Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
15. jún 2010

jej martular uz jednotka??neobjavuju sa najprv dolne....teda zeby jednotka dole??? 😕
inak aha ako si uz chce sadnut....potvoracka jedna

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zucana
15. jún 2010

super napad urobim paradajkovu na veceru ;)
ja napr.nemozem dve jedla moj mm by to neziedol ....ina jedno bud polievku alebo druhe 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
15. jún 2010

ja som robila rukolovy salat s mozarelou a cherry paradajkami, a hovadzie masko s omackou a cestovinami 😉
@zucana, ked ti ta lekarka povedala ze netreba tak by som to skusila, ved ak by to bolo nieco akutne tak isto by ti aj ona odporucila ich jest.
inak kym sme nemali Tete tiez som varila len jedno jedlo, teraz musime mat aj polievku kvoli nej, lebo strasne malo pije ale polievocky ma rada tak aspon tak doplna tekutiny. najradsej ma paradajkovu ked jej do nej hodim rozpravkove cestoviny. Nasla som ich v Hypernove tusim a normalen su to cestoviny akoze princezny, kociar pre princeznu a hrady 😀

martu, joj, zuby..ja dufam, ze si este pockame

zuci, jednotky su aj hore aj dolu, to su tie stredne 😉 tie idu prve

zucana
15. jún 2010

rivatha ale ja som tie proti buseniu nebrala 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
15. jún 2010

zuci aj Juli sa tak taha do sedu..dnes v aute v autosedacke skoro cely cas sa pechorila co si chcela sadnut...ved nech skusa 😀 aspon sa ponamaha a unavi a bude spat 😀 😀

michele11
15. jún 2010

Ahojte baby, nezacina uz niekto z vas s prikrmami? Ak ano, poradte mi prosim, co uz mozem dat dcerke, ked zacina piaty mesiac a nie je kojena. Diky moc 🙂 .

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
15. jún 2010

michele, ked mi posles mailovu adresu poslem ti co som skenovala babam z casaku o prikrmoch 😉
Juli tiez nie je kojena, mliecko jej v pohode staci tak ja zacnem az od zaciatku 6. mesiaca 😉

zucana
15. jún 2010

blumi viem ze su aj hore aj dole tak to budu asi dolne 😉

zoska
15. jún 2010

@zucana tak vidis co doktor to iny nazor 🙄
ja neviem poradit, ani nemm odvahu sa miesat, stitna zlza a hormony su zradna zalezitost, mozu narobit sarapatu 😒
segra berie uz 8 rokov lieky, teraz uz nie kazdy den, lebo sa to postupne upravuje, ale neliecenie moze mt blbe nasledky a jej vlastne tiez nic nebolo, len velmi zvysena chut do jedla a prisli jej na stitku...takze asi tak...
no mas nazory 2 doktorov, zeby si skusil este tretieho? 😅
neviem fkt, lebo rada laika tu asi moc nepomoze 😒

zucana
15. jún 2010

blumi inak tie clanky su supis cos i poslala 😵

lienka2
15. jún 2010

baby neviete mi poradit co s monitorom dychu? mame ho v strede postielky, presne podla navodu nastaveny a posledne dni ako maly cestuje po postielke v noci tak nam pipa.. clovek sa zobudi na ten hrozny zvuk, ze sa nieco deje a potom zistim ze maly kludne spi len je uz niekde uplne inde ako sme ho ulozili..

zucana
15. jún 2010

zosi tak asi skuim este kamoska vo francuzku....ale tak ked mi dali termin a o 2 mesiace a doteraz som nic nebrala a upravuje sa to...
a ake nasledky to moze mat???

zucana
15. jún 2010

lienka aj nam sa to tak robi....ked putuje tak pipa....

matesl
15. jún 2010

@rivatha s tym uspavanim a spanim sme na tom uplne ze rovnako...ale este stastie ze po tom co som len odsavala a krmila flaskou, som tento zvyk nechala na vecerne krmenie, bo mozem ist cvicit a muz mu da papat a zalomi ;)
a aj ja ho uz mavam od pol noci pri sebe, bo by som stale nad postielkou stala a tapkala po ritke nech sa nemrvi a spi dalej, lebo sa inak rozplace 😅

a ked nebude mlieko, budeme riesit potom ako to odnaucit 😀 zosedivieme asi 😀 😀 😀

zucana
15. jún 2010

my pred tuhym vecernym zaspavanim tiez na prse.....
cez den aj sami v posttielke doobeda a potom poobede na gauci samoska ze pri mne ju musim drzat a hladkat a popoludni v kociku .....

zoska
15. jún 2010

@zucana, no mojej segre povedali ze neplodnost este cosi, ale tu neplodnost som si zapamatala.... ale to je asi pri kazdom ochoreni stitky indivindi, lebo mas zvyseny pocet produkcie hormonov a potom presny opak, alebo zastavenie tvorby...
kamaratovi pred 2 rokmi vyoperovali celu stitku lebo mal taku produkciu akoby 24hodin robil zatazovy sport a hrozilo mu opotrebenie srdca, pretoze mal tep neustale okolo 180

ale on uz citil na sebe priznaky, aj ked ho nic nebolelo, nadmerne sa potil a mohol jest stale vkuse a nebolo mu zle pretoze mu stale spalovalo

lienka2
15. jún 2010

@zucana takze sa s tym asi neda nic robit vsak? teraz neviem ci ho uz nepouzivat alebo este ano a vyrabat si stresy tym pipanim.. 😒

olifcek
15. jún 2010

@zoska hehe, i ja oliv v kociariku tak musim drkotat x;oDDDD ale posl. par dni ju tam polozim a je klud, chi...asi preto, ze trenujeme i doma, ze ju tam sem tam polozim a saskujeme x;o)))
@maculik dakujem krasne za podporu 😵 tesiiiim, ze sa petrik pretaaaca, sikulaaak
@rivatha my s oliv spinkame spolu a sme obe vyhajane, prevazne 😀
@zucana ja viem, ze si myslela v buducnosti x;o)) my oddialujeme papu, ale posl. par dni len ju dam z ruk a placka, i problem s kakou ma...ale uz jet o poriesene, uz vieme preco...x;o( zvazujeme, ci pojdeme ku svokrovcom na par dni, ale neviem, no...uvidiiime...

@blumka dakujem Ti Kati! jj, viem, podla tych mama a ja som zistila, ze mame doma narocne babo...x;o)) oliv je ale zlata..ucime sa stale spolu..napriklad ked jej nejde kakat, tak zacne mrnkat, zacala som mrnkat s nou a uz je z toho zabava x;o) smejka sa, popri tlaci a aj sa vykakaa ja viem, ze ju nic neboli x;o)i po prebaleni sa hrame, cvicime a tak...ved i z miestnosti mozem inam ist...ozvem sa k nej a ona zapisti, a tak komunikujeme x;o) uz to bolo vsekto uzasne, len posl. par dni to vratilo do minulosti...ale uz mame dovod...pruh...
@zucana jaaaj, a oliv sa s prsom nehra, to ju uz preslo x;oD uz len sa napapa, podudlikuje zaspinka, pusti ma...preberie sa, potaha kusok, podudlikuje a pusti ma...x;o))) a ja viem, ze len dobre mi chces, o tom nepochybujem x;o)neboj, stale si vo februarovkach x;oD a pruh...tento je vraj horsi, nez ten pupocnikovy x;o((( tento musi pod noz len...fnuk

@martulanr jeeeeeeej, malickemu rastie zuubok????
@zucana hehe, ti lekari a ich tablety. i olivke stupli bielkoviny vdaka fortifikatom...hlavna vec, ze som jej ich nedavala x;oDDDD

olifcek
15. jún 2010

@zucana jj, olivka tiez tak sadaaaaaaaaaaa, a niekedy sa uz i posadi 😕 ale len na chvilu, paq hned padne doazdu alebo nabok, chi

a ak Ti predpisaly euthyrox, ten babu neskodi x;o)

matesl
15. jún 2010

@zucana pockaj s tabletkami a uvidis, ked sa rozbusi srdce tak nasadis tie blokatory...a este ake priznaky si mala a to busenie stale? mne mama tiez hovori nech si sam stitnu vysetrit...

a tyzas dobrotky vyvaras 😉

olifcek
15. jún 2010

baby, boli sme s pruhom...najprv, ze zajtra, ale volala som, ci nemozem dnes, povedali, ze ok, do pol jednej....prisli sme, oliv kludna, pozerala na sestricku, ze ju mam vyzliect, oliv stale kludna, lekar jej to posmatral, smiala sa nanho, som nechapala, odisiel si sadnutr, olic chcela zacat plakat, ale rozmyslela si to, heheh...to bolo 1x, co sme boli u lekara, a oliv absolutne neplackala, ale sa smiala a kukala po nich...

boli sme v manduce, zeby preto? x;o))

zajtra mam volat na chirurgiu, ak im nepride maly pacient s operaciou hrudnicka, prijmu nas a pozajtra zoperuju. ak im pride, mame prist 29.06., 30.06. zoperuju a 01.07. ideme dom...najneskor 02.07.

s tym, ze keby bola moc nepokiojna, alebo jej to ocervenelo, ci stvrdlo, prist okamzite, ze to bude urgencia/ kebyze maju volny termin, uz hned by si nas tam i nechali...asi sa dohodneme tak, ze ak budu mat termin skor ako na 30.06. nech volaju...

oliv je teda vraj podrazddenejsia kvoli pruhu...a, ze preco sa to az takto odsunulo, tak som povedala, ze asi kvoli tomu, ze je predcasniatko a mala malu vahu, pozrel do papierov a povedal, ze aha, jasne, pytal sa na vahu vek a povedal, ze uz to pojde, a ze toto zoperovat treba co najskor...

drzte palce, nech nas prijmu co najskor, nech to mame zasebou...idem pisat annag, ze co si pocat, ak oliv bude pytat prsnik...ved 4 hodky pred zakrokom nebude moct papat, ved tam urobi takyyy cirkus...ach jaj...

matesl
15. jún 2010

@zoska aj ja mam strasnu chut do jedla teraz, ale to snad tym ze kojim 😉

olifcek
15. jún 2010

pockam ako to zajtra dopadne, mam tam volat, a ked pride ten s hrudnickom, zacnem riesit predoperacne...nech to mame i skor...ockovanie ale posuniem, nebudem riskovat, ze 23.06. ju zaockuju, oliv zacne z toho kaslat, alebo co, resp. ze sa jej oslabi imunita, a 30.06. pojde pod narkozu...

zucana
15. jún 2010

to busenie sem tam...vecer ...aj to lebo mi to povedali ze to moze byt priznak a potom sa potim....
ale naozaj uz mam hodnoty super....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre