Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

njonja
19. apr 2010

Ahojte babky, som tu znova s par dnovou odmlkou.. sme s malym na druhej dovolenke, tak sa vytesujeme zo zmeny prostredia 🙂...
Kocky, ktore mate Manducu - kde ste ju kupili? Pripadne, ak ste ju objednavali, ako dlho trvalo, kym prisla? Zijeme totiz v zahranici a planujeme sa tam vratit v polke maja, neviem, ci by mi dovtedy prisla ☹

maculik
19. apr 2010

ahoj njonja, a kde ste na dovolenke, doma? 🙂
a kde zijete?
urcite ti do polky maja dojde, ja som ju sice obj.tu v Nem., ale kocky, co na Sk, tak objednavali tu http://www.eskrina.sk/91-nosice-manduca?gclid=C... a prislo im to dost skoro. Napr.Olif a zoska, takze ked sa tu objavia, same ti napisu, kolko to trvalo.

kocky, co pouzivate na oblecko, ked sa vam drobci prekakaju? Mne to nejde dole, uz som to dala aj s predpranim, a stale su tam bledozlte flaky. A vcera mal Petulko svoj den, prekakal kazde oblecko, co som mu dala 😝

a od kolkych stupnov zacnete davat drobcom kratky rukav a bez ciapky?

njonja
19. apr 2010

Ahoj maculik🙂 Dakujem za stranku🙂) Sme v nemecku v düsseldorfe..Kde si ju objednavala v nemecku?
na dovolenke sme v madarsku (predtym sme boli na Strbskom Plese)..si trosku uzivame🙂Moj drahy pracuje v Pesti, tak sme ho tu boli pozriet na par dni..

Na flaky po kakani pouzivam (teda okrem persil sensitive, ktory mi to aj sam zvladne, ak to predtym poriadne s nim natriem) Sil Saptil - vies , dostat to v nemecku- je to taka cervena tuba asi velka ako ruka. Vraj na cesty a na limce kosiel.Ja to davam na poblecko, poriadne s tou kefkou vykefujem a dam len prat..Zatial mi kazdy flak vysiel

Bez ciapky a kratky rukav? - netusim, moj je stale zmrznuty☹((

olifcek
19. apr 2010

macu fajn otazky, i ja som zvedava x;o)ale zatial sa neprekakavame 😵

no olivke sa dnes v manduce nepacilo...ododnes skusame...asi ju budem nakoniec predavat 😖

njonja
19. apr 2010

Oliv a za kolko ti dosla po objednani? Dufam, ze sa Patimu bude pacit...satkovanie sa mu moc nelubi, lebo by chcel kukat a to este nejde koli hlavicke...

olifcek
19. apr 2010

dosla za dva-tri? dni...mali ju na sklade a po nabehnuti penazi mi ju poslali

njonja
19. apr 2010

Tak to znie super🙂 Pojdem si ju aj ja teda objednat🙂 Dufam, ze maly nebude strajkovat!
Inac v sobotu sme kupili hrazdicku, tak sa mu strasne paci🙂 Normalne sa rehoce, ked pod nou lezi...

maculik
19. apr 2010

olif neboj, mala by si zvyknut. Skus sa s nou tak pohojdavat, Petko vzdy o chvilu stichne, aj ked pri zapinani tam vzdy place.

njonja, to nie ste daleko, my sme pri Bonne 🙂 V Dusseld.su super nakupy, raz sme boli a teda minuli sme toho az az. Segra stale spomina (boli sme tam prave ked bola u nas).

tu tubu pozriem, este som to nevidela, ale zajtra ideme fotit Petka, tak sa stavim aj v drogerke.

tu som to chcela obj.cez http://www.baby-walz.de/, uz mi aj napisali, ze mi to poslu hned, ked zaplatim, ale nakoniec som to kupila priamo v tom obchode. Tam je aj vyhoda, ze sa to da do 2t vratit, ak by sa tam malemu nepacilo, to by vratili aj peniaze, a po 2t sa to tiez dalo vratit, ale uz len za poukaz v tej hodnote, to by som si musela nieco kupit v obchode. Ale nastastie sa tam paci 🙂

tatiana1985
19. apr 2010

maculik, kocica?? 🙂 s tym brusiskom co? 😀
ale isto sme vsetky krasne ked drobci este dnu boli 😀

a tvoj petrik sa narodil na moje meniny, krasny datum 😝 😉

njonja
19. apr 2010

Macuilk, tak to fakt nie je daleko🙂 Videla som tvoje foto, boli ste sa uz s malym kupat? Znasal to v pohode? alebo sa len kukal? My mame tiez pri dome wodny svet a zvazujem, kedy ist aj s malym..
Inac, nevies, kde je v nasich koncinach v NRW plavanie babatiek?
Prave som to objednala z tej sk adresy, ale do Walzu pojdem pozriet aj tak, ked prijdeme..mozno natrafim este na nieco, co ma oslovi...

zucana
19. apr 2010

cafte baby taksom vas prebehla...dobre ste toho popisali!!!
vitam novu partacku tatianu...
dakujeme za gratulacie... 😉
dnes mame ubehany den...
rano sme sli overit fotku vikinky na pas...potom na kurz masaze...vika v noci spala od 23.30 do 5.30 a potom do 9.00 a potom sme sli overit tu foto potom zaspala v aute potom na kurze od 11-12 bola uplne uzasna a nechala sa masirovat...potom mi zasa zaspala na ceste domov...pekne sme sa naobedovali s tatom (ktory chytil nadchu) dala som viki papat a letela na rehabilitacie....na nohu a chrbat...je to so mnou dost zle a ked ma na zaver masiroval povedal ze mam zapalene svaly (ze z porodu asi)
potom som letela do billy na nakup a teraz som doma viki by sa mala vratit so svokrou a bude papkat a pak idem na vytuzeny BIG MAC 😀 lebo som si ho slubila na 3mesacniny 😎
inak vcera sa nam podarilo zaspat samej v postielke a musim opatrne oznamit ze mame akotaky rezim....
vsateneme okolo 10tej papame potom okolo 13.30 potom von potom papame okolo 17.00 opat von a potom okolo 20.00 a potom okolo 23.00 a pak bud 2krat alebo raz 😉

olifcek
19. apr 2010

zuci, malu mas sikovnicu veru

garonka
19. apr 2010

neviem kto sa pytal ako vyprať tie kaki od našich babätiek ale asi maculik no ja periem v lovele na 40tke a paradne naše kaki vyperie ešte aj plienky mame krasne biele 🙂

garonka
19. apr 2010

aj ja malej zuckinej Vikinke gratulujem k 3 mesiačikom 😵 😵 😵 😵

laxity
19. apr 2010

ahojte

dievčatá...no vy vždy popíšete, vám tie deti tak dobre spia, že máte čas vysedávať na koňovi? 😀 😀 😀

vitaj tatiana 🙂
gratuľujem všetkým dnešným oslávencom 🙂

zuci...ja som bola tiež včera v Mc Donalds, som si pochutnala...aj zmrzku som si dala.

Na nákupoch včera nič moc, kúpila som si šaty a bielu blúzku, ale nič viac. My sme boli dnes celý deň u svokrovcov, takže som si oddýchla, s malou bola svokra a švagrina 🙂

garonka
19. apr 2010

laxi no ja čakam kym moje dieťa vstane tak si sedím na koni lebo ani vonku sa neda ísť tu leje a leje 😠
blaznivy apríl

blumka
19. apr 2010

ahojteeeeeee...Terezka nasi bude chora, ...vela spi, malo papa..hmm..zasa, kurnik 😖

no ale nie to som chcela...ukazat vam juli som chcela..som ju dnes fotila ked sa zobudila 😀

inak macu, ja dam Juli kratky rukav ked budem mat aj ja kratky a bude mi aj tak teplo, zeby som sa vyzliekla a bez ciapky do roka nikdy..teda ciapku vymenim za klobucik alebo satku ale bez pokryvky hlavy ani na krok..teda ked uz bude teplejsie tak nejaku tenku ciapocku aby nefukalo do usiek, a neskor v lete klobucik

laxi, mne dnes juli vyborne spinka..rano od nejakej pol deviatej, do deviatej na rukach, od pol jedenastej-jedenastej do pol tretej na balkone, a aj teraz som ju ukocikovala na balkone, tak snad podrieme este trosku

njonja
19. apr 2010

Zuci, tak to gratulujem ku rezimu🙂 ja sa tiez snazim taky daky zaviest🙂.. Kocky, ako vam kakaju vase deticky po Mc Donalde? Ja mam tiez chut, ale neodvazim sa, ze malemu bude zle ☹
Inac, Pati spal vcera od 21:00 do 2 rana..Ze som normalne kukala!! Ale nebojte, to bolo po prvy krat 🙂 asi skor vynimka🙂

njonja
19. apr 2010

Blumik, pozeram, ze tebe uz mala pasie konicky? Skvele!! Ako si to, prosim Ta, dosiahla? Mala si ju casto na brusku? Ten moj nie a nie tu hlavku zdvihnut!

olifcek
19. apr 2010

blumi, pozeram, ze i Juli pravu rucku dava inak, nez lavu x;o)) oliv, ked ma naladu, dviha sa uzasne, dokonca sa dviha niekedy nie na laktoch, ale na dlaniach, normalne, ze wow..ale,,,musi mat na to naladu, no...

inak, ked oliv beriem cez rameno, vzdy ma rucky vedla tela xo(( musim jej ich dvihnut hore...je to zle znamenie?

laxity
19. apr 2010

garon...tak ti pekne spinká?

blumi...tebe tuším stále tak dobre spinká však? a na balkóne pekne potiahla 🙂

olifcek
19. apr 2010

blumi, cize nase babatka budu bez capice az o rokv lete...tak? ale na slniecku budu mat klobucik...

njonja
19. apr 2010

Kocky, normalne ze kukam, ako sa vase deti dvihaju!!!

garonka
19. apr 2010

laxi to len vynimočne ale včera bol totalne dobity z toho tepla lebo sme šli v aute a bolo horuco ale normalne šok že hajal 8,5 hod. a dnes chrape od 15:00 neviem kedy vstane a ja sa nudím, navarene, upratane a požehlene mame a mm ani doma nieje
a Natalka tiež pekne haja?

garonka
19. apr 2010

njonja i my dvihame hlavku a ideme k neurologičke lebo čumakujeme kdesi dozadu to sa našej doktorke nepači 😠

olifcek
19. apr 2010

gari asi budes chodit ku mne na navstevu x;o) chvilku mi postrazis Oli a ja upracem...x;o)

garonka
19. apr 2010

olif ja som vravela , že Tobimu zabezpečime ako surodenca hava 😅 😅 😅 😅 bojím ďalšieho pôrodu keď ma zas bude trapiť tlak, a pečeňove testy a to si neviem predstaviť pri jednom dieťati odychovať 😒

zucana
19. apr 2010

mc donald dnes bude prvykrat... 😅
inak nechcem provokovat kosice ale my tu mame 25 stupnov dnes 🙂
moja vikinka si tak cuca hornu peru...takze zejykom si to tak scucne donutra ale iba hornu....co si o tom myslite?

blumka
19. apr 2010

laxi, kdezeeeeeeeeee...to len poslednych par dni a to tiez len preto ze vonku, dnu sa stalo asi len 2x ze tak krasne zaspala a to tiez len vtedy, ked okolo mna nebeha terezka a nekrici 😀

njonja, kazdy den na par minut je na brusku, teda vzdy ked je dlhsie hore, ona papa kazde 3 hodky, takze zhruba hodinu po krmeni ak este nespi, supnem na brucho a je tam az kym nezacne plakat 😉 mama mi povedala ze som macocha ked ju necham az plakat ale to je len pre jej dobro...
olif, ona dava tie paprcky kadejako, raz tak, raz opacne, raz obed pod seba, ked sa ide prevalit na chrbat tak jednu posunie pod bradu a sup na chrbat...
a neviem ci to nieco znamena ked ma olivka rucky tak dolu...popytaj sa lekarky ale verim ze nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre