Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jablonka
15. jún 2009

zucana, a kde zijes? to je riadna palka za tie odbery 😠
inak gratulujem k srdiecku, to je hlavne, lebo babetko zije a tym padom rastie...pamatam si ze moja dcera bola este v 9 tt len taka bodecka, ale srdiecko bilo o sto sest a vsetko dohnala 🙂
no ja by som asi aj mala byt na rizikovom, ale zatial sa mi nechce...ak lekar povie, ze je to nutne, tak samozrejme nevaham a na slovo ho posluchnem

zucana
15. jún 2009

jabli zijem v taliansku v padove 20 km pri benatkach a tu sa veru vsetko plati pokial nejdes do nemocnice a musis cakat mesiac na objednanie k lekarovi.takze jedine sukromni....nastastie som nasla lekara co ma aj odrodi ked vsetko dobre dopadne. aj ked je sukromny.robil mi zakrok po MA.
inak mna dal zatial na PN do 30.6. s tym, ked bude vsetko ok tak predlzi o mesiac a potom koncom jula ked prejdeme do druheho trimestra co uz by som chcela aby bolo tak ma na oficialne na rizikove ....
mne srdiecko aj predtym bilo do 9teho tyzdna a potom prestalo :( tak preto uz chcem aby bol koniec jula
strasne nam vsetkym drzkam palce
🙂

blumka
15. jún 2009

zucana, teeeda by ma svihlo z tej sumy...a drzim palceky nech je to tentokrat uplne bez problemov
jablonka, februarovcatka su najzlatsie deticky 😀 😵 😵 ..... moja je take sidielko ale velmi dobre decko..to ze je februarovka som ocenila teraz po roku, ked zacala chodit mohla rovno behat po vonku, lebo uz bolo teplejsie..ale myslim, ze to je uplne jedno kedy sa babo narodi, hlavne ze je zdrave..

zucana
15. jún 2009

jaj blumka este viac by ta svihlo keby si musela platit za kazde vysetrenie 😉
nech nam to teda vyjde ;)

zucana
15. jún 2009

zlate to slovensko 🙂 pekny vecer
idem varit slepaciu polievku som dostala chut 🙂

blumka
15. jún 2009

zucana, asi viem o com hovoris...ja som prve tehu prezila v usa a zo zaciatku som platila nenormalne paky tiez za vsetko..potom sme tam s manzelom cosi vykombinovali a uz to bolo lepsie.. 😉

nemina
15. jún 2009

caute zeny! pridam sa k vám mozem? ak vsetko dobre dopadne tak aj ja vo februári budem mat krásne bábo. zatial som nebola u doktora chcem pockat tak 3 týzdne aby som pocula srdiecko. prvé tehotenstvo skoncilo misedom tak sa este nechcem predcasne radovat a spokojná budem az po dvanástom týzdni aj ked ani vtedy to neni este isté . pri malej som sa tiez radovala ze uz zacínam druhý trimester potom som mala zle výsledky a bolo po radosti. musela som na amiocentezu . nastastie vsetko dobre dopadlo a mam doma skvelu dceru. takze dufam ze to dobre dopadne a budem mat zas malicke kinderko. A prajem to aj vám vsetkym aby to dobre dopadlo!!!! 🙂 🙂 🙂

blumka
16. jún 2009

ahojte tehulky...akurat som sa vratila od dokiho..som v nejakom 4-5 tyzdni, robil mi ultrazvuk, bolo vidno len ciernu dieru 😀 ..znova k nemu idem 1.7 a to by uz malo byt vidno viac...dufam, ze bude vsetko v poriadku

cukruska1920
16. jún 2009

ahoj blumka...gratulujem....asi nieco take ako mam ja v albume ze?? to som bola tak isto 😉

blumka
16. jún 2009

ahoj cukruska..presne, take nieco...len daka dutinka...ale hlavne ze tam je..teraz uz len verit, ze o tie dva tyzdne uvidime aj bijuce srdiecko a o 9 mesiacov maly uzlicek... 😵

cukruska1920
16. jún 2009

ja som potom isla zase o tyzden a to bola ta dutinka ovela vacsia ale to mi fotku nedal 😠 a teraz idem az buduci piatok tak dufam ze bude vsetko v poriadku

zusika
autor
16. jún 2009

Ahojte...Juuj baby ale vas je tu dost co ste mali MA... ja na nic take ani nechcem mysliet a chcem vam vyjadrit podporu..spolu sa podrzime a zvladneme to!!! 😉 Ja som uz na krv bola..... teraz idem na utz...to by mal byt 8tt tak snad bude aj nieco vidiet a pocut 🙂
inak dnes som sa zobudila s pocitom, ze sa asi povracia...ale nastastie som to "ustala" je to hrozne...mam nachystane piskoty a rano musim jednu zchrumnut, inak som nepouzitelna...ked zostanem hladna je mi strasne blbo.... tiez uz chcem aby presiel jul a bude to snad potom veselsie....

blumka
16. jún 2009

mne povedal, ze ak bude vidno uz srdiecko tak uz da aj fotku 😵 ..z prveho tehu mam tych fotiek vela ale aj tak su najkrasjie tie prve a potom tie z 3D

filiatko
16. jún 2009

Ahojte kočky, postupne potichúčky sa k ám pripájam aj ja až to nezarieknem🙂 v sobotu som si urobila test a bola tam slabucka ciarocka, tak ešte počkáme do nedele ako sa nám vyrysuje 😉 chcem sa opýtať, v ktorom týždni ste šli k svojmu lekárovi? Srdiečko je vidieť biť asi až v 8. tyždni že?A ešte jednu otázočku, užívali ste Duphaston alebo ničo proti potratu v 2.tehotenstve? Pretože ja som potratila vo februari tohto roku ☹ a neviem či niečo lekari davaju na preventivku. Ďakujem a všetkym kockam gratulujem

cukruska1920
16. jún 2009

filiatko.... ahoj....teraz ako keby som citala seba... takze idem doradu... ja som prisla o mimi v oktobri..mala som spontanny potrat ale museli ma cistit... a teraz ked som nasla // som k nemu bezala hned lebo som sa bala...nebolo vidno nic len taku ciernu bodku aku mam v albume...dal mi hned duphaston...ten je prosti krvacaniu a celkovo to posobi ako vyziva pre babo... tak ho beriem 2x denne a som aj na PN takze je to dobre lebo mozes oddychovat kedy chces a nestresovat sa v robote

zusika
autor
16. jún 2009

ahoj filiatko...ja som isla na krv asi v 6tt...myslim, ze cim skor tym lepsie...aj ked kazdy lekar ma iny postup....mne vzali najskor krv na potvrdenie tehu..a neskor pojdem v 8tt (teda uz v pondelok) na utz...a snad uz bude nieco vidiet... cim skor myslim preto, ze ak nieco nie je tam kde ma byt a tak ako ma byt, tak sa to musi hned riesit.....
potichucky drzim palce!!

cukruska1920
16. jún 2009

zusika....mame rovnaky datum porodu 😀 len ja to mam len konikovsky datum podla mrchy..doktor mi este neurcil

filiatko
16. jún 2009

Diky bambule, viem že čím skôr tým lepšie 😉 . Neviem rozmýšľala som ísť k lekárovi až 29.6., chcem ešte počkať, nechcem sa zas stresovať a prežívať muky, však sami viete čo strata znamena ☹ Ale ak to nevydržím pobežím 22.6 🙂

jablonka
16. jún 2009

filiatko - gratulujem 🙂 ...ja idem prvy krat k lekarovi tento tyzden, teda v 6 tt /konik pocita tyzdne tehotnosti o jeden dopredu ako rataju lekari/, dufam ze nieco uvidime 😉
no a ja beriem Duphaston, 2x1, hned ako som svojmu lekarovi volala kazal mi to nasadit, nastastie som doma mala este zasoby 🙂

filiatko
16. jún 2009

jablonka- a dá s akúpiť bez predpisu?

zusika
autor
16. jún 2009

ano konik rata vopred..resp. kazdy novy tyzden zacina pondelkom.....
cukruska tak sa budeme spolu sledovat...inak mas pocit ze ti narastlo brusko?? ja raz ano, raz nie....ale svokra ma nasr...ked zahlasila, ze ved ona si vsimla..coooo si vsimla, ked som rovnakaa??

nemina
16. jún 2009

aj ja sa bojím ze nevydržím ale musím vydržat! bojím sa ked pojdem neskoro aby to nebolo náhodou mimomaternicové. skusim verit ze to bude dobré a chcelea by som ist az kolo 10 jula . keby som isla aj ku doktorovy tak by mi nic nedal na udržanie lebo je taky. on má teoriu ze ak to má byt dobre tak to vydrží.najradsej by som od neho odisla tak uvidím ako sa veci budu mat a aký bude mat prístup.

zusika
autor
16. jún 2009

nemina, hlavne aby si ty bola skopojna..ak mas pocit ze sa lekar nesnazi..tak ho vymen, ved nie je jediny!!

sue13
16. jún 2009

Ahojte.
Jeej uz je tema februar 2010 😵 Sa mi ani verit nechce. Ja patrim do februar 2009. 🙂
Vsetkym Vam gratulujem a zelam vela vela zdravicka nech Vam vsetko dobre dopadne 😉

blumka
16. jún 2009

ja by som vam poradila ist cim skor...mne napr. dnes doktor vobec nebral krv, len pozrel ultrazvukom a vyjadril sa ze je vsetko v poriadku, ze to nie je mimomaternicove a tak...a druha vec ze ja kym som to nemala od neho potvrdene tak som mala stale take myslienky ze co ked testy klamu aj ked sice som tusila...ale viete ako to je...kym to nie je cierne na bielom 😉
a hlavne ziadne stresy babule, to neprospeje ani vam ani babu...bude dobre..pevne verim

jablonka
16. jún 2009

filiatko - myslim ze to nepredaju bez predpisu 😒
zusika - mne sa prehadzuju tt na konikovi v utorok, zalezi to v ktory den si mala prvy den poslednej menstruacie...ak v pondelok, tak to prehaduje vzdy v pondelok, ja som mala v utorok, tak mi to prehadzuje v utorok...
nemina - ak mas pochybnosti o svojom lekarovi, radsej ho zmen...predsa len teraz sa bude o vas dost starat a podla mna tam musi byt dovera 😉

blumka
16. jún 2009

konik ukazuje tak, ze ak ste napr. 4 tyzden a 1 den tak uz napise ze je to 5 tt...

filiatko
16. jún 2009

a takto to ukazuje aj na tehotenstvo.academy.sk je to velmi vyborna stranka pekne sa docitate co sa prave vyvija 😵 tiež som nechápala ked mi vypocitalo ze 4t+3 a hodilo ma to do 5.tyzdna ze co to je?ale uz viem 😝

zusika
autor
16. jún 2009

aj pregnology.com je super stranka...mas to tam po dnoch...a academy....ta je skvela... dobre veci su tam popisane, zaujimave...

zucana
16. jún 2009

caute baby vy ste sa ale rozpisali....
ja nemam duphaston. mozno preto, ze som nekrvacala pri MA ale babo sa prestalo vyvyjat. doktor mi poveal ze mam len kyselinu listovu. tak na to uz nemyslim, iba ze bude vsetko v poriadku...
ja som bola v 6tt na prvom ultrazvuku ale nevidel este bit srdiecko tak som bola o tyzden neskor a to uz bolo vidiet. teraz idem 30.6. na kontrolu merania a potom v juli na testy. krv som si bola vcera.
inak kazdy lekar ma iny nazor na prehliadky a je to strasne individualne.
ale som spravila dobre ze som isla skor lebo ma nechal aspon doma.
drzkam palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre