Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

njonja
22. júl 2010

idem uz spat..bru nocku vsetkym...

mmaarrttiinnaa
22. júl 2010

ahojte ja len tak na skok teraz nemam vela casu malickemu sa tlacia 3 zubky naraz a je taky nervozny cele den sme len vonku

blahozelam vsetkym detom k 5 mesiacikom (matesl , lenicka laxi a este neviem kto myslim ze este niekto bol tak ako my 22)

k tej vasej debate ja uz 3 dieta vobec neplanujem Vaneska je 2000 Matthyasko 2010 mm sa smial ze este jedno o 10 rokov ale to ja uz budem stara potom uz moze rodit moja dcera

k ttomu ockovaniu Matko mal 2 dni teplotu inak nic

blumka
22. júl 2010

@njonja ten lepok co pises, plati ale len pre deti ktore maju v rodine celiakiu,nie? lebo podla noveho vyhlasenia WHO hlavne kojene deti maju zavadzat lepok popri kojeni a do konca 7. mesiaca...nie je to moj vymysel, naozaj som to citala v tom vyhlaseni...a aj annag mi to potvrdila...vraj neskore zavadzanie lepku vobec nechrani pred vznikom celiakie...bavime sa stale o detoch, ktore nemaju v rodine celiakiu 😉
pred dvoma rokmi ked som zacla prikrmovat Terezku sa lepok zavadzal okolo 8-9 mesiaca..teraz sa to posunulo...ale az po roku to pocujem prvykrat...

blumka
22. júl 2010

@matesl...pekne miery, uz sa to zacina..bolave chrbty, vytahane ruky a tak 😀 😅
ja som sa divila, lebo juli po tomto druhom ockovani nezareagovala nijak...uplne pohoda decko...to prve ju dost rozhodilo a toto druhe akokeby ani nebolo

dorotka2
22. júl 2010

Ahojte baby, tak dnes sme mali uuuupne zle zaspavanie, dala som malu ako obvykle na brusko, dudku do pusy a ona zacalavymyslat, zacala sa prevracat z bruska na chrbatik, potom spat, potom zase na brusko a dookola, a spat ani nahodou. Mm prisiel o stvrt na desat dom, takju zobral a kym ho videla, rehunala sa,ked od nej odisiel srdcervuci plac, chyba jej tato, mam je o nicom. Tak som dala zase papat, ze zaspi a este 20 minut sme sa mordovali v postielke. Ona sa mi inak v postielke uz aj preplazi z jednej strany na druhu, normalne sa poposuva, a ked som za nou prisla, davala na mna uskrn cez dudku,no som unavena ako blazon,asi idem rovno spat, a to som chcela zehlit dnes, bo mm siel na pivo, ved naco doma byt. A dnes sa rano mala zobudila o 4,15 na chrbatiku a nie a nie zaspat poom, takze 3 hodky spanku a padam odunavy, takze asi ani mm nepockam, aj ked som chcela, asi odpadnem. Dufam, ze dnes budeme spat lepsie a nebude vymyslat, aj ked si skor myslim, ze to budu zubky, no uvidime, jednoznacne na vikend beriem kremik, lebo v sobotu ideme na svadbu a v pondelok napohreb hroza. Mm zomrel dedko, uz ma Viki len jednu prababku, pred 3 tyzdnami zomrel dedo mne, hroza, aj ked obaja tvrdili, ze uz cakaju len na to, ked budu pradedmi, lebo Viki je prve babo v rodine, a to som ja najmladsia, hruuuuza. Bru noc babenky

matesl
22. júl 2010

@njonja 😅 😅 😅 kolko vazite? moja co a to tvoj chrbat..tak to ja sa uz na chrbat nebudem stazovat....
ja si myslim kludne daj prso aj v noci, inak ti maly chyti hysak, ved materske mlieko mu predsa nemoze uskodit a ani byt tucny z neho...co ty mas za fajne mlieko 😀 😀 😀

matesl
22. júl 2010

baby a ako s tym meranim teploty, neporadite mi?

matesl
22. júl 2010

@mmaarrttiinnaa gratulujeeeem 😵

blumka
22. júl 2010

@matesl a v usku kolko mal..aj tam si odratala?..nemeraj nikdy naraz na 3 miestach, lebo potom nevies podla coho sa mas riadit. 😉 vzdy len na jedno a mas to...

matesl
22. júl 2010

@blumka maly sa celkom usmieva, len posobi tak unavene a neviem ako tu teplotu merat do kelu, ci na cele alebo ho v noci budit a v ritke 😖

mmaarrttiinnaa
22. júl 2010

mates dakujeme
ja malemu meriam teplotu v konecniku a 0,5 odratam
po ockovani mal vecer aj 2 den rano v konecniku 38,3 - 38,9

blumka
22. júl 2010

@matesl odmeraj na cele alebo v uchu 😉 v ritke je sice najpresnejsie ale nemyslim zeby mal mat taku horucku ze ti to ucho alebo celo neukaze

mmaarrttiinnaa
22. júl 2010

matesl ja som aj v noci merala v konecniku spal len v plienke a nezobudil sa maly

blumka
22. júl 2010

ja napr. nikdy nemeram v ritke, mam teplomer do ucha tak meriam tam a riadim sa stle podla toho..potom z toho nemam misung, ze tam je o 0.5 viac a tam o 0,8 menej...proste stale merajte na jednom mieste...

matesl
22. júl 2010

@blumka v sku mal prave len nejakych 37,7...a to je teplomer co mas zvlast tlacitko na meranie v usku a na meranie na cielku...ale aj mne ukazuje ze som v uchu podchladena, tak nechapem...asi priblizne budem v noci brat cielko,tam bola taka ista teplota ako v itke a odratam pol stupna...

mmaarrttiinnaa
22. júl 2010

idem sa osprchovat a spat majte sa dobru noc vsetkym

matesl
22. júl 2010

tak ja mam v uchu ze 35,9 a na cele ze 37,1...to v uchu sa nieco priratava? ci je to na prd teplomer

matesl
22. júl 2010

@blumka ja len kvoli tomu kedy dat lieky...preto som chcela vediet cim sa mam riadit...

matesl
22. júl 2010

@mmaarrttiinnaa tak tak aj my mame..nedvala si nic?

dorotka2
22. júl 2010

@matesl Mozno som nezodpovedna, ale Viki som meralalen raz ked sa mi zdala horuca, potom, ked zaspala a zobudila sa, odmerala som este raz, uz bolo okolo 37,4 a uz som to neriesila, ved naco zbytocne riesit, ked je babatko spokojne, keby mal teplotku, podla mna sa ozve, lebo Viki bola umrnkana, ked ju mala, no nemala vysoku.To sa inak ma po ockovani merat ta teplota nejak pravidene? Pytam sa jak debil, ja viem,o som prvorodicka a hlavne ak to nie je vazne nieco, nechcem malej davat lieky, ved vsetko co potrebuje ma predsa v mm, nie?

blumka
22. júl 2010

@matesl no len ked budes zakazdym merat na inej casti tela tak z toho budes jelen 😉 ked si zacala v ritke mala by si v ritke, ak v uchu tak v uchu...tych par stupnov to fakt neovplyvni..ked nedas lieky, tak sa s tym bud telo popasuje samo alebo vystupi teplota este viac, a to ti uz ukaze aj v uchu, takze lieky das tak ci tak 😉

blumka
22. júl 2010

@dorotka2 ja som sice druhorodicka ale aj mna by to zaujimalo...ja tiez meriam teplotu len ked sa mi zda mala horuca...v noci ked spim, tak spim a ked nespim skusam..ak je horuca meriam ak nie, nie

mmaarrttiinnaa
22. júl 2010

matesl ked mal maly teplotu nad 38 po odratani tak som mu dala panadol a mokru plienku aspon na nozicky v tych horucavach ak je teplota nad 38 mala by sa uz znizovat liekmi prip. zabalmi pod 38 len sledujem maleho

zucana
22. júl 2010

baby a co je ta celiakia?
@nonj vyzera supis ta knizka a segra mi kupil to spokojene miminko ci ako sa to vola...
my sme zaspali az teraz .... a prehodila som do postielky spime totiz s tatom tak som zvedava aka bude noc...
inak nasa upratovacka nenormalne smrdi taky smrad tu zanechala ze vetranie v tom horku nepomohlo az treti parfem a este furt to citim a nezehlila lebo nemala cas tak som teraz vecer kym mm bol s malou no a keby aj zehlil tak by som sa asi stahovala....
no krasne vahy mate...mne staci 7,5 kg a som ko
co sa tyka teplomerov tak mne ten do ucha zakazdym ukazoval inak a aj 35,5, tak som bola 2krat menit a nakoniec som zobrala do ritky ale ten neskusala ale aj na cielko a ten zatim ok.....

matesl
22. júl 2010

😅 @zucana zuzik, no este prestudujem raz navod na ten teplomer , ale az doma...bo som zas u nasich a mam tu len tplomery

celiakia je ked crevo nevie spracovat muku...mucne jedla...musis vtedy pouzivat specialne muky..napr pohankovu alebo kukuricnu...inak deti krcuju, maju hnacky, mozu zvracat...proste zle im je...a musia mat speci strau, nesmu klasiky chlebik, cestoviny, keksiky no proste dost brutal

matesl
22. júl 2010

@mmaarrttiinnaa no i mne dr vravela ze kludne vlaznu vanu mu mam dat aj viac krat denne...

matesl
22. júl 2010

@dorotka2 aj ja som prvorodicka, tiez blb z niektorych veci 😅

matesl
22. júl 2010

@blumka blumi a podla teba co hovoris na to ze mozu deto odstavene ribezle 😅 takked dr vravela skusim, vitaminy nemozu uskodit, ci?

matesl
22. júl 2010

idem uz aj ja haji, cafte babulkyyyy 🤐

blumka
23. júl 2010

@matesl podla vacsiny nasich lekarov je kazde cervene tuzemske ovocie alergen, takze to by sa malo zavadzat neskor...jahody, malinym cerv. jablka, ribezle, ze zel. paradajky atd....ja osobne si myslim ze vitaminy sa daju dat aj inym menej risk. sposobom a zvlast ked su vase deti kojene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre