Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
24. feb 2011

@svetlankat taka mala a ako uz bezi, na to nemame

katina2209
24. feb 2011

@matesl ja si nemam kedy ani doobeda lahnut,lebo vzdy varim,aj ja sa bojim,ze kedy vstane dnes som si povedala,ze idem o desiatej spat tak som zvedava zaspal o 20,15 a este sa nezobudil on zacina nocnu sichtu okolo 11-11,30 a potom vacsinou place kazdu hodinu ach jaj ale skusim aj ja kupit tie homeo aky to ma prosim presne nazov a kupim to normalne v lekarni ci to treba objednat?

svetlankat
24. feb 2011

@selyma dakujeme si zlata

maculik
24. feb 2011

@zucana oki, tak v nedelu aperitivo a kolacik 😵

@katina2209 len tak mletym masom plnene a do toho este pridam, co mam doma. Asi cibulku, cervenu a zltu papriku, rajcinku, nejake korenia, taveny syr a pozriem este na nete nejake inspiracie, co este sa tam moze dat (lebo uz som ich veeelmi dlho nerobila). Tym naplnim tie vydlabane baklazany a dam piect. A k tomu asi zemiakovu kasu alebo zemiaky s maslom a mletou rascou.

kocky, idem ja tiez do sprchy a docitat kapitolu a spat. Dobru noc a dufam, ze sa tu zajtra objavime svieze a vyspate 🤐 😎 (snivajte s nami 😀

blumka
24. feb 2011

@maculik dik...ja chcem kupit aj terezke aj juli teraz nieco nove do postielok...teda juli ma zatial len deku ale ona je taky mojko, tak som chcela nejakeho mojkaca 😉 a aj aby im bolo lahsie v novom dome v novych izbach

maculik
24. feb 2011

@katina2209 tak sup sup do postele, uz mas len 3minutky 🙂

zucana
24. feb 2011

@maculik a zdravotne ste jak na tom ?

katina2209
24. feb 2011

@maculik to vies,ze to stihnem 😀 ,ale uz som osprchovana no idem si dat nieco sladke na ukludnenie,lebo mm ma vytaca sms asi to budem rovno vymazavat

blumka
24. feb 2011

@katina2209 ty uz vies ako s chatou? v pondelok uz chcem riesit zalohu

maculik
24. feb 2011

@blumka to je dobry napad 🙂 U nas Adelka nemavala nikdy doma nic na spanie, len v jaslickach babiku, ale ako sa narodil Petrik, tak si sem-tam nieco vzala a odkedy sme v tomto byte a ona sama vo svojej izbicke a normalnej posteli, tak spi kazdu noc s niecim (obmiena to, ale vacsinou s babikou 🙂
Kup im najlepsie nieco makke, je to sice taky chytac prachu, ale lepsie sa k tomu tuli, aj si na to moze Juli lahnut a netlaci to (predsa len tito drobci sa este viac hybu po tej posteli, nez Terezka a Adelka). A najlepsie aj take, co sa aspon rucne da prat, tento maco sa neda, ale tak hadam staci aj ked ho pretriem vodou...

blumka
24. feb 2011

@maculik dik za tipy...nieco pojdem pohladat 😉

maculik
24. feb 2011

@zucana trosku sopliky, davam kvapky, hadam to prejde. Ved v nedelu ti urcite poviem aktualny stav, aby sme nahodou nenakazili, ak to neprejde. S Adelkou bol dnes mm u dr kvoli takemu ekzemu na ruckach, tak jej aj hrdlo pozrela, lebo v noci kasle, ale to ma zase vraj asi alergiu, lebo ma vsetko ciste, ziadny zapal, nic.

no nic, idem ja, dobru noc uz naozaj :D

loginka
24. feb 2011

cafte 🙂
hlasim ze maly ma nakoniec streptokoka, takze aj on je na ATB, hlavne ze v utorok ked som bola u dr tak nic nevidela (ani sa necudujem lebo mala tak 80 rokov)
a mm kupil roboticky vysavac 🙂 , tak tu 2 hod behal, az sme ho dali prec, lebo som nepocula Panelak, kukala som ako puk, ako to vysava vselijako, ja som na neho vykrikovala ze tam uz si bol, no trva mu to, ale bude to pomoc 😉

loginka
24. feb 2011

baby je pravda, ze sa moze nurofen striedat po 3 hod s panadolom?
a ake je davkovanie chamomilly, niekde som citala ze dat 2, niekde ze 5 guliciek, kolko davate? ako casto?

alex
24. feb 2011

@loginka ja viem o tom, že po 4 hodinkách môžeš postriedať.

lolka
24. feb 2011

@alex maly je zlaty s novym ucesom, uz mu vlasky aspon nebudu padat do oci.
baby s tym spanim.....tak my mame nieco podobne ako @matesl @maculik @katina2209 😖 Viki zaspi okolo 19.30 a kym ideme spat o 23.00 tak je 3x hore a v noci kazdu 1-2 hodiny. zaplace, dam prso, podudka a spi dalej. len este sa mrvi, prehadzuje, to ja samozrejme nespim a pozeram ci je zakryta a pod. 😖 ked je "lepsia noc", tak si v noci tak hodinu keca, lozi cez nas, hadze sa do perin a pod..... 😒 preco sa tak casto budi ?? hladna podla mna neni, lebo si len pocucka ako dudel a hotovo. alebo ze by v noci tak intenzivne prezivala zazitky zo dna ? ...
@katina2209 na Viki bol ten dnesny spanok neskory....zaspala az po 21.00 po vyse hodinovom uspavani, 2x sme sa vratili k hrackam 😅 potom si este trosku poplakala a konecne zaspala ☹
ale den sme mali pekny 😉

matesl
24. feb 2011

@loginka no pekne a nepreliecia ti aj Lauri? tusim surodenci sa tak liecia? ved zmolia isto tie iste hracky 😉

lolka
24. feb 2011

@loginka moze sa striedat, tiez som pocula, ze po 4 hodinach, ale v pribalovom letaku je ze aj po3 myslim

zoska
24. feb 2011

🙂 cafte mne ide net, neveriiim 🙂
idem ciiitat

ozaj dnes som bola v bulvari v jedne ankete aj s fotkou 😀 ma vcera vymakli ked som kocikovala 😅

blumka
24. feb 2011

@loginka mozes po 3

alex
24. feb 2011

@lolka ďakujem za pochvalu.

Inak kočky ja mám zase nádchu. Kýcham jak blb, tečie mi z nosa a bolí ma hrlo. Dala som si paralen hot drink, Nasivin a Tantum verde si striekam do hrdla. Dúfam, že to malý nechytí odomňa. Má síce sople, ale to máme celú zimu tak striedavo, nie sú až také hrozné.
A dnes švagrina písala na FB, že moja malá neterka prekonala prasaciu chrípku. Boli u lekárky a tá jej brala výteri a dnes na kontrole jej gratulovala, že prekonali tú prasaciu.

blumka
24. feb 2011

@zoska hviezda 😀

zoska
24. feb 2011

@loginka ano po troch hodinach sa moze striedat pokial je teplota nad 38 mne na Neli ale fungovali len zabaly 😔 ked mala dlho teplotu

katina2209
24. feb 2011

@lolka den bol super 😉 no Matko zaspal o 20,15 a este sa nezobudil idem si ja lahnut urcite ked tam pridem do pol hodiny je hore to uz poznam, ty si uz skusala tu chamomillu a pomohla?

matesl
24. feb 2011

@loginka mne dr povedala ze po 3 sa moze striedat, lebo panadol(paralen) mozes dat kazdych 6 hod, takze medzi to sup nurofen

my mame chamomillu 30 CH a davat 5g okolo 17 hod
ked je 15 CH tak sa moze myslim 2x denne

zoska
24. feb 2011

@blumka 😀 tak tak mama si aj kupila kvoli tomu domov 😀

blumka
24. feb 2011

@zoska juj to poznam, my mame este asi doma noviny, kde odfotili bracha ako striela gol do brany 😀

zoska
24. feb 2011
matesl
24. feb 2011

@lolka ved vy ste mali celkom OK spanie, o teraz zubami sa tak pohorsilo?
my od narodenia, co uz, ale maval to ze po 3 hod, len ja som odsavala, maly reflux, tak som bola viac hore ako spala v noci 😀

zoska
24. feb 2011

@alex vsetko naaaaj jakubkovi, vela zdravicka

hehe ste ho riadne ostrihali, zlaty je 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre