Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
6. jan 2010

Olif, hehe, ty si ale 🙂 sa nam vysmievas, coooooo? Ze si uz svizna ako rybicka 🙂 Ale ja Ti to prajem, ved aj my sa raz dockame. Ja si uz napriklad neviem ani obut ponozky :(

zoska
6. jan 2010

ahojte 😉
mne sa dnes spalo celkom fajn a teraz tu s manzelom driememe po obediku
cakame navstevu a vecer mnzel odchdza do BA lebo zajtra skoro rano leti do kodane ☹

upchaty noc vo vyssom stadiu tehotenstva je normalka...ja uzivam tiez solne kvpky Mar a ked sa neda vydrzat tak si davam olynth- to mi poradila magistra v lekarni- tiez tehul 😉

maculik- moja kamoska chodi na kurz montessori a vela mi o tom rozprava, je to velmi zaijimave a ona by chcela otvorit sukromnu skolku tu u nas v horizonte par rokov 😵
takze tie jasle ti zavidim, pises ze su drahe ale snad su dobre...a 3 ucitelky na 10 deti je luxus 🙂
prajem Adelke pekne jaslickovanie 😀

maculik
6. jan 2010

blumka, len to asi nesmieme teraz tak prehanat 😉
to mas super, ze Tete sa uz tak zabavi a vlastne ty mozes lezat. Ja tiez pri malej lezim na koberci, ale ona sa este takto kreativne hrat nevie. Predsa len je mladsia o 5mesiacov, ono to dost spravi, ako tak pozorujem 🙂

Uz dosli z jasli, tak vobec neplakala cely den, len ked uvidela ocinka. Aj spinkala (teda asi, lebo v reporte to nie je a manzel neviem, ci sa spytal, povedal, ze hej 😅 , len nic nepapala okrem jogurtu, co som jej nabalila. Tak dufam, ze casom tam zacne papat obedy... 😒
Domov prisla vysmiata, teraz sa hrame a pojdeme na chvilu pred dom, nechce sa mi velmi, ale dnes neboli vonku, tak nech je aspon chvilu na cerstvom vzduchu.

zoska, tie jasle su super. Len su tam urcite veci, ktore porovnavam s tymi obyc.statnymi jaslami v Luxe (aj ked najlepsimi v meste), ktore by som zmenila. V Luxe sme zaplatili a v cene bolo uz vsetko - ranajky, obed, olovrant, plienky, voda.... Tu sme zaplatili a plienky musime nosit, obedy platit zvlast alebo nosit z domu, ranajky su len snack (krekry alebo ovocie alebo zelenina), to iste olovrant. Takze nic moc. Ale inak fajn a zda sa po dnesku, ze si dobre zvykne a budeme spokojni 🙂

garonka
6. jan 2010

olif ja sa už nedokažem ani zohnuť 😅 obuva ma mm aj šnurky viaže 😅 a nosí mi do postele jesť, zakaždým len funím a jačím ako ťažko mi je 😀
sa teškam ako napíšeš vahu a miery malinkej 😵 😵 😵

matesl
6. jan 2010

sisiska,

ano prvych asi 5 mesiacov denne, inak by som sa zadusila, a aj inhalacny spray som obcas musela, mavam take kasle, ze sa az dusim...ventolin...proste mi bolo povedane, ze zivot matky je prvorady...a maly je v pohode, ani nezaostava v raste.

tiez mi to v lekarni vyhovarali, tak som vzdy na to povedala, ze je to lepsie ako kortikoidy...tak na to nemali uz argument. predali mi aj homeopaticke kvapky do nosa, ale to vobec nezabralo.

moj gynekolog, mi povedal, ze ak to proste potrebujem, tak sa nic nedeje, pri najhorsom sa bude maly horsie ucit 😉 ale ja verim ze to bude OK.

je kopu mamiciek, astmaticiek a aj inych co su neustale na liekoch, ktore proste musia a donosia zdrave deticky, neboj

garonka
6. jan 2010

mates ja si davam do nosa Sterimar a vôbec mi nezabera a ani si neviem poriadne do nosa strieknuť taky blby system sprej, tak som si rano striekla do nosa až mi oči z jamiek skoro vyskočili ah jaj nepríjemne 😅

maculik
6. jan 2010

no nam (mne aj malej) najlepsie zabera Olynth, s tym mame dobre skusenosti. Som si nakupila na Sk a ked treba, pouzivame.

matesl
6. jan 2010

garonka, ja ma ten Marimer na nosnu hygienu, ale ked mam upchaty noc tak jedine do jednej dierky streknem Olinth, snazim sa kupovat v lekarni ten bez konzervacnych latok...nech tam uz nie je tolko svinstva ked uz ho musim.
a myslim si, ze je pre dieta lepsie, ked matka moze dychat dostatocne...aj male ma viac kyslika, ako ked tazko dychame s upchatym nosom...ani najest sa tak neviem, hned sa udycham, lebo ked jem, nemozem predsa aj dychat ustamy... 😉
a hlavne uz v tomto stadiu tehotenstva by to nemalo vadit, hlavny vyvoj organov je ukonceny

matesl
6. jan 2010

garonka, ainak aj ja uz len funiiim a vsetjo je uz zleeeee, boli ma uz vsetko, panva, rebra, kyselina, upchaty nos...no proste vseeeetko zle 😉 ale uz len chviiiilku 😅

garonka
6. jan 2010

mates, ta panva je katastrofa, ja som ako veľryba na suši a mne je občas tak blbe keď mi drahy pomaha vstať z postele, viaže mi šnurky na topankach a nebodaj ešte aj zo sprchy neviem poriadne vyliezť i vtedy sa činí 🙂

s tym upchatym nosom je na nevydržanie, ale strieknem ten sprej a uvoľní sa mi nos len na par sekund, a aj bojím sa vysmrkať nos lebo si bruško napínam, a pri kychnutí sa držím všetkeho možneho len nech mi to bruško nepraskne

garonka
6. jan 2010

macu a to je Olynth detsky? lebo je aj taky 😨

zucana
6. jan 2010

cafte baby tak sme spat z mesta...kupila som nieco do izbicky este za super ceny a boli sme pozriet aj v nasom oblubenom obchode TODS a to sme nemali robit lebo sa mi strasne pacili jedny topanky a boli aj zlacnene a nemali moje cislo! najlepsie ked som si isla skusat o cislo mensie a muzik ma tam v obchode musel vyzuvat 😀 vsetci kukali jak puk 😀
a teraz som trosku smutna ale povedal ze ked pojde na juh (kde tie topanky vyrabaju) tak mi ich tam pojde kupit 😉

zoska
6. jan 2010

matesl
ja som tiez uzivla ventolin (mam bronchialnu astmu) ale podla posl. vysledkov som na spodnej hranici kapacity pluc, takze vcelku o.k.
lieky neberiem ziadne ani ten ventolin uz dlho nie...dufam ze sa dychacie problemy neprejavia pri porode 😒
ja som 14 rokov aktivne aj sutazne sportovala a pocitovala som tazkosti hlavne na letnych pripravach ked sme behavali v horucave....ale teraz som uz klop klop o.k. a podla mojej dr. som z toho vyrastla 😅

ale u alergologicky som nebola vyse roka , asi ma prizabije ked sa tam objavim, ale moj argument bol, ze sme sa snazili o babo tak som lieky nechcela brat...tak ma to teraz zaskocilo, ze sa lieky brat mozu...lebo tie pre astmatikov su dobre svinstvo 😕

zoska
6. jan 2010

zuci to by som si pozrela ako t vyzuval 😀 mna dnes moj obuval...teda zapinal zips na cizmach
no ale zlaty ze ti ich kupi 😉

nam u odisla navsteva a aj manzel uz soferuje smer blava ☹

janielah
6. jan 2010

Babky, neboli by ste niektore ochotne vyplnit moj dotaznik kvoli diplomovej praci? AK ano, prosim IP, velmi mi tym pomozete. Dakujem zatial pekne.

garonka
6. jan 2010

jani ja vyplnim rada a o čo ide? 🙂

janielah
6. jan 2010

gari IP 🙂

garonka
6. jan 2010

janka už mam 😉

zucana
6. jan 2010

tak niekto ide vyplnat a niekto zehlit 😀 ale asi dam predtym sprchu 😉

matesl
6. jan 2010

zoska,

ja som tesne pred tehotenstvom brala SERETIDE - nejake kortikosteroidy myslim to boli, tiez som mala znizenu kapacitu pluc ale hklavne pol roka kasel...dusivy a staly...toto pomohlo...ale potom som zistila ze som v tom, tak mi primarka plucneho povedala, ze keby sa to vratilo tak jedine ventolin, co je najmenej skodlive a olinth na sliznicu nosa...a teraz mi napadlo, ze aj na zaciatku mi gynos povedal, ze do nosa si mozem davat co chcem, len nie 100 klinec 😀

a kasel som potom mala aj pocas tehu asi 3 tyzdne a v noci som si obcas teda dala ventilon, to mi jedine utisilo kasel a moja obvodna mi k tomu dala asi 3 homeopatika a tie fajne zabrali.

myslim ze ten kasel by bol nebezpecnejsi, nie je dobre namahat stale tie brusne svaly, a uz som mala po kasli take rezave bolesti v podbrusku...som mala strach ze sa mi nieco roztrhne

hajdylca
6. jan 2010

caute kocky,
zoska matesl ja som tiez astmaticka, ja som pred tehu brala symbicort+ ventolin- ked som mala zachvaty, ked som otehotnela, tak mi lekarka zmenila symbicort na tusim pulmicort, alebo nieco take, ze to ma iba jednu zlozku niecoho "zleho", mala by som to brat kazdy vecer, chvalabohu som to zatial nepotrebovala, ani ventolin, tehotenstvo mi zrejme prospievia, len sa nenormalne rychlo zadycham, nic nevladzem, a bojim sa aby som pri porode krpca vobec vladala vytlacit 😖 a na upchaty nos mne dost dobre zabera- nejaky quix, alebo nieco take, je to len ta morska sol, a raz ked som uz fakt nemohla dychat som si strekla muconasal plus...
a tiez som aj tu na fore citala, ze baby bezne pouzivali nosne kvapky a spreje, a babenka su v pohode 🙂

zuci nebud smutna, mozno niekde na Teba cakaju este krajsie 🙂

zoska
6. jan 2010

mtesl,
tiez som mala seretide 😉 nemame splocneho dr? 😀 a ventolin mi dala keby som nevedela utisit kasel...ale uz par rokov to neberiem a tvarim sa zdravo...len ked ma chyti zapal priedusiek tak to vzdy pochopim, ze az take ruzove to s mojimi plucami nieje ale inak pohoda 🙂

ja som v siedmom mesiaci bola velmi chora, brala som aj atb a hrozne som kaslala a stale dufam, ze na malej to nezanecha ziedne nasledky 😒

zoska
6. jan 2010

no ale sa to tu pekne rozsuplo s tou astmou mozme zalozit klub 😅 a este aj zucinho manzela pribereme 😀
hjdy ako skuska dopadla a kedy dalsia?

blumka
6. jan 2010

no baby, vy mate ine starosti... ☹ ja som alergik, ale ako zazrakom sa mi pocas oboch tehotenstiev alergie vyhli...

mmaarrttiinnaa
6. jan 2010

jani ak potrebujes este vyplnit ten dotaznik posli mi

matka331
6. jan 2010

jani aj mne ho mozes poslat ale vyplnim ho trosku neskor.....
ja uz tiez periem vecicky

andrea2603
6. jan 2010

ahojte, čo robkáte?

no ja sa pridávam k blumke, tiež som alergička, ale lieky mi hneď alergológ vysadi na zač.tehu. Horšie je že takto v jan.-febr.beriem injekcie, aby som potom mala na jar sennú nádchu čo s najmenšími príznakmi a teraz nemôžem, idem k nemu ešte na kontrolu o 2 týždne, že sa dohodneme, čo budem na jar môcť brať, keď budem kojiť.

jani, aký dotazník? veď môžem aj ja vyplniť, keď potrebuješ.

olifcek
6. jan 2010

NOVINKYYYYYY

malicka vazi 2040g, dlzku ma 46cm, na obed si dala 70ml z flase, ale teraz vecer z maminky 50ml, a uz ju ani nedokrmovali...teraz musim chytro odsavat, lebo o hodku a 15 minut idem opat za drobcekom....uz sa ju ucim aj prebalovat, viazat....zatial je to katastrofa, ale naucim sa x;o)

garonka
6. jan 2010

matka, mmaarrttiinnkkaa pošlite Janke do IP emailove adresy tam vam pošle dotazník ja som ho pomaličky vyplnila 😉 super je

hajdylca
6. jan 2010

zoska skuska bola v pondelok, nemame vysledky, ale verim, ze som ju spravila, i ked nie ako Ty na A, som nestihla jednu otazku a jednu len z casti- ked ja som uz slimacik, a 10 minut na 4 otazky mi veru nestaci 😝 a dalsiu mam v sobotu 😲 len som posielala minuly tyzden pracu mojej zlatej tete a ona mi ju poslala prec, cely uvod cervenym, ze dalej to radsej ani necitala, a ze to mam opravit a poslat jej postou tak idem sa do toho pomalililinky pustit, ale tak sa mi nechce 😖
a dakujem za opytanie 😀

blumik i ja som i alergicka, ale nevedia mi zistit na co 😠 a je super, ze pocas tehu to mas take "upravene"

nestiham docitat, mala olifka si tu teplotu vie udrzovat uz i sama, nemusela spat do inkubatora, ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre