonja
22. júl 2010

@zucana som rada🙂 Dufam, ze sa ti paci🙂 to inac prisla celkom skoro! sme ju posielali v utorok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre