Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
10. mar 2010

zuci ja musim skusit, ci palec sleduje x;o) uz davno som neskusala...aleeee...sledovala kolotoc, macikov, takze uz asi jo, ze? x;O)

a vies kedy neskutocne spusti rehot? ked sa pozerame do zrkadla ;D smeje sa na mna, a sleduje i to babo, co tam vidi, chi

olifcek
10. mar 2010

jop, idem i ja sol kloktat...saq i to som v nemocke robila....dikes zuci

maculik
10. mar 2010

ahojte, tak Petko mikonecne zaspal na rukach, doteraz od pol8 plakal, reval, len s malymi prestavkami ☹ ☹ Asi bud.tyz.pojdem s nim na tyzden na Sk, lebo mame blbych susedov a tym to vadi 😒 tak nech maju aspon tyzden klud a naberu sily na dalsie tyzdne 😅 A Vladko s malou ostanu tu.

kocky, ja sa modlim, nech to fakt skonci v tych 3mes najneskor, lebo to je fakt hrozne ☹

maculik
10. mar 2010

olif, to s tou solou, to dala uplne rozpustit a potom len namocila do tej vody utierku? ci aj tu sol dala do nej?
my adelke davame na varici do spalne hrniec s vodou a solou na vyparovanie, ale vyskusali by sme aj toto.
nam zase nasi zvykli davat teplu bravc.mast na hrud, na to sacok a uterak a tak sme museli lezat.

zuci, krasne fotky, hlavne ta usmievava 😵

no, idem skusit maleho prelozit a lahnut si, dufam, ze sa nezobudi... dobru nocku 🙂

ewelyne
10. mar 2010

ahojte idem vas docitat...

nieco nove?
kikus ako?

suzon drzim palce...opatrujte sa a vela sil...

hmmm, mame newsku, mala nema zurku, ked je takto zavinuta
http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/zavino...
asi sa lakala rúciek a vkuse s nimi sermovala a bola nekludna a musim poklopat spi ako anjelik 😀
prave

aj fotos kuknem..

a vy ako inak ste vsetky ok?

zuci ma napadlo, ze naposledy mal nas maly nejaky sirup bronchicum- to je vytazok z prvosienky na vykasliavane a caj divozel to nam lekarka predpisala- teda napisala, ten sirup je volnopredajny.

idem citat som mimo dej druhy den 😀

ewelyne
10. mar 2010

http://www.babybee.sk/p/505/red_castle_miracle_...

a tu je ako su rucky zavinute a nozicky mozu byt volne na kopkanie a lufting

maminnka
11. mar 2010

nazdar zienky, ani ja uz nestiham citat... mame koliky a reflux... aaaach jaj, ten strasny plac, velmi zle to s muzom znasame :(

olifcek
11. mar 2010

maculik das sol do hrnca, bez vody, zohrejes ju, treba miesat a potom das do utierky, prelozis ju a das na hrdielko...len pozor, vyskusaj teplotu na zapasti pred prilozenim 😉

ewe wow, super, ze su vselijake pomocky uz 😵

olifcek
11. mar 2010

mamina to mi je luto, ze sa tak trapite ☹

u nas snezi jak na vianoce, tak ideme kukat mrazika...kedy uz pride jar?

alex
11. mar 2010

Ahojky,vy tolko pisete,ze kym vsetko docitam,tak uz nestiham napisat 🙂
No my sa trapime,lebo malinky malo pribral a tak som zacala odsavat mliecko a zistla som,ze asi ho mam malo.
Papam aj tie homeopatika,inak ako je najlepsie ich uzivat? Ja si davam 3x denne 5 guliciek a pol hodinku nejem a nepijem. Nadajam sa vineou,pijem caj na kojenie... Dufam,ze sa mi to mliecko viac rozbehne. Inak kolko asi take dvojtyzdnove babo spapa na jedno kojenie v priemere?
Lekarka nam dala na dokrmovanie nutrilon,ale maly ho pokazde vygrcka,ked mu ho dame.

mmaarrttiinnaa
11. mar 2010

ahojte kocky malicky mi konecne na chvilku zaspal jaj dnes sme mali strasnu noc od polnoci bol hore az do teraz som uplne nevyspata a to idem este dnes aj do skoly 😒

Matthyasko mimpekne pribera z nemocnice odchadzal uz z porodnou vahou 4000 g doma sme 9 dni a uz ma 4500 g mliecka mam vela az prilis dufam ze sa mi nestrati ako pri dcere

mmaarrttiinnaa
11. mar 2010

mapiste mi niekto do ip heslo do februaroviek nech pridam foto aj mojho drobca dakujem

olifcek
11. mar 2010

nemate mrazika v slovencine? v cr to nie je ono, bleee

olifcek
11. mar 2010

ali juj, neporadim...ale viem, ze by som skusala castejsie prikladat...

nasa malicka je od siedmej pricucnuta, chi...popri si aj odgrgne a papa alebo haja dalej, odpadnem z nej 😉

mati woow, fajne pribera, hech

blumka
11. mar 2010

ahojky...zakliata noc bola? aj juli ju mala zlu...plakala od siedmej do desiatej, a teraz zas...no co uz...vydrzime

matka331
11. mar 2010

ahojte ...potrebujem surne poradit...mojha malicka od vcera nekkakala vecer sa pucila tlacilaaj s placom lebo jej to neslo..a dnes to istee ako jej mozem pomoct ???

olifcek
11. mar 2010

matka rektarnou rurkou a ak nemas tak teplomer...ale najprv s nou pocvic, mozno sa jej crievka rozhybu, alebo kupel, ci cosi teple na brusko priloz /to blum radila vzdy/ 😉

blumka
11. mar 2010

matka, tak ako olif pise..skus pocvicit nozkami, pritlacaj ich jemne ku brusku alebo jej chyt rucku a opacnu nozku a tahaj k sebe, daj ju na brusko nech dviha hlavku aj tym sa rozhybu creva..a ak nepomaha, tak ked sa zas bude pucit daj do ritky teplomer al rurku, tak 1 cm, ale namasti koncek rurky vazelinou al tusim baby matia olejcekom

matesl
11. mar 2010

alex, takyh 0 ml by mal vypit kazde 3 hodky, ked odsavas 😉

matesl
11. mar 2010

este raz... takych 80 ml 😉

matka331
11. mar 2010

uz som skusala aj teplomer aj sme cvicili aj brusko masirovali ...a zaspala mi tak uvidiim poaam do obeda a ked nic a bude sa pucit tak zavolam doktorovi lebo je nas sused tak urcite pribehne...rektarnu rurku nemam to kde sa da kupit v lekarni???
teraz sme mali plienky tie tescve zelenee a nam vyhovuju suu dobre aj ked malickaneviemkolko do nich napiskaa stale su suchee....aj ked plienkaa je dost tazkaa....ale uz nam dosli tak mi moj mm dnes kupil hagisky tak som zvedavaa akee buduu...vcera sme boli na poradni malcka pribrala za dva tyzdne kilo vazila 3600g a teraz vazi 4600 taksomsa velmi potesila....
a ten ultrazvuk klbikou ani neviem ako dopadol lebo nampovedal len doktor na siroko balit a o 5 tyzdnou na kontrolu ...pristup v michalovskej nemocnici je uzatny na zaplakanie..ani som nestihla malicku poobliekat a uz ma stamade vyhanali ze uz musiaprist druhee deticky ze nech idem vonku ...olif prepaacani som sa nestihla opytat na to tvoje znacnie ....lebo ani mne nevysvetlili ze co aako....a z malickou som utekala do tety ju poriadne poobliekat lebo som ju tak pobalila na siroko ze malanozicku pokrcenuuu ....tak som taka nastvanaa bola ze som povedala ze nabuduce idem do humenneho goci to je trosku dalej ... 😠

matka331
11. mar 2010

akee je heslo na februarovky??

zucana
11. mar 2010

jaj baby my noc tiez nic moc spali sme na mne...ale uz som sa tesila ze choroba prechadza ze malinku konecne vybozkavam a mam dalsi herpes tentokrat na hornej pere a velky 😠 co ja budem robit....

matesl
11. mar 2010

aj moj vzdychal od 4:30 do rana, sa ken mrvil... a ja som len sledovala co bude 😒

a moj vobec nechce na mne spavat na brusku sko mate vy foto 😅

zucana
11. mar 2010

matesl bud rada 😀

matesl
11. mar 2010

idem maleho otuzovat k oknu...navleciem do overalu a fusaku a ideme si zvykat 😉

zucana
11. mar 2010

mati kilo za 2 tyzdne to nie je moc? 😅

blumka
11. mar 2010

mati, skusaj s tou rurkou vtedy ked sa akurat puci a nevie to zo seba dostat...my juli davame aj na 3x ked sa puci, manzel dava rurku a ja jej pokrcene nozky tlacim k brusku...ona nam takto dokaze aj zadriemat, lebo tak jej je dobre ked sa cez rurku vyprdi a vykaka...

myslim ze ju kupis v lekarni, mne ju dala kamoska

mne pribrala Juli ze mesiac kilo a to sa mi uz zda vela a vy ze za dva tyzdne 😉 ale kojene deticky si priberaju ako chcu za dva tyzdne kilo a za dalsie dva ledva par 1oo gramov mozu

matesl
11. mar 2010

baby, nerpamatate sa ako sa volalai tie studene obklady na bradavky, neviem ci nie maminnka mi ich tu spominala, dnes som zas trochu kojila a plakala pri tom, nenormalne ma to boli...neviem kedy to konecne prejde, aj natieram kremikom, ale boliiiiiiii ☹

a blumi, tu rektalnu hadicku mas na jedno pouzitie? bo mi v lekarni tak povedali...

a jak kojim, ostavaju mi tvrde prsniky, to prejde alebo musim vzdy odsat? az mi idu prasknut 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre