Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
14. okt 2010
maculik
14. okt 2010

no, tak som lezala asi tak min a maly sa zobudil. Dnes spal len hodinu, ako naschval.

@olifcek neries to, to by si doktori vsimli. Radsej zbytocne nestresuj, ked tak povedz dr pri najblizsej prehliadke, nech sa jej na ne este pozrie 🙂 Juj, nechcela som ta vystrasit, dokelu 😒
U nas to bolo velmi vyrazne uz ked sa narodil, hned to pediatricka povedala mm, ktory bol pri prehliadke a potom este bola za mnou.

@avaka a kolko vazi a meria mala, ked sa zda doktorke drobna? preco to riesi, ked ti dobre papa a nema ziadne problemy? Ja by som tam tiez nesla.

@zoska no, moj mm to chape ako kedy, ale skor nie. Ale uz som si povedala, ze idem na tom pracovat, vzdy si s malym lahnem hned, ako zaspi a radsej si upracem, ked bude hore, ved sa moze na mna divat a ked budem umyvat, tak bude v kresielku.
a my este nesedime ani zdaleka, a sme starsi od vas o 3t... len v kociku sa taha do sedu, vobec nechce lezat, co ma stve, ale tak hadam mu ta chvilka, co tam oprety sedi, neublizi. Lebo na chrbate zacal revat, odmieta tak byt, este na brusku hej, ked sa diva von.

no, ideme sa hrat a nieco mu uvarit na obed.

matesl
14. okt 2010

caute baby,
tak ja som s malym bola vcera u dr aj s martinaj, obe deto dostali atb kvapky a este na odkaslanie a ja neviem co este...dnesna noc ze hroza...kazdu hodinu hore, place lebo chrci, ma to vraj zatecene v hrdle a je to hudste a neviem mu to ani odsat tak ho to nadrapuje, no des poviem vam. ale hrdielko a olucka mame ciste nastastie.

matesl
14. okt 2010

@jja neboj aj moj sa jeduje, uz maju svoju hlavu, tak ma vie kopat ked nieco nechce a ked mu mam odsat sople, no hotova bitka u nas...ale musim proste...
a tiez putuje po posteli, dole ja mam este jedny periny poskladane tak tam vzdy konci jeho putovanie, to neprerazil zatial

olifcek
14. okt 2010

@maculik no u oliv si to vsimli uz v nemocnici, ze dava chodidielka dovnutra, ona ich vedela az ku kosti dat, ale uz to takto nerobi...nevystrasila si ma, oni vraveli, ze ked to nie je tvrde, je to v pohode, ze keby to stuhlo, tak to musi ist do dlahy...no alr malo pomoct kopkanie nozickami a to oliv kopka statocne, je to jej zabavka...casto sa s mm smejeme, ze je ako zajacik, hehe, chytis ju do ruk a zacne kopkat nozickami ako zajko a rehunat sa 😉 mame pediatricku, ktora pracovala s predcasniatkami, tak snad by si to vsimla...a 27 ideme k neuro a ta Olivku tiez vlastne komplet kuka, naposledy sa jej rovno na nohy postavila, sa smiala 😉
@maculik lekari vravia, ze ked uz dame posadit babo, tak len kym ma dole rovny chrbatik, ze sa negulateje...mne to pediatricka teraz vravela, lebo som oliv rovnoo sadnut dala, paq sme dali oliv lahnut a potom si Oliv sama sadla, tak povedala, ze odvolava, ze ked uz sama sedi, ze sedi len kym vladze 😉 som jej vravela, ze ja som oliv sadat nedavala, kym sa sama sadnut nenaucila 😉 i ked uz som niekedy chcela dat ju hopkat aspon na chvilku 😵

matesl
14. okt 2010

@njonja nooo aj dr povedala ze grcka, lebo ma plne hrdlo hlienu ale zapalene ho nastastoie nema a ze tie hlieny zatazia zaludok tak grckaju niektore deti....uvidime, len ho vecer kojim to zvlada...az ked ustupia sople zacneme skusat zas nieco, kupila som v DM ze krupicka pre baba uz zarobena, uvidime ako bude smakovat 😅

matesl
14. okt 2010

jo a sople sa super odsavaju ked ich pred tym malemu vystriekam solnym roztokom a to potom ide aj odsavackou na baterky, tej sa menej boji ako vysavaca 😉

olifcek
14. okt 2010

@matesl jj, ja mam tu na baterky a odsavam po libenare x;o)

matesl
14. okt 2010

@olifcek no ten nam nestacil, lepsi je nam spray, ten mu vyspricuje nostek a sople iduuuuuu 😉

lenica81
14. okt 2010

caute baby... doslo zle pocko alebo co... tolko toho naskrabete... 🙄 😀 som rada, ze stiham precitat...

dnes vecer ideme na vikend prec, zajtra svadba a musim este skusit dnes skocit k pediatricke kvoli vigantolu a pobalit co treba, tak aspon hadam citat postiham...

@blumka k zajtrajsim meninam TT vsetko naj, aby som nezabudla...

inak, co som sa pytala na fusak do Tatroch mam brat... 😕 😅 ☹ asi vezmem, ja beriem kabat a aj cizmy asi... dnes sa riadne okosilo, ale poobede vyzera, ze bude krajsie...

adios a pekny den este... 😉 😎

olifcek
14. okt 2010

@matesl ja som olivke nedokazal dat libenar, bol to boj...sa necudujem, kedze pri boji som jej tam ten libenar chytro chytro striekla, ale par krat bola kludna, tak som jej ho jemne kvapla, Oliv ho vtiahla a uz nebojuje, uz vie, ze to nie je nic zle....takze sprej by mi asi nepresiel x;o)) a odsavame na prse, spolocne 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenica81
14. okt 2010

este ma tak napadlo, ze co si myslite o detskych centrach, kvoli kontaktu s inymi detmi... 😕

@rivatha dakujem, aj tu bolo zima, ked som vybehla... brrr...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminnka
14. okt 2010

@blumka nazor, o ktorom si pisala, maju povacsine predpokladam mamicky so zatial jednym dietatom. Lebo vsetky matky, co poznam ja a maju dve a viac deti, chcu to starsie dat do skolky. Planovat cas a aktivity detom v roznom veku je niekedy velmi narocne a dovolim si tvrdit, miestami aj nemozne 😀

olifcek
14. okt 2010

mm bol doma, napapkal sa, zbalil sa a uz je v taxiku, smer letisko...dojde az v sobotu rano okolo 1.00 ☹

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
14. okt 2010

@maminnka ved to...akoze sak nevravim ze sa nedokazem byt doma s dvomi detmi, ved aj teraz su obe doma a stihame s terezkou aj strihat, lepit, citat si, kreslit aj navarene mam aj sme povysavali, juli aj spala aj sa s nami hrala aj sme uz stihli v terezkinom domceku sa pobavit, pradlo sa opralo, caka nas skladanie...ale takto nam to spolu klape preto ze je doma len treti den...uz to vidim v nedelu, budu jej rozky rast...a stale sa pyta kedy pojde do skolky...predsa len, ona je tvor spolocensky jej tam je dobre, hlavne ma seberovnych kamaratov, co rozmyslaju tak ako ona 😉
@rivatha, no ten spanok je to asi najtazsie sklbit a este ked trosku chces aj pre seba mat klud...takze ja terezku davam spat tak aby spala vtedy ked juli a aby som mala trosku pohody aj ja...nie som super matka a nebudem sa bit do prs ze nepotrebujem oddych, hlavne nech su deti spokojne...ja ten oddych potrebujem, som vykolajena ked ho nemam a vecer padam na hubu...takze mne to takto vyhovuje...

olifcek
14. okt 2010

Oliv sa mi snazi vybrat oko a odhryznut z nosa 😀

olifcek
14. okt 2010

@rivatha potom je i v pondelok a utorok prec...ale jasne, prezijem, len mi uz teraz chyba...

zucana
14. okt 2010

baby no vas docitat...
tak rychlo sa vyjadrim suhlasim s @maculik a @maminka....keby tu nebola taka situacia ako je a bola by som na SK ovplyvnena okolim asi bych tiez zostala dlhsie doma ale isto nie dlhsie ako 2 roky s jednym ved by ma piclo ( z tho ze nie som medzi ludmi a nepracujem nie z vikinky ;) )a potom vidim ako sa jej pacia deti tak aj preto... a aj preto surodenec ked sa postasti...
dalej som chcela ze balvacky teda 25.10. o 15.00 plati? a kde? @maminka, @matesl, @lolka @alex @janielah @dorotka @hajdycka @laxity a este dalsie co som zabudla dajte vediet

a boli sme dnes na kontrole v 9 mesiacoch a vsetko oki vikinka je velka a zdrava ze ma 71 cm ze to je dost (TAK ASI NA IT POMERY ) a vazi 8500 gramov a hlavu ma velku 43,7 cm a fontanelka vraj ok a zelu zimu dceko mam davat. je sikovna robila nejaky Boel test take technicke veci a s gulickami a hned zistila ako to funguje a nechcela gulicky ale tu technicku vec ze vacsinou si dievcata vyberu gulicky :D a ze ma aj stvronozkovat ze ju mam nejak monitovat tak ju motivujem hrackami rozsirila som obyvku a ona sa vyberie bud na schody alebo z druhej strany ohradky vsak aby si nieco spravila nem....
potom sme boli na nakupe a teraz som varila a idem dnes ku kadernikovi....sice to tu stoji 3krat viac ale tu ma uz na kratko strihali a to kadernictvo vyhralo vela sutazi tak som zvedava a svokra mi to daruje na narodky tak ze tak ma vybaveny darcek a mm o tom nevie tak bude mat vecer prekvapko ;) on strasne chcel aby som sa dala ostrihat

no a este k tej bunde . pozriem co maju tu este a co v IT a ked budu mat krasnu bundu na SK kupim tam a ked nie tak nakazem po telefone nech kupi bud.tyzden tu bielu (@olif dik za kabatik ale ja hladam aperovu bundu)

blumka
14. okt 2010

@lenica81 ja som bola parkrat s terezkou v materskom centre..bolo celkom fajn, len ona tam vtedy uz patrila medzi starsie deti, takze sa rozbehla ku hrackam, hrala sa obcas tam nejakemu malemu lezunovi nieco podala, ale boli tam aj deti ako ona myslim vekovo, ktore nebrali ohlad na tie mladsie..a potom vela malickych batoliatok, ktorym asi tak bolo jedno kde su ale ich mamicky si paradne poklebetili...takze ja mylsim ze je to dobra vec, uz len z toho dovodu ze clovek je medzi ludmi 😉
ked zacne juli chodit vybehnem aj s nou, aj @svetlankat hovorila zeby sli niekedy,tak si aspon s nou poklebetim kym sa juli s miskou pobavia 😀

olifcek
14. okt 2010

jeeeeeeeeeeeeej, konecneeeeee...uz aj my chodime po 4 x;o)

zucana
14. okt 2010

ozaj a rano o 5tej ma nieco bucha do hlavy a to vika na 4roch mi robi baranky baranky buc 😲

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
14. okt 2010

@rivatha 😉 este pokracujeme, ale navrhla som im aspon den pauzu, bo uz som toho mala dost x;o)

dakujem, zte zlate

@zucana oki, ked uvidim paperovu bielu, hodim link

olifcek
14. okt 2010

@zucana suoer miery x;o)) my tolko, ked to takto pojde dalej, budeme mat o mesiac x;oDD nevadiiii, ale Oliv vyrastie, rodicov ma voskych x;oD

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
14. okt 2010

@rivatha he, ja som sa dala ostrihat na kratko po maturite a na table som taka vystrrihana a odvtedy nikdy viac 😅 aa mm sa chvalabohu pacia dlhe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre