Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
24. nov 2009

ahojte babky.
My sme vcera boli nu ultrazvuku v tom 30 tt a vsetko je v poriadku, mala ma uz 1,5 kg. Dobre, co?
Aj my krv zasa brali a zrejme je aj u mna vsetko v poriadku, lebo by mi uz volali...takze aspon ze ja a krpka je v poriadku...
Babyyy, drzte palce, zajtra sa ma manzel ist ukazat do novej roboty, tak uvidime, ci sa im bude pacit....uz je trosku nervozny, tak sa ho snazim rozveselovat, ze to bude v poriadku..
Moja mamina inak tiez vcera, ze - v kolkom si tyzdni? ja ze v 30 tt - a ona skoro stres, ze uz musime ist za tym jej kamaratom porodnikom, ze uz k nemu budem chodit a tak... 🙂
Sa obavaju aj tie nase maminy 🙂

Ozik a co sa stane babgtku, ak bude spinkavat len v tej akoze cestovnej postielke?

alex
24. nov 2009

jani, tak super, že je všetko ok.
Manželovi držím moooc palce! 😉

S tou postieľkou, neviem... asi to pre bábo nie je moc pohodlné.

zusika
autor
24. nov 2009

Jani,drzim palce muzikovi!!
a cestovna postielka nie je dobra na pravidelne spanie pre babo.... kym je uplne ze mimi a mal by kvalitny matrac tak by to asi ani tak nevadilo,ale nema to tu stabilitu ako drevena postielka... uz sme to tu raz riesili a zhodli sme sa na tom,ze to babo potrebuje drevenu postielku.... ak ide o cenu..tak viem, ze v Ikea maju aj taku za 1000Sk - teda je lacnejsia ako cestovna....
co sapohodlia tyka..si povedz...spavala by si ty na nafukovacke alebo karimatke - pravidelne?? to je asi take porovnatelne....

no a kiadne ani osypky somfakt nemala...ale ockovanie ako dieta som urcte mala...len v tehu je to velke riziko.... dufam,ze si to odbijem az s nasim drobcom,ak by som to teda mala dostat... 😖

loginka
24. nov 2009

zusi, ani ja som nemala osypky, teraz ma to ani nenapadlo, zeby som to mala mat
jani, tiez si nemyslim ze je to pre babo dobre - chrbatik a pod. , drzim palce mangelovi

martulanr
24. nov 2009

vyvárat mozete vo vriacej vode ale tu mame taku tvrdu vodu ze az normalne na flaskach zostavali flaky od kamena otras 😠

zuci dobreee so slipami 😀 😀 parada

loginka
24. nov 2009

baby, co si myslite o matraci - pohanka-kokos?

zusika
autor
24. nov 2009

nooo logi...ale myslim, ze kiahne su horsie.... 😒 nech sa nam radsej vsetko vyhyba....

zoznam do porodnice - ja som tonasla v diskuii od tehuliek + odporucania co este aj oni potrebovali navyse...
aby ste mali predstavu... toto chcu v PN:

pre bábätko:
malý balík jednorazových plienok
jecorisovu pastu na zadoček
infadolan na suchú pokožku
balík vlhčených utierok
detské mydielko

pre seba:
nočné košele
popôrodné vložky
1alebo2ks jednorazových plienok pre dospelých
jednorazové podložky pod seba
hyg. potreby
minerálka
prezuvky + šlapky do sprchy
doklady: OP, sobášny list, kartička poistenca, mat. knižka

...
tu sa mozno budu opakovat veci...nieco mozno navyse....
.....

PRE MAMICKU: 2 ks nocna kosela, zupan, prezuvky, ponozky, toaletny papier, 2 bal.vloziek, ziletkovy holiaci strojcek, hygienicke potreby, uteraky, tampony do podprsenky, 2 ks plienok pre dospelych, teplomer, karticka poistenca, tehot.preukaz, obciansky preukaz, sobasny list (kopia)
PRE BABATKO: 1 balenie jednorazovych plienok mini, detske mydlo, Jecorisova mast, Infadonal, deka, nanoznik, autosedacka, oblecenie na odchod z nemocnice, 1 ks kosielka, 1 ks ortopedicke nohavicky, 4 ks platennych plienok

To je zoznam z nastenky. Ja som po precitani vsetkych moznych prispevkov doplnila este toto:
- nocna kosela je najlepsia s gombickami prip.pyzamo pre dojciace matky
- vlastny dudlik pre novorodenca
- vlhcene obrusky
- jednorazove nohavicky po porode
- nepremokavu podlozku (je dobre vetrat si po porode poranene miesta a vtedy treba pod seba podlozit tuto podlozku)
- caj na kojenie
- vodu vo flasi na prichod do nemocnice
- nabijacku na mobil
- fotoaparat 🙂
- nieco na citanie

.........

3 nocne kosele, 4 rolky toaletaku, absorpcne podlozky pod maminu 2ks, zabky do sprchy, silikonove klobuciky na prsia, dve latkove plienky, na zaciatok aspon 3 mineralky, pripadne nejaky dzus

takze si vyberte z toho nieco vhodne...

martulanr
24. nov 2009

jani drzim palce mangelovi

ta cestovna moc na spanie babatka nie - kup drevenu radsej ja ikeovu mam je mensia ako ostatne ale pohodlna (nezmestila sa nam normalna do garzonky)

zucana
24. nov 2009

jani drzim palce a supis ze je vsetko oki 😉
uz nemam slipy 😀 tlacili....

alex
24. nov 2009

No čo ja viem, tak na Antolskej mastičku na riťku pre bábo dávajú, takže to netreba.

Inak ma zarazili tie plienky pre dospelých... to načo? 😅 O tom som ešte nepočula.

zusika
autor
24. nov 2009

aj mna 😀
ale ze je to dobre si dat hned po porode....lebo najviac vtedy spinis... si ubolena a nebude ta znervoznovat poporodna vlozka, ktora nelepi a posuva sa ti... a hlavne ze tie plienky nepretecu, ked lezis.... no ale neviem..
vraj to vies kupit na kusy v lekarni...

maculik
24. nov 2009

zusi, tak to je riadny zoznam. Prosimta, a tie plienky pre dospelych, to je naco?

jani, drzim palce aj ja, potom daj vediet, ako to dopadlo.

Inak, ked spominate, ze maminy stresuju, ze sa da teraz uz aj rodit, tak v decembrovkach je kocka, co porodila na zac.27tt a malinky ma uz 3,5mes, som pozerala minule album, ma tam vsetko aj popisane o tom, ako malinky priberal a tak. A teraz je z neho uz riadny chlap 🙂

maculik
24. nov 2009

zusi, ja som si tie vlozky davala aj 2-3 naraz hned po porode, no a teda chodila som vymienat velmi casto, lebo ja by som v tom nemohla byt, je to neprijemne. Takze tie plienky je asi to iste.
A teda tie prve 2-3h po porode mi to aj tak menila sestra, takze ani vstat som nemusela 😉

alex
24. nov 2009

fuha, no na to obdobie šestonedelia sa vôbec neteším... Teraz mi je bez mrchy dobre 😀

mmaarrttiinnaa
24. nov 2009

maculik ja tu kocku s tym chlapcekom sledujem od kedy porodila a zda sa mi to az neuveritelne na to ze mal len nejakych 880 g je to teraz poriadny chlap

alex
24. nov 2009

baby aký má nick?

maculik
24. nov 2009

alex neboj, to postupne bude slabnut, ja som po par dnoch krvacala uz len tak, ako pri silnejsom menzese.

mati, fakt je to zazrak, pise tam sice, ze ma nejaky neurol.nalez, ale inak aj vidi aj vsetko, no pekne ho vypiplali.

zoska
24. nov 2009

ahojte 😉
dnes mi volali stolari, ze zajtra pridu poskladat detsku izbu...tak sa tesiiim 😵

blumi ja nosim sosovky -1,5 ale nikto nic nespominal, este sa opytam na poradni, ale myslim, ze je to v pohode

co ja mam svoj zoznam do porodnice pre matku tak podla toho vyssie co dala zusika mi tam nic nechyba...teda az na tie plienky, ale to asi kupovat nebudem....podla mna mi bude podlozka podo mnou a poporodne vlozky stacit...no dufam 😅

jani, drzím palce manzelovi, verim ze to dobre dopadne...coze by sa im nepacil taky feši? 😀 😉

no idem sa pokusit zase ucit ☹ zajtra mam perny den...rano glukoza, potom rychlovypratat detsku pre stolarov, potom do BB na skusku a rychlo naspat, bo pridu stolari...ufff

mmaarrttiinnaa
24. nov 2009

alex ta kocka je v teme prosinec december vola sa adajar a malicky sa narodil dokonca 26+0 fakt obdivujem aj lekarov aj rodicov aj toho bojovnika

janielah
24. nov 2009

dakujem babulky, tak vsak ja vas budem informovat, ze ako dopadol ten moj "fesak" - Zosi 😀

olifcek
24. nov 2009

baby a ja uz od vcera obeda doma. no nesmiem sediet, stat, chodit. len lezat. ku lekarom nechodit busom, nechat sa odviezt, chjo. ale aspon som doma.
ku mojmu lekarovi idem 1.decembra, a 4. pojdem do nemocnice na kontrolu. dufam, ze sa krcok nezmeni k zlemu. lebo si ma tam nechaju uz, brrr.
v nedelu mi malu aj odvazili, a mala 141 1g, co je vraj fajne na 28plus 4, co v ten den bolo. ale uz o tri tyzdne moze mat peknych 2000g, no parada.

zoska
24. nov 2009

jej olif, to je super ze si domka 🙂
no teraz musis byt asi v pohotovsti, pochystat vsetko pre mimco, aby si uz mala vsetko ready
drzim palce, nech sa stav nemeni 🙂

zucana
24. nov 2009

olid super uz som na teba myslela 🙂
tak sa tesim a vsetko bude oki neboj ....
tak chlop sa musi starat...
mojho zas skrabe hrdlo tak snad to ostane iba u toho....
som kupila dnes koberec online
http://www.babyeshop.sk/detail.php?zbozi=714478
tento teda
a muzik ze si ho mozem dat do satnika...taku mu jednu dam .... po ustach uz 😀

zucana
24. nov 2009

no zosi len ako ta olif to pochysta ked nic nemoze...musi muzicek 😉
a ty stihas tu skusku vobec? si sa toho moc neto... 😲

mmaarrttiinnaa
24. nov 2009

olif juj super ze si uz doma ta tvoja kocka je uz pekne velka
ja sa dozviem aky je nas v piatok idem na sono prietoky tam mi ho budu aj merat
zuci pekny ten kobercek

hajdylca
24. nov 2009

olif super ze si uz domka 🙂 janulik drzim palceky drahemu 😉 vsetky viete ake su Vase pokladiky velke, a mne ten moj doky povedal, ze presne taky aky ma byt 😒 ☹ a ani mi nerobil ten "velky" ultrazvuk, teda o tom neviem, ze by mi ho robil, a asi ani uz nebude robit 😠 😠
idem ja domkov... uz sa zacinam tesit na matersku...

inak neviete nahodou- vyska materskej je stanovena nejaka "horna" hranica? viem, ze je stanoveny vym. zaklad, cize logicky z neho tych 55%, ci??

zucana
24. nov 2009

hajdy mne povedal tiez hodnotu z nejakej tabulku...hlavicku omeral a sedela a este tam nieco popozeral a tym to haslo...a este krcok a 150 eur v keli....

hajdylca
24. nov 2009

zuci tak to by ma piclo keby som mu mala za tych 10 minut (z kt. len 6 minut trva moje vyzlecenie a oblecenie + sestricka mi este aj tlak odmera) tolko cvakat.. nuz len ked nie je moc na vyber... ale verim, ze su to odbornici a ak by nieco nebolo v poriadku, iste by sa nam viac venovali a hned spravili co treba 🙂

olifcek
24. nov 2009

akurat, ze veci nam treba nakupit este...manzel operie, ja chcem ozehlit, no nesmiem...asi mamku poprosim, chjo. nesmiem varit ani upratovat, len lezat...dnes papam len chlebik, potrebujeme moje obedy nejak poriesit...

manzelik bude teraz musiet vsetko sam, chlapik moj.

pisem o leziacky, je to nepohodlne...

zucana
24. nov 2009

tak tak hajdy..nie je na vyber...a mal by byt teda odbornik....tak verime nie 😉
mne tiez sestricka meria tlak...nahlasim vahu ...ideme za nim, vyzlecem sa, prehmata zospodu...presvieti zdola sonom a skontroluje a pak brucne sono a ta rychlokontrola...
kedy ides teraz hajdy na dalsiu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre