Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
4. feb 2011

@lalipop teraz uz v BA ale inak som vyrastala najprv na Luhoch a potom na sipku 😉

matesl
4. feb 2011

@alex zatial spia?
uzite si dovcu moja 😉
drzim palve muzovi 😵

lalipop
4. feb 2011

@matesl no a nemas sestru veroniku?

alex
4. feb 2011

@matesl no od uspinkania bol už raz hore okolo 22:30, to som ho nakojila, muž išiel potom haji, tak teraz už je to na ňom, zatiaľ spia.
Ďakujem pekne, teším sa, že vypadneme 🙂

olifcek
4. feb 2011

nechat plakat? Neuznavam. A tachikardia z kojenia? Citam 1.x... 😕

lalipop
4. feb 2011

@alex prajem pekny vikend a oddychnite si

lalipop
4. feb 2011

@olifcek tak to bolo spolu spojene , a to kojenie mi dopomohlo. a ked budes mat dve , deti tak to pochopis ha...

olifcek
4. feb 2011

ja len z mt uz, tak bru noc. @alex prijemnu dovcu prajem

lalipop
4. feb 2011

@olifcek a co si ty nejaka dr, alebo co. ked ty vies vsetko?

olifcek
4. feb 2011

@lalipop no, druhe neplanujem...def.sa rozhodnem, az bude mat Olivka 3rocky. Mm sa prisposobi i ked on by este jedno chcel, ale mna Oliv dostatocne vycerpava, je to nasa uzasna duracelka 😉

alex
4. feb 2011

@olifcek ďakujem pekne.
Predpokladám, že duracelka ešte nespinká? 🙂

olifcek
4. feb 2011

@lalipop vsetko neviem zdaleka, ale verim, ze vycerpanie a unava robia svoje. Nespochybnujem, co pises. Len pisem z mt, tak som strucna 😉

olifcek
4. feb 2011

@alex uz takmer jo, polepsila sa, uz zahaja medzi00.00-00.30, sa vytesujem z toho

olifcek
4. feb 2011

@alex davajte na seba pozor a fakt si to krasne uzi 😵 idem uz do hajan, mm i oliv uz spinkaju, tak nebudem tukat do mt a pripojim sa. Duracelka na mne nalepena, prso v puse a ja mam chut zjest ju. Bru

alex
4. feb 2011

@olifcek tak šup spinkať, nech to využiješ, že sa jej spánok polepšil, aj keď aj tak je to dosť neskoro 🙂
Idem už aj ja haji.
pa pa a nepíšte veľa, na chate nebudem stíhať toľko dočítavať asi 😉

laxity
5. feb 2011

Ahojte

@alex príjemnú dovolenku 🙂

@matesl tiež by som to nedokázala nechať vyplakať malú a hlavne, keď som neni na plač zvyknutá

@lalipop my to ideme zatiaľ skúsiť tak, že ja budem spať v obývačke a mm s malou v spálni a keď sa zobudí, tak ju bude skúšať uhladkať - kedže nemáme dudel, ale ja som rada, že nemá dudel ja to neuznávam 🙂 , tak som zvedavá ako to zvládnu...ale určite keď budem počuť, že začne moc plakať asi nevydržím a hlavne teraz keď nad nami býva týždňové bábo 😕

@matesl @lolka ďakujem vám, snáď sa nám zadarí a nakúpime niečo...aj keď neviem neviem či sa nám tam vôbec oplatí ísť, keď tá moja Naty veľmi nič nepapá

ale inak zistila som, že chlebík jej úplne šmakuje 🙂 , dám jej šunku a chlebík s maslom-zoberie chlebík, dám praženicu a chlebík-vezme chlebík 🙂

Prajem peknú sobotu, vyzerá, že bude krásne...Natálka sa ide varovať svokrovcom a ja s mm ideme na nákupy 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laxity
5. feb 2011

@rivatha súhlasím s tebou, ale tak keď niektoré matky nemajú inú možnosť a chcú naučiť to dieťa zaspávať samé 😕 ale ja si neviem predstaviť, že by mi plakala v postieľke a ja by som si v kuchyni varila 😔

ďakujem dúfam, že sa čosi zadarí sa tešíííím 🙂

matesl
5. feb 2011

@lalipop mam 😵

maminnka
5. feb 2011

ono je to tak, ze s kazdym dalsim dietatom je ta situacia v rodine ina a tiez mama ma menej casu. Ja mam sice iba dve deti, a nenechavala som vyplakat ani jedno, ale boli, su a budu chvile, kedy Natalku proste musim nechat poplakat si. Napr. ked je starsie dieta na WC a treba ist za nim, popripade ked nieco potrebuje. Neda sa vzdy uprednostnovat len to mladsie dieta s tym, ze starsie musi pockat. Mne to vnutorne neda. Snazim sa ich uprednostnovat striedavo, resp. podla toho, kto ma naliehavejsiu potrebu, ale tak, aby starsi nemal pocit nespravodlivosti. Jemu sa paci, ked poviem Natalke, Natalka teraz chvilku pockaj, teraz ma potrebuje Petik. A pritom ju neskutocne lubi!!! Obaja sa tak podla mna ucia, ze su rovnocenni.

Ked som mala len syna, tak som mu vzdy venovala vsetok cas a varila, upratovala a venovala som sa sebe, iba ked on spal. Ale teraz je to uz o inom, proste potrebuju ma obe deti. A tiez domacnost, manzel, praca, ja... A pre mladsie dieta je velmi dolezity aj surodenec, ten do istej miery nahradi chvilku pritomnost mamy.

A to spanie? Ja sa k tomu staviam tak, ze vyplakanim si dieta nezvykne, nenauci sa spat, ono len rezignuje, ze v takej chvili nema zmysel volat, mama aj tak nepride.
Tym sa nechcem nikoho dotknut, ja som to so synom tiez skusala, ked som uz bola zufala, lebo casto som ho 2 hodiny uspavala, ale ono je to aj o dietati. Niektore spinka uz od narodenia same (napr. moj dcera) a ine proste same nebude same spat ani v 4 rokoch (moj syn).
Ale............ ked su deti dve, nechate to strasie na 2 hodiny same, lebo mladsie treba uspat? nastastie to riesit nemusim, lebo moja spinka sama, ale ak by bola ako jej brat, neviem veru, ako by som to riesila...

avaka
5. feb 2011

caute 🙂

@matesl ,tiez ked mala dlho spi,tak sa uz len okolo domu motam a bribrzdim a ona sa zobudi,alebo ju zobudia deti pri dome... 😅

@maminnka
@rivatha ,uplnu pravdu mate,tiez som toho nazoru,aj ked neviem,ako maminnka pise,ako by som to robila pri 2 detoch,ak by aj druhe take bolo...napr.blumka to vyriesili,ze si ich rozdelili,ale napr.mm chodi domov casto,ked uz mala spi ....tak dufam,ze ak by bolo druhe,tak bude ako @maminnka Natalka 😵 ...ale tak zatial lezim a uzivam si to...jedine,co mi vadi,ze potom velakrat vyleziem neskoro zo spalne ospala a musim varit,lebo tiez to robim,ked mala spi...alebo cez obed zacnem varit,ona sa po pol hodke zobudi a musim vsetko povypinat a ist lezat..
mne napr.vadi,ked sa v okoli tomu cuduju,ze ju uspavam a spi so mnou...atd...a ja sa zase cudujem,ze to niekto robi a jedneho dna si povie stacilo,uz ma to nebavi,ale to niekolkomesacne babo tomu nerozumie,ze preco dnes uz so mnu mama nejde lezat... 😕 ☹
a maminnka to mas pravdu,ze je ine aj pre dietatko,ked ma surodenca,vidim to aj v okoli,ze niekedy aspon na chvilku mu spravi spolocnost 🙂

olifcek
5. feb 2011

@avaka, @rivatha suhlas!

blumka
5. feb 2011

ahojte zienky, vidim ze sa znova prebera diskutabilna tema....kazdy nech si robi ako uzna za vhodne a hlavne ako mu jeho srdce dovoli..len som chcela napisat to, ze je zbytocne sa zamyslat teraz ked mam jedno dieta ako to bude ked budu dve a preto to jedno jedine co mam necham vyrevat...ja som sa zamyslala, preboha ako budem uspavat malicku ked nebue vediet terezka zapsat sama...a vyrieislo sa to tak, ze mm je s terezkou ja s juli ale su dni, ked som na obe sama, noaco..uspavam obidve naraz..trva to dlhsie lebo nie su zvyknute ale RAZ TO DIETA PREDSA ZASPI...myslim si ze keby som teraz doma zaviedla spolocne uspavanie tak by si do mesiaca zvykli a zaspali by obidve v rovnakom case ako zaspavaju teraz len kazda sama...
Paci sa mi co pise @maminnka ako sa snazi raz uprednostnit jedneho raz druheho..tym malym to je suma fuk ale ti starsi rastu ked pocuju ze mama vravi mladsiemu ty cakaj, teraz som so starsim
Aj juli place ked som na WC a ona si prave zmysli ze ma chce..ale to nie je vyplakanie...pretoze hned ako mozem som s nou a pri nej a utisujem ju...preco vecer ked mozem by som pri nej nebola? aby som ja mala klud? o 3-4 roky ho budem mat tak ci tak, ale to dieta bude podla mna poznacene tym samostatnym zaspanim a vyplakanim tak ako pise @rivatha uz na cely zivot... 😉

a dohovorila som 😀

olifcek
5. feb 2011

@blumka ako vzdy! palec hore 😵 😵 😵

@maminnka veru, pekne napisane, od srdiecka a s rozumom 😵 😵

avaka
5. feb 2011

@blumka ,
@maminnka ,to sa aj mne paci 😵 ,ved dietatko nemoze ist na 2.kolaj,pretoze ma surodenca 😉
blumka,ven aj povedz ako sa mas?aspon v skratke,ako pokracujete?
ja som sa uz najedla a ked mala vstane pojdeme niekam von..

blumka
5. feb 2011

@avaka ved dobre sa mam, ako sa uz len ja mozme mat 😀 tak klasicky, dive deti, manzel stale na stavbe, neprespate noci , o 3 tyzdne sa stahujeme, vcera boli instalovat kuchynu, takze dobre sa mam 😀

njonja
5. feb 2011

@maculik dakujem za typ, pojdem to hned kupit v pondelok! lebo teda je zahlieneny ako stary korhel....na kontrolu mame ist v utorok a v stredu mame letiet na Sk..duuuuuuufam, ze uz bude ako-tak ok.

njonja
5. feb 2011

@matesl idete na imunologiu? Hm, mne nic nehovorila, ale moze sa jej spytat, ci by nas nemohla poslat. V utorok sa spytam. Pocuvala ho fonendoskopom. V podstate na to, aby to clovek pocul, nemu sa mat ani fonendoskop, tak velmi chrci...☹
To imunologicke vysetrenie robia z krvy?

njonja
5. feb 2011

@avaka dakujeme.-) uvidime, ci je to alergia, v kazdom pripade nam budu robit testy v marci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre