Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
5. apr 2011

@zucana dakujem, uzila som si , dobre bolo 😉
a ty si bola teraz na slovensku vsak? ci sa mi to pletie?

lenica81
5. apr 2011

ahojte... po tieto dni sa to tu fakt vlecie... 😀 ale neva... aspon mame furt nejaky program, ze... trosku sa ochladilo... ale slniecko sa zubi, takze poobede budeme vonku trenovat...
periem a Vilko pocuva pesnicky a citame si knizky... uz ho velmi nezaujimaju hracky, obcas nieco, ale kratko... ked si spomeniem, ako sa vedel vyhrat... ale neva... a teraz sa vie zabavit so snurkami od papuciek... uz musim kupit vacsie, lebo su mu male... ked tu na okoli maju iba topanocky, a ja by som chcela platene... ake rak robi... sa mi nechce trepat do nakupneho centra...

na vikend ideme k svokrovcom, skocime aj do presova kuknut porcelan k 30.tke, co som si vymyslela... som si v podstate aj vybrala z foto, co mi poslala, len nazivo este musim pokukat, ci to tiez tak dobre vyzera... 😵 a kuknem aj tam tie papucky... uz sa tesim, skocime aj do tej super cukrarne v centre, tam maju neskutocne zakusky, teda, hadam sa nepokazili... 😅

zucana
5. apr 2011

@zoska Bola som tento vikend.bolo super len strasne kratucko.som dost utahana ale uzila som si na chvilu rodinku a videla aj 2 kamosky co sa idu obe vydavat.jedna tento rok a druha buduci ;)

maculik
5. apr 2011

Ahojte 🙂
tu je dnes zase chladnejsie, ale da sa. Len nase prechadzky uz su trosku rusnejsie, Petrik nechce uz byt v kociku, len chodit za 1 ruku, potom si nieco najde, do coho zacne kopat a tak dokola. A najnovsie uz ani to, mama s nim isla vcera rano po schodoch a odvtedy to je horor, ked aj ideme na prechadzku, tak dolu schodmi len za ruky a potom dolu len s vreskom vychadzame, lebo on chce ist naspat hore schodmi. A pred dverami uz vidi, ze schody koncia (byvame navrchu), tak este skor, nez vyjdeme, sa zacne otacat smerom dolu. No uz je taky presibany, drobec maly 😀

a uz 3 dni nocnikujeme, mama s tym zacala, takze rano tam kaka aj cika a cez den ako kedy, zatial sa aj po zobudeni podarilo kakat, takze uz 3dni nie do plienky. No uvidime, kolko to vydrzi 🙂

@zucana sme ta vcera spominali, mm sa pytal, ze ako sa mate, tak som hovorila, ze si sa tu dlho neozvala, uplne mi vyfucalo, ze si bola doma.

a mm dakuje za gratulacie, som mu vecer odovzdala, tak ze fiiiiha, to ma ani nepoznaju a gratuluju mi, tak odkaz, ze dakujem pekne 🙂 A ja na to, ze ved na chate ich spoznas 😉

matesl
5. apr 2011

ahojte zienky,

tak my uz doma, ale mame nejake otras bdobie zas...aj som s nim dosla domov z vonku, ani v kociku, ani na nohy, ani na rukach, len placa plac, no nebudem sa ja hanbit vonku, tak som ho supla do kocika a isli sme domov a teraz spi doma, neviem co to ma za hisaky...asi zaina zaujimave obdobie, zeby prvy vzdor?
ako to budete riesit, ci si to nevsimat ked sa jeduje, ci co s tym??? 🙄

jo a mame vysledky z odberu krvy (tiez nam krv pomaly tiekla, reval jak pavian chudatenko) no mame tam nejake znizene hladiny, zatial dr nasadi nieco na 3 mesiae, potom vysadime a ak bude zas casto soplit a mat problem pojdeme na imunologoiu, lebo ze aj imunitu ma znizenu. a to ze ma zelezo pod normu, nechce este riesit tabletkami, len stravou, tak idem kuknut v com je vela zeleza...ale no, teraz mame trosku problem s papanim a flasu s um mliekom zacal uplne odmietat, takze neviem kedy ja toto dieta postupne odstavim 😅

matesl
5. apr 2011

dakujeme za zelania k meninam...

no akurat v nedelu sme cestovali spat do BA, najhorsia cesta zatal...plac a jak sa jedoval tak sa nam doblval, parada no, prezliekala som ho na stojaka na spolujazcovom sedadle, mm cistil auto a sedacku...potom zas plakal az od placu zaspal...ja neviem ci fakt tie zuby tak jeduju, ze je takyto nesvoj... 😅

maculik
5. apr 2011

@matesl fuha, to povracanie v aute nezavidim, presne viem, o com hovoris, nam sa tak A.pogrcala min.leto cestou zo Sk do DE, vonku boli 40ky, auto smrdelo na povracanie, ani moj parfem nepomohol, jej oblecko som hodila na pumpe rovno do kosa (mala len opalovacky), sedacku sme doma museli celu oprat a tie grcky vnutri zaschli a pokazili povolovanie pasov. Ak sa vam aj v sedacke povracal a myslis, ze to natieklo dnu, pre istotu skuste dat dolu potah a co najlepsie to okolo pasov vycistit, nech sa vam to nepokazi alebo nezasekne.
To zelezo sme mali s nou tiez, ja som kvapky odmietla, lebo po 4dnoch jej zacali cerniet zuby a mala som v obraze mojho bracha, ktoremu kvoli tomu odhnili mliecne zuby, mal len cierne pahylky (aj ked pri tychto vraj ked sa prestanu uzivat, tak zuby postupne zase zbeleju), tak som nasadila strukoviny, petrzl.vnat a uz ani neviem co, a pomohlo. Drzim palce, nech aj vam to pomoze.

A s tymi hysakmi vonku, mame to posledne 2 dni. V kociku byt chce len chvilu, potom len chodit a ked nie je po jeho, tak zacne vrieskat a nervacit, to iste, ked ho vezmem domov.

a pridala som nejake fotky https://www.modrykonik.sk/fotoblog/maculik/albu...

zuzana710
5. apr 2011

@matesl mne zacal teraz maly chytat podobne hisaky...ked len prechadzame okolo ihriska, ide od nervov vyskocit z kocika, tak sa jeduje a celkovo mava take chvilky, ked mu nieco zakazem (napr. prepinat nonstop dvdcko ci telku, co by dokazal robit cely den od rana do vecera)...dokaze sa tak rozplakat az rozhadzuje od nervov vsetko naokolo, aj sa zvykne hodit na chrbat 😀 ...ale to je asi take obdobie kedy nas ti sprckovia zacinaju skusat ze co si mozu dovolit a co nie, resp. pokial maju hranice...ja to riesim tak ze to ignorujem...iny sposob si ani neviem predstavit ani 🙂

A baby, vy mate niekto tiez takeho "lenivca" ako my??? Akoze aktivny je az moc, ale v tom zmysle ze nechodi este sam....niezeby to nevedel, ked sa pozabudne spravi aj 2-3 kroky sam, ale hned si sada a ide na kolena, lebo mu je to pohodlnejsie a ide mu to tak samozrejme aj rychlejsie 🙂 Ale nejak sa s tym netrapim, starsi mi tiez zacal chodit az v 14 tich mesiacoch, tak snad aspon do velkej noci sa rozbehne a pojde uz ako riadny sibacar po svojich aj so sibakom v ruke 😀

matesl
5. apr 2011

@zuzana710 no len mna to tak vytaca, ze ostatne deti pekne sedia v kociku alebo idu za rucku, a ten moj nieeee, len zdrhat, a neposluchat a ked nie je po jeho tak nervyyyy...tk sme sli domov, no.
a starsi ti taky nebol?

neboj, on sa rozbehne, ja som vraj tiez skor rozpravala ako chodila 😀 a moj uz chodi, ale zasa mi zdrha a neposluchne ani ked mu kricim aby pockal a nebezkal prec, no hrozne, ani na minutu sa nesmiem otocit aby mi niekam nevbehol, do skla, do hovienok, na cestu 😅

matesl
5. apr 2011

@maculik ogrckal len pas...tu prvu slehu som chytila do ruky a supla dole na gumenne rohoze, nemala som kam, zachranovala som jeho a autosedacku 😅 gumennu rohoz sme potom vodou opachli a obetovala som jednu latkovu plienku a vyutierali sme to 😵

zuzana710
5. apr 2011

@matesl urcite aj ine deti maju take chvilky ako tie nase, neboj 🙂 Starsi sa mi zda, ze nebol az taky nervacik ako mladsi, ale ten vie mat tiez podobne zachvaty teraz, lebo po tych 2 rokoch ma maximalne obdobie vzdoru, su chvilky kedy je uplne vsetko "nie, nie, nie" a vtedy ma ide porazit, tiez si ho nevsimam, lebo ked sa ho aj snazim s niecim zaujat, napr. mu ukazujem hracky alebo tak, je to este horsie, na vsetko len "nie a nie a nie maminku prec" takze bojujeme s nim tiez teraz....niekedy ozaj na porazenie....obidvaja chalani su v takom veku ze maju akurat obaja obdobie vzdoru a este ked si zacnu robit jeden druhem zle a dotahovat sa...no proste hotovy pezinok niekedy u nas 😀

zoska
5. apr 2011

aká pekná grcková tema 😅 @matesl ty sa fakt nenudis

moju bolia zuby, doteraz bol celkom klud, ale horne dvojky sa zacali predierat a teda noci uplakane, dni ako-kedy, niekedy mrnci inokedy reve a inokedy v pohode
vcera zacala hnackovat, rovno do vane som ju davala a umyvala...az ma hroza chytala, lebo mi tie hnacky pripomenuli salmonelu
zatial bez teploty, len dufam, ze to horsie nebude

a prosim pekne dnes herecka nespala!!! po plavani ju nezlomilo, tak som ju skusala uspat v posteli pri mne aj v postielke a nic...asi 30min lezala kukala do blba ale nezaspala a potom vykecavala a hybaj robit neplechu a vecer zaspala az po 19tej...ak sa mi ide zaradit k detom co nespavaju cez den tak ma svihne

njonja
5. apr 2011

@matesl zelezo mas v pohanke, spadli, ovse a celozrnnych produktoch, fenikel, biela fazula, suseny petrzlen, maso. Suseny petrzlen vraj uplne najviac🙂 a aj brokolica a spenat maju nieco. Okerm toho vnutornosti a orechy, ale tie nasi este nemozu..my mame tiez malo zeleza 😉

loginka
5. apr 2011

caute holky,
dlhsie som tu nebola, tak nemam sajnu co sa pisalo, tak hadam potom trosku precitam
@matesl no akoby si mi zobrala tu otazku z ust, nas maly ma take hysaky, ze tiez neviem co s nim, dnes som mu uz nedovolila rypat sa v jedle, naprv sa hral s lyzickou ale potom, co bol uz cely spinavy som mu zobrala tanier aj lyzicku a koniec, nervy, hysaky, skrucanie sa na zemi, ruky nepomahaju, nechala som ho chvilu tak, aj tak nic nepomahalo, potom som skusala knizky, dost dlho trvalo kym sa nejako upokojil

ozi kupujete plavky? nestacia tie plienky do vody?

avaka
5. apr 2011

caute baby 🙂

@zoska ,veru pekna tema,som si krupicu pri nej zjedla,len ma mala vyrusila,sa zobudila... 😀
inak,ste si spravili super vyletik,dufam,ze bud.mesiac bude viac casu a aj my sa uz konecne niekam vyberieme 🙂
@zucana,ja som ani nezareegistrovala,ze si na sk 😕 ,ale asponze dobre,aj ked kratko 😉
@lenica81,my ideme kupovat teraz este nejake sportove topanky,alebo nieco,co bude mat do piesku a tiez aj papucky,lebo tieto kozenne,co ma, to jej bude teplo o chvilu na doma....a tenisky na von su jej uz male...a v tych vycancanych topankach,co som kupila na ihrisko nepojdeme v teplakoch... 😅
a tebe sa Vilko aspon predtym vyhral,nasa sa tusim nehrala nikdy 😅 ,aj teraz,ja neviem,ci fakt robim niekde chybu,ale stale za mnou,pisti, a len na ruky..a ja ju vezmem....
@maculik,idem kuk foto,zatial som videla vyzdobu na FB,krasne 🙂 ,ktovie,ci sa ja dokopem aspon nejake vajcia vylozit 😀
a s tym zelezom si ma vylakala 😕 ,ja nechcem,aby mala mala vyhnite zuby 😔 😖
a petrik objavil kuzlo schodov 😀 ,nasu bavi kopcek pred domom,ale len ten,kazde rano ideme pred dom pozriet táá(vtaciky) a len co vylezieme,uz cmuka,ze na ruky,tak sem tam ide peso,potom na rukach a potom to radsej zabalim...
a petrik,sikulko s nocnikom 🙂

@zuzana710
@matesl ,aj u nas je obdobie vzdoru,aj dnes pri obliekani do pyzama 🙄 ,lebo herecka musi zubami otvarat sampony,stavat sa a zhadzovat veci z police,keby tie sampony aspon nepila.. 🙄 ,tak som ich zobrala,no amok,nechcela lezat,sme sa natahovali,nepocuva,sa robi,ze ma nevidi,ked jej dohovaram,plienku som jej nemohla dat,som jej drzala nohy a ona sa tak krutila,ze az stojku na hlave robila... 😅 ,potom pisiel aj tato ,potom to vzdala...
no amoky ma riadne....slzy ako hrachy a krici...tiez je teraz na vsetko nie nie -len kruti hlavou,v posteli sa dnes hodila dozadu,az si hlavu buchla o korytnacku... 😔
a za posledne dni tolkokrat spadla z postele(gauca) 😕....no to nie z amoku,cely rok nespadla az teraz....vobec nedava pozor a pritom som aj pri nej stala,ale to bol moment... 😔

avaka
5. apr 2011

@njonja co by som mohla malej urobit z bielej fazule?okrem bielej polievky?a deti mozu celozrnne pecivo?

matesl
5. apr 2011

@zuzana710 😀 no mas pevne obalene nervy, co?

zoska
5. apr 2011

@loginka ja som dnes pozerala take tie neoprenove plavky, lebo ideme do IT v lete opat, min. rok v mori nebola ale tento rok asi pojde a ten neopren je aj proti UV ziareniu aj priti chladu, kedze voda nieje taka tepla ako na detsom plavani v bazene...
je to take triko a nohavice, niesu to klasicke plavky, ale keby som na SK iba a par krat k vode tak to neriesim, plavky klasicke aj tak nekupujem, ma len plienky do vody a mam biodermu photoderm 50+ ktora odraza slnec. ziarenie od pokozky, takze tak 😉

@avaka som si predstavila Elu ako tu stojku robi, mne to tiez obcas Neli urobi, ked zuri...neznasam ten stav ked ma amok...
a presneee ked jej nieco dohovaram tak ma ignoruje 😅 🙄

matesl
5. apr 2011

@zoska no to ti poviem, stale nieco, aj som dr vravela ze sporadicky grcame, no ale ze este nebudeme robit kontrolny ultra...

ufff, no my tiez hnackujeme pri kazdom zube, ale teraz este nemame hnacku, len revy a ro mu ide len spodna dvojka druha, horne uz mame, co bude ked pojdu stolicky 😅

matesl
5. apr 2011

@njonja dikyyyy....a este aj kel a cvikla, budeme robit asi castejsie u nas borsc 😀 taky falosny nejaky, mastastie polievocky zje vsetky...tak bude aj cviklovu mat ;) a dr spominala aj vajecny zltok

zoska
5. apr 2011

@matesl a z ovocia cucoriedky maju zelezo 😉 len bacha lebo cierne kako 😀

matesl
5. apr 2011

@loginka presneeee moja... ja uz tiez robim, ze ho postavim inde a necham tak, nech sa ukludnu, dnes na ruky nepomahalo este viac reval...ufff
a ked som bola u dr po recept, mm bol s nim doma a ze ked mu nieco zakazal, tiez rev ale ze ho postavil k hrackam a nevsimal si ho a prestal, pri mne skusa viac a dlhsie...asi sa nesmieme dat

avaka
5. apr 2011

@zoska my mame teraz cierne kako,ked jej davam kvapky a par dni mala take smradlave,,ze som fakt mala problm prebalit 🙄 ,to mohlo z toho zeleza? 😕
a asi sa nam tiez tlacia 2-ky,aj teraz uz bola 3x hore

musim si napisat,co pisete,co obsahuje zelezo....inak mne sa fakt mala rozjedla,chuti jej,ale zacala uz pred tym ,nez som dala kvapky

avaka
5. apr 2011

@matesl veru klusaju na nas,ja ked nie som doma,tak sa hra,nepisti,....a ked pridem koniec,hracky nepozna...

loginka
5. apr 2011

@matesl ved aj moj viac reval ked sa som ho chcela ukludnit, no nepochopitelne deti
joj ako skusa moju trpezlivost..
@zoska videla som videjko z aqua - je super 🙂

matesl
5. apr 2011

@avaka no jasne, prebalovanie je hotova katastrofa aj u nas, sampony a kremy ma stale v puse, ked vezmem revy...jaaaj tak nie som sama? ja si ho nohami pridrzim pri prebalovani a potom sa rozreve a vzda to tak sa da prebalit ked place, inak ked je len popisany tak len postojacky ked ide reklama...otrasneee 😅

lalipop
5. apr 2011

@matesl my sme uzivali maltofer v kvapkach uz 2 balenia a vobec to nefarbi zubky a dokonca aj malej chuti, ma karamelovu prichut. a na kontrolny odber ideme koncom mesiaca tak uvidime ci sa to zlepsilo! lebo t mala tiez len trochu znizene, ale dr. nam radsej predpisala zelezo v kvapkach, aj moj syn ich uzival a nakoniec nam predpisala lieky na imunitu, lebo byval casto chory. a co si pisala o tych jedoch, tak presne tak isto som sa citila, ked som chodila so synom von. on neznasal vsetky tie mile usmiate tety, co sa mu prihovarali. normalne raz jednej strelil facku. a to behanie za nim a vykrikovanie, ze stoooooooj, tak to ma islo porazit. ja som to riesila tak, ze sme chodili von na bicykli, z toho aspon nevysadal a chodili sme na ihrisko, ked tam bolo memej deti, lebo on sa vzdy pridal k tym, co najviac vymyslali a vobec nemal rad vela ludi okolo seba.
aspon, ze teraz si mozem trochu vydychnut pri malej. ona je uplny opak - cista vegetacka a kyva vsetkym, no najradsej vlaciku.

matesl
5. apr 2011

@zoska 😀

matesl
5. apr 2011

@loginka tak tu sa vobec neda riadit knihou...Rodiovstvo je veda...to vobec neplati, ze treba objat a dieta sa ukludni...eee

zoska
5. apr 2011

@avaka neviem ci aj smrad z toho zeleza, ale teda moja mala vcera pri tej hnacke zo zubov tiez riadnu aromu 😖

a moja bola tiez uz 3krat hore, ona bud lezi alebo klaci a place...pridem pohladkam, prip. dam cumel a ideme dalej, v noci niekedy az zvreskne a zacne plakat, tiez staci pohladit a je dobre, ale teda uz nech to skonci 😠

@loginka dik 😉 super bolo, mala vodu zboznuje, urcite pojdeme aj nabuduce

idem asi do postele, zasa je uz nejako neskoro 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre