Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
5. mar 2010

ako malickym davate zo striekacky cosi? ja chcem tak vitaminky davat,. ale mam olivku nechat, nech si potiahne, ci jej to jemne davkovat?

blumka
5. mar 2010

ja ked som potrebovala nieco natlacit do Terezky ked bola malinka, tak som pouzivala tu davkovacku z nurofenu, to je ako striekacka..a po troske som jej to strekla a ona si to prehltala

olifcek
5. mar 2010

blumiq, dakujem...vies, to, co sa kvapka je v pohode, ale pyridoxin a kyselina listova je o inom...dnes sa mi nepodarilo este kupit umelu lyzicku...mozno to skusim s takou od salatu, ked poznas x;o) ale mam i 4striekacky x;o)

matesl
5. mar 2010

zuci, jeeej jaka evidencia 😉
aj ja pisem kedy jeme ale len na papier...

baby, tak pokus o krmenie dopadol nasledovne:
papal hodku, o dve hodky pytal zas...tak celôkom fajn, dali sme zas poapat asi 50 min a po hodke hladal, dala som zaspal a za pol hodku zas...uz som mu nedala...nech dam az zas po 2 hodkach, tak pol hodku musi vydrzat...
ale obavam sa, ze uz nabuduce odsavam, takto je uuuplne rozhodeny 😅

matesl
5. mar 2010

vsetci asi kupete ;)
ideme aj my...maly je z toho kojenia rozhodeny jak sandal ;(

andrea2603
5. mar 2010

matesl, my ešte nekúpeme, princezná spí od 15.20, tak čakám, kedy sa zobudí 🙂

blumka
5. mar 2010

ani my este nekupeme...ale za chvilu budeme..najprv mala, potom velka...najprv mala spat, potom velka spat a potom mama s tatom spat 😅

zucana
5. mar 2010

boli sme u dr.takze ocko uz ok a plucka ok akurat tie hlieny ze ak chcem mozem dat aerosol ale zatiAl nechcem...
svokra ze vi ju na to ocko nieco nepostipalo...ja ze nie ved co...
a prisla som domov a nasla blizko jej kosa komara ....takze asi tak....
a bola velmi statocna...pozerala uska aj hrdielko...je moje slniecko a uz nechcem lekarku ☹ dame kvapky a bude oki a skusim aj mliecko zajtra jak odsajem 😉

matesl
5. mar 2010

nas malinky chytil pred kupanim taky hysak...asi brusko, lebo kopkal o dusu, ale preslo ho to potom vo vodicke, odsala som a uz pokojne spinka...vzdy ho domotam s tym kojenim, ale skusat to budem...ale na striedacku asi 😕

zuci, tak to je este lepsi pripad ze komar, ze to nie je nejaky zapal na ocku

andy, co si jej namiesala? 😀

blumi, aj u nas bol maly, potom ja a muz je unaveny tak spi pri knizke v spalni zatial...aj toho vyzeniem do sprchy 😉

matesl
5. mar 2010

babulky, mate niektora nejaku karticku na zlavu v DM-ku?
ja som tam vypaisala tu prihlasku, dali mi ale len taku knizku s kuponmi, myslela som ze dostanem nejaku zakaznicku karticku...ani mi nedali ten balicek co slubovali, vraj az ked sa narodi maly...to tam mam teraz ist? s rodnym listom, ci co? 😅

zucana
5. mar 2010

tu sa uz asivikenduje 😀 tak dobru idem aj ja sa kupat mala uz je 😉

ewelyne
6. mar 2010

ahojte,
ako sa mate? len tak zbezne som preletela 😉

vidim, ze v ramci moznosti, vsetci ok 😉

kika uz rodila?

nasa mala bola zahlienena kuscok, od maleho, dala nam lekarka homeo.

dychala, inak cisto a lekarka nam vravela, ze ak je babo zahlienene, ze sa nam zda, ze vzadu nieco ma., nam sa to nedalo ani odsat, tak mame vyzliect a pozerat ako dycha, ak tazko- to sa ta jamka a rebra-normalne vcucnu pri dychani dovnutra- tak vtedy je zle a treba k lekrake, ale ak nie, tak v poho..
a vzdy mat babo polohovane vysoko, aby hlieny nestekali na priedusky a tak, ale ozaj vysoko...

namliecko su dobre tie homeo ricinnus c., ale nie kazdemu zaberu, lepsie su urtica urens 5 ch- keby nieco 😉 ja som pri malom nepotrebovala, ale teraz som pri malej parkrat uzila... vyciciava ma 😀

maculik, a preco nemoze papat kazdu hodku? ved niektore deti tak urcite obdobie papaju, nas maly male take obdobie... dost dlhe, ale preslo...drzim palce.

pekny vikend

olifcek
6. mar 2010

ewe ake homeo na nostek ste dostali? vidis? a mne pediatricka nic o polohovani ci tazkom dychani nevravela 🙄

blumka
6. mar 2010

dobre rano..my sme mali zas "uzasnu" noc..spala som 2,5 hodiny ☹ esteze je sobota a muz bude doma od obeda a pomoze mi...mozno si poobede aj zdriemnem...

martinaj
6. mar 2010

ahojte 😀 hlasim prvu uspesnu noc 😀 maly bol hore iba od 1.30 do 3tej 😀 inak spinkal super od osmej vecer 🙂
kiez by mu to vydrzalo 😅

blumka
6. mar 2010

martinka, uz sa vam to obracia 😉 my sme mali prvu uspesnu noc ked mala zaspala o jednej a spala do rana s prestavkami na krmenie..potom dalsiu noc zaspala o polnoci, potom o desiatej a potom o osmej...a teraz zaspava tak cudne..o osmej zaspi, o deviatej sa zobudi akoze oci nasiroko...do desiatej ju ako tak ukolisem a ak ju neboli brucho tak spi do krmenia ale ak ju boli tak koniec...

matka331
6. mar 2010

ahojte baby....aj my sme mali v pohode noc ...ocko dal malicku spinkat vecer okolo 22:00a spinkala az do 02:00 a pootm som jej dala papat a spinkala az do 05:00 a pootm az do siedmej ....takze super...aj ja jej odsavam sopliky ale nic mi nejde ale niekedy ked dycha tak sa mi zdaaako keby mala plny nostek to znamena ze je zahlieneneaa???

blumka
6. mar 2010

matka kym malej netecu sopliky alebo nemoze dychat tak je zbytocne odsavat...odsavanim sa drazdi sliznica a potom sa este viac tvoria hlieny...

olifcek
6. mar 2010

blumiq kedy sa asi obnovi ten ochranny film v nosteku? pomozem ked nakvapkam libenar alebo na vatovy tampon nastriekam sterimar a vytriem tym nostek?

zucana
6. mar 2010

cafte my ideme na tu akciu...som prave odsala mlieko ale som urobila velku chybu mala som v noci ked jedla len 5 minut...lebo teraz jedla dost a natahala som iba 50 ml....no dam jej pred odchodom a snad jej to postaci 😅 ci 😕
inak spala na mne...hhroza ked som ju dala do kosa tak sme sli za pol hodku krmit ale to lebo sme spali na sebe zasa 3 hod.vkuse ale kedze ma tie sopliky tak sa jej tak aj lepsie dycha....a nam tiez vravela ze pozerat ako dycha... 😉

zoska
6. mar 2010

ahojte,
ocko od rana pestuje malu tak mam trosku klud, ale prave placeee 😅
asi zase brusko 😔

no zacinam mat pocit, ze mam malo mliecka, asi budem musiet krmit z oboch...prsia su akesi mensie a mala ma rozhadzyny rezim...doteraz krasne ako hodinky kazde tri hodiny pytala papat, ale od vcera je uplakana a pyta aj po 2hod, aj po 1,5hodine...tak neviem ci malo mliecka, alebo co??
asi skusim aj ja tie homeo

maculik , no ono to vycerpanie sa musi nejk prejavit...verim ze ti je luto, ze si na Adelku zle zareagovala, ale ved niesme stroje, takze sa netrap... urcite jej to vynahradis 😉
Mala vcera revala hodinu v kuse, bola prebalena, vykakana, nakrmena, teplotu nema...absolutne som nechapala co sa deje...tiez som stratila nervy...zvysila som hlas...potom som ju nechala v posteli a sla sa predyhat do druhej izby 😔

olifcek
6. mar 2010

jo veru, niesme stroje....

zoska nemusis mat malo mliecka. babatka nechcu prsnik len na papanie...mozno len chce byt vias s Tebou, pomojkat sa...ja mam mliecka dost a tiez niekedy papame po hodke, ci hodke a pol 🙂

blumka
6. mar 2010

olif, tak to netusim ze kedy sa obnovi...ale ja myslim, ze ak malicka nema nadchu tak to nechaj tak...ani neodsavaj ani nekvapkaj...
zosi a nemozes mat tu prvu laktacnu krizu? ved uz mate o chvilu 3 tyzdne, tak moze byt, nie? skus kojit ako si mala zaziada a o par dni by malo byt po tom...
inak baby, vobec podla mna nerieste ci papaju po 3 hodinach alebo po 2 alebo raz tak raz tak...ved ani mi nejeme nikdy v rovnakych intervaloch...a uz vobec nie take male babatka...oni si ten svoj v podsatae pravidelny rezim urobia, ale to bude neskor..teraz su fakt este velmi malicke, aby mali nieco pravidelne...

mne Juli reve pravidelne kazdy vecer..tiez som uz z toho vycerpana, ale viem ze to prejde...pri Terezke to bolo horsie, ale to mozno preto sa mi zda horsie, ze to bolo prve babo a teraz jednoducho viem ze to prejde, ze to nie je nic zle, proste aj plakat musia aj ked su nakrmene, prebalene...ono to prejde same, zo dna na den...

blumka
6. mar 2010

zuci a kam idete? malicka bude so svokrou?

mne juli akurat spinka na mne v satke.. 😀 😀

olifcek
6. mar 2010

mm este spinka a to sme chceli ist doobeda do obchodu a drogerie vsetci traja...i malicka haja, ale jasne, na kojeneckom vankusiku, ktory mam na sehnach a okolo pasa, a prsnik pre nu mam v pohotovosti, hehe, keby chcela cucnut a dalej hajat...

olifcek
6. mar 2010

blumi dakujem...boze, mne je tak luto tych babatiek...fakt to maju tazke a maminy s nimi...fakt nefer

blumka
6. mar 2010

olif, mne sa tak paci ako ty riesis potreby svojej malickej 😉 vela jej tym davas do buducna 😉

olifcek
6. mar 2010

blumi, ucis ma Ty, ale dakujem 😉

laxity
6. mar 2010

Baby ahojte

len taká otázočka...Je nutné, aby si mi malá odgrgla po každom kojení? Bo niekedy mi hneď zaspí a je mi ľúto ju budiť. Ďakujem

olifcek
6. mar 2010

laxity nemusi vzdy odgrgnut a ked zaspi, je lepsie nechat ju tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre