Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
6. aug 2010

@zoska tá kašička Nelinke určite neškodí, hlavne, že si aj ty spokojnejšia a oddýchnutejšia a Neli z teba necíti stresy. Pokým naším bábätkám nedávame v 1/2roku párky, tak môžme byť na seba ako na zodpovedné maminky hrdé, lebo verte, že už aj s takým som sa stretla a ešte mamička pyšne povie, že to mu najviac chutí 😝 , tak prečo mu nedopriať.

olifcek
6. aug 2010

@dorotka2 veru. V stredu vnoci objednana, vo stvrtok poslana a dnes je tuu, juchu

blumka
6. aug 2010

@olifcek som kukla vase rozpravajuce video 😵 fajnaaaaa 😵 juli mi chcela vliezt do monitoru ked oli videla 😀

andrea2603
6. aug 2010

tak dnes skúsime cukinu, potom napíšem, či šmakovala 😉

olifcek
6. aug 2010

@andrea2603 a mna maju rodicia i segra za hysterku, lebo olivku nenecham plakat v kociari a v postielke, aby sa naucila, ze tam ma byt, a, ze iste hladuje, bo jej nedam napr.halusky s bryndzou, ze my sme tak od 3mes.jedli

olifcek
6. aug 2010

@blumka oliv sa na tom rehuna, moze vediet, ze je tam ona? Hehe. Inak oliv krasne vyuziva zrkadlo na hranie, ci divanie sa. Uz evidentne vie, ze sme tam my x:o) saq od mala sa don diva, kedze mame vysoke skrine so zrkadlami vedla postele, chi

matesl
6. aug 2010

@zoska aj ja to poznam co pises, ja sa niekedy od unavy bojim ze mi to moje 8 kilove hadatko vypadne z ruk, prise na mna slabost a je...

ved uz ma aj moj 5,5 mesiaca, bol cisto kojeny a vcera dostal mrkvicku z dedkovej zahradky, nehnojenu, nepostrekovanu, a este mu aj smakovala, tak to mu ublizit nemoze, ved su to len vitamina.
vecer kasicka smakovala...je urcena od 4 mesiaca tak si myslim ze OK, dostal tolko kym otvaral pusinku, potom so ja dojedla...smakovala aj mne 😎 a dostal mliecko. spal mi potom do 2 rana v poho, potom uz zas visel na prse, ale aspon do 2 skvele potiahol. a aj jemu je lepsie ked spi tak neprerusovane, tak si myslim, ze fakt im neublizujeme uz tymi prikrmami. aj ked moja teta pediatricka mi vcera do tel, ze az po 6 mesiaci mam dat... ale ona nechodi uz jak matoha...ona kojila 3 tyzdne, bo zapal dostala.
ale to je kolko lekarov tolko inych nazorov, ved i nasa pediatricka, ze ribezlovu stavu dat a to alergen 😅
a maly sa pekne rano vykakal...farba kaki zelena, ale bol taky stastny 😉
ja uz som mala tiez pocit, ze bol v noci hladny lebo mu to uz asi nestacilo...moje mlieko...a v noci ked papal tak tahal ako by 2 dni nejedol, presne ako tvoja zosi.

andrea2603
6. aug 2010

@olifcek to poznám, mne moja mama dávala v 3. mesiacoch rohlíky zaliate mliekom, lebo že som veľa plakala, asi som hladná bola 😝 , tak to určite 😠 Ale našťastie nikdy mi nehovorí do toho, že čo dávať jesť mojim deťom 😵

matesl
6. aug 2010

@olifcek ani ja nenecham maleho plakat a jedovat sa...a podla toho co som citala v knihe co ste poradili "rodicovstvo je veda" robime dobre.
raz som skusila nechat vyplakat, ale do dnes mam ten jeho zufaly pohlad pred ocami a nikdy viac...a ani nezaspal, viac plakal...len to bolo v den kedy som uz nevladala abola nervozna...
tak radsej mu dam na noc kasu, nech sa obaja vyspime a mozeme sa cez den bez nevozity hrat a nosit...aj ked mna nenormalne boli chrbat a ani masaze nepomahaju, bo je to bolest ako by som sa tam udrela...asi pojdem na ortopediu s tym

blumka
6. aug 2010

ono je rozdiel ked niekto da v 3 alebo 4. mesiacoch dietatu halusky alebo rozok alebo piskotu alebo kasu po prvej neprespatej noci lebo su aj take baby co im babo od prveho dna vela psi a zrazu prestane, tak naordinuju kasu a je im jedno ci to uskodi alebo nie, radsej sa vyspia....alebo ked vy v 5,5 mesiaci date kasu lebo uz nevladzete.. tie dva tyzdne to uz nie je ziadna veda...
v usa sa zacina s prikrmami prave s kasou a ovocim
😉

garonka
6. aug 2010

@olifcek tak ideme či nie? Tobi teraz zaspal na taku hodinku dve, skusim volať mm či bude doma keď pridu žaluzie

garonka
6. aug 2010

ideem ja zaľahnuť k Tobimu, bola to rušna noc zas kvôli tatovi 😔

blumka
6. aug 2010

sme sa vcera bavili o velkostiach..terezka ma z usa jedny kratasky, dostal ich teraz od svagra a je tam ze na 3 roky a pod tym su inche a v prepocte to je na 92-98 cm...a tieto cm sa u nas uvadzaju pre 2-3 roky...

njonja
6. aug 2010

@blumka davala som paracetamol o 5 rano, aj obklady, uz o pol deviatej stvrt cipku zonva, lebo mal zase nad 38, to mi to ale vykakal☹ Takze spracha a brufen sirup. Teraz mu to kleslo, pozeram, ze ma 37, takze oki... Boze , bojim sa, lebo moja sestra mala febrilne krce pri 38,6....

blumka
6. aug 2010

@njonja mne juli cipky vykaka vzdy a brufen ani panadol mi velmi nezaberali..ja mam na teploty osvedceny nurofen a ten zabral zatial vzdy...skuk kupit ten mozno je v nom viac ucinnej latky...
dufam, ze uz mate teda po teplotach

olifcek
6. aug 2010

@garonka no ja idem, bo na obed som ratala s tym, ze dam bagetu celozrnnu kuraciu...

olifcek
6. aug 2010

@njonja hlavne nech je malicky iba v plienocke, nech sa obleckom neprehrieva 😵

njonja
6. aug 2010

@blumka @olifcek dakujem😉 no, neviem, zase to stupa a nurofen som tu nevidela😢.. nech uz je po tom.. a mm mi prave vzal auto, tak dufam , ze nebudem musiet letiet na pohotovost...
inac som pozerala,ze sa bavite o dokrmovani - mne vcera doki povedala, aby som uz kludne zacala, lebo ze vraj vyzeraam velmi zle, ze ma zrejme vyciciava. no ved ano - uz ma 10 kil...vraj matka musi byt v pohode, tak ze treb zacat, aj tak uz ma cez 5 mesicov.. takze si myslim, ze nemusime si niktora z nas robizt vycitky, ak uz trochu prikrmujeme..

svetlankat
6. aug 2010

http://www.jysk.sk/210/432/435/1964600/a/popup?... my sme kupili toto, ale v cervenom a vskutocnosti su tie farby ziarivejsie

olifcek
6. aug 2010

ake su tie veci drahe 😒

olifcek
6. aug 2010

@njonja obal nozicky a zapastie, i na celo daj zabal...

olifcek
6. aug 2010

@njonja moja mama by to riesila zemiakom, ci uhorkou na cielko...x;o)

njonja
6. aug 2010

@olifcek, zemiak a uhorka? Skusim, ked uz nic nezaberie🙂 Ideme si lahnut, prave mi zaspal na rukach🙂

olifcek
6. aug 2010

@njonja jj, mamka, ze ona nam lieky nedavala, ked sme boli malicki, ze len toto a vzdy zabralo 😵

matesl
6. aug 2010

@blumka tie si myslim blumi a hlavne ked uz som tak bola na tom, ze som bola kocikovat a nevladala som s dychom...a to som isla z nohy na nohu, proste total unava 😨

matesl
6. aug 2010

@njonja mne dr. povedala ze 3 dni mozu byt teploty, my sme mali 24 hodin tiez taku...nic som nedavala a preslo to same...po 3 dnoch treba ist k dr alebo na pohotovost.

matesl
6. aug 2010

@njonja presne s tymi prikrmami, aj mne mamina vravi, ze nech uz radsej papa a ja menej kojim, lebo ze aj ta neskustocna vycerpanost moze byt z kojenia, myslim ze to tu kedysia janka pisala

olifcek
6. aug 2010

ja napriklad vecer uz odpadavam do postele, doobedu s malou hajam a itak som unavena riadne...uvidim, ako dlho este potiahnem, ale verim, ze dlho, pocasie mi pomoze, staci, ze priiiide jesen x;o))

matesl
6. aug 2010

@olifcek no teba to kojenie musi riadne vycerpavat, ved tvoja malinka je stale na didku, a taha z teba ziviny... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre