Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

dorotka2
13. okt 2010

Inak dobre ranko babule. Noc akoze otras, Viki bola kazdu hodinu hore,v postielke mi spat nechcela, tak spala s nami, a uz somsoplava aj ja. Mozno je to teraz len tym, ze som vobec nespala, takze moj organizmus je vycerpany, lebo ma boli hlava, mam trochu sople a zacina ma boliet aj hrdlo, no dufam, ze to prejde. Mala isla prave spat, tak sa idem rychlo okupat do horucej vane, tak snad sa mi trochu ulavi. ☹
Ja tomu inak nerozumiem, skoro vsetky nase deturence tu kasu vygrckaju, cim to je? Ja idem skusit nejaku inu znacku asi, alebo co. Lebo uz naozaj neviem, Viki ma zatial len desietu a obed a tym koncime, vecerkasu vygrckala,aj kednaposledy mozno koli soplikom. Vcera po kupani sa mipogrckala tiez, no ciste hlieny, takmozno teraztu kasu grcala preto, lebo prvy krat, ked ju papala, tak negrckala, tak naozaj neviem. 😠

njonja
13. okt 2010

@olifcek mozno ano, ale on bol na brusku dost, a nic. okrem toho mal svalovu hypertrofiu, kedze nemal dost kyslika pri porode a svaly na chrbte ochabli a nevyvijali sa, ako mali.... Takze Vojta bol opodstatneny... ale ja v nom nevidim nic zle, skor naopak...

olifcek
13. okt 2010

@njonja juj, tak tu bol fakt potrebny ten ujo vojta...ale u @loginka pochybujem...tam staci skusit bobatha, maximalne...

avaka
13. okt 2010

Ahojte,kocky neviete narychlo,ako mam malej urobit ryzovu kasu so zeleninkou?kolko vody?Idem skusit,ci nezje viacej...
Ani vas nemam docitane od vcera,neviem co mi bolo ,ale tak neskutocne ma bolela hlava,az som vracala... 🙄 uz som sa nemohla dockat vecermm,nech okupe malu a isla som rovno s nou spat...stale mi nie je super,aleuz celkom...

njonja
13. okt 2010

@matesl ahoj, ako so soplikmi? pomohla ta odsavacka ny vysavac? mne ked povedala magistr, ze ju mam napojit na domaci vysavac, som skoro odpadla! Ale funguje ovela lepsie tie ostatne..
Inac tak, ako hovoei @hajdylca , aj ja som pocula, ze deti grckaju z hrdielka a z toho, ze im stekaju sople do krku a nevedia to prehltnut... Moja, drzim palce, snad uz bude lepsie....

njonja
13. okt 2010

@olifcek ja so nie expert, ved hadam lekari vedia, co robia...🙂

maculik
13. okt 2010

Dobre ranko 🙂

My noc zase otras, okrem toho, ze do polnoci bol hore asi 4x, tak sa potom zobudil o 2 a nechcel zaspat, tak som zobudila mm (uz som nevladala) a on isiel s nim do obyvky a tam sa vyse hodky hrali. Potom okolo 3,30 mi ho doniesol, najedol sa a spal do pol7, najedol sa a este potiahol do 8,15. Tato noc bola celkovo blba, aj Adelka sa budila, neviem, co bolo.

Teraz sa hrame a pojde spat. Vonku je kosa, 8st a hmla, brrr.

@njonja a to ako mu zistili, ze ma svaly na chrbatiku slabsie? Mne sa zda, ze tiez nema dost silne na krku alebo chrbatiku, lebo mu casto prudko padne hlavicka dopredu alebo dozadu, pritom na brusku je od narodenia, ved aj buva tak, tak nechapem. Zajtra s tym ideme k dr, aj nech mu pozrie hrudnik, lebo ma taku priehlbinku medzi prsiami, som to pozerala na nete a asi je to taka nejaka deformacia a bude musiet vela cvicit ☹
Boze, vsetko sa to vali, ani tie nozicky nema v poriadku, ale ortoped hovoril, ze mame dojst, ked zacne chodit a uvidi, ako chodi, ci nedava nozicky dovnutra a potom sa to bude riesit, ale ze na operaciu to urcite nie je, tak ma ukludnil.

njonja
13. okt 2010

idem do mesta, rozhodla som a, ze spravim vianocne ozdoby sama rucne. Bola som u nas na vianocnych trhoch - mali nadherne (ja mam rada take prirodne, latkove, pernikove) , ale ze cena 5 euro za jednu... tak som si povedala, ze skusim nieco vykuzlit s mojou fntaziuo🙂 idem kupit dake veci k tomu... zatial pa...

olifcek
13. okt 2010

@avaka juj, co to? z vycerpania? ci nieco na Teba lezie?

@njonja ani jaaaaaa, to zdaleka nieeee, len som sa o to jeden cas hoooodne zaujimala a nastastie, to ostalo pri tom, lebo sme nemuseli cvicit, dokonca sa divila lekarka, ze s malou v nemocnici chvilu cvicili...

ale istotne funguje, to je jasne, tam sa stlacaju body na tele, ktore pomahaju rozhybat svaly, to jo 😵

olifcek
13. okt 2010

@njonja jeeeej, paq daj par tipoooov

avaka
13. okt 2010

@olifcek ,mozno z vycerpania..nemam teplotu ani neic ine...
nevies nahodou tu ryzu?musim rychlo uvarit,cez obed ideme plavat..

njonja
13. okt 2010

@maculik pytaj si neurologicke vysetrenie. Nasa neurologicka chytila podozrenie a potom nas poslala za fyzioterapeutickou doktorkou, ktora to potvrdila a nariadila cvicenie a biolampu. bezna lekarka to velmi nevidela Zaujimave je, ze moja sestra - je profi tanecnic, si to vsimla ako prva, ked nikto nemal este ani paru... Ale nepytaj sa ma, ako, nejako mu sledovala pohyby a povedala, ze chrbtove svalstvo nema dobre vyvinute...🙂

olifcek
13. okt 2010

@avaka ja davam vodu tak, aby to nebolo ako beton x;o) takze daj ako uvazis za vhodne

njonja
13. okt 2010

@olifcek dam dam🙂ak nezostane len pri zamere🙂, cize ak mi maly neskrizi plany🙂 Ked bude nieco hotove, hodim na net foto🙂
Ale teraz uz fakt utekam🙂

avaka
13. okt 2010

@olifcek ,no idem tada,dik 🙂

olifcek
13. okt 2010

@maculik chodidielka? olivka az teraz niekedy prestala davat dovnutra, neboj, bude dobre, len ako si mi radila, casto chodidielko masiruj, pomoze to x;o)

maculik
13. okt 2010

@olifcek no nam to pomohlo len do urcitej miery a vsimla sm si, ze sa to uz nezlepsuje, tak sme sa obj.k ortopedovi a ten to potvrdil, ze to ma trochu vaznejsie, ze ta masaz uz nezabera. Ale ked som sa zlakla a pytala, ci treba operaciu, tak vravel, ze take vazne to nie je, aj mi vsetko vysvetlil a ukazal obrazky chodidiel, ako sa vyvijaju, takze hadam sa to bude dat do poriadku, on vravel, ze hej, ale musime tam potom dojst.

@njonja diky za radu, poviem zajtra dr. My mame super dr, ale Nemci su taki trosku lahkovaznejsi, nez na Sk, neposielaju kvoli vsetkemu na specialne vysetrenia, v niecom je to dobre, ale zase sa aj bojim, aby sa nieco nezanedbalo. Radsej tam ist zbytocne a nech mi povie, ze je to ok, ako keby si mam potom nieco vycitat. UVidim, co mi zajtra povie moja dr a prip.sa objedname aj sami. Ved sme samoplatcovia, nas zoberu vzdy, kedze vidia z toho hotove peniazky a nie natahovanie sa s poistovnami. Aspon na nieco je to dobre 🙄

olifcek
13. okt 2010

@maculik juj, ja dufam, ze my mame chodidielka ok...v decembri sa na to popytam...pre istotu

lucia411
13. okt 2010

raaaaaanko dievcata..ako sa mate???vybuvane?my fajnovo, mame tu hmlu a kosu taku ze brrrr...pojdeme von az poobede...a mala slecna si tu vykrikuje o 100 sest 🙂 neviem co mam dnes varit...hm....ked ja tak nerada variiiim...asi pozriem nieco na nete nejaky recept rychly..pre malu mam lasagne od vcera...jedla to prvy krat a smakovalo velmi tak bude mat este dnes druhu polovicku...my uz nemixujeme len pucime vidlickou...stravujeme sa asi takto...8.30 mlieko, 10.00 maly det.jogurt od milupy je jedno ci ochuteny alebo cisty, 12.00 obed(zelenina, mäsko, ryby, cestoviny,ryza, polievky ovocne stavy, vzdy striedam)14.30-15.00 cerstve ovocie, 17.30 mliecna kasa,19.50 mlieko a postielka...vstavame o 7.30 v noci uz mliecko mala nepije asi 2 tyzdne...samozrejme ze sa v noci zobudi,ale to len koli cmuliku a spime dalej..ale som velmi rada ze sa oducila od mliecka v noci...uz sme skusili aj chlebik, rozky sa tu u nas nepredavaju tak len zemlicku a dets.piskotky jej tiez vlemi chutia...s papanim problemy nemame....inac sa plazime len dozadu, sami si este nesadla a na nozky sa uz stavia ked ju za rucky chytim..ale to je len na chvilocku..tiez nepouzivame ziadne pomocne choditka..

jaja32
13. okt 2010

@njonja nepapkame v noci, to len ked sa vecer poriadne nenapapa, alebo ked sa nahodou zobudi v noci a nevie zaspinkat. To je mozno raz do mesiaca....klop klop

zucana
13. okt 2010

@lucia411 ty uz davas ryby? v IT az od 9teho mesiaca....aj to iba morske...
@dorotka viem ze su sojove ja na nich ficim ale pre viki mi nepovedali davat...
inak noc otras vobec nechcela byt po polnoci v postielke a o 5tej uz mm ze mam ju nastalo nechat v posteli strasne plakala 3krat....tak sme spali do 9.28
tu dnes nesvieti slnko ale neni zima asi pojdeme do obchodu poobede mm mi chce kupit nohavice lebo mam len tehu co obleciem ze darcek na nardoky 😎

zucana
13. okt 2010

baby a ta moja sa tak hadze dozadu hlavou....tak ju zaklana....aj ked stoji aj ked je v hopsadle aj ked je v stolicke az si o stolicku hlavu vzadu trieska 🙄

lucia411
13. okt 2010

zucana, pytala som sa nato ohladom ryb tak mi odporucili davat lososa a tu druhu rybu neviem prelozit do slovenciny....lososa robim s mrkvou, zemiakom a tu druhu rybku sme robili s cestovinami a tiez som do toho dala mrkvu

zucana
13. okt 2010

@lucia411 merluzzo?

lucia411
13. okt 2010

merluzoo to je po IT?u nas sa to vola seefisch...mne to v preklade vyjde ze to je morska ryba...konkretny nazov nemam

zucana
13. okt 2010

@lucia411 ak je biela tak ano....ale ako vravim tu az od 9 ,mesiaca ..

lucia411
13. okt 2010

hej biela...vsade je to inac tu ryby odporucaju od 6-7 mes, ze su zdrave, zalezi na mamine kedy ich zacne podavat

zucana
13. okt 2010

@lucia411 zdrave ako zdrave 😉 ale ano je to na mamine.ja uvidim co mi povie aj zajtra pediatricka ale dietologicka co sa specializuje na stravu viki mi ryby neodporucala.ale ako maminka pisala vsade inak povedia....a tu je na vyzivach rybacich napisane od 4.mesiaca ale to pozname co jenapisane uz.....

olifcek
13. okt 2010

@lucia411 fakt sa mozu ryby? ja, ze az od roka a pol...

a syr odkedy?

zoska
13. okt 2010

ahojte,
dovarila som malej papat, a snad este pospinka trosku kym si tu stihnem cosi precitat 😅
spinka na balkone a vonku strasne trieskaju na stavbe 😒

no pozrela som vcera videá na "vareni" ake su zlate deticky @zucana vidim ze uz aj ty mas pohotovost so stojacou Viki 😀 a @avaka velmi sikovnu malinku mas, waw 😉

ozaj @olifcek ako si spokojna s vysledkom rokovania peticneho vyboru? ja moc nemam cas na net, len vecer cosi v spravach zachytim...no pokial to nie je na papieri tak sa este netesim, ale vcelku dobre sa to vyvija, ze? 😉
a inak udelujem ti velku pochvalu, lebo si v tejto veci podnikla kus dobrej roboty 🙂 🙂 🙂 dakujeme

no a aby ste videli ako sa mame, tak taketo tnečky davame.... gummi maci slovak version- na youtube- pre nasu Nelinku obrovska sranda 😀

https://www.youtube.com/watch?v=KHkbt4_JMmc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre