Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
20. feb 2010

olif, ani ja Petka neoklamem cumlom, uz mu ho ani nedavam, nema to zmysel, zistila som 😅
Na zaciatku som ho pouzivala hlavne pri prebalovani, lebo hroooozne reval, ale uz sa naucil byt tisko, takze ani v noci neplace, ked ho prebalujem (tak sa nemusim bat, ze zobudi Adelku), no a pri inom placi cumel nezabera, ani ked je hladny, takze zatial nan sada prach. No co uz, zase si hovorim, ze nam odpadne starost s oducanim, ked ho teraz nechce...

maculik
20. feb 2010

a ozaj, Vladko dosiel z futbalu a doniesol mi krasnu kyticu, asi ho fakt mrzi ten vcerajsok 😅 Zdovodnil to sice tym, ze ten futbalista Karhan, s kt.sa stretol, lebo mu slubil dres po zapase, tak ze hovoril, ze jeho zena ma dnes narodky a nic pre nu nema, tak aspon kyticu musi ist cestou zo zapasu kupit, no a ze Vladko si vtedy povedal, ze aj on mi teda kupi jednu len tak, ale skor to kupil asi aj kvoli tej hadke 😉 😅

no nic, maly je hore, lucim sa, dobru noc a vela prespatych hodin prajem 🙂

katina2209
20. feb 2010

ahoj Garonka maly je krasny ako keby uz mal dva mesiace 🙂 kuk na nase fotky z porodky 🙂 prisli ti zlatko peniazky dufam,ze ano 🙂
a na markize davaju klik sranda komedia 🙂
ja som uz nejaka unavena asi si pojdem na chvilku zdriemnut kym maly spi lebo poobede sme si nezdriemli

olifcek
20. feb 2010

macu jak sa naucil byt tisko? olivka stale place, i ked, uz nie vzdy az tak, ze o zivot 😅

prave mi tak naraz zaspala...hech...jasne, s bradavkou v puse, ale nezuzle, tak sa da 😵 ked filmik skonci, umyjem zubky, sprchu uz az rano asi, lebo mi bude asi plakat, ked ju polozim...v noci papame po leziacky, tak sa da, fajne zvykne spinkat...

olifcek
20. feb 2010

macu, paaa a snad i aky, taky spanocek Ti prajem

kati, i Tebe teda

jaaj, som sa nepochvalilaaa, na valentina mi mm kupil cervenu ruzicku a pecivko v tvare srdiecka 😵 😵 a ja jemu nic 😖

katina2209
21. feb 2010

Dobre ranko tak my sme uz hore aj sme pogrckali aj sme sa napapali a dokakali 🙂 olifcek maly je tiez najspokojnejsi s bradavkou v puske, ten pupcek Matkovi mokval tak mu doktorka predpisala framykoin tak dufam, ze sa mu to vylieci ach jjaj,lebo nieco spominala ze keby mu to cele zacervenalo tak treba ist s tym do nemocnice ☹
Olifcek my sme prisli na valentina z porodky domov tak sme dostali najvacsi darcek ale muzik mi kupil kvetinky a medovnikove srdce velmi ta lubim 🙂

blumka
21. feb 2010

ahojte zeny...
my sme dnes spali od polnoci do tretej, potom od stvrtej do pol siestej a potom od siedmej do teraz...jeeeeeeeej..normalne ze to dieta vie aj spat v noci 😀 ale predtym bola od stvrej poobede do tej polnoci na mne pricucnuta..

zosi, prave preto mas stale plne prsia lebo po kojeni odsavas...ak ich mas pred kojenim velmi plne a babo sa ti nevie prisat tak si pred kojenim rucne odstriekaj len tolko aby sa vedelo prisat...kolko spapa tolko spapa a ty potom spinkaj..kasli na odsavacku..evidentne mas mlieka dost aj bez odsavacky

maculik
21. feb 2010

dobre ranko,
blumka, sranda, my sme tiez podobne spali, papal cca kazde 3h a spal v postielke, nie na mne, takze tiez som sa vyspala 🙂
olif, no podla mna neplace preto, lebo ho prebalujem chvilu po krmeni. Nie hned, aby nevygrckal, ale ked nezaspi, tak cca 10min po dopapani. Lebo pred papanim to nemalo zmysel, aj tak sa pokaka vzdy potom, takze tak. No a on je spokojny, napapany, a ja tiez, lebo neplace 🙂

oki, na dnes sa lucim, mozno az vecer nakuknem, dohodli sme sa s Vladkom, ze dnes bude den bez PC, teda ja som to navrhla a on suhlasil. Tak zatial pekny dnik 🙂

olifcek
21. feb 2010

AJ ja uz prebalujem po pape, ale Oliv stale bojuje, chi

blumka
21. feb 2010

a ja dakedy pred, dakedy po a dakey pocas 😀 Julinka kaka ako sa jej zachce a najradsej pocas spanku..zacne sa pucit, vzdychat, nalozi do plienky, usmeje sa a spi dalej...tak mi je luto ju budit, tak pockam az kym sa nezobudi 😅

puclik77
21. feb 2010

matesl: ja tiez som uz naliata vodou a mam opuchnute uz asi vsetko, sak sa ledva kotulam a to mam "len" +12kg. A okrem ineho sa mi tento tyzden objavila zlata zila. Doteraz som nemala s tym problemy, ani som poriadne nevedela co to je, ale uz viem 😠 Hovorila som to dokimu v poradni a hovoril, ze to zmizne az po porode, ze teraz uz nie. Ze normal, len mam dodrziavat zvysenu hygienu aby sa mi to nezacalo zapalovat. No tak dufam ze to uz nejako doklepem. Mas aj zazmluvneneho lekara? Alebo ides na "blink"
alex, no to sa asi stretneme, ked to vyjde. Ako to mas na antolskej dohodnute? Ja idem 26/2 do poradne, to mam termin a moj porodnik navrhol, ze alebo si ma tam hned nechaju ak nic dovtedy alebo potom po vikende.

mmaarrttiinnaa
21. feb 2010

ahojte ja som doma z ctg a poradne ak sa nic neudeje zajtra alebo v utorok idem na prijem a asi v stredu mi budu vyvolavat porod tak uvidime ako to dopadne 😒

zucana
21. feb 2010

re ranko.my sme tiez celkom dobre spali.od polnoci do 4.20 a potom do 6.30 a potom do jedenaste...teraz som este poslala na pol hodku von muza nech papa az neskor a je tu krasne slniecko pojdeme aj poobede sa tesim...
inak uz nikdy asi nebudeme mat nasvstevu lebo mala toa si citila a od osmej do tej polnoci len plakala...a maly 3rocny este aj trochu pokasliaval tak som bola ako na ihlach ale jeho tehotna mama vravela ze nic mu nie je...takze asi tak...
drzim palce este tehulkam 😉

matesl
21. feb 2010

ahojte babulky, tak ja este cela, takze asi zajtrajsok to isli 😉

puclik, aj ja mam len 12kg navyse a to posledne 4 kg za posledne 3 tyzdne...od kedy mam aj opuchy...takze isto voda...
no moj dr. ma zajtra rovno sluzbu, takze tak 😉 mam dojst na kontrolu a teda uvidime, co dalej

olifcek
21. feb 2010

a my sme v manduce, ale mam pocit, ze v nej nemam Olivku velmi dobre....pockame, kym pride muzik z obchodu a zhodnoti...iste ma mat ale hlavku zafixovanu, takze ju mam zle

matka331
21. feb 2010

ahojte.....my sme boli s barborkou prvy krat na prechadzke ..hned ako sme ju ulozili do kocika tak okamzite zaspinkala....a spinkaaa ..aj v nocci pekne spinkala... aby mna tak strasne boli hlava kazdyy deen az na prasknutie je to strasnee......

matesl
21. feb 2010

ju a zabudla som vam povedat, ze od 2 rana je v nemocke aj laxity, zacala krvacat...ale este okolo 11 bola len na 2 cm, takze je chuda na cakacke.
ak ma teda zajtra prijmu, tak tam budeme obe 😉

andrea2603
21. feb 2010

Ahojte 🙂

martinke a barbine gratulujem k bábätkám. Kto je na rade do pôrodnice?

zuci, moja Lenka tiež zle znášala návštevy, hlavne také viacpočetné.

puclík, ja mám takú zlatú žilu, že kebyže je ozaj zlatá, tak normálne zbohatnem 😀

jani, pri Brankovi som bola zašívaná kade-tade a až po troch týždňoch bolo o.k., tak ešte vydrž.

blumka
21. feb 2010

zuci, deticky to veruze citia..ja preto nemam rada ked ku nam pride navsteva v poobednych hodinach, lebo mi to vzdy Terezku rozhodilo, no a teraz vyzera ze to rozhadze aj Julinku..
mna vcera vytocila jedna navsteva..chceli sme oslavit Terezkine narodeninky a ku nam sa neohlasene nasackovali, ze idu pozriet malu, ja vyvalena na gauci, cicka vonku, kojila som a oni tam nado mnou stali a ocumovali...no som myslela ze budem strielat...z oslavy nakoniec nic nebolo, lebo oni potom sli dolu ku svokre a ta im nedokazala povedat ze nema cas ze ideme oslavovat, tak sedeli do pol siedmej 😠 a este moj manzel ze co sa rozculujem, ze ved este je cas... 😠
Chcela som terezke spravit peknu oslavu, moja mamina upiekla krasnu lienkovu tortu, chcela som aby to bol jej den a takto mi to pokazili...sme to prelozili na dnes, tak ked sa mala zobudi tak oslavime trosku...

blumka
21. feb 2010

boze, ja som tiez po Terezke mala zlatu zilu..ale taku poriadnu ze by som mohla byt milionar...kupila som si na to nejaku masticku a potom uz bolo ok

andrea2603
21. feb 2010

ja mám aj čípky na zlatú žilu, zatiaľ nič nezaberá ☹

blumka
21. feb 2010

olif, odfotte sa v manduce 😉

zucana
21. feb 2010

babce my mame taky vypukly pupce...doktorka vtedy ze to sa upravi...ale je to normalne?

zucana
21. feb 2010

blumi potesi..taak pekne oslavte dnes
aj ja mam trosku zilu ale nedavam nic...neboli...

janielah
21. feb 2010

ahojte babky, my ideme zajtra k doktorke s malinkou, a ja uz teraz mam hruzu, ze ako to zvladnem, ze ako sa vobec v aute posadim... ☹ ☹ uz ssom zufala, vobec to nie je lepsie, a cakam kazdym dnom, zeby aspon kusok... 😢

inak sme zasa dobre spinkali, a ja som si malou pospala aj teraz poobede, takze som celkom svieza. vcera mi mamina spravila tu rascovo - vajickovu polievku a dnes mi mliecko len tak strieka 🙂

babky, pomarance, alebo kiwi mozem jest ??? a ´tie jablcka so supkou, ci bez?

ozik, alex je stale cela???

zucana
21. feb 2010

janinka nemozes hodit recept na tu polievku?bych si spravila...
ja som tiez celkom svieza...ma to chyta vecer...spia mi tu obaja teraz ale mne sa nechce...
a svieti slnko o chvilu to tu budim a ideme kocikovat...
pomarance a akiwi moc nie a jablcka so supkou podla mna oki 😉
a nechces ist k lekarovi s tymi stichmi?

selyma
21. feb 2010

ho, ho ho...(pokrik Mikulasa)
TAk sme este domka. Martinka aj ja idem v utorok do nemocky, ked nic do vtedy. jaj. Uvidime. Pekny dnicek babky

zucana
21. feb 2010

sely aj tebe pekny a drz sa 😉 o chvilu mas malu pri sebe..ozaj uz viete meno?

janielah
21. feb 2010

zuzi, zrejme pojdem nakoniec ku mojmu ale uz, ze nech sa na to pozrie, lebo mna to taha az od mocovej trubice a to asi nie je uz normalne..ale ked śi predstavim, ze mam vyliest hore a ukazovat, tak tiez sa mi velmi nechce do toho....no uvidim 😒

recept musim od maminy vypytat, ja ani netusim, tak ked pride domov (navstivit babku do nemocnice), tak ti ho napisem.

a Krpka ma take drobne cervene vyrazticky na krciku a rukach a ja som si neni vedoma, zeby som nieco zjedla, co by mohlo vadit...z coho ineho by to mohla mat ?? potnicky asi vyzeraju inak, nie?

zucana
21. feb 2010

jani aj moja to mala...vysadila som kozmetiku ale idem ju dnes opat dat lebo jej to preslo ze ci je to fatk z toho...lebo som kupila taku akoze najlepsiu najdrahsiu ...tak fasa...
no uz som totu pobudila...ide sa von 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre