Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
13. apr 2011

@olifcek do troch rokov 😉

svetlankat
13. apr 2011

@lolka jej tsolicka, nam stolicky vysli v celku v pohode, ale tie ocne no katastrofa, ale uz su oba horne von, my mame teraz 14 zubkov, este 6 a mame to za sebou 😉

svetlankat
13. apr 2011

@olifcek aj ja tak viem ze do troch

olifcek
13. apr 2011

@blumka @svetlankat faakt? ja som bola u zubarky, dohodli sme sa, ze niekedyu v novembri pridem uz i s oliv, a ze do dvoch rockov 20 zubkov... tak uvidime, co povie, ked tam prideme v novembri a 20 ich mat nebudeme, hehe

blumka
13. apr 2011

@olifcek, posledne stolicky vychadzaju od 20. mesiaca do 2,5 roka, niekedy az okolo 3 rokov, niekedy aj viac...terezke vysli v 2,5, susedovmu chlapcovi v troch 😉
a zubarka nemoze olivkinym zubom predsa rozkazat nech vylezu von 😀

@svetlankat juli ma von 11 zubov plus jeden nat na polovicu 😉 dobiehame vas 😀

svetlankat
13. apr 2011

@blumka dobiehate dobiehate, nam sa teraz derie trojka spodna, ale druha spodna sa zatial neukazuje no a o patkach ani chyru ani slichu, tak to asi budeme mat chvilocku pauzu

olifcek
13. apr 2011

@blumka @svetlankat ja vam veriiiiim, ani nejdem kuk linky, bo len na notaciku som.. bojujem s bolestou hlavy volajako, bleee... no, asi budeme v novembri u zubarky cakat, kym nevyjdu vsetky zubky, nooooo x;o))))

blumka
13. apr 2011

@svetlankat mne sa vidi ze tie horne ocne idu...a spodne neviem, nechce mi dovolit kuknut...ale zlata je, ked niekde zbada Calgel tak si ho pyta do rucky potom akoze otvara zavit aby mi ukazala ze jej mam dat na zuby 😀

blumka
13. apr 2011

@olifcek ale pocuj, ak vie vasa zubarka nejaku fintu na zuby ze ABRAKA DABRA VYLEZ VON..tak nech povie, bo my sa velmi trapime

svetlankat
13. apr 2011

@olifcek ja som dala len tak pre info
@blumka zlata Julinka, my sme zvladli tie ocaky bez calgelu, Misa ho v podstate ani nepozna,

olifcek
13. apr 2011

@blumka si to porekladlo zapisem, neboj nic x;o)

oliv, ke dju zubky bolia, prinesie calgel, ukaze nan, poda mi ho a druhou ruckou ukaze na zubky, hehe, rozkosne to je x;o) a calgel tubu vzdy rozozna, nechapem, chi x;oD sikovne su tie deticky, fakt, ze jo...

blumka
13. apr 2011

@svetlankat ja kebyze nemam calgel, tak asi nespi v noci vobec 😒

olifcek
13. apr 2011

@svetlankat my calgel i teraz v noci davame... oliv mrnci a mrnci, tak ju potichucky oslovim, poviem, ze dame gelik na zubky, ostane kludne lezat, pootvori pusu a caka, ze jej na zubky dam gelik... chi... paq sa niekedy este pricucne, no prevazne po geliku ee, a hajinka dalejj

olifcek
13. apr 2011

no baby, kukam, ze len kosicanky tu pisu... 😀 😀

mykky
13. apr 2011

Ahojte ,no musím sa pochválíť. Konečne mi malá spí po obede aj 2 hoďky a v noci sa už tak nebudí. A je taký kecal. Usta sa jej nezatvoria...blablabla.... 😀

blumka
13. apr 2011

@mykky to mas super, ze ti tak spi..u nas sa noci pokazili kvoli zubom...a v podstate aj cez den spi menej...

lolka
13. apr 2011

tak to mate riadne zubate dietky 🙂 my mame dole 4 zubky, hore 3 a teraz sa vytlacila dolna stolicka 🙂 posledne dni slintala ako psik, inak ju zubky az tak netrapia (klop-klop)

andrea2603
13. apr 2011

ahojte,
tak mi od novembra stále 2 dole a 4 hore 😒 , ostatné ešte zimným spánkom spia asi 😅
Liv už spí, idem kozmetičke, nech ma trošku vylepší 😅 , pekný deň.

hajdylca
13. apr 2011

@olifcek to si pis ze su tie deturence sikovne- my pouzivame na zubky dologel (je velmi sladucky a je to na prirodnej baze) len sa nam zdalo ze vobec neucinkuje tak sme kupili dentinox (ten je taky trpkejsi), a normalne to nase male stoverenie vie rozoznat co mu idem natriet, ak mam v ruke dologel, tak usta otvara, dokonca si sam dava moj prst do ust, a ked mam ten dentinox tak si usta este ruckami zakryva 😀

inak ked Vam drobci spavaju dva krat za den kedy cca maju ten druhy spanok?

olifcek
13. apr 2011

@mykky jj, my sme ukecani od leta, he he... male rapotave deticky sa rodia, chiii

@lolka ked slniecko ani zubate niekedy nevidiet, takk aspon deticky take mame, he he

@andrea2603 fiiiha, prijemne zrelaxovanie u kozmeticky prajem

@hajdylca 😀 😀 jjj vybite deturenceeee .. a ako ockovanie? vsetko ok, jo? 🙂

hajdylca
13. apr 2011

@olifcek olinka ako sa to vezme, den po ockovani uz teplotku sice ani nemal, nurofen sme davali len raz, no v sobotu (ockovat sme boli v pondelok) sme skoncili na pohotovosti lebo mal teplotu cez 40°C a nevedeli sme ju pod 38,5 ani zrazit, do toho sa nam raz prekakal az za lopatky+ povracal....

olifcek
13. apr 2011

@hajdylca

ja stale rozmyslam, ci dam tretie preockovanie infarixom.. prevenar ale asi odmietnem, alebo nedam pichnut do oboch noziciek sucasne, ale s odstupom.. uvidim x;o)

ale uz je dobre, ze? nepomohli ani homeo?

lenica81
13. apr 2011

pcha, ze kolko zubov mate... my az 4... 🙄

hajdylca
13. apr 2011

@olifcek dakujem ze inak na nas myslis, si zlata 🙂
uz je dobre, toto bolo este minuly tyzden, na pohotovosti mu dali diazepan, a v noci mal teplotu "len" 38,7 vtedy som mu dala naposledy nurofen, a v nedelu sme zacali soplik odsavat a kaslat... ale teraz uz je dobre 🙂
neviem ja osobne si myslim, ze homeo pomohli, lebo inokedy maval dva dni po ockovani este teploty...
a toto bolo az 5 dni po, lekarka na pohotovosti povedala, ze to moze byt nejaka viroza v kombinacii so zubkami- idu mu oba ocne...
inak mame dole 4 i hore 4... ale tak vie hryznut 😔 😔

hajdylca
13. apr 2011

@olifcek ozaj Oli Vy este namete to tretie preockovanie? mas taku dr. kt. Ti bude suhlasit s neockovanim?

zoska
13. apr 2011

@hajdylca ahoj 😉
juuj to ste mali taku strasnu reakciu? och boze ☹
maly aky zlaty, ze si usta zakryva 😀
my mame 8 zubov ale tusim idu zasa nejake, lebo vsetko hryzie, slinta a je nervna viacej

a od 10mesiacov mi spi len raz za den...
za polhodku ju pojdem ulozit...uz mame ako taky rezim- zobudenie 7.00, spanok okolo 12.30 do 14.00 (niekedy sa zadari ze pospi aj dlhsie) a vecer o 19.30 ju ukladam

olifcek
13. apr 2011

@lenica81 🙂
@hajdylca 😵 😵 super, ze je uz dobre 😵 😵 no, i oliv sem tam nechtiac hryzne, chi...

olifcek
13. apr 2011

@hajdylca ee, nemame a lekarky som sa nic nepytala... mam zavolat, ked budem chciet ockovat 😉 napriklad mmr zrejme odmietneme, uvidime, posuniem to na 2.5roka a paq sa uvidi... je tam luska dna, ktora moze urobit sarapatu... no hlavne sa mi bridi nechat to pichnut do olivky... niektore mamicky sa s lekarkou dohodli a kazdy je spokojny... 😉 ved ockovanie nechrani, ma len zmiernit priebeh a imunitu neposilni, v tele su protilatky len max.10rokov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre