Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
14. jan 2010

maculik, presne ako moj muz...ten si nakupil noviny ze bude citat kym ja budem rodit ale ked sa to zacalo, tak mi pomahal, tiez sa bol pozriet na hlavicku, ked prisiel cely tim lekarov, lebo som zacala mat problemy tak s nimi komunikoval o moznych komplikaciach a ake su riesenia...on dokonca zavelil, ze uz dost ide sa na cisarsky 😀

a ta poloha bola oblubena aj pri terezke...inak ona velmi pomaha pri kolikach... 😉

zucana
14. jan 2010

tak moj je hrdina on ze bude...ale nebude fotit a ani na clasky sa pozerat ked mala pojde von....vcera tam v nemocke stretol kamosa ktory mu vravel ze jeho zena rodila 12 hodin tak neveril 😀
dnes som mu povedala ze neboj budes najlepsim tatom na svete a on ze lebo mam pri sebe najlepsiu maminu na svete 😉
maci nam napisali ze tasku nie kufor aby sa zmestila do skrinky....
blumi no to ti neviem povedat vraj posledne mesiaci gravidity je to normalne...proste tlak na sliznicu a tak....
no a ja sem tam do toho taky ruzovy nadych raz za den s takou bodeckou krvi co sa vraj krcok meni a moze dojst k prasknutiu cievky pri tlaku....

zoska
14. jan 2010

baby ja som citala v knihe o tehotenstve, ze zvyseny vytok je v poslednom mesiaci bezny a v podstate ze je to dobry znak...lebo porodne cesty sa pripravuju na bliziaci sa porod a teda aby dietatko islo lahsie vonku...ako po smykacke 😀 😀

blumka
14. jan 2010

zuci, tak som si aj myslela...ze je to len kvoli tomu vyssiemu stadiu tehu, takze je to normalka...oki...ja len ze ci to nieco nenaznacuje... 😅

blumka
14. jan 2010

zosi, smyk a je von 😀 😀

zucana
14. jan 2010

juuuj no tak u mna bude mat smukacku s bazenom 😀
inak svokra mi vravela ze je lepsie ked ti plodovku prasknu na sale resp.ti odtecie v nemocke lebo ze ked doma alebo inde tak porod nasucho a ze dost boli...ze aka strasiacka zejo?

zoska
14. jan 2010

zuci svokre zalepit pusu 😉

blumi no jo 😀 treba doktorovi povedat ze tlacit sa nebude, ze babo pojde ako z toboganu, ze ho treba chytat 😀

zucana
14. jan 2010

len aby ho vobec stihli zachytiti pri tej rychlosti 😀

lenica81
14. jan 2010

😀 uf... konecne som vas docitala...

alex, tak to som sedela na tej prednaske niekde vedla teba... 😉 mala som modry dlhsi svetrik...

co sa tyka toho vzdoru, boli sme vcera s mangelom v avione, dali sme si kolacik a bolo tam take dievcatko, zvalilo sa na zem uprostred ulicky a rumazgalo... a rodicia nic, vstali, obliekli sa a isli a mala s placom za nimi... ale sledovala okolie, ci si ju niekto vsima... bolo to fakt podarene...

ta masaz hradze je strasna sranda... vcera to robil mangel a barz sme sa pri tom narehotali... kamoska vravela, ze aj ked ta nastrihnu pri porode, tak menej ako normalne... a tiez sa to potom lepsie zahoji, aj ja mam weleda olejcek...

ja si davam intimky tiez, kedze citam, ze jemny vytok je ok, tak sa nestresujem... 🙂

inak co mi mangel asi pred 2 dnami zahlasil... tak mi hladi brusko, a ze kedy bude dalsie... 😕 a ja ze este ani toto nie je vonku... sa mu velmi paci moje brusko okruhle... ale som ho hned skrotila, ze este jedna prilezitost bude a koncim... 😀

vevoncek
14. jan 2010

Ahojte tak aj ja som tu zase varila som granatír a teraz mám chvíľu času

ja som už pobalená ale ja som si zbalila veci pre seba aj pre malého aby sa mi to zmestilo do jedného kufra neviem budem mať lepší pocit keď to budem mať zo sebou radšej všetko

aj ja mávam ten výtok ale niekedy je intenzívnejší a niekedy nie inak som zvedavá ako vizerá tá zátka čo vytečie keď kamoška čakala na termín pôrodu ona už presne vedela že jej zátka odtiekla

a ako je to keď sa musí robiť cisársky vtedy tam tiež môže byť muž pri mne či až keď bude po tom?

blumka
14. jan 2010

leni, dobre urobili ti rodicia..nasa ked sa hodi o zem alebo si zacne nieco vydobijat tak ju necham nech sa vyreve a je pokoj...ale este sa nam to nikdy nestalo niekde na verejnosti...to musi byt pre rodicov aj trapne...ale je to asi najlepsie riesenie nevsimat si 😉
My sme s manzelom asi divni ale my uz teraz uvazujeme kedy tretie 😕 😅 ..ja ak bude vsetko ok, tak by som brala po troch rokoch...ale to vsetko sa uvidi ako budem zvladat tieto dve a ako sa u nas bude dalej vyvijat situacia

zucana
14. jan 2010

vavi u nas v IT pri cisaraku nie....

vevoncek
14. jan 2010

môj chlap sa tvári že druhé nechce zatiaľ ale myslím si že si to rozmyslí a bude ma dokopávať ešte aj do tretieho 😀

nemáte nejaký odkaz na kde je návod na masáž hrádze? my sme to robili podľa jedného návodu ale rada by som si pozrela aj nejaký iný

blumka
14. jan 2010

vevoncek, obavam sa ze pri cisarskom nedovolia mat manzela pri sebe 😒 ja sa na to popytam u nas v nemocnici, lebo by som velmi chcela, pri prvej dcerke bol, dokonca ju prvy videl on...ale to bolo v zahranici

matesl
14. jan 2010

ahojte ;)

pracujem tak vas len citam....

a co si balia vasi chlapi do nemocky, ten moj stresuje, ze si musi prezuvky kupit a nabalit pitie a jedenie... 😀

vevoncek...svagrina rodila v Ruzinove cisarom a muza pustili k nej, ked ju uz zasivali, pri tom uz mohol byt.
ale myslim, na Kramaroch vobec nepustia...asi vsade inak

vevoncek
14. jan 2010

ja som keď som bola teraz na prietokoch tak som cez záves videla otecka ako držal bábo ale som si myslela že keď je normálny pôrod a potom musia zrazu spraviť cisársky a napríklad že dajú žene epidurálku že ju neuspia úplne že vtedy tam asi môže byť

blumka
14. jan 2010

vevoncek, ja som takto rodila..najprv normalne a potom som sla na cisarak, neuspali ma celkovo a muz tam mohol byt, ale ako vravim to bolo v zahranici. Tam to brali tak akosi normalne, nik sa necudoval, ze chcem mat muza pri sebe aj pri cisarskom.
Navliekli ho do toho nemocnicneho oblecenia, na hlave mal tu sietovanu capicu, rusku na ustach, len podla oci som vedela ze to je on. Dokonca v prvom momente som ho nespoznala 😅 Ale sedel pri mojej hlave, drzal ma za ruku, nemohol behat hore dolu ako pri normalnom porode

vevoncek
14. jan 2010

a čo všetko si beriete do nemocky? a čo beriete bábu?

blumka
14. jan 2010

vevi, ja len tenku ciapocku, rukavicky, ponozticky, plienky a utierky na ritulu

vevoncek
14. jan 2010

blumka a ako to prebiehalo išlo to rýchlo? ja by som sa bála toho keby ma neuspali že to budem cítiť alebo že im tam omdliem

lolka
14. jan 2010

zoska, tak rano sme sa bavili o materskej......a zaciatkom mesiaca mi dosli peniaze z roboty, za dovolenku, ktoru som cerpala a pred chvilkou mi volal muz, ze mi dosla materska 😵 takze vlastne prisla az dnes, ale aj tak je to skor ako mesiac (o par dni).

vevoncek, pre babatko staci ciapocka, rukavicky a vlhcene obrusky (na pobyt v nemocke) - teda aspon v Ruzinove. oblecko aj kozmetiku daju, samozrejme pokial nechces davat vlastne. ja si beriem este cca 3 bavlnene plienky a par ks pampersiek (pre istotu).

zucana
14. jan 2010

moj chlap si neberie nic...nazuvky mu daju tam take modre 😀 jest mu ani chutiti nebude a drobne na kavu si pytal odo mna 😎
vevi kazda porodnica ma iny zoznam....
na tejto stranke nieco najdes ;)
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=65

zucana
14. jan 2010

jak oblecko daju?vy neberiete oblecko pre babatka?

blumka
14. jan 2010

vevi, cisarsky trval mozno pol hodky...ja som nechcela celkovu narkozu, mam strach z toho ze nemam veci pod kontrolou (akokeby pri spinali som mala, ze? 😀 ) alebo ze sa nepreberiem.
Ja som ku koncu zacala citit uz take tlaky na maternici, tak som lekarom povedala ze ma to zacina boliet, hned reagovali, pichli mi nieco, po com som necitila nic a v klude som zaspala...ale to bolo kvoli tomu, ze ja som pred tym cisarskym uz viac ako 24 hodin mala v sebe epidural, a uz som bola riadne predrogovana 😀 ..ale nebolo to nic az take vazne.
Aj druhykrat si budem ziadat spinal radsej ako celkovu narkozu. aj napr. preto, ze celkova sa dostava aj do babatka a spinal nie a aj preto leb po spinali je rychlejsia regeneracia ako po celkovej a aj to ze hned vidim svoje dieta 😉

lolka
14. jan 2010

pre muzika berieme prezuvky, pitie a jedenie. no a este mu zavesim na krk fotak 😀

idem prave vyvarit cumliky, flasku, klobuciky....snad sa mi ten plast nerozpusti vo vriacej vode 😀 😀

vevoncek
14. jan 2010

tak ja napíšm čo ja beriem

pre seba:
župan, 3 ks nočná košeľa (jedna taká staršia v tej budem rodiť), 2ks šlapky(jedny do sprchy), 3ks staré nohavičky, 2 balíky vložiek, potom kojacu podprdu s vložkami do nej, 2 hrubé ponožky, podložky do postele, dva uteráky, klobúčiky na prsia mastičku na bradavky( kozmetiku, toaleťák, vreckovky papierové)

pre malého:
plienky ( v porodnici hovorili že máme rátať 4 na deň a budeme tam 5 dní), kozmetiku to budeme mať spoločnú,dve košielky, 2 dupačky, čiapočka tenká aj hrubá, ponožtičky rukavičky dva dudlíky, utierky na riťku,

a zavinovačku a deku a fusák to donesie potom manžo

a papiere asi tehotenskú knižku, preukaz poistenca a občiansky

dúfam že som napísla všetko

blumka
14. jan 2010

zuci, len na cestu domov, pocas toho ako budeme v nemocke ho budu obliekat do eraru...a baby ma napr. upozornovali, ze je to tak lepsie, lebo velakrat sa stalo ze ked napr. babo nieco ogrckalo, tak to vyzliekli a hodili do prania, a jasne ze sa stratilo...nemaju sestricky cas uvazovat ci to je ich alebo tvoje z domu...ine je ked mas babo 24 hodin pri sebe

lolka
14. jan 2010

zuci, tu davaju komplet oblecko pre babo + perinku. ma to vyhodu v tom, ze hned ako to zaspini, len im to tam hodis a zoberies ciste 😉
oblecko nachystam len na cestu domov, co donesie muz.

matka331
14. jan 2010

baby a neviete ci je pravdaa ze ak je babo kp tak niekde ho lekri otacaju rukou hmm?bleee 😒

blumka
14. jan 2010

vevi, este sobasny list...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre