Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
23. feb 2010

zuzi, aj som mala herpes, prave mi skoncil, ale mala som ho pri oku, tak to nebolo take ako na pere...

ja inak uz beriem antibiotika 😒 dufam, ze bude coskoro vsetko ok, lebo ja strasne chcem malu kojit ...

zucana
23. feb 2010

dik blumi
maci ved ju nebozkavam...niekde som citala ze je to nebezpecne do 4tyzdna tak snad ked uz mame 5 tyzdnov a by to aj nahodou dostala tak bude vsetko ok....dokelu...preco prave mne a teraz

andrea2603
24. feb 2010

dobré ránko,
dievčatá, tá moja vie neskutočne cirkusovať 😖 . Spustí okolo 18.00 a skončí o 21.00-22.00, ešteže potom v noci spí len s prestávkami na kojenie. Manželovi včera aj slzy už vyšli, že čo jej je keď tak plače?

Herpes som mala aj ja, ale už len takú malú chrastu na pere a detský primar ma upozornil, že opatrne, ešte aj keď si to chytím, aby som ruky poriadne umyla.

Jani, ja som mala jeden deň skoro 39 teplotu, dala som 3krát paralen a kojila som, ale som si dávala takú studenšiu sprchu na prsia.

Kde je Lenica, niečo mi ušlo? Už je v pôrodnici?

katina2209
24. feb 2010

dobre ranko, neboj jani vsetko bude v pohode aj ja som kojila s antibiotikami a lolka nas v nemocnici neockovali mali sme sa objednat tak ideme v pondelok dufam,ze to bude ok 🙂
Andy tak tymi teplotami si tusim prejdeme kazda druha aj moje kamosky mali pri kojeni a nas maly s tym cirkusom to je to iste vecer zacne okolo 19 a tiez tak do 21-22 to trva to su tie koliky nemusi ich zrovna boliet brusko ale chcu nasu spolocnost lebo ak ho zoberiem na ruky a prechadzam sa s nim tak je ticho 🙂
Lenica sa uz dlho neozvala, Martinkaj pod uz domov nech mozeme ist kocikovat 🙂

andrea2603
24. feb 2010

kati, ale my keď našu Livku aj pestujeme tak plače. Nie plače, ale reve ☹ , až potom po chvíľke sa utíši, nachvíľu a spustí znova. Mne sa tiež nezdá, že by ju bruško bolelo, veď celý deň nič, aj v noci o.k., tak máme koliku asi ☹

mizulienka
24. feb 2010

ahojte dievcata, ja som z marcoviek 2010 🙂 chcem vam najprv vsetkym poblahopriat k babatkam a cakatelkam, ak take este su, prajem, nech to mate cim skor za sebou a mozte uz drzat v naruci svoje pokladiky 🙂

viem, ze teraz mate kopec inych "starosti" ale chcem sa spytat, rodila niektora z vas v ruzinove a nemala zazmluvneneho porodnika? a boli ste spokojne?
dakujem velmi pekne 🙂

janielah
24. feb 2010

Dobre ranko, babky, aj vase babatka maaju take tvrde prsicka? Akokey zdurene troska??? Dakujem za odp.

Kati, ani nas neockovali na TBC, cudujem sa ze Lolku ano .. 😒

olifcek
24. feb 2010

babyyy uz 22.02 mi pisala Lenica81

Ahoj Olif, tak Vilko je dnes konecne na svete, s mierami 3800g a 51cm, pozdravujem februarovky a verim, ze ked pridem domov, tak uz vsetky budu maminami

olifcek
24. feb 2010

chcela som jej napisat sms a ja somariq som si vymazala smsku s jej cislom x;o((( bo iny mobil mam a tam, kde na predoslom bolo, ze pridat do zoznamu, na tomto je vymazat x;o(((

katina2209
24. feb 2010

Jani a uz ste sa objednali?
Gratulujemmee Lenici hlavne vela mliecka a zdravicka prajeme 🙂

katina2209
24. feb 2010

Jani moj maly nema ale to mavaju vacsinou dievcatka a je to normalne niekedy vraj aj z rodidiel vyteka dievcatkam krvicka v dosledku hormonov

maculik
24. feb 2010

dobre ranko 🙂
zuci, tak ked si budes davat pozor, tak to bude hadam ok, neboj 🙂
adka, my mame to iste. Rev neskutocny vcera od 8 do skoro pol11, manzel isiel na 2h do prace, ked okupal a dal spat malu, lebo mal nejaku telekonf.s NY, tak som nanho bola sama. A po hodke revu uz som revala aj ja, aj som raz nanho kricala, chudacik maly, ale potom som si povedala, ze nemozem tu moju unavu a nervozitu vybijat na nom ☹ Ani nosenie nepomahalo, nic, vzdy sa na 10s prisal, potom sa s revom odtrhol a plakal, plakal a tak dokola. Pred pol11 zaspal na chvilu, akurat ked manzel dosiel.

Dnes je krasne rano, hlasia 9st,. tak maleho dam na balkon a s Adelkou hadam pojde manzel poobede na chvilu von, mal by dojst skor, lebo mal o 3 letiet na SK, ale nakoniec pojde az vecer, ked dame spat malu, pojde autom a da ho tam do servisu a necha u kamarata v BA, ked prideme v maji, aspon nebudeme musiet prenajimat.

maculik
24. feb 2010

jej, a lenici gratulujem k babatku 😵

janielah
24. feb 2010

dakujem Kati 🙂

my sme sa este neobjednali, zatial mame termin len na tie uska v marci a este musim urobit termin k pediatricke, lebo este ani tam sme neboli, kvoli mojmu zdravotnemu stavu ☹

ale Krpka pribera, a okrem takych malinkych cervenych vyrazticiek jej nic nie je...tak dufam, ze uz coskoro budeme moct ist aj na oćko a aj k doktorke... 😒

MIZULIENKA, viacere sme rodili v ruzinove, ja som vsak mala svojho lekara, chvalabohu znameho, ktory sa o nas staral viac, ako len ti zazmluvneni...ak ti mozem poradit, urcite chod na nadstandard, uz len kvoli pristupu sestriciek, je to zrejme tisic a jedno...porodnu salu si nevyberies, tam su si vsetky rovne, ale to sa da vydrzat, ked uz si vnutri...

andrea2603
24. feb 2010

lenica, gratulujem 🙂

no takže nielen ja mám večer o "zábavu" postarané 😒 . Dúfam, že tých našich drobcov tieto večerné koliky čo najrýchlejšie prejdú. Držme si palce, dievčatá 😉

mizulienka
24. feb 2010

dakujem za radu janielah 🙂

maculik
24. feb 2010

adka, napr.ja tiez nemam pocit, ze by ho bolelo brusko. A to som si myslela, ze kolika suvisi len s bruskom.
No zda sa, ze nie. A niekedy, po dlhom placi, si taaak velmi odgrgne, tak potom si myslim, ze plakal kvoli tomu, no niekedy si neodgrgne, tak potom dovod neviem.
Dufam, ze dnes vecer to nebude, ostavam s nimi sama, aj zajtra cely den aj vecer, nasi by mali dojst z letiska okolo 1 v noci, tak potom uz si mama lahne k malej a moze k nej vstat ona, keby nieco. Otca asi dame do kuchyne, lebo hroooozne chrape, takze ja s nim v izbe spat nechcem 😅 Ale bude tam mat pekne postel aj matrac a cez den tu postel len presunieme vedla do spalne. Len dufam, ze sa neurazi, musim to nejako do srandy zaobalit 😉

maminnka
24. feb 2010

zienky, potrebujem poradit: nasa mala stale spinka. V noci spala 8 hodin vkuse bez papania, teraz spi uz 4 hodiny. Nemam ju budit, aby sa najedla?

maculik
24. feb 2010

jeeej mami, zaaavidim 🙂 no, ja by som v noci asi zobudila aspon raz, ale cez den neviem. ale ak by spala viac, ako 5h, tak asi hej. Nemam s tym skusenosti, no v noci by som urcite raz zobudila, ked aj len trosku by spapala.

maminnka
24. feb 2010

a tie vecerne place mame aj my... to je otras, co? Nemoznost pomoct vlastnemu dietatu... hotove zufalstvo

maminnka
24. feb 2010

Macu, o osmej zaspala a az o stvrtej sa zobudila... cakala som okolo polnoci ze sa zobudi, ale ja som zasapala ako drevo tiez 😔

a este mam jednu otazku: je tu nejaka maminka, co odsava a krmi babo z flasky? Kolko babo papa na jednu davku? Nasa princezna stiahne 60 ml, chcela by aj viac, ale sa jej bojim dat, aby ju nebolelo brusko?

zucana
24. feb 2010

bre ranko 😀 ja som doteraz spala resp. vcera sme mali cirkus vecer tiez od 19.00 po kupani lebo bola strasne hladna a potom strasne hystericila a nechcela jest normalne mala prve slzickove ocka 😖 nastastie ale len 5 minut.potom ale nechcela jest zaspala na 15 minut a nastastie potom papala aj ked nie moc...
potom bola do pol jedenastej hore prechadzala sa po byte s mojou segrou a ja som si citala STAR 😀 segra je z nej hotova a moc mi pomaha...potom sa mala najedla o pol jdenastej a spala s tymito prestavkami...ale na mne 😒
2.11-2.37, 5.59-6.20 a 9.29-9.50 a teraz este spinka v kosi a segra ju sem tam hojda ked zaplace ale uz dlho neplakala... 😅
je tu krasne pocko maci...tiez aj 11 stupnov a slniecko takze pojdeme shoppingovat do centra 🙂
inak som pisala predsa annag a poslala mi aj tento clanok:
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ve...

takze idem si kupit odsavacku ale skusim to este bez nej.... 😉
herpes mam zapudrovany detskym pudroma zalepeny a nepusinkujem segra vraj pusinkuje aj za mna tak snad to bude oki

maminka v nemocke vraveli ze po 5 hod.treba budit na papanie.... 😉

zucana
24. feb 2010

mami ja kojim ale jeden den v nemocke som odsavala a tam jej davali 50 -60 ml takze mozno po tyzdni este by som jej dala viac prip.sa skus spytat annag 😉

maminnka
24. feb 2010

Zuci, diky moc, idem sa jej spytat... ale podla toho, co pises, jej teda este skusim 15 ml pridat, ved co, ked bude vela, tak to vygrcka...

katina2209
24. feb 2010

Maminka v noci by som urcite zobudila 8 hodin je vela bez papania na take mimi nemali ste nahodou zltacku vtedy su vraj deti spave

lolka
24. feb 2010

ahojte 😉
tak uz sa aj alex zaradila medzi stastne mamicky:
"Cujte velku novinu, mame vacsiu rodinu. Dnes o 11.20 hod. bol ten cas, ked Jakubko prisiel medzi nas!
Miery nasho modela su 3450 gr. a 52 cm. Stastni rodicia🙂 "

Alex, gratulujeeeem 😉

maminnka
24. feb 2010

Katina, zltacku mame...

blumka
24. feb 2010

mami, tiez by som asi zobudila, ale mozno ak ti spapa cez den vela tak v noci nepotrebuje...dolezite je aby priberala ak pribera tak netreba v noci budit...

aj my mame vecerny plac, ale to je normalne, deticky si tak ventiluju denne dojmy 😉 terezka revala aj 3 hodky vkuse, Jui zatial len pol hodku

mami, Juli vypije 90ml teraz ale my mame o tyzden viac

maminnka
24. feb 2010

Alex, no paraaada, tak si sa dockala 🙂 🙂 🙂

blumka
24. feb 2010

mami, tak ju bud ked mate zltacku, aj ked to je tazko..ja som tiez Juli budila a aj tak figu spapala, lebo zaspavala aj pri jedeni...

alex gratulacie 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre