Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

kakatka1
3. sep 2009

No tak to je uplne o inom, v tomto pripade by som asi ja chcela mat vasciu istotu.

maculik
3. sep 2009

aaale, ja verim, ze nam vsetko vsetkym dobre dopadne a vo februari sa budeme tesit z drobcekov 🙂
idem papat, uz nevidim od hlad, dobru chut aj vam 😵

nedockava4
3. sep 2009

tak a sme doma...
...poradna bola OK, len musim ist na cievne na nejake prietoky, lebo mi opucha lavy clenok ☹

olifcek
3. sep 2009

nedockava neboj, bude dobre x;o) ja sa vzdy tesim, lebo viem, ze nas daju uuuplne dokopy x;o) chi...

maculik, kakatka, no presne tak, ja verim, ze budeme mat zdrave babatka...

alex ja som bola rada, ze si mozem vybrat medzi amnio a 3D, cize verim, ze nakolko mi lekar dal tieto dve moznosti, ze na oboch by sa ukazalo, ci krv ukazala pravdu, a ci nie, nastastie sa nepotvrdili vysledky krvi x;O)

nedockava4
3. sep 2009

olif...a nevies nahodou, ako sa robia tie prietoky?...co mi budu robit?

alex
3. sep 2009

maculik presne tak, všetky budeme mať krásne zdravé deťúrence 😵 Už nech je tu február 2010 😵

olifcek
3. sep 2009

nedockava no...nevem, ci len nebudes musiet nejaku tekutinku vypit...lebo paq...ak sa zily roztahuju, tak viem, ze i do zil priamo cosi vstrekuju..ale nechcem ta strasit...no mame vyhodu, ze sme tehu a tak k nam musia byt extra jemni, chi

alex, uz nech je marec 2010 x;o)

nedockava4
3. sep 2009

olif...dik...idem hladat na nete nejaky popis k vysetreniu 🙂
inak, dnes mi zapisala sestricka do tehuknizky vysledok integrovaneho skriningu 1:7500....to je dobre?

blumka
3. sep 2009

ahojky, nedockava, vsetko bude ok 😉 a presne ako vravi olif, aspon vieme, ze to lekari beru vazne a ze nas daju dokopy
inak, ja som tiez nedostala ten prenatal box ale moja susedka ano, a v nom bola taka brozurka a v nej take nieco ako korenspodencny listok, tam sa vypisala adresa, poslalo sa to do tej firmy a oni maju ked sa babo narodi poslat nieco podobne ako ten prenatal box...no a kedze ona ten listok uz vypisala u lekara, tak tento z tej brozurky mi dala ze si ho mam poslat ja...tak uvidime, co z toho bude 😀

nedockava4
3. sep 2009

blum....hm, verim, ze to nebude boliet...
inak, k tomu pomeru 1:7500...vsade citam ine vysvetlenia...ale mam tam napisane negat, tak asi je to OK

blumka
3. sep 2009

a ake vysvetlenie? 1:7500 znamena ze zo 7500 bude jedno postihnute, nie? ved to je super cislo...ja som mala z NT vysledky 1:75229

nedockava4
3. sep 2009

jaaaj....tak to je potom dobre 🙂

blumka
3. sep 2009

a ty si ake myslela ze je to vysvetlenie?

nedockava4
3. sep 2009

myslela som si, ze co najnizsie cislo, to najlepsie...uz mi z toho zacina sibat ...

kika58
3. sep 2009

ahojte kocky
mna zajtra caka odber krvi bojim sa a zaroven dufam, ze bude vsetko v poriadku
drzte mi palceky 😒

blumka
3. sep 2009

juj, neee..to by nebolo dobreeee...ja mam v tyc papieroc z NT napisane ze za riziko sa uz berie 1:350 alebo 250, teraz neviem...cim vacsie tym lepsie 😉
vela nad tym rozmyslame tak nam zacina harasit 😀
no lucim, sa idem sa prichystat, myslite na mna...aj ked pravdepodobne babo neuvidim, no ale aspon sa odvazim a zmeriam si tlak 😀 😀

blumka
3. sep 2009

kika, vsetko bude ok 😉

olifcek
3. sep 2009

ahoj kik x:o)

a kde je olinka? a dalsie? hmmm

nedockava4
3. sep 2009

blum....ja som aj malinke videla....spinkalo....asi bude po maminke....spachtosko 🙂

kika58
3. sep 2009

blumka ja na teba myslim 😵 😵
som za posledne 2 tyzdne pribrala nejake 2 kila trosku vela... to bude tym ze papam vela ale hlavne ovocia ale nejako to so na nechce ist von 😠 som skusala aj tie lanove semienka si ich rano pridevam do bieleho jogurt ale to zaberie len obcas a co je horise ani mi to nechuti 😖
teraz som kupila susene slivky a tie pomalicky chajlujem jednu po druhej a uz len cakam co sa bude diat 😲 dufam ze ma to nechyti po ceste domov 😀 😀 😀
inak sa uz citim podstatne lepsie ako pred 2-3 tyzdnami, obcas hlava pobolieva ale uz ani prsia nie su tak velmi citlive uz len rastiem a rastiem
som bola v pondelok na nakupy v ziline
jediny obchod pre tehulky v ziline maju 😠 aj to je tak schovany, ze som uz myslela ze si nic nekupim
no ale ukoristila som 2 nohavice a 2 kosele a 1 tricko vsetko sa mi moc moc lubi len som este celkom nedorastla do tych velkosti 😀 pocitam ze o 2-3 tyzdne sa uz budem moct v tom aj spacirkovat
ja to mam v robote take, ze nemozem nosit rifle co je pekne na prt 😠 ale co uz narobim... no idem cosi pohladat do suplicka nejaku mnamku 😝

maculik
3. sep 2009

blum, od 250. Ja som mala 1:240, takze tesne pod tou hranicou, lebo od 1:350 je negat., a vsetko pod je pozitivny.
nedockava, a ci je pipik alebo susu ste nevideli? 😀

ja som uz po obede, tak tu ledva fucim, ale do pol3 to uz vydrzim. Prestalo prsat, dokonca je celkom prijemne, tak si to uzivam, zajtra hlasia 14st.
A malinky krasne jemne kopka, joj, ako sa uz tesim, ked to bude uz poriadne citit 🙂

kika58
3. sep 2009

ahojky maculik, tak velmi sa tesim ked uz aj ja budem citit pohyby babetka a som si ista ze to budem vediet ze to je ono lebo doteraz som nic necitila takze ked to pride bude to jednoznacne, juuuuuj nech uz to je 😅

maculik
3. sep 2009

kika, neboj, pride to, najneskor o 3-4t 🙂

Pri Adelke som niekedy v 18tt raz v buse pocitila take jemne bublinkovanie, potom 2t nic, az 1.4.rano v posteli som citila take prve naozajstne pohyby, to sa nedalo s nicim zamenit.
Teraz to prichadza tak postupne, jemnucko, ale to aj tym, ze pri druhom tehu sa to vraj da citit skor.

A kedy ides na dalsiu poradnu? Budes mat aj uzv, ze by si uz videla, co to bude?

kika58
3. sep 2009

na dalsiu poradnu idem 17.9. a to este nebudem mat ultrazvuk takze az potom
ale zatial este nehorim nedockavostou lebo budem rada dievcatku aj chlapcekovi, naozaj mi to je uplne jedno
chcem a tuzim po zdravom babetku, tak ako vsetko a chcela by som mat aspon dve deticky, takze pri tom druhom budeme asi viac nedockava lebo budem chciet opak 😀

matka331
3. sep 2009

ahojte ...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
nedockava4 ty si priamo zo sobraniec?
alex ja som citala niekde na nete ze pri amnio sa moze poskodit plod a moze zena aj potratit ....
olif ...velmi s ami paci ten vas napad z pismenkami 😅

alex
3. sep 2009

kika ja sa tiež neviem dočkať pohybov, tiež ich ešte necítim, ale ešte je skoro...
matka viem, že je tam riziko... vpich môže spôsobiť sťahy maternice, preto hrozí potrat. Amnio sa robí pod ultrazvukom, takže je malé riziko, že by poškodili bábo, vedia presne kde majú pichnúť. No nebudem myslieť na zlé, takže si to nepripúšťam.

maculik
3. sep 2009

matka, to len keby donho pichli, napr.do hlavicky. A predsa lekari uz maju dost skusenosti s tym, ved aj oni by mali problem, keby si nedali pozor.
Riziko potratu tam je, alebo odtoku plod.vody. Ale velmi malicke.
Ja som sa o tom s lekarom dlho bavila, vsetko mi vysvetlil, rizika, plusy, minusy, co bude robit, a tak.
Na nete vobec o tom necitam, lebo castokrat su tam katastroficke scenary a len by som sa zbytocne nalakala.
Urcite mam trochu obavy, ale zbytocne o tom nerozmyslam.

A verim, ze aj alex ma lekara, ktory jej vysvetli, co a ako, pokrok je teraz vpredu a rizika sa znizuju.
Takze myslime pozitivne 🙂

kika, aj mne to bolo uplne jedno, preto sme sa aj nechali vtedy prekvapit, aj ked uz v 16t bolo vidiet, co to je. Dokonca nam to lekar napisal na papierik a zalepil do obalky, ak by sme sa neskor rozhodli, ze to chceme vediet, no my sme to potom doma roztrhali, nech nas to zbytocne nepokusa 😀
Ale poviem Ti, aj teraz mi bolo uplne jedno, co to je, parik je sice zlatucky, ale zase u dievcatka uz viem, co a ako 🙂

nedockava4
3. sep 2009

maculik...nie, nevideli sme 🙂 10.9. mame 3D a 1.10. dalsiu poradnu...dufam, ze uz o tyzden budeme vediet, kto vo mne prespava 🙂
matka.....ty pracujes, si PN alebo studujes?...nie priamo, ale dokonale SO poznam....

matka331
3. sep 2009

ved vsade su neakee rizika aj plusy tak isto to je aj z epiduralnou anestezou je tam tak isto malicke riziko ze ochrnies
nedockava ..ja som studovala v ke...teraz nepracujem nikde a som na PN

nemina
3. sep 2009

ahojte zeny! akurát som sa vrátila od doktora. moc ma nepotesil ale dufam ze to bude ok. vyslo mi 1: 30 postihhnute dieta na downov syndrom. aj ked som to cakala ze zas to vyjde takto tak ma to vnutri zožiera. amnio som odmietla ale pevne verím ze babo bude v poriadku. kocky ktoré vám vyšieli zlé vysledky boli ste uz aj na 3D sone? ja neviem ci sa to dá uz teraz poznat na sone ci to bude je to v poriadku. myslíte ze dá?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre