Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
21. dec 2009

Olivka je milučká a fakt by som podľa fotiek nepovedala, že má pod 2kg.

andrea2603
21. dec 2009

No, dievčatá, na dnes končím, dobrú noc želám.

olifcek
21. dec 2009

Ona je mensia ale tak umerne, preto je taka pekne plna. Taky drobcek, uz sa tesim, az bude mat aspon 2300g, a potom viac a viac. Viem, musim byt trpezliva, ved ma len 2dni...

matesl
21. dec 2009

OLIF

malinka je neskutocna, a kolko ma vlaskov...sak to keby bola na termin uz ju mas asi aj s copikami 😀

to si fakt sikovna, mne rezali brucho davno a viem co to je snazit sa postavit...chodila som v predklone tyzden, tak to fakt super zvladas.

olifcek
21. dec 2009

Asi tomu, ze to obdivuhodne zvladam, zacnem verit. Ale tak moc chcem, aby mala schudla fakt max.10% vahy a potom len priberala...

olifcek
21. dec 2009

Matesl hech, mozno ked odtial pojdeme, tak copiky urobime...lucim sa ja na dnes...pa a bru nocku

matesl
21. dec 2009

papa oddychuj a vela spinkaj 😎

blumka
21. dec 2009

olif,vyborne..po cisaraku je dolezite sa hyyyybat...a ty to zvladas uzasne...mna vsetky sestricky povzbudzovali,tiez som zacala chodit velmi skoro oproti inym rodickam a tak rychlo som sa aj uzdravila...jazvu budes citit este dlho ale bolest bude kazdym dnom mensia...
je super ze sa uz ozyva kolostrum...to je pre olifku veeeeeeeeeeelmi dolezite, staci jej par kvapiek ale doda jej to tolko energie ze si ani nevies predstavit...a ked uz mas kolostrum, tak do dvoch dni mas mliecko na 100%...
dobre ze mas odsavacku...super.ta ti pomoze k mliecku mozno aj rychlejsie...
tesim sa s vami ako vam to ide... 😵 😵

lenica81
21. dec 2009

dobru noc, olif, adi... aj ostatne... ja se taky poberu... 😎

olifcek
21. dec 2009

Blum mala ale kolostrum nedostane, nemoze papat z prsnika, lebo je malicka

matka331
21. dec 2009

ja som vas pocitala....a idem tiez spinkat tak dobruuu noc vam prajme ...a olif malickaa je krasnucka ...

maculik
22. dec 2009

Dobre ranko, kde ste kto?
Olif, super, ze mas uz kolostrum, len pokracuj v stimulovani a mliecko Ti co chvilu nabehne. A to uz bude moct Olivka pekne papat vyzivu od Teba.

Tu dnes prsi, takze aj ta troska snehu, co sme mali, zmizla.

Doobeda by sme chceli zajst do porodky sa informovat, co nam treba a tak, len je tu taky blby system, ze ked to chceme po anglicky, tak musime len tak, ze zavolame tak pol hodku predtym, nez mozeme dojst, a podla toho, ci nemaju nejake porody nam povedia, ci na nas ma ta sestra cas. No ak to nevyjde, tak uz teda pojdeme aj na info vecer po nemecky, to bude zac.januara, ved Vladko rozumie, ide skor o mna. Ale lepsie nieco, ako nic.

blumka
22. dec 2009

olif, a nemozes jej to odniest vo flasticke a oni jej to daju po prste alebo striekackou? ved to je najvyzivnejsia vec aku moze dostat.... malicka este nevie sama sat alebo preco nemoze? a ked si pri nej, tak ti ju daju aj do ruk ci to este nemozes? vobec nemam skusenost s takymi malikcymi preto sa pytam

maculik
22. dec 2009

kocky, a obvody bruska do tabulky doplname? 😉 Ja idem teraz, sice som si poctivo merala, ale vzdy zabudla doplnit, tak to idem napravit. A mala by som aj foto pridat, mozno podvecer.

martinaj
22. dec 2009

dobre ranko 🙂 my sme boli na poradni, vsetko je OK az na to, ze maly sa otocil ritkou dole, tak o 2 tyzdne na poradni uvidime, ci sa opat neotoci..... asi preto som mala v sobotu tie strasne bolesti 😠

andrea2603
22. dec 2009

ahojte, aj ja sa hlásim z poradne. Všetko o.k., krčok je síce mäkký, ale neskracuje sa, neotváram sa 🙂 Najbližšie 5.1. + krv.

marti, tie naše bábätká sa točia, hore-dolu, aj moje bolo pred 2 týždňami ritkou dole a teraz ani nič gyn. nehovoril, tak neviem.

martinaj
22. dec 2009

andrea aj ja idem 5.1. 😀 mas uz bol hlavickou pred mesiacom aj minuly tyzden a teraz sa otocil ritou 😀 tak snad sa este otoci, nerada by som isla cisarskym....

matelko1
22. dec 2009

ahojte.
mozem sa k vam pridat?ja cakam tiez babatka vo februar,ale mozno sa narodia aj skor,kedze su tam dve 🙂
my sme boli na utz,tak obaja drobci su otoceny zadockami dole.....bud.tyz.v pondelok idem na krv a mam si uz pomaly zacat robit predoperacne vysetr.

zucana
22. dec 2009

bre ranko tak dnes bola lepsia noc...chcem sa opytat kolko mate teplotu v byte ..my v noci 20,3 a cez den 21,3 .... muz sa stazuje ze v noci byva teplo...ja sa tiez potim ale od uz od zaciatku tehu a keby bolo zimsie bojim sa dychat ten studeny vzduch tak som chcela na porovnanie 😉
juuj dnes zacinam zehlit...ale vidim ze skoncim az zajtra....
olif super ze takto pekne pokracujes a malinka je krasnucka 🙂

martinaj
22. dec 2009

matelko vitaj 🙂
my mame tak od 21-23 stupnov a to len preto, ze nam v kuse kuria a neviem preco sa to neda zastavit ☹ asi sa pokazili merace... mne by uplne stacilo 20 stupnov, lepsie by sa mi dychalo 😀

kakatka1
22. dec 2009

Ahojte! Malinka Olivka je moc moc krasnucke babo 😵 Drzim maminke palce aby mala vela mliecka, to je pre Olivku ta najlepsia mnamka. 😵

maculik
22. dec 2009

marti, adka, gratulujem k dobrym vysledkom 🙂
matelko vitaj, jasne, ze sa mozes pridat 🙂 Mena uz mate vymyslene?
zuci, my mame v spalni okolo 19 a je to ok. Pre babatka je aj lepsie mat max.tych 20st (18-20), aby sa im lepsie spalo.

zucana
22. dec 2009

marti no my si regulujeme sami len cez den je dost zima kym sa vykuri ....
no tak znizime na noc aspon na 20...

hajdylca
22. dec 2009

ahojte, aj ja sa hlasim zo vcerajsej poradne, zial nie je vsetko v uplnom poriadku.mam zvyseny cukor- z toho papieriku, co som ocikavala trosku viac zozelenel, ale nejako to doky ani sestricka neriesili, lebo som mala vysoky tlak- najprv 140/90 a potom 160/80, o 7 dni mam ist na kontrolu do rizikovej ambulancie na kramare, mam si tlak doma merat aspon 2 krat denne, ak mi ten spodny stupne nad 90 mam ist do tej rizikovej ambulancie hned...
zuci doky mi nerobil sono cez brusko teraz, len po dost dlhej dobe zospodu, tak myslim, ze tak by sa ani nedali odmerat tie hodnoty...
a stale sa mi robia kutiky okolo ust, neviete mi prosim nieco poradit, co na to zabera?
dakujem

olif malinka je nadherna, drzim palceky aby mliecko cim skor nabehlo, ale pritom aka si Ty perfektna maminka to bude urcite coskoro 🙂

martinaj
22. dec 2009

aj my si regulujeme sami, ale akosi to od vikendu nefunguje, tak vetram a vetram 😠

martinaj
22. dec 2009

hajdy, daj si riboflavin tabletky 1xdenne, je to vitamin B, alebo Bkomplex forte 🙂 aj mne sa urobil kutik tento tyzden 1.x a do 2 dni zmizol 🙂

zucana
22. dec 2009

hajdy tak to ma mrzi s tym cukrom aj tlakom....tak si pekne sleduj...
aj ja by som mala ale to by som musela ist do lekarne a to nechcem...tam chodia sami chori..pockam do soboty kym pride mamca ta ma doma tlakomer a donesie...
spodnym sa tie hodnoty veru nedaju odmerta, tym ti kontroloval len krcok...tak verim,ze bude vsetko oki...
muz ide dnes po tu stolicku pre malu co si davame pod stromcek 🙂

hajdylca
22. dec 2009

marti dakujem, ten bkomplex forte som si vcera kupila, idem si ho hned dat..

zuci ja som si tiez pozicala od svokry tlakomer, ja som nikdy nemala problem s tlakom, tak mi to pride ako zbytocnost kupovat, ak je samozrejme mozno si pozicat...
no verim tomu ze krcok je ok- mam tu napisane ze hrdlo fromovane zatvroene, uterus velkosti gr.mIX/34, OP: 140/min, SF 33..

uz minule som Ti chcela napisat k tej stolicke, ze je velmi pkena, vyzera taka akokeby z vesmiru 🙂

zucana
22. dec 2009

hajdy to aj moja segra hovori 😀
jej sa nepaci....ale co uz hlavne ze sa paci nam...a moze tam mala aj spat 😉

garonka
22. dec 2009

ahojte 😵 guľky

lolka tu nieje? sa mi s ňou snívalo, že čakala dvojičky obe mali vahu 3500g a 52cm 😅 ja som bola jej suseda 😀 porodila fantasticky a normalne som sa začala tešiť na pôrod 😀
ale rano o piatej ma pochytila bolesť žaludka potom to prešlo 😕

hajdy

lekarom ide viac o spodny tlak ak je vyšší ako 80 alebo 85 neni to moc dobre, a hraničny pre tehule beru 140/90 teraz doma len pekne relaxuj, papaj magnezium a aj vodu magnezia pi, mne sa zvyši tlak keď sa splaším alebo rozčulim tak až mi nieje dobre 😒 ale drahy konečne pochopil, že mam byť v kľude 🙂

zuci

stolička pre malinku je ta biela čo ju maš v albume? inač ja som včera odfotila bruch 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre