Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
15. mar 2010

ja jablkovy aj neriedeny 😅

olifcek
15. mar 2010

ja jablkovy denne, riedeny, aj vineu riedenu casto 😉

zoska
15. mar 2010

no tak zacal sa u nas opat folklor... mala place ako najata...okupana, napapana...uz 2krat grcla, aj nosom to slo a este aj stikuta chuda male...boze toto ja nezvladnem psychicky...kazde papanie jej sposobuje bolest 😢

manzel sa snazi ju uspat, ale vidim to na dlho...ani sa nepocujeme ked mi daco vravi, lebo mala sttrasne vresti ☹ ☹ 😒

garonka
15. mar 2010

mates to asi z džusu a ja riedene vodou nemam rada a vineu som pila tiež neriedenu ale maleho tak prehnalo to i moju mamu ostrieľal 😀

a aj ribezľovy džusik môžeme 🙂 dobry je na železo

garonka
15. mar 2010

zosi zajtra naše pokladíky maju mesiac 🙂

mne mm nevezme maleho ak nervačí toho musím ukľudniť len ja a v noci ho i ja uspavam lebo tak ako minule som ich videla, maly reve na rukach a drahy chrape 🙄

mmaarrttiinnaa
15. mar 2010

no maleho sme o 7 okupali napapal sa este na cice zaspal a spinka ako anjelik idem si aj ja lahnut k nemu zobudi sa okolo polnoci potom okolo 2 potom okolo 4 potom je hore tak do 6-7 a tak zase spi dobre je to dieta
Klop Klop

tak sa zatial majte idem do sprchy a spat

inak ja uz vobec asi tyzden nekrvacam ani nespinim (my sme uz dokonca vcera mali s mm sex po 3 tyzdnoch konecne posledny krat sme mali den pred porodom )

olifcek
15. mar 2010

gari ribezlovy? na zelezo? FAAAKT? idem do toho, zelezo trebaaa

zosi to mi je luto...mas to tazke ☹

zoska
15. mar 2010

jj garon, mesiacik zajtra mame 😵

zuci este som sa chcela spytat...ked das 1 prso 2-3krat za sebou tak ti to druhe nezatvrdne? alebo priebezne ked sa naleje tak odstriekas?
moja pije kazde 3 hodiny...neviem si predstvit to druhe prso po 6-9hodinach 😕

zucana
15. mar 2010

Zvacsa davam 2krat a Iba odstriekamy SME plakali doteraz muz siel na fotbal herpes boli mala mazapchaty nos aie na mne pekne SME naparili a odsali a Po Placi opat upchate.SME v posteli a pisem cez itouch

olifcek
15. mar 2010

zosi mne annag radila, ze ak papa malicka skor ako za dve-tri hodky dat to iste prso, ak je to ale za viac ako dve-tri hodky, dat uz druhe...takto sa pekne nastavis, uvidis...ale jasne, ze ked bude viac spinkat, viac sa naleju, ale to uz sa spolu zosuladite x;o)

matesl
15. mar 2010

zosi...to musi byt fakt na prasky 😒 kedy ides k pediatricke, nech ti nieco poradi...

mmaarrttiinnaa...a nebojis sa infekcie? ked uz po 3 t ste riesili 6? 😉

baby, a to ten pocit plnych prs bude stale kym budeme kojit? alebo sa potom tak nejak ukludnia??
bo ked idem do sprchy a dam dole take kratke tielko...co je len na prsia tak citim ich vahu... 😅

olifcek
15. mar 2010

matesl no moje su v pohode, makkucke x;) ale my papame veeelmi casto x;o)

matesl
15. mar 2010

olif 😀 😀 😀
a bradavky v poho? mne by odpadli 😅

olifcek
15. mar 2010

matesl nastastie v poho 😉 i ked dnes kusok viem, ze ich mam, teda, ak neratam malicku nonstop na nich, ale to poriesi krem DM vzdy x;o)

matesl
15. mar 2010

do kelu a ja staaale trpiiim, uz mam na ceste ten co baby radili ... tak som zvedava, bo sa mi nechce plakat pri kazdom kojeni...a mala si aj ty take na zaciatku, ze to bolelo?

olifcek
15. mar 2010

matesl jasne...x;o)

maminnka
16. mar 2010

Zoska, Garon: vsetko naj k vymesaciu prajeme! 🙂

olifcek
16. mar 2010

pripajam sa 😉

garonka
16. mar 2010

dobre rankoooooo

mamin aj vam ku krasnemu mesiačiku i na vas som si spomenula 😵 😵 😵

ja som sa rano o pol 9 zobudila nato, že fíha dnes mesiac ako som porodila a ešte aj v tom rovnakom čase 🙂

olif thank youuuu 🙂 a ríbezľovy ozaj na železo lebo mam malo toho želiezka a doktorka mi prikazala ten džusík piť no jasne len ja nerada neriedeny.

maly mi chrape od 6:00 tak bude hltavo jesť a nervačiť sa na odgrgnutie, rano papal o piatej no ale tak ťahal to mliečko až mu slzy vyšli, nasledovalo odgrgnutie, tak prebaľovanie tak viac nepytal papi a ideme ukladať haji ale on spustil huronsky rehot a mm sa zobudil, že čo robíme ja som sa už smiala s Tobim 😀 to ma prekvapilo ako sa mesačne babätko vie tak nahlas smiať a vydavať zvuky akoby s niekym rozpraval lebo ja som ho čičíkala nech haja lebo som chcela spať 😀

dnes som zvedava či vonku si pospí ale on ma tenke uška vo vyťahu sa zobudí lebo ten stary šmejd pri pristavaní nadhadzuje 😠 a suseda mi kriči z dola načo idem vyťahom to môžem i peši, no hej kebyže nebol kočík ťažky tak si ho na prve poschodie pekne vynesiem

Kati no tvoj chrustík asi nerad haja a radšej viac papa, že? naš je spachtoš ale občas mu treba sa povenovať aj 4 hodinky a tak potom nevie čo so sebou ale prišla som na to, že chce zaspať pri prsníku a to nem dobre lebo to len ja ho budem musieť ukladať do hajan.
drahy ho včera nevedel uložiť maly reval, oči mal ako sova tak mi ho posunul lebo jemu sa zatvarali oči a Tobi ako zacitil že je pri mne ako na potvoru zavrel oči otvoril usta a chrapal 😀

baby a detske vyživy papate? ja ich mam doma asi 10ks ale bojím sa jesť aby maleho neprehnali a aj ovocie sa bojím jesť, naposledy banan mu nerobil dobre a jablko bez šupky ani nevravím joj a ja som žrala ovocie v tehu na kvanta 😠

jamar
16. mar 2010

Ahojte kočky,

zoska, chcem sa ta opytat ci tvoja malicka place pri papani. My sme vcera od 23tej do 1nej mali o zabavu postarane. Malicka papala a ked som jej dala druhe prso, tak po dvoch prehltnutiach straaaasny rev a plakala dve hodiny. Ale to nebol klasicky plac,ale rev akokeby ju zaziva rezali, ze keby mohla tak sa aj po stenach skriabe. Ja som od nej cela doskriabana. Pocas placu aj grckala a pocula som ako sa jej to v zaludku kruti. Mavala problem s kolikami, no neviem ci je toto priznak koliky alebo refluxu. Len som si spomenula na teba, ze mate tiez s malickou takyto problem. Ona ked takto place, tak pyta potom papat kazdu chvilu asi aby sa upokojila, alebo ak ju pali zaha aby to zapila. No lenze ked sa opat napije, opakuje sa ten kolotoc opat. Vcera som plakala uz s nou.

andrea2603
16. mar 2010

ahojte.
garonka, Tobi mi pripomína krásne časy, ked bol Branko bábätko, tiež taký spachtoš. 😵 Ale o Livke sa to už povedať nedá 😅

Zoska nám začal včera večer "folklór" o 18.00 a skončil o 21.00hod. To je čas, kedy sa Livka upokojí a zaspí, manžel už o 20.00hod. bol nervózny, že čo jej je, prečo nespí, ked už ani nevládze byť hore? Ja mu hovorím, lebo ešte nie je deväť hodín a on že prestaví všetky hodiny na 21.00 a možno zaspí 😀

Ja asi skočim k lekárke pre recept na ten SabSimplex a vyskúšame, lebo ten večer je fakt ubíjajúci.

katina2209
16. mar 2010

Ahojky, tak garonka zlatko vsetko najlepsie k mesiaciku aj zoske prajeme my papame kazde dve hodiny sice prespal celu noc len na papanie sa budil no presne kazde dve hodky, my sme boli cez vikend na oslave u mamy a robila svieckovu a to malemu nespravilo dobre pucil sa vrieskal no nevedeli sme mu pomôcť chudacik cez den vôbec nespal a teraz spinka pri mne v kociku zase sa zobudil presne o dve hodiny je to velky papkac vsak ked sme boli na poradni doktorka povedala ze za tri tyzdne pribral 1510 gramov z nemocnice sme odchadzali 3180 a u doktorky mal 4690 no chlapisko mesacny 🙂 za chvilku vas garon dozenieme
matesl zlatino lutujem ta ze ta bolia tie bradavky tak mna to prestalo asi po 10 dnoch ale som ich mala uplne krvave no vydrzala som a kojila vôbec som neodsavala len raz ale nedavala som mu to mliecko to vtedy co som mala tu teplotu a kedy pôjdeme von kedy chodite? môzeme ist spolu a pôjde aj martinaj? supi neviem co je s nou?
Vineu pijem aj ja aj Lucku aj dzusiky ale riedim s luckou a papam aj nutelovu vianocku lekarka povedala,ze treba skusat pomaly vsetko z cokoladky ho brusko nemôze boliet moze sa akurat vyhadzat..
a hlasim ze maly ma fajnovu ritku nemôzeme pouzivat tie babylovky uplne sa mu cela ritka vyhadzala tak sme na pamperskach a hugieskach tie su pre nas fajn...
Zoska dufam,ze vas tieto stavy coskoro prejdu my mame tiez grckave a pucive dni no nie je to pravidlo kazdy den

katina2209
16. mar 2010

A vcera som prestala krvacat konecne dufam,ze to znova nepride aspon najblizsich 6 mesiacov 😀
Citala som ze pokial uz nekrvacas a citis sa dole v pohode sexik sa môze no ja sa este na to necitim baby ako sa vy citite? 😉

garonka
16. mar 2010

adi ja davam Tobimu sabsimplex večer pred papaním a myslím že aj zabera bruško nebolí ryčal mi len raz z toho jablkoveho džusu a mame ešte aj espumisan L a aj ten je vraj dobry 🙂

kati no doženiete veru a ako ti pekne pribral vauuuuuu, ja som zvedava na zajtrajšiu poradňu koľko sme pribrali my lebo v perinke je ťažky ale to ho mam len ak ide papi, inač je bez keď su mu všetky perinky male 😅 on sa jednoducho vykope vonku 😀

andrea2603
16. mar 2010

dievčatá, karamelový krém v zákusku by nemal vadiť, že?

garonka
16. mar 2010

kati ja cez deň nekrvacam ale večer ako maly ide papať a ťaha mi z bradavky to mliečko ako by ho nahaňali tak vtedy trošku mam tu krvičku inač cez deň ništ a lezie mi to na nervyyyyyy, ja som si bez tej krvičky zvykla 9 mesiacov žiadne vložky, tampony no užas a teraz toto už mesiac krvacať je hruza

garonka
16. mar 2010

Adi nie nemal by ja som jedla i punčovy a aj karamelovy veterník a v poho 😉

andrea2603
16. mar 2010

gari, malá zaspala /dokedy?/, tak zbehnem k tej MUDr., ešteže je tu vo vedľajšom vchode 😵

kati na sexík sa nebudem dlho dlho cítiť a manžel tiež. My po tom večernom Livkinom vystúpení padneme mrtvi do postele akoby sme drevo rúbali 😀

garonka
16. mar 2010

adi a sabsimlex je i bez predpisu ale nam ho doktorka predpisala a aj sme menej doplacali tak si tie kvapky večer dajte nam pomahaju 😉
fíha ako mate blízko lekarku

no 4 hodinka spanku bučika sa blíži a už sa mrví tak on je presny ako švajčiarske hodinky 😀 😀 😀 😀

andrea2603
16. mar 2010

gari, ja som pri Lenke dostala 1.menštr., ked mala 1a1/2roka, to bola hrôza zvykať si na vložky, aj som zabúdala si ich kupovať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre