Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
15. dec 2009

jeeej olif, to som si nevsimla 😀 dobra smieska 😀

ewelyne
15. dec 2009

idem nieco vymysliet- s tym spanim... tak zajtra a dobru neskoru noc olifcek 😉

olifcek
15. dec 2009

ewe, to je uz skore rano toto x;oDDD

jo, idem skusit i ja hajat, i ked...nevidim to moc ruzovo...no mozno motyka vystreli, chiii

tak pa dnes x;o)) zajtra uz je...x;o))

olifcek
15. dec 2009

Bre ranko, Zoska drzim paste uz napisanej pisomke, Macu, este 6 dni a si tu s nami. BLUM KDE SI?😅

ewelyne
15. dec 2009

olifcek,
my zatvarame a otvarame spolu? 😉
spanie nebolo ruzove, ale kuscok ano 🙂
Akych 6 dni Macu?
😕 no jo, Katka tu nebola dlho, ze? ani na FCB, tak nevim...

Zoska, aj my drzime paste 🙂

andrea2603
15. dec 2009

ahojte sovičky 🙂 , vy pekne ponocujete, ja som bola včera v posteli už o 20.00, ale spánok nič moc 😖

martulanr
15. dec 2009

ahojte tak ste toho popisali to som sa uz 6 krat otacala 😀

garonka
15. dec 2009

krásne uzimené ránko vám želám 😉

olif ty si ako kuvik 😀 že nehajaš 😀 no ani tu v galanterke nemaju tie pasiky 😠 ešte mi zostane galeria tam sa strepem raz dva ale doobeda, veď včera to bolo niečo nenormalne niet kde zaparkovať ľudia sa zblaznili, a do optimy ani šanca nebola sa dostať a ani do teska 😠 to ešte len 9 dní do Vianoc a narod sa zblaznil 😕
dnes zabehnem do bociana kuk či dostanu ten fusak do autosedačky mam ti tam niečo pozrieť? 🙂 😉 😉 😉

ewe ani ty si nehajala? ani ja som nemala spanok nič moc na ľavom boku sa mi zle spí upcha sa mi nosna dierka a na pravom najlepšie aspoň kym som tehu, ja inač rada hajam na bruchu 😅 ale teraz to je nemožne

inač som včera poprala plienky tak sa troška zrazili 😝 z rozmeru 80x80 skoro ma porazilo stali ma 20 € a slovenska vyroba 😠 ale jednu som poskladala tak babu budu dobre 🙂

a dnes sa chystam poprať všetky vecičky aby boli pekne voňave a vyžehlene v skrinke 🙂 nech nemam toho veľa lebo na Vianoce podostavame ďalšie oblečko pre babo 😲

už aj postieľka stojí ale ten lak smrdí tak sa hadam vyvetrá 🙂 kuk do albumu i keď su to nevydarené fotky 😒

garonka
15. dec 2009

ah jaj ako som sa rozpísala 😅

martulanr
15. dec 2009

ja som vcera vyberala vecicky 0-3 mesiace a som zvedava kde to napracem tolko toho je 😀 konecne som sa rozhybala hodinu som preberala body dlhy a kratky rukav

martulanr
15. dec 2009

garonka krasny kočík aj postielka super s miškou aj nas maly nosi takeho myšiaka ze to je jeho brat tak ho musim obliekat 😀

nedockava4
15. dec 2009

garonka...aky fusak mali dostat v bocianbaby?...lebo aj ja este zhanam...ale uz som si predbezne objednala wallaboo...

zusika
autor
15. dec 2009

ahojte maminky!
len kratko k predoslym temam
- ja chcem ist bez epi... zrejme - pocula som viac negativ...tykaju sa najma emocnej stranky, hormonov a buduceho vztahu matky a dietata...to je na dlho.... ale preco by som si to ja mala ulahcit a babo by si to malo odniest.....? tak asi tolko....

- kolostrum - kocky, to "mliecko" mame kazda uz cca od 16tt...len o tom nevieme...ale tvori sa....uz aj ja som zaznamenala par kvapiek....ked si stlacite prsnik az za dvorcom (obvod bradavky)tak urcite potecie....
s tymto suvisi aj tvorba mliecka... co mame na prsnikoch take tie "puaciky" - to su zlazy ktore pomahaju tvorbe mliecka..maju nejaku funkciu...a preto NIE JE VHODNE mazat si bradavky - nicim....pozor na to... mozete si prave sposobit zapaly...

-co sa tyka prikladania - ano, treba ´hned a co najskor po porode... najneskor do 6hodin - aby sa v nas aj v babatku spustil ten reflex.... a zabranit tomu, aby vase babo dovtedy ktosi krmil z flasky...lebo si na to zvykne a potom bude s kojenim problem..... ono sestricky vam mozu tvrdit, ze co kojite,ked nemate mlieko...ale vy ho mate...aj to kolostrum je dolezite a tiez treba skusat co najcastejsie ako sa len da.... ziadne casove intervaly alebo co...kaslite na vsetkych....

nooo som mudra,viem...ale mam za sebou par sedeni s laktacnou poradkynou 😀
mam vo vela veciach jasnejsie...a nedam sa odradit... 😉

idem ranajkovat....
pekny den vam zelam....

ozaj..uz mate vybrateho detskeho lekara?

maminnka
15. dec 2009

Zusika,
mne sa na bradavky, v pripade, ze su popraskane, nebodaj krvave (aj take sa stava, ked sa snazime na zaciatku prist na to, ako spravne kojit), najviac osvedcilo rozotriet par kvapiek materskeho mlieka. Ovela ucinnejsie ako kremiky, suhlasim s Tebou.

rovnako pri prikladani babetka: ako som uz pisala, cim skor a cim castejsie. Kolostrum je NENAHRADITELNA vec. Babatko po prichode na svet nema vobec ziadnu crevnu mikrofloru a prave kolostrum obsahuje neskutocne mnozstvo zdravych bakterii, ktore ako prve "obsadia" zaludocny trakt. Ak sa nam podari nakojit dieta tymto prvym mlieckom, vieme, ze sme pre neho spravili uzasnu vec.
Mne sa to pri prvom synovi nepodarilo. Mal silnu zltacku, bol spavy, lezal pod lampou s infuziami. Ja som tri hodiny odsavala mliecko, odsala som manualne hadam 20 ml, stastna ako blcha, ze mam pre neho kolostrum. Poprosila som sestricky, aby mu to dali striekackou, ked ho budu krmit. Sestricka ma ale vysmiala, ze len tolko malo??? Skoro som sa rozplakala, viete si predstavit. Ja som tych 20 ml povazovala za poctivo vydrety poklad a ona ho pred mojimi ocami o par hodin vyliala do umyvadla. To nemala urobit, mozem vam povedat, ze prisla o miesto detskej sestry.
To sa mi teraz uz nestane!!! V pripade, ze by aj toto babo malo zltacku a muselo byt pod lampou, mliecko si necham u seba a dam mu ho sama.

maminnka
15. dec 2009

Co sa tyka epi, musi sa kazda z nas rozhodnut sama. kto to citi, ze to zvladne, je pevne odhodlany, tak ma obrovsku sancu to aj ozaj zvladnut, len treba verit sebe a svojmu telu.
Ja som z opacneho pola, ale velmi obdivujem a vazim si kazdu matku, ktora to dokazala a nie je ich malo. Ozaj klobuk dolu, uprimne. Som vsak presvedcena, ze tou epi svojmu dietatu neuskodim. Inak by som sa na to nedala. A co sa tyka emocii, hormonov a vztahu matka - dieta ma to tiez nijako negativne neovplyvnilo. Aj ked, samozrejme, je to vysoko individualne. Ale to sa uz opakujem.

zoska
15. dec 2009

ahojte 🙂
zberam sa do mesta, dufam, ze nebude zase tolko ludi vsade..

dnes mozno pojdem na prvu predporodnu pripravu...nechce sa mi ist samej, ale co uz 😒

zusi ty nam pekne pis, co si sa naucil na priprave ty...dobre sa to cita myslim, ze je nas viacej co na priprvy nechodime, tak nam to padne vhod sa aspon takto cosi dozvediet 🙂

maminnka
15. dec 2009

inak, tie rozhovory s laktacnymi poradkynami vysoko schvalujem, ak ste rozhodnute kojit. Treba sa s nimi poradit dopredu, aby clovek cca vedel, co ho caka a tiez pri kazdom probleme. Oni su tu prave pre nas a robia to rady 🙂

zoska
15. dec 2009

maminnka, no by som ju asi zbila tu sestricku ☹
ak si sa o to pricinila, ze ju vyhodili, tak sa ti vobec necudujem

inak bby ja by som tolko veci nevedela, nebyt internetu a konika 😕

martinaj
15. dec 2009

ahojte 🙂 my sme dnes boli na UTZ 🙂 maly ma 1523g +/- 230g 😵 a presne na den mi vychadza termin ako podla mrchy, tak aj podla UTZ 😵
a k tej epi... keby skodila dietatu, tak si ju nemozu dovolit pichat... ja si ju vybavim urcite, stacil mi jeden porod bez... 😉

janielah
15. dec 2009

ahojte babky 🙂
ja sa hlasim prosim, bola som u doktora, tak dufam, ze mam absenciu ospravedlnenu... 😀 - vymyslam, mna doktor nechce tak skoro vidiet...az ako zucanu, 4.1. ... tiez sa mi to zda dlho...no co uz...

ja sa vas snazim uz druhy den docitat, musim uznat, ze vam to dobre odsypa... 😉

u nas nic nove, akurat ze teraz u nas byva babka, lebo mala nehodu a ja uz zacinam byt z toho na nervy...je mi uz tak nejak vsetko jedno, viac sa sustredujem na seba a brusko, proste ma nebavi byt non - stop niekoho otrok...ach jaj...

olifcek
15. dec 2009

ewe macu tu nebude tyzden, bo ide do bonu, ci do luxu, uz nepamatam a tam nema net x;o))

kokos, som kukala serialiky a vy ste zatial popisali, hehe

garonka pozeram, ze mas mozno postielku ako i my, hehe...baldachyn mame zeleny, ale hniezdocko zltucke, chi...lebo na baldachyne mame macikov a kacicky, ktori su modrozlti a modrosvetlohnedi, tak to pekne ukaze x;O))

garonka mozes mi len kuknut prosim, ci maju vlozky do periniek aaaaaa damsku kojenecku koselu? abo zensku, no, bo i to mi staci, nemusi rovno, ze damska, hehe

zusi dakujem za cenne rady ohladne kojenia 😉

maminka akoze to co za sestru? ale dobre vediet, ze ani takto s nami nesmu zamavat, vsetko i manzelovi poviem, lebo ja moxno nebudem mat sil handrkovat sa po porode, ale jemu poviem, nech na tom trvaaaa..

to fakt hned, ked malicku vyberu, ju mam chciet nakrmit, ci ju mam nechat aspon umyt a odvazit a paq chciet nakrmit? ci popytam sa priamo asi porodnicky mojej, ze?

marti no pekne, vzorovy priklad rastu babatka x;o)

janka joj, nikdy nebudete mat pokoj a cas len na seba? 😒

bradavky aj mlieckom natriet? ja som kdesi citala, ze treba bradavky vzdy riadne od mliecka poutierat, aby neschlo na bradavke...ale uz neviem, ci to bolo kvoli zapalu, ci kvoli babatku, aby to nepilo, alebo kvoli upchaniu bradavky....

garonka
15. dec 2009

marti vďakaaaaaaa 😀 toho myšiaka som vylovila včera 😀 a ja som ho ako 7ročna pomenovala Miško a tak sa vola môj drahy to je sranda 😀

nedočkava mali u bociana fusak Emitex do autosedačky taky hruby flísovy a idem tam zakuknuť či ho ešte budu mať lebo je vypredany 😒 inač do hlbokej vaničky mam kožušinkový fusak ešte po mne 🙂

olifcek
15. dec 2009

garonka a si predstav, ze to vajicko. co mame doma, je od narodenia vhodne, som pisala tej babe, co mi ho darovala, tak sa vytesujem, hech...len musim kuknut, podla jej popisu, ako tma malicku dame x;o) itak ja bych radsej vo vanick eju niesla dom a mozno to i tak urobim...x;o)

garonka
15. dec 2009

olif napísane pekne na papieriku 🙂 počkam kym sa mi vyperu veci a hajde do bociana 😀 aj tetu uprosím či mi nedodaju deku skôr lebo nechcem čakať do januara 😔

garonka
15. dec 2009

olif no som radaaaaa 😵 😵 😵 😵 i ja riešim dilemu ako babo zobrať z pôrodnice ja by radšej pekne vo vajíčku a zaguľane vo fusačiku ale mama ma bude doma čakať a ta ma prizabije, že to vo vaničke musím mať babätko aby bolo v perinke lebo bude zimaaaaa 😕 no nevem nevem ako to poriešim

olifcek
15. dec 2009

garonka dakujem krsane x;o)

idem sa ja dnes konecne napapat

olifcek
15. dec 2009

garonka vidis? ono vo vajicku babu nebude vadit, ze je tam ako gulicka?

vezmi ju vo vajicku a v aute pred blokom ho prehod do vqnicky, hehe

garonka
15. dec 2009

olif ta ja viem? keď niektore maminky nesu svoje pokladiky vo vajíčku a sa mi to zda bezpečne lebo vajíčko pripevníš ako autosedačku a vaničku nie, a ja sa bojím bojím no to maš super napad že ho v aute rychlo premiestnim 😀

deda
15. dec 2009

ahojte maminky, nebola som tu dlho, lebo sme mali moc roboty, drahy začal stavať priečky v odkrovi, tak po troške a všade je prach a bordel, takže sa stale upratovalo,ale aj to treba, a predvčerom som piekla perníky a včera som ich zdobila do pol dvanástej večer, mam v Albume, KUK, inak maleho kopance naberajú dosť na sile....a dnes ma zase v noci prepadol hlad o pl tretej rano....

olifcek
15. dec 2009

DEDA krasne si sa s pernikkmi vyhrala, su nadherne 😵 a iste aj chutneee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre