Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

sjuz7
1. júl 2009

Pri prvom synovi bol moj muz - bolo to super - bol mi velkou oporou - ale vtedy to bolo este pomerne nieco nove, tak z neho nemali lekari a sestry velku radost - a to sme este neboli ani manzelia..🙂, teraz to uz bude celkom ine. Nemate skusenosti s porodom na kramaroch? zvazujem cechy, kvoli tomu, ze od januara 2010 nebudu mat v cechcach povinne ockovanie proti tbc stvrty den po narodeni. tu by som sa tomu asi nevyhla...

olifcek
1. júl 2009

zucana: ja Ti dam rozdelovat nas, ts 😉

jj, rastie, hehe x;o) a jasne, ze bude vsetko OK, musiiii byt 😵

alex
1. júl 2009

My sa tento rok tiež chystáme len do Tatier, ideme 1. august. týždeň. Už sa neviem dočkať. Aj keď som sa strašne tešila, že pôjdeme do Aquaparku a vyjaším sa na tobogánoch, ale nebudem riskovať, takže aquapark sa nekoná.

Inak si musím zaklopať, stále mi nie je zle, čomu sa veľmi teším.

olifcek
1. júl 2009

zusika : jo menila som ho pred mesiacom, a je uzasny, je taky, ako sa o nom docitas na nete od jeho pacientiek x;o)

blum: paradickaaa...a kolko stoji noc? ak vsetko ide dobre, tak je zena s babatkom v nemocnici 5 dni ze?

alex : GRATULUJEM

sjuz: vitaj, a napis mi svoj mailik prosim, nech mas pristup ku tabulke x;o)

alex: ano, chcem mat mm pri porode x;o)

olinka6226
1. júl 2009

sjuz ja som rodila na kramaroch a chystam sa aj teraz. co sa tyka ockovania budem ziadat posunutie minimalne na 6tyzden zivota. jedna baba rodila na kramaroch vcelku alternativne u cunderlika kuk tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

olifcek
1. júl 2009

olinka: a...cvici sa s tym balonom tak, ako si to asi predstavujem, ze? x;O) chi

olifcek
1. júl 2009

sjuz: a je zle, ked dietattko ockuju proti TBC?

zusika
autor
1. júl 2009

veru, co je zle na tom ockovani?? ved aj nas ockovali a sme tu... neviem, preco sa tomu ludia tak brania?

kukona1
1. júl 2009

ahojte,možem sa k vám pridat? tiež budeme mat februárčatko 😉

silta
1. júl 2009

ahojte.tak od vcera uz mam tehu knizku vysledky boli v poriadku sice este jeden chybal na toxoplazmozu doki mi meral panvu tlak a moc a vravel ze mam v moci krv ale to moze byt tym ze obcas spinim tak musim dalej uzivat duphaston a magne B6.a to hlavne ze malinke ma uz 19mm aj som ho videla 🙂 a termin porodu podla lekara mam 31.1.10.
zdravim nove tehulky pekne sa rozrastame 😉

olifcek
1. júl 2009

kukona : vitaj x;o) a sup s mailikom na moju sukromnu postu tu x;o)

zucana
1. júl 2009

olif ved ja vas davam dokopy 😀
vravim muzovi ze ci bude pri mne pri porode on ze jo a ja ze ok ze jedna baba (akoze blumka) rodila 30 hodin a ze muzik bol cely cas s nou a on ze to je svatec 😉

olifcek
1. júl 2009

chi

zusika
autor
1. júl 2009

30??? hodin?? toto mi asi niekde uslo......pomooooooooooc!!! ja sa povazujem za dieta stastneny, tak snad to nebude take zle....
inak tiez bude mm pri porode, pokial sa bude dat.... som uz vela raz pocula, ze po tomto zazitku sa muzi spravaju k zenam uplne inak - ovela-ovela viac ucty a obdivu - si zrejme uvedomuju, ze oni by to v zivote nedokazali...

sjuz7
1. júl 2009

Olinka, dr. cunderlik je moj gynekolog, je svetovy. ja som sestricka u zubara - oproti jeho amb. v horskom parku, ale teraz uz lezim doma🙂, inak aj zubar je svetovy, lepsieho nepoznam...co sa tyka ockovania, zusika, mam na to svoj nazor, uz vyse 15 rokov, pozri http://iuro.awardspace.com/, ja sa tomu venujem uz dlho, a keby neboli take blbe casy ked som rodila syna, tak sa poztavim proti tomu urcite. teraz dieta nedam zaockovat vobec. mame dieru v nasom zakone, takze je mozne to obist, len malokto to vie.

alex
1. júl 2009

no ja sa pôrodu tiež dosť bojím, teda ani nie tak pôrodu, to hovorí každý, že je pohoda, ale najhoršie je to, čo príde potom. Keď ťa bolí celé telo a nemôžeš si ani sadnúť, lebo si zašitá a bolí to. Asi si kúpim ten balónik. Neviem síce presne ako to funguje, ale viem, že aj tu je taká téma, tak počítam.

sjuz7
1. júl 2009

olif, kam mam ten mail napisat..🙂 ?

alex
1. júl 2009

sjuz do internej pošty. To je tá obáločka s tou šípkou.

sjuz7
1. júl 2009

Alex, porod je krasny - ja som sice rodila vyse 30 hodin, lezala som na infuzke a napojena na monitor dietatka, ale potom som 3x potlacila a bol vonku🙂 a bolo to napriek vsetkemu krasne. ale to zasivanie bolo fakt horsie nez cely porod...mala som kretena porodnika, mal za cely den len mna a aj tak kaslal na to...potom som nemohla ani sediet...brr. a doteraz sa mi jeden steh otvara...:(

olifcek
1. júl 2009

sjuz: odkial, ze si? ja by som aj zmenila zubarku totiz x;O) mam najlepsieho gynekologa, tak by som chcela aj zubara x;o) chi...

a napis mi prosim na ss/sukromnu spravu/ klikni na tu ikonku so sipkou, vedla tej s vykricnikom a piiis x;o)

olifcek
1. júl 2009

sjuz: wow, tak to je riadne odflaknuta praca x;o(

nemina
1. júl 2009

normálne vám zavidim tým ktorým pojde muz k porodu. toho mojho by so tam isto nedotlacila ani keby som ho na kolenach prosila. ked som rodila tak som tam bola uplne sama sem tam ma prisla pozriet doktorka alebo sestricka. uz som si myslela ze ma tam asi aj podám také to bolo hrozné. povedala som si ze ked budem druhý krát tak len s epidurálom. sice sa trosku bojím ale porodu vyše. ziadna z vás nerozmýsla nad epi?

olifcek
1. júl 2009

zucana : inak super, ze u lekara bolo vsetko f poho x;o)

i blumka dnes tak dopadne, verim tomu x;O)

nemina : vitaj x;o)

sjuz7
1. júl 2009

co uz🙂, olif - teraz zbieram aktualne info, ako to vsetko prebieha v tejto dobe a co nove po 15 rokoch 🙂
som z BA, ale zijem v HU 🙂) - tot blizko BA v Rajke. Zubar je v horskom parku na hrobonovej 4, vola sa docolomansky. pokojne sa odvolaj na mna, keby si chcela do posty ti napisem podrobnosti.ale poctivejsieho zubara nepoznam. aj ako clovek je uzasny..

olifcek
1. júl 2009

sjuz: no ja som z KE, takzeeee...ale dikes x;o)

sjuz7
1. júl 2009

inak - tiez dobra stranka http://www.badatel.sk/
je tam aj o epiduralke.

olifcek
1. júl 2009

nemina: ak mi napises svoj mail, poslem Ti tam link, cez ktory uvidis nasu tabulku, v ktorej je aj info o sposobe porodu, ktora by aky chcela x;O)

alex
1. júl 2009

nemina ja chcem epidurál.

sjuz7
1. júl 2009

oj, skoda🙂, tam az dosah nemam🙂, ale skusim sa opytat zubara, ci nema nejakeho kolegu tam 🙂

olinka6226
1. júl 2009

co sa tyka ockovania u niektorych vakcin napriklad mmr (mups, ruzienka rubeola tusim) je priamy suvis s autizmom u deti a podobne vychytavky. po prevenare co je vakcina na pneumokoky ma moj maly same zapaly priedusiek a pluc - imunologicka potvrdila suvis a ze sa to teraz deje u 90% deti. dokonca mal vo vyteroch po druhej vakcine (asi 3mesiace po) pneumokoka... napriklad vo vakcine proti chripke je ortuť a to je vraj v poriadku. nerozumiem preco take male babetko by malo byt ockovane zakernou chorobou ked sa este nespamatalo z cesty na svet. dokonca podla statistik vacsina chorob ustupila roky ak nie desatrocia pred zavedenim vakcinacie. bohuzial u nas sa ockuje stadovito uz dost dlho tak pokial sa o to clovek nezaujima tak nevie a mysli si ze robi len najlepsie. aj ja som si myslela, ale podla toho co som si nacitala aj seriozne studie nielen clanky jedna pani povedala tak som dost radikalne zmenila nazor.

sjuz chcem tu dieru vediet aj ja prosim ak nechces dat priamo sem posli mi do ip

joj ja mam zubarku super... akurat som tam vcera bola. mne predosle tehu a tolke vracanie zdevastovali chrup. ale uz mam len 2 kazy a to doriesime po ukonceni prveho trimestra.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre