Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zusika
autor
11. nov 2009

fiiiha...to aj ja som zaskocena...ze uz vybrat lekara.... ked ja nepoznam ziadneho... dam na referencie....
a 10m od domu nemam ani jedneho 😀 zrejme to poriesim az v decembri.... dovtedy sa popytam kamaratok....

Leni, ja som velmi ani nechcela riesit Macka Pooh...chcela som nieco neutralne...skor mozno obycajnehi hnedeho medvedika....ale nebolo velmi na vyber.... ako vravis...pre chlapca,pokial som nechcela na zaclonach auticka...a musela to este aj zladit s farbou na stenach.... no snad to nebude prilis.... 🙂
a v konecnom dosledku pooh je rozkosny 😉

lolka
11. nov 2009

aha, tak to si musim najskor zistit, kde su vlastne detske doktorky 😕

jani, je to normalne, ja to teda nemam, ale v knizke o tom pisu 😉

alex
11. nov 2009

ahojte,

janka, ja som to tiež mala, tie kvapôčky, je to v pohode.

Inak som si včera všimla, že mám večer opuchnuté chodúle... spomeniem to dnes u lekára, keď pôjdeme na to 3D.

zusika
autor
11. nov 2009

tak, tak...jani, neboj.... tiez som citala ze je to OK....
aj tie nestastne vytoky....
no tehotenstvo so sebou prinasa aj takeho momenty.... ale uz to dlho nepotrva,takze hlavu hore....

idem varit.... dnes mam v plane tvarohovu zemlovku s jablkami a zemiakovu polievku.... uz teraz sa tesim....
🙂

janielah
11. nov 2009

dakujem 🙂

lenica81
11. nov 2009
lolka
11. nov 2009

lenica 😒 hm..kazdy lekar ma na to iny nazor 😖

katina2209
11. nov 2009

môj gynekolog mi povedal,že očkovať nie

ewelyne
11. nov 2009

ahojte vsetky 🙂

mate sa?
deticky su v pohode? aj tie velke? blumi, katka.. ako sa ma Tete a Simi?Uz su zdravi?

Hmm, inak ja s tou poradnou, co som zabudla ist.. mam to kuscok vesele, lebo nemaju volny termin...
😅 tak sa ocakam ako debil, a nechapem, ved by ma mali uprednostnit, ked som tehu, no jedine ze pridem, ze akutne asi alebo co, ale musim cakat a tym padom sa mi posuva termin aj dalsej... ja im nerozumiem... uz ma zacinaju serinkat, aj ked je to teda v prvom rade moja chyba, ze som si pomylila datum... 😖 😖 tehu skleroza...
asi zacnem vsetko zvalovat na nu... 😉

a tie kvasinky asi lezu aj na mna- tazky vikend, malo spim, celkovo som slaba, tak mi dali signal- ze halooo 😖

nejako nestiham, ale sem tam precitam, hlavne v noci, lebo uzasi tyzden poriadne nespim a zaspavam nadranom po tretej... 😕 no sova, ale normalne som vcera od zufalstva plakala... a to som skusala uz vsetky svoje recepty, olejceky, masze a aromaterapie... no nist., hadam to prejde..

lenica, no ten link na primar sme- no comment, uz nevedia, co skor, aby donutili tehu ist na ocko.... mne zatial vsetci lekari kt. som sa opytala, povedali, ze je to blbost a ze je to nebezpecne, pytala som sa uz 7-siedmych... z roznych oborov, takze tak....

olifcek, inak ja uz pomaly balim do krabic... no a zacalo sa nam kazit vsetko v tomto byte 😀
dnes som odpalila uz aj kanvicu..ulomila som vrchnak a to sa mozem este pochvalit, pokazenou mikrovlnou a kavovarom a chladnickou, ktora asi kazdu chvilu dosluzi a prackou... 😅 😕 no sranda musi byt 🙂 😉

citala som, ze ste rozoberali matersku, ja som sa tak pri prvom "odrbkala" vobec som nevedela, ze ak som student, mam si platit dobrovolne nemocenske alebo priplatit ked pracujem a pracovala som len brigadne a na polovicny pracovny, cize ta materska bola bieda... tak som to teraz nejako stihla, sa prihlasit a platit si, aj to manzel musel "kvazi" spatne dva mesiace zamestnat, co si jeho ucoovnicka zobrala na triko ako mensiu chybu a aj zaplatit nejaku mini pokutu, ale to sa nam hned prvy mesiac vrati a vlastne sa prvy mesiac vrati aj to, co platim ja do socialky a este budeme v pluse dalsich 5 mesiacov. Inak su veeelmi neochotni na socialke, davat, take info ako su pridavky, prispevky a rozne priplatky na byvanie, stravu, vratenie penazi za odpad atd. to sme mali s maminou, ked bola na invalidnom, no museli sme behat a zistovat a cez inych aby sme sa k niecomu dopracovali, oni su radsej ticho, aby nemuseli platit, ale cigani, ti vedia vzdy o vsetkom a snimi sa nechcu dlho bavit a zahadzovat, aby ich mali rychlo z krku, tak nasa skusenost je, ze vsetko rychlo a prvy dostanu.... 😠 svine- s prepacenim, ale ked som byvala v KE, tak ma dvakrat prepadli taki "lunikovi" a ja by som ten hmyz najradsej vy... je rozdiel, medzi nimi, jasne, ja som mala na strednej spoluziacku na jazykovom gymnaziu, a ich cela rodina bola vzdelana a boli to ucitelia a profesori a lebo podnikatelia... to sa neda porovnavat..

andrea2603
11. nov 2009

ono to očkovanie asi tá zdrav. organizácia síce odporúča, ale myslím, že hlavne gyn. nám to odporúčať nebude, lebo ak by sa niečo stalo po zaočkovaní a on sám nám to odporučil, tak kúsok zodpovednosti by bolo aj na ňom.

ewelyne
11. nov 2009

inak lolka, detsku lekraku si najdi podla referencii urcite 🙂

zoska
11. nov 2009

ahojte,
manzel odisiel na sluzobku, ale v piatok sa vracia...dnes ide do Holandska a zajtra odtial do Anglicka a odtial v piatok domov...takze fasa- 3 lety za tri dni 🙄 mam z toho neskutocne blbu naladu, vcera som si tu poplakala, videla som ze ho to mrzi, ze ni on nie je nadseny ze musi takto chodit...ale co uz .. v dnesnej dobe mat dobry job chce asi obety ☹

nad lekarkou som uz rozmyslala aj ja, ale nic som nevymyslela a neviem koho sa mam pýtať, kedže tu v okolí nepoznam ziadne mamicky 😒

alex
11. nov 2009

ja mám odporúčanie na jednu dobrú lekárku od kamošky, tak pôjdem k nej. Kedy to treba nahlásiť? Dúfam, že nás zoberie.

blumka
11. nov 2009

ewe, Tete uz je uuuplne v poriadku... 😉 asi bude v tomto po mne..ja som od malicka mala take choroby, ze dva dni vysoka teplota a potom zrazu nic...u nej to prebiehalo podobne.
mna dnes vsetko boli, trpnu mi ruky, mam strasne tazke nohy a huci mi v hlave..neviem ci to je tlakom alebo cim...
tak by sa mi tu zisla teraz moja mamina, zeby sa pohrala s malou a ja by som si oddycla...mam vycitky ze sa jej nevladzem venovat ☹

ewelyne
11. nov 2009

blumka, aj ja mam strasne vycitky... ze je v skolke moje drobko a nema este tri.... hmmm, ked ja tiez nevladzem, a tak aspon stihnem pobehat a vybavit... hmm, stale sa utesujem a aj na nom vidim, ze sa tam vela nauci a hraju sa, spievaju, proste rozne aktivity... ale aj tak si to vycitam,....aj som si , ked mi bolo na zaciatku zle a nevladala som nic... a to je najhorsie, ked nie je nikto po ruke, aby si si oddychla, mas stastie neskutocne, ze mas este maminku, mne velmi chyba tak celkovo... ☹

ewelyne
11. nov 2009

zoska a keby si sa popytala maminiek tu na MK? ake maju skusenosti, myslim v inych temach, alebo v nejakej teme, kde su maminky z okolia a regionu 😉

hajdylca
11. nov 2009

alex a ako sa vola ta lekarka? ja neivem, ci si mam dat lekarku v Ba, alebo niekde v nasom okoli...

zoska
11. nov 2009

ewe vdaka za tip, vyskusam 😉

zoska
11. nov 2009

inak minule ste sa tu bavili o darcekoch.... mozno vam dam tip... svokrovi ideme kupit zupan...taky pekny tmavo sedy a makulinky...
asi ho kupim aj ocinovi, lebo mama minule spominala, ze mal jeden starozitny, hnusny a uz mu ho vyhodila 😀

blumka
11. nov 2009

ewe, ked to maleho bavi a neplace ti tam od rana do vecera tak to je ok...ja inak tiez uvazujem ze dam terezku do skolky uz od septembra..to bude mat 2 a pol..no uvidime...
ja mam maminu ale velmi daleko, takze sme s nou malo, ale zato ked sme uz tam, tak nemusim ani prstom pohnut vsetko spravi a este sa aj o terezku stara tak ze ja ani neviem co robia 😅

maculik
11. nov 2009

Ahojte 🙂
Tak som bola doobeda na tej glukoze, celkom sa dalo, ten roztok chutil ako hroznova stava, dokonca trosku kyselkave, takze nic hrozne. Aj som si hodku podriemala na posteli, lebo po tom druhom odbere z prsta sa ma spytali, ci si nechcem lahnut, tak jasne, ze hej, no a som tak zalomila, ze ma na ten posledny odber o pol11 museli budit 😀

Manzel zatial bol s malou, uvarili obed, najedli sa, teraz som ju ulozila a uvidim, ci pojdem lahnut k nej.

ewe, s tymi vycitkami kvoli jasliam to poznam, kedze ja som musela nastupit do prace, ked mala Adelka 9mes. Rodinu tu nemame ziadnu, manzel od nas 200km, takze moznost bola len nany alebo jasle. Zvolili sme jasle, ked uz mala byt bez nas, tak aspon nech je s inymi detmi. Zaciatky boli tazke pre nas obe, predsa len nemala ani rok, ale teraz uz to bolo super a chceme ju dat znovu od januara aspon na pol dna. Keby tu mam rodinu, tak je to ine, ale uz teraz som unavena, neviem si predstavit este s 2 drobcami, bez pomoci...

maculik
11. nov 2009

zoska, to ta uplne chapem, ze je ti smutno, a urcite to aj manzela mrzi... my to mame doma podobne, manzel dost casto chodi prec, aj teraz pojde v nedelu na 4dni do Holandska, potom v dec.na takmer 2t do Kodane a bud.rok ani nehovorim, to ho caka Azia, Karibik a plno dalsich drobnych sluzobiek. Takze asi dost casto budem lietat domov, aspon na tie dlhsie intervaly.

s tym ockovanim ma akurat vcera nastrasila kamaratka, volala mi vecer, ci sa dam ockovat, lebo ze inak to urcite dostanem a zomriem... 😔 A ze mam dat aj Adelku, lebo aj pre nu je to nebezpecne.
No som po 10min ukoncila hovor, lebo mi tak pokazila naladu, ze az...
Lenze to je tak, sto ludi, sto nazorov, a teraz vyber si.

zucana
11. nov 2009

cafte baby tak som bola na kurze...je nas tam 13...nadstandard stoji 93/noc eur ale este je dalsi ked chcem aby ma rodil moj lekar tak omnoho viac...ale to sa ho popytam...
inak tu v nemocnici odoberaju pupocnikovu krv ale mozes ju bud darovat alebo si zabezpecit sukromnu firmu, ktora ti ju spracuje a zamrazi...najblizsia je v San Marine a stoji 2000 eur...neviete mi dat nejaky link na nejake na sloevnsku?mozno je to lacnejsie a da sa to preniest aj na Slovensko 😅

mmaarrttiinnaa
11. nov 2009

ahojte ja som tu len na skok idem vas len pozdravit a zase utekam zastavim sa asi az cez vikend ja by som zajtra mala zacat chodit na predporodnu pripravu tak dam potom vediet 🙂

zucana
11. nov 2009

uz som nieco nasla...inak co si o tom myslite??o tej pupocnikovej...

katina2209
11. nov 2009

No podľa mňa je to zucanka dobrá vec, keď náhodou babatko vážne ochorie vraj tie bunky čo sú v pupočníkovej krvi sú lepšie ako kostná dreň u nás to stojí asi 660 Eur a potom ročne platíš tuším sa to dá do 18 rokov zabezpečiť zmrazí sa a skladuje

alex
11. nov 2009

tak som opäť tu. Z 3D-čka nič nebolo, lebo malý bol zle natočený, takže o dva týždne pozrieme znovu. Trošku sme ho kukli, ale naozaj to nebolo pekne vidieť, tak by to zbytočne aj robil.
Je riťuškou dolu, tak už chápem prečo ma tak fajne kope do močáku...

zucana
11. nov 2009

kati a das si to?lebo vraj aj surodenecka sa da pouzit potom...
http://www.cordbloodcenter.com/sk/
uvidim co odpisu...ci to vedia aj z IT...lebo 2000eur je palkaaa

matka331
11. nov 2009

zuzi aj ja si davam odobrat pupocnikovu krv ....stoji to vela penazii aelej to dobra vec....a moj milacik velmi namna tlacii ze si ju mam dat odobrat ale ja som ho odtoho odhovarala lebo je to doost penaziii....

katina2209
11. nov 2009

neviem ešte chcela by som uvažujem nad tým len tá pálka je dosť aj 690 Eur čo si poslala tú stránku tak som to čítala musíme sa s mužom dohodnúť čo a ako...
Zucanka vy ste mali na tom kurze aj o tom prednášku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre