Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
10. nov 2010

baby, mne terezka povedala prvykrat tak cielene mama na stedry den...to mala cez 10. mesiacov..takze 9. mesacne deticky uz mozu vediet 😉 a urcite vedia kto je tata, mama, babka, surodenci atd...ved u nas staci povedat ze ideme za terezkou a juli ide vyskocit z koze 😀 a moju mamu ked vidi cez skype tak jaci od radosti a zacne hned robit tapi tapi, leo moja mamina to s nou vzdy takymto sposobom robi...cez webkameru 😀
mojej svokre zas najradsej kyva, lebo ona ju to v podstate naucila...takze deti maju vela uz v hlavickach pospajane 😉

olifcek
10. nov 2010

@blumka veru, ja az zasnem, kolko toho oliv vie...ake su vynaliezave...deticky su perfektne a moc sikovne x;o)

@matesl Oliv sa uz chovava i za dlane, hehe, da ich na ocicka a my ju akoze hladame, pomedzi prsty kukuckuje a rehuna sa, ked da rucicky prec, tak taku radost mame, ze sme ju nasli... 😀 😀

takto krasne sa s nou mm hrava a vsetko ju uci, je uzasny

jja
10. nov 2010

@andrea2603 ani my nelezieme, neboj.... 😀

maculik
10. nov 2010

Ahojte 🙂
tu sa ukazuje slniecko, rano bolo hnusne a prsalo, aj do skolky sme sa obliekli do prsiplastov, ale pekne sa to zmenilo 🙂
Dnes mm odchadza na Sk, takze do nedele budem sama. Ale stretneme sa s kamaratkou, tak hadam nam to ubehne.

Petrik zacal davat papa, aj ked zatial len tak hocikedy, ako on chce, ale aspon uz vidim, ze ma vnima, aj ked ho nieco ucim, nielen ked sa spolu blaznime a robime blboviny 😀

@blumka aj Petik reaguje na Adelku tak, ze sa cely zacne tesit, aj ked sme v spalni a rano ju zacuje z izby, tak hned sa zacne obzerat a plazit na koniec postele, no hotovy je 😵 Aj vcera sa zase jasili v izbe, len som pocula, ako sa maly rehoce a nakukla som nenapadko a ona mu tam saskovala, robila psssst a smiala sa a on to iste 😵

blumka
10. nov 2010

@maculik presne tak je aj u nas..juli ked sa rano zobudi, tak terezka este spi, tak len po mne lozi a brble si ale akonahle pocuje z vedlajsej izby terezku tak vystartuje smerom ku dveram a zacne vyskat a rehotat sa..a ked pride k nam terezka, ta ju hned zacne stiskat a pusinkuju sa obidve 😀
no herecka sa prave zobudila tak padam
@olifcek spenat dnes dam @svetlankat a ona ti ho nejako uz dopravi, oki?

matesl
10. nov 2010

@olifcek to musi byt parada, Risko este nejak neopakuje take veci, ani papa, nic take len sa usmieva na to 😀 snad to raz pride
ale mm ho naucil lopticku hadzat tak to je asi jedine co vidim ze okukal 😀 😀 😀

zucana
10. nov 2010

@andy posledne 4 dni...predvcerom nie ale....ale to je tiez taky spanok ze zamrnci a trosku utesim alebo dam dudel ale uzprso nedavam iba ak fakt nezabera ine 😉
@jaja vsetko naj malinkej 😵
@olif jasne...len az do polnoci sa hravate...my sme to mali tiez tak ale akonahle som sa uz nehravala boli v posteli a vklude tak uz sa tiez casy zacali posuvat a zaspavame o 22.00 najneskor

matesl
10. nov 2010

@maculik, @blumka, to musi byt parada ked sa tie deticky zabavia, v tomto je asi vyhoda mat 2, mne nema kto Riska zabavit ked potrebujem nieco robit, a ja som sama zo seba ohocana ked cely den mu nieco blabocem a riekanky rozpravam...jak samomluvou keby clovek trpel 😀

avaka
10. nov 2010

caute 🙂
veru baby,co neplazite,skuste mobil,@blumka ma pravdu,ja som vcera zabudla Elu pochvalit,moja segra ju lakala na mobil a E ho tak chcela,ze sa az na nozky postavila... 😵 ,ale taka smiesna bola,uplne krive nohy,ako mlade teliatko,ani na chodidlach nestala... 😀 ,len tak nakrivo,aj som to odfotila
a tiez vsetky hracky chyta,ktore menujem,teraz najradsej mysku,ked poviem babo,chyti ho a povie baa..
ale mama ani za svet
kocky to mate super,co mate aj starsie deticky,takto sa zahraju a vyjasia..
my sme inak mali celkom dobru noc,zobudila sa az 23:15,ked som vosla do spalne a potom o 1:19,ked mi zacal zvonit mobil!!! 😕 😠 ,cudzie cislo,som to ochrapana zle zdvihla,asi omyl to bol,ani som tam nevolala...
a dnes pred spanim uz bola tak unavena,ze nechcela ani mm,ale potom si dala,som sa bala,ze odmieta,ked som vcera na nu zvysila hlas,ked ma hryzla... 😔

@jja ,aj moj muz chrape,smrka,s buchotom sa otaca...a mala sa budi,aj ked idem potichucku do postele...

matesl
10. nov 2010

juj baby u nas jaky smrad v izbe..Risko si nalozil a este mi tu stahuje zo susiaka pradlo, no dovidenia uz s nim 😅

avaka
10. nov 2010

@matesl ,aj nasa stahuje pradlo,sa bojim,aby nespadol susiak na nu...

a tiez sme mali konecne maksiu kaku,dala som rano hrusku so slivkou a ovsenne vlocky,ale kazdy den davam a vynechala som roztek aj chlebik(aj ked mavala len malicko)
@zucana,aj nasa sa dava na kolienka,ale este tak nie je stale,ale myslim,ze to pride a je to v poho 🙂

dnes ideme na plavanie,tak dufam,ze nezmoknem ako minule.. 😅

selyma
10. nov 2010

ahojte babky, prisla som na kuk a idem Klaudusku ulozit, uz ju berie do spanku. Pozeram ze aj vase deticky uz krasne rozpravaju. Ta moja zacala slovom tata. Ale to bolo len preto, ze to vsetci opakovali, nevedela este komu to ma. Ale teraz uz asi 2 tyzdne keca mama a myslim, ze vie, ze to patri mne. Take to je zlatulinke

olifcek
10. nov 2010

@blumka super, kolko penaazi na aku ucet? pls, do IP

@matesl je to kraaaasne....malicky too mozno uz zajtra zacne robit xO))

@zucana vies, my sme skusali sa s Oliv i nehrat, raz az dve hodky som jak blba lezala, v tme, oliv lozila po posteli, ja som si ju akoze nevsimala, jasne, ked sla ku okraju, musela som, no nepomohlo, proste nespa spat skor ako o polnoci...potom som to parkrat skusila ale uz len po hodke, nepomaha, Oliv ked sa hajat nechce, nebude,ci je tma a ci nie, nerozhoduje...ani to, ci ja akoze spim...tak sme skusali i s mm unavit ju, to ma ale rovnaky efekt ako to prve...tak sa s nou radsej hrame a aspon sa uci nove veci, Oliv ide spat vyhradne, ked uz je na odkvecnutie...su deticky, ktore su proste moc zive, s tym nic nenarobim x;o))) 😉 pytala som sa ale i neuro, ci je to ok, tak, ze ano, ze Oliv je hotovse striebro, ze pribera, je ziva, ze nie je co riesit,ze je proste taka, a ci nahodou i my taki niesme, tak som povedala, ze mm nechodi spat skor ako po polnoci,tak vraj to ma po nom x;o)

maculik
10. nov 2010

@matesl ved ked budes mat druhe, tak to uz budes mat tiez jednoduchsie 🙂)) Takto isto som to mala pri Adelke, akurat dnes rano sme sa mm bavili, ze Petrik ani do jasli nemusi chodit, on ich ma doma s Adelkou 🙂
@avaka ze teliatko 😀

a my tiez este nelozime, len sa plazime a staviame v postielke a ked lezim na zemi. A o sedeni ani chyru, ani slychu, ale ved aj to raz pride 🙂

olifcek
10. nov 2010

mozem dat Olivke vypit stavicku z ovocia, co som vcera varila, ze? x;o)

lienka2
10. nov 2010

@olifcek ja davam aj na druhy den 🙂

olifcek
10. nov 2010

@lienka2 ovocie robim na dva dni, ale stavicku som doteraz nedavala, ale tuto bych dala, fajna je 😉 aj ju zohriat? ci pockat, kym bude izbovej teploty? bola v chladnicke

lienka2
10. nov 2010

@olifcek ked je z chladnicky tak by som ohriala.. alebo pockala kym sa sama zohreje.. neviem ci Olivka uz pyta pit alebo este pocka 🙂 ja davam vacsinou izbovej teploty, ale niekedy aj prihrejem ked sa mi zda studene..

zoska
10. nov 2010

@olifcek vy mate ten treningovy lovi hrncek, vsak?
treba z neho tahat, ci tecie samo?
Avent magic cup odmieta Nelka a v podstate zatial vsetko odmieta, tak rozmyslam zmenit znacku...neviem ako ju naucit pit 🙄 a ked dam hrcek z ktoreho tecie, tak je akurat vsetko mokre a ona sa zabava 😒

maculik
10. nov 2010

boze kocky, prave mi volala mama, ze v pond. vecer sa kamaratke zabil na aute muz... ona ma asi 25r, on 33 a maju 10mes babo a mesiac byvaju v novom dome. Isiel na aute a presiel do protismeru a nakladne auto s drevom ho vytlacilo z cesty do domu, na mieste mrtvy. Mne az slzy vyhrkli, oni boli taki stastni spolu, este v pondelok podvecer sa ona s jej sestrou (kt.ma tiez 11mes babo) prechadzali popred nas dom a nas tato ze este na ne krical, ze podte k nam baby a smiali sa spolu, a o par hodin sa stalo toto.... Strasne mi je smutno z toho, chuda Janka, teraz sama v dome, s malym babom, boze 😢 😢

olifcek
10. nov 2010

@zoska z treningoveho slabunko kvapka x;o)
@lienka2 dakujem ohriala som . my sme len 2x pili ine, nez mm...1.x vodicku z lovi treningoveho poharika, a 2.x stavicku Hipp x;o) teraz pijeme 3.x ine, nez mm x;o) to len pre spestrenie Olivke robim sem tam x;o)




@maculik ☹ 😢 osud niekedy tak tragicky zauraduje v rodinach, kde je vela lasky 😢

zoska
10. nov 2010

@maculik to mi strasne luto uplne viem ako sa citis, nam sa tiez zabil mesiac dozadu kamos na aute a doma ostala zena, 4r. chapec a 6tyzd. babo 😢
som sa z toho celkom dlho spamatavala, drzim tvojej kamaratke palce, neviem ci sa nieco take da prekonat, je to hrozne...strasna tragedia ☹

olifcek
10. nov 2010

baby, ktora este mate doma lovi flasku s naustkom na ucenie? mam otazku x;)

zucana
10. nov 2010

boze to je strasne....nikdy nevies co sa stane.... 😔
@olif ty varis ovocie?
ja davam cerstve 😕 roztlacim banan s hruskou a pod....

olifcek
10. nov 2010

@zucana i ja som davala cerstve x;o) ale uvarene i mne viac chuti, hehe...;) banan nevarim, ani hrusku bych nemusela, su dostatocne makke, ale jablcka golden su tvrdsie, tak to povarim a basta. ale davam OLivke aj pocas dna len tak do rucky neuvarene ovocie a krasne to papa x;o) uvarene i nescerneje, ked robim na dva dni do chladnicky x;o)

olifcek
10. nov 2010

@zucana robim vlastne vyzivky x;o)

zucana
10. nov 2010

@olifcek oki ja davam sem tam aj vyzivku a do nej cerstve ovocie...a mne ani stavu nechcela pit....
@zoska aha ake mame gate 😉
a papa v boxe 😀

olifcek
10. nov 2010

@zucana ja uz do vyzivky nic viac nedavam x;o)

foto v boxe je podarene x;))

inak, Oliv sa mi dnes postavila uz i v kuchyni o suflik, hehe, tolko radosti olo, kecala a kecala a kecala az zacala tancovat, moja mala tanecnicka 😵 😵 po mne to ale nema 😀 😀

olifcek
10. nov 2010

@zucana to ste odniekial prisli, ci niekam idete? je dost teplo oblecena na doma...ci? 😉

olifcek
10. nov 2010

Oliv tento a minuly utorok po plavani a prechadzke...takych 5minut vydrzi este lezat sama, paq je hned hore x;o)

ta s modrrou chlpatkou je z minuleho utorka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre