Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jaja32
18. aug 2010

ahojte, tak my sme už od 5,30 hore a nezaspali sme viac 😒 o chvíľu vypnú elektrinu, tak vám želám pekný dník 🙂

laxity
18. aug 2010

ahojte

@jaja32 podobne aj tebe...budeš mať čo čítať potom 😀

@blumka tak môžme začať so znakovaním? Odporúčaš už teraz? Ja si to potom pozriem keď bude viac času 🙂

my sme spinkali krásne a za chvíľu kúpanie 😵

blumka
18. aug 2010

@laxity no odporuca sa okolo 8.mesiaca lebo vacsinou sa deticky rozznakuju az okolo 10m a viac, ale nic sa nestane ked budes uz teraz akurat ze treba trpezlivost...moze sa stat ze juli zacne znakovat o mesiac a moze byt ze az po roku 😉

jja
18. aug 2010

dievcata ako vam spinkaju babatka v noci? je to lepsie ako posledny polrok ci ani nie? my ako sme zacali prikrmovat tak sa mala v noci zacala budit. je hore hodnku a pol a potom zaspi. rozprava sa, vykrikuje si, stipe ma a tak...celkom vyspata. raz je to o pol noci raz okolo 3-4, takze hladom to nebude. neviem ci to mam pripisovat prikrmovaniu alebo comu ☹

svetlankat
18. aug 2010

@jja dobre ranko. Nam sa tiez noci pokazili a riadne a hladom to tiez nie je. Ja to pripisujem tomu putovaniu po postielke. Dokonca na moje velke prekvapenie posledne dve noci spinkala Miska na brusku Ale zakazdym sa prebudila s velkym placom. My sa teraz budime aj 10x za noc, napravime sa a spime dalej. Mozno je to aj zazitkami. Viac vnimaju a deje sa toho okolo nich viac. A potom sa to vsetko v noci premieta. Tak mozno aj preto

njonja
18. aug 2010

@jja dobre ranko🙂 som tu dlhsie nebola, mm mal dovolenku, tak sme sa venovali🙂
Aj ja mam stale problem, ze maly zle spi - teda budi sa niekedy kazdu hodinu v noci, inokedy kazde dve. Ja som citala v jednej knizke, vraj okolo 6 mesiacov je dieta vo vysokom vyvoji, nove impulzy a nove schopnosti, kotre objavuje (napriklad, ze existuju "suvislosti" medzi vecami), a to vsetko vplyva nielen na spanok.. Vraj to ma prejst okolo 30 - 35 tyzdna.....Takze nam este par tyzdnov zostava byt trpezlive☹

njonja
18. aug 2010

@olifcek ahoj moja🙂 Necakam.-) A som rada, lebo podla Jonasa to bolo veeeelmi rizikove...takze skusame dalej🙂))

svetlankat
18. aug 2010

@njonja

blumka
18. aug 2010

@jja @svetlankat presne ako pise @njonja, teraz zacina vnimave obdobie, babo sa musi s tym naucit zit...a ked to bude vediet ako tak spracovat tak sa to polepsi...a druha vec je to cestovanie 😉
ale inak kludne to moze byt z prikrmovania..juli uz tiez parkrat spavila to co @jja pise, ze sa zobudila hodinu a pol hore a az potom zaspala...vcera zaspala az o 23:30 a uz o 2:40 bol znova budicek...ale u nas to teda suvisi asi viac menej s tym papanim, nevedela sa vcera vyprdkat, takze u nas je karfiol zatial pase...dnes robime len cistu cuketu 😉

blumka
18. aug 2010

poznate ten zakon schvalnosti, ze mladsie dieta vam spi uz hodinu, starsie vam vezmu na prechadzku a ked si vy sadnete ku cerstvo uvarenej kave, tak sa to mladsie zobudi? 😠 😀

svetlankat
18. aug 2010

@blumka 😀 😎

dorotka2
18. aug 2010

@olifcek to je mesiacov, kamoskyna dcera homa, je perfektny 😀

lucia411
18. aug 2010

no cafte babule...ako sa mate?my sme mali navstevu z DE tak som tu ani nebola a docitat Vás nemam sancu...olifcek zalozila nove forum, zeby sa malo ist na chatu spolocne...u mna neviem ako to bude, kedze od januara pracujem...nemozem si dopredu nic naplanovat...a vidim, ze tu pisete o prebdenych nociach, u nas je to taky tak, mala sa zobudi len preto lebo je otocena, alebo prevratena uplne naopak...ale papat nechce, dame cumlik a spinka dalej, no o par hodin je zase hore...takze ako vidim je to uplne normalne a este som strasne happy lebo mala sa naucila sama zaspavat....uz to mame bez toho zeby som musela byt pri nej.po papani dam do postielky, pohladkam poviem sladke sny a zatvaram dvere...a dieta mi spinka...co je uzasneeee....a v kociku je to o tom istom, ziadne hojdanie..prejdeme par metrov a spinkame....to je odvtedy co sme prisli z SK:...a teraz v septembri ideme zase na SK mame krstiny a svokra 50-tku tak dufam, ze sa nam rezim zase neporusi..pekny dnik dievcata

blumka
18. aug 2010

@olifcek ten kociarik je krasny 😉 kupim uz pre juli? bo terezka jej svoj neda 😀

blumka
18. aug 2010

@lucia411 super, ti mala spinka...len tak dalej 😉

olifcek
18. aug 2010

@dorotka2 ja vieeeem, ale mi to prislo vtipneee 😀 😀

olifcek
18. aug 2010

@blumka kuuup, i ja uvazujem...no ja asi pockam, mozno oliv bude ako jej mamina, co znamena, ze babiky jej velku radost neurobia, ale autiiiicka? tie joooooooooooooooo

dorotka2
18. aug 2010

@jja skor tomu, ze ma pol roka, mojamalinka spavala tak 10hodin bez papania, teraz sa zacala budit o tretej na papanie, potom o piatej a o siedmej uz sme hore, najskor o siedmej vstavala, potom o piatej, takze sa to skracuje, a myslim,ze to je vekom, alebo rastovy skok, a hlavne, vraj sa deticky v pol roku menia 🙂

lucia411
18. aug 2010

blumka, som velmi rada, lebo malu som chcela naucit jej rezim a podarilo sa....

olifcek
18. aug 2010

ja som asi jedina neschopna...my mame rezim, ale zahrna mna i Oliv spolu, a stale spolu hajame...

blumka
18. aug 2010

@olifcek to este zavcasu...este tak do roka pockam a potom...ale toto musime mat dvojmo doma, lebo uz to vidim ako sa biju 😀
@lucia411 to je super, nech vam to vydrzi a nech ani zubky vam to nepokazia 😉 ja uspavam juli na rukach, uz to zacinam citit, ved uz ma skoro 9 kg ale no, nenarobim nic, ked ona inak nevie...pockame si este pol roka a potom skusime uspavat bez ruk 😉

joj baby, Terezka ma teraz take obdobie, chudatenko moje, strasne so sebou bojuje...skoro na vsetko krici NIE a hned sa za tym aj rozplace, ale tak lutostivo..ja ze nej citim ze je frustrovana sama zo seba, taka prva puberta s nou trepe...tak ju vzdy tak dlho stiskam ked sa mece a bojuje a vidim ze jej to pomaha...dokonca aj so sna krici teraz viac, a take veci ako nepojdem tam, neurobim to a potom zacne zo sna plakat a krici uz som sa ukludnila 😀 😵 moje male...ale dnes bude mat krasny den, su tu jej dve sesterky z druheho kolena Sofi a Olivia jedna ma 4 a druha 10 rokov, tak sa spolu hraju, teraz sli vsetci aj s babkou vonku...

blumka
18. aug 2010

@olifcek to neni o tvojej neschopnosti, to je o Olivkinom temperamente a povahe...vy podla mna budete mat velmi pekny vztah, lebo uz teraz olivka vie ze mama je tu stale, a o to nam vsetkym ide, nie? 😉 ja viem ze je to pre teba velka obeda, ked je na tebe stale tak niekto nalepeny ale neboj sa to prejde...zacne chodit, behat, spozna ine deti, ked bude v skolke tak uz ti bude aj luto ze nie je na tebe nalepena..a budes robit tak ako ja...potajomky idem v noci a lahnem si ku terezke 😀

olifcek
18. aug 2010

@zoska @zucana piiisala, ze nesiel net a ani na mobile, ale, ze sa ozve, ze je toho dost na piiisanie x;o))\

http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2413355

blumka
18. aug 2010

@olifcek krasne hodinky 😕

olifcek
18. aug 2010

@blumka 😅

olifcek
18. aug 2010

@blumka zeee?

garonka
18. aug 2010

my domaaaaaa, mamka odišla a mne rano v bankomate krasne stiahlo kartu fasa musím do banky sa vtrepať 😠

u nas spanok v noci je zatiaľ v pohode ale to zaspavanie je hruza, okupeme sa, zjeme kašičku, tak mliečko ale tobi chyti druhy dych tak sa vyšaľuje na posteli aj hodinu kym odkväcne

blumka
18. aug 2010

@olifcek veeeeeeeeelmi...len keby uz tete bola vacsia by som jej kupila... 😵 ked pojde do skoly kupime 😉

olifcek
18. aug 2010

@garonka mne oliv tiez vecer chyta druhy dych

okolo osmej ozije a santime do 22.00 aj viac, ako kedy 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre