Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
18. dec 2009

blumi, to je cele vsetko o ludoch, pristupe, videni veci inak... a potom sa vela veci dokaze zlym pristup pokazit... 😔
ako pises, vsetko sa da, ak sa chce...
mne nechali tiez maleho,len po porode nie... veci sme mali k dispozicii na novorodeneckom... keby som chcela, tak ho zoberu....

maminnka
18. dec 2009

Ewe, presne, nemusia o mamicky bojovat ako o klienty, tak to tak vyzera :(

ewelyne
18. dec 2009

maminka, ale na jar maju otvorit znova sukromnu v BA, ale to my uz nestihame... 😠
je to tu potrebne...a tych 25 tis. za porod by som tam rada nechala... lepsie ako 35 v CZ a 65 v Heinburgu...
no co uz, musime nejaku zlatu strednu cestu, ale aj to ako vidis nejde, ako som pisala, ze som zistovala o ambulatnych porodoch...

maminnka
18. dec 2009

ja som rodila klasicky, mala som pri sebe maleho po par hodinach. Viem, ze zienkam po cisarskom davali deticky na druhy den vecer, cize po 1,5 dni, ale chodlili sa pytat, ako to mamicky zvladaju a ci maju deticky vziat.

maminnka
18. dec 2009

Ewe, no, citala som... ja by osm sa na ambulantny asi nedala, ale podporila by osm taky navrh kvoli mamickam, ktore sa na to citia, aby taku moznost mali. Inak kuk mail, mas tam tie sestorcata 🙂

blumka
18. dec 2009

ewe, som sa ta chcela spytat...budes davat babo ockovat na tbc hned? a co ostatne ockovania?

matesl
18. dec 2009

ja som ale v poslednom case pocula, ze na Kramaroch je to uz lepsie...vraj su mile aj sestricky na novorodeneckom aj na sestonedeli, aj laktacna sestra chodi a poradi co a ako...no ved uvidim...este sa popytam kamosky v septembri tam rodila...

ewelyne
18. dec 2009

matesl, dufam aj ja ze sa to zlepsilo 😉 budem naivna 🙂

ewelyne
18. dec 2009

ale na sestricky z novorodeneckeho ani krive slovo, tie su supis, ale na sestonedeli, nas ani nepoznali...takze tak...lebo sme boli na operacnych salach v zakrokovej miestnosti uuuplne inde a 4 mamicky a 4 deti - izba 5 m stovrcovych a bez sprchy... s jedlom na nas kaslali... no vo vsetkom... a ked som sa sla v noci osprchovat, a bala sa, ze sa nedostanem a nedozvonim naspat... tak na mna kukali, ze vy ste kto a odkial, a preco idete tak neskoro sa umyvat, to nemozete inokedy atd....

ewelyne
18. dec 2009

ale to je jedno... co bolo bolo, ale nemali sme jednu skrinku, stolik, vesiak a upratovacka tam nechodila... az v den ked bola vizita a my sme sli domov... a potom, v pondelok, jednu presunuli, aby tam s nami mohla byt sestricka a robit prijmy zien na kratke zakroky- tie prisli obute k nasim trom detom-uplne cudzie zeny na prijem- lebo to bola prijimacia kancelaria ta izba, kde po kratkom zakroku a oblbovaku tie zeny lezali pol dna... a toto bolo vela na mna.... cudzi ludia, vkuse prievan, otovrene dverre... no zufalstvo. teta jedna co sa tam vystriedala, kasla jak diva.... to preto si hovorim, ze doma by mii bolo byvalo dobre a nedostala by som zapal, lebo sme tam nemali sprachu.... 😔

matesl
18. dec 2009

ewe, ved uvidime...jej ty mas tak tyzden skor termin 🙂

aj tam chodis k niekomu? alebo este k obv. gynekologovi?

matesl
18. dec 2009

u koho si rodila?

lolka
18. dec 2009

ahooooj maminy 😉
som sa tu od Tatier neukazala, nejako nestiham citat 😒 je sice uz neskoro, ale este som Vas dosla pozdravit a co to citam o olifke ???? uz sa jej blizi cisarsky ? zacala jej odtekat voda, dobre som v rychlosti pochopila ?
olif, drzim palce, uz sme v dobrom tt, tak bude malinka urcite v poriadku 😉

matesl, ahoj 😉

ja som dnes nastupila na MD, bola som v robote odniest papier a rozlucit sa 😉

citam, ze rozoberate porody a porodnice. som zvedava co ma Ruzinove caka a neminie 😅

ewelyne
18. dec 2009

matesl, este 12.1 mam u obvodneho 😉
porod som mala nastastie bezproblemovy a rychly. rodila som u natašky kovačovej-teraz koňovej. užasna je- taka mlada. cely porod mi hradzu masirovala 😉

matesl
18. dec 2009

ahoj ahoj lolka ;)

svagrina rodila v ruzinove teraz pred mesiacom a v pohode, po cisaraku ju po 4 dnoch pustili, bo tam bol natresk, ale uz mala mlieko tak mohla ist dom...myslim, ze v pohode.
tak si sa rozhodla pre ruzinov?

ewelyne
18. dec 2009

lolka, vitaj, ako ste sa mali?
uz sme sa bali, ci ste ok.

matesl
18. dec 2009

ewe a nwbala si sa ze taka mlada, ze ci to bude OK?
ja idem teraz az 22.1. ja stale chodim tam na Kramare...asi budes chodit tam na monitor potom na 1 poschodie, sa isto stretneme...ak budes chodit piatky 😉

matesl
18. dec 2009

ewe a davali na Kramaroch klistir? v Ruzinove teraz uz len cipky daju... 😕

lolka
18. dec 2009

ewe, mali sme sa super, bolo kratko, ale stacilo a uzili sme si dobreho vzduch a zvladla som aj turu na Popradske pleso 😉 tento tyzden som nahanala darceky pre rodinu, nieco som aj napiekla, tak ten den ujde ani neviem ako....a vecer si uz len sadnem a vylozim nohy 😵 zajtra dojde navsteva, bude do nedele, tak som nieco nachystala a popratala.

inak, som zistila, ze kocik, ktory som si uz uz chcela objednat - sa mi nezmesti do vytahu 😖 😠 takze tortura s hladanim kocika zacina znova, ma porazi 😒 som jednu noc kvoli tomu zle spala, furt ma to matalo 😖 😠

3 kamosky mi rodili teraz v Ruzinove, 2 cisarakom a vyzobronili si prepustenie domov o den. jednej dali malu chudatko prechladnutu so soplami, tak sa teraz trapia odsavanim ☹

matesl, ano pre Ruzinov 😉

matesl
18. dec 2009

a aky si mala vyhliadnuty kocik lolka?

ewelyne
18. dec 2009

matesl, nie, ja som ju poznala, chodila som k jej rodicom do centra pocas tehu. a praveze tie mlade su castokrat ohladuplnejsie a pristupnejsie a chapavejsie 😉 a ked som chodila uz tam, tak som nikdy necakala napr na chodbe, len ju prezvnoila, ona prisla, zobrala ma, vysetrila kde bolo volne miesto a sla som dom 😉

lolka, no sikulka si. ja stale tiez kocik hladam. a aky dit o vlastne chcela? normalne si to skusala nazivo? 🙂
obdivujem, ze si zvladla take tury a tak...ja uz nejako nevladzem, ani kvoli cestovaniu neideme na vychod k svokrovcom na vianoce.. ja sa idem zblaznit tak dlho v aute... ako sa ti slo?

ewelyne
18. dec 2009

matesl davali, aj davaju co viem, jedine mozes si dat doma cipky al. gel a ked prides odmietnut, ze si si uz dala doma... viem ze par tak urobilo, ale vypocujes si komenty... ako a preco a ze to je potrebne a tak...
neviem, ja som ho absolvovala aj pri operaciach a aj vtedy a je mi to neprijemne a drasticke.

matesl
18. dec 2009

no tak to mas dobre ewe. ja chodim tiez znamemu, ale jemu tam chodia same zname,tak to je jedno, cakame secky 😀

ja uz ani neviem co je to cestovanie...len na kratke trate, secko ma zakazane 😒
ale asi by mi to uz nerobilo tiez dobre, chrbat neohybny...a dnes ma uz aj poriadne bolela panva vzadu pod krizami...uz sa asi roztahujem 😖

lolka
18. dec 2009

chcela som Mutsy Slider, je lahky, sportovy, pekna konstrukcia, sport.cast sa da otocit v smere aj proti smeru jazdy....no, bol to moj favorit. jedna kamoska ho predava, tak som ho bola okuknut, pomerala som si ho a zistila, ze je sirsi o 1,5 cm ako vytah. 😖 v starom dome su uuuuuzasne "siroke a velke" vytahy 😠 😠

ewe, cestu som zvladla dobre - az som bola prekvapena a tie prechadzky mi tiez prospely. som zistila, ze ma za cele 4 dni nebolel chrbat - co ma predtym bolel stale resp. pri zlom sedeni alebo chodeni 😒 neviem, cim to bolo. ale ti poviem, ze behanie po obchodoch je horsie ako v prirode 😒

matesl
18. dec 2009

no mne davali tiez klistir, pred operaciou aj rano aj vecer...a to som mala brucho jak balon, a to teraz kde by sa do mna zmestila ta voda 😀 ja uz teraz praskam...

a vraj existuje taky setrny co sa da kupit v lekarni...ked si kupim ten tak mi daju ten, snad... a nie mydlovu vodu..

juj , ked si na to spomeniem, asi 4 nas pripravovali na operaciu a na chodbe 2 zachody...no bolo veselo 😅

lolka
18. dec 2009

idem do sprchy a do hajan, dobru nocku 😉

matesl
18. dec 2009

vyzera lahucky ten kocik, ale riadnu cenu za neho chcu... 😕

ewelyne
18. dec 2009

dobru noc lolka, to hej, behanie po obchodoch 😀
inak som pozerala aj ja ten Mutsy, je peknunky...

matesl, to hej, je to sranda, ked je tam jedno wcko 😀
je to nejaky gel z lekarne, neviem ako sa vola... asi skusim aj ja...
ale to si musis dat doma a prist s tym, ze uz si si dala... vies, kym nepojdes do porodnice s pravidelnymi kontrakciami, tak doma stihas.
a aj to boli, tych par litrov vody a uz beztak mas brucho ako balon ... a tlaci to... 😀

matesl
18. dec 2009

myslis ze v nemocke protestuju ked si tam donesies ten gel?

ewelyne
18. dec 2009

joooj ja uz si prajem nech je zajtra marec a my uz mame po vsetkom a sme uz vsetky doma s malinkymi drobcekmi 😉 a nech je vsetko bezproblemove a rychle a v poriadku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre