Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
21. sep 2011

@svetlankat ahoj Sveti, nieco nove ohladne @lienka2... uz to ma za sebou alebo cakame stale na posilu... 😉

svetlankat
21. sep 2011

@lenica81 uz to maju za sebou, ved Lubka da urcite vediet. Uz su aj domka.

pepita52
21. sep 2011

A JE TO NA 100%

lienka2
22. sep 2011

@lenica81 veru uz to mame za sebou, tomasko sa narodil 12.9., od tohto pondelka sme doma a nevieme kde nam hlava stoji 😅

lenica81
22. sep 2011

@lienka2 graaaaaaaaaaaaaatulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem... ale ono sa to utrasie, neboj, ja dufam, ze to bude aj u nas skoro utrasene, i ked mna to este len caka, takze si ten cirkus zatial neviem predstavit... 😅 😀

hlavne nech ste vsetci zdravi... 😵

lalipop
28. sep 2011

@svetlankat Miske prajeme k meninam vsetko najlepsie 🙂
je to riadna sikovnicka, ked ani v noci nepotrebuje plienku. my v noci a cez denny spanok este plienocku davame, lebo nie vzdy sa zobudi sucha.

svetlankat
29. sep 2011

@lalipop dakujeme, aj nam sa sem tam stane nehoda,

hribikana
4. okt 2011

ahojte,
100 rokov som tu nebola tak sa idem popozerat smerom vzad, ze co nove
@lienka2 - blahozelaaaam, drzim palce a prajem vela vela energie a sily, mas to presne ako ja medzi drobcami 18 mesiacov 🙂
@svetlankat - ze uau, Miska je neskutocna sikovnica, u nas je cikanie neovladatelne, vobec drobec netusi, ze ako sa mu to podari a ci vobec, ale aspon kakanie uz vykonavame do nocnika 🙂
Ninu som uz supla do skolky, takze mesiac si uz vegetim doma iba ja a Tomas a poviem vam, citim sa ako dieta na prazdninach, tak si aspon postupne upratujem doma v skrinkach a na miestach, kde som za posledny 1,5 roka nemala moznost sa vobec dostat a len ako skrecok som tam stale nieco skladala a skladala a skladala 🙂

svetlankat
4. okt 2011

@hribikana ahoj ahoj, dakujeme, neboj co ma to pride. Ved raz sa to nauci 🙂 A uzi si trosku volna. Teda polovolna 😀

katka888
5. okt 2011

baby, vy uz davate deticky do skolky?
ja som nahlasila viku od 1.3.2012, no nemam odpoved od riaditelky, ze co a ako.

katka888
5. okt 2011

@svetlankat
nam sa viki na nocnicek nechce naucit .... ma obdobie, kedy na nom chce sediet, obcas na neho aj ukaze, ale su obdobia, kedy ju na neho neposadime ani parom volov o pytani sa nemoze byt ani zmienky ...
ani by ma to netrapilo, ale na 2 rocky ju chcem dat do skolky, a tam plienky neberu. ale do marca casu dost, hadam to zvladne

svetlankat
5. okt 2011

@katka888 urcite zvladnete, miske ide od septembra, kamoskyna mala chodi, ma dva rocky a maju tam aj styri zaplienkovane deticky. Cize v dnesnej dobe uz je to fakt individualne, zalezi na skolke. Dvojrocne deticky su male na to, aby boli samostatne ako skolkari, cize aj skolka musi urobit ustupok, ked uz otvori taku triedu

katka888
6. okt 2011

tak volala som do prvej skolky, o prihlaske nemaju ani paru, davala som ju niekedy na jar ☹

svetlankat
6. okt 2011

@katka888 sila a ako to chcu riesit?

katka888
6. okt 2011

@svetlankat
mam zavolat o hodinu, nova riaditelka / ked som podavala prihlasku, nemali riaditelku, len nejaku zastupkynu / isla prekutrat papiere, ci ho maju, ci mi poslali odpoved , ale ze take meno jej nic nehovori a nestretla sa s takou prihlaskou.

to je skolka od 2 rokov kde chcem dat viki, je pri mojej mame, chodili sme tam aj ja aj brat a ak by mama bola doma , nechodila do prac,e mohla by pomoct obcas vybrat viki... lebo tu na kvp beru od 3 rokov. etse aj tu musim zavolat, lebo ziadna odpoved na prihlasku, ale tu som dala od sept 2012 tak musim zistit, ci posielaju nejake info az pred zapisom

katka888
6. okt 2011

@svetlankat
ty uz mas skolku vybavenu, ze? ak sa nepletiem

katka888
6. okt 2011

@svetlankat
tak ze ked som davala prihlasku bola teta na zastupoanie a ta neposielala vyrozumenia, ze od marca ju nevezmu, nie je miesto, ale od septebra hej a ze staci si prist v marci na den ot dveri pre vyrozumenie... tak duuufam, ze jej miesto drzia
este musim zistit kvp, ale tam nedvihaju

svetlankat
6. okt 2011

@katka888 ano my mame skolku uz istu, tu na jazere to funguje tak, ze prihlasku mozu davat az po 15.2.2012 podla nejakeho zakona, ze skor ked daju je to protizakonne a robia to tak vsetky skolky tu na jazere. My mame istu jednu ale vybavujeme este aj ine trosku blizsie k nam.

mykky
28. okt 2011

Ahojte, už som tu dávno nebola. No nemám nejako čas, len nakuknem čo nove a odchod. Malú teraz zaúčam na nočník, lebo o necelé 3 mesiace bude mať sestričku a plienočky bude nosiť ona 😉 Už jej to celkom ide, len niekedy sa pri hre zabudne a už je pod ňou mláčka. Ako ste na tom vy? Dajte nejaké tipy a finty... 🙂

svetlankat
28. okt 2011

@mykky gratulujem, no triky, len vydrzat a ked dlho nebola tak len ozanmit ze idete cikat a ist. Nam to pomahalo

pepita52
4. nov 2011

ahojte maminky neviete mi poradit mala bude mat 20m a už je cas prestat kojit no vsak moje dieta je poriadny zavyslak nasla som na nete nejake homeo ze dietatku znechuti chut mliecka su dost zname nema tu nejaka mamicka s tym skusenosti dakujem pekny vecer 😉

svetlankat
4. nov 2011

@pepita52 Inac aj mna by to zaujimalo, sice este nie som uplne rozhodnuta, ale info sa zidu.

pepita52
5. nov 2011

AHOJ JA SOM JEJ DNES DAVALA AJ OCOT A KED SME ISLI SPAT TAK OCO PO NOCNEJ MA HNED VYHRESIL ZE JE PO NOCNEJ NO A MUSELa som jej dat ale te homeo su na lekarsky predpis co je skoda

svetlankat
6. nov 2011

@pepita52 ono sa doporucuje odstatovat tak,ze s dietatokom ostane mm, ty vysvetlis ze odchadzas a prides az rano, mm musi ulozit a aj spat s dietatkom a ty niekde vo vedlajsej izbe, Pocula som aj tak, ze kamoska si prelepila prsniky ze ma bibi a ked dcerka chcela mliecko jednoducho prsniky boli zalepe, ona to prijala a bolo. Ina kamoska pouzila nejaky olej na dezinfekciu, ze vraj je netavda a ze je velmi hnusne horka na chut, ze mala ked ochutnala hned pustila prnik a ze aj ked sa v priebehu noci stalo, ze chcela, stacilo jej z len ovonat a uz nechcela. My to skusime tak ako sompisala, ze ja budem vedla v izbe, no uvidime. Urcite mi daj vediet, ako ste pochodili, silno drzim paste

alex
6. nov 2011

@svetlankat @pepita52 moja kamoška si potierala prsia horčicou, keď si malá vypýtala a malá ako oblizla, hneď ju prešla chuť. Práve dnes som to vyskúšala a funguje to. Nám idú spodné trojky, tak malý pýta cez deň každú chvíľku, ale po Novom roku chcem skončiť s nočným kojením, ak sa teda nevzdá mliečka skôr.

svetlankat
6. nov 2011

@alex to je tiez dobry nada, stoji za vyskusanie, my by sme chceli dat Misku do konca roka, resp. do vianoc do vlastnej izbicky a tym padom by som aj chcela prestat kojit. Aspon to nocne kojenie, no uvidime. Lebo uz sa stava ze Miska povie pri kojeni, nejde 🙂

pepita52
6. nov 2011

baby vcera som zacala potieram ci ich cetronom predtym octom ale ten rychlo vyprcha na pocudovie moj zavyslak to prijal celkom dobre ani si nepitala iba niekedy prisla a som jej povedala ze su pokazene a hned odysla v noci prvy den som jej dala cez den ked isla hajat a v noci na druhy den nic nepitala na moje velke pocudovanie a poobede ked sme isli hajat tak chcela ale ked som jej povedala ze su eee tak hned vedela o co ide ale chcela vyskusta tak som jej dala citronove didi 🙂 a hned ju to preslo ale sme nespali uspavala som ju od pol 1no pol4a nic vobec ako ryka bola tak som ju nechala hore prvy krat od kedy sa narodila nespala pobede 😕a teraz som ju dala hajat dala som jej granko ale to vobec tak som jej dala cicic najprv nechcela ale potom som jej povedala že je dobre tak si dala neviem co mam robit pretože uspat ju neviem bez didi neviem co mam robit dalej ci mam pokracovat a trpiet a ryskovat že nebude hajat pobede (to dufam že nie)alebo este pockam ,,,,,,,,

pepita52
6. nov 2011

svetlankat no mi to tak nemožeme moj priatel roby nocne kežkdy den okrem soboty heh

svetlankat
6. nov 2011

@pepita52 fu, tak to fakt nemozte, inac v tomto neporadim, lebo moja na prsniku nezaspava, takze fakt neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre