Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

sjuz7
4. júl 2009

On mi to tak povedal - a ked neviem - srdiecko bilo, ale pomaly...vraj zle videl. Vravel, ze ak nenarastie do utorka anebude srdiecko, musim zostat na cistenie...

olifcek
4. júl 2009

no, mne sa velmi super dobre hoja akekolvek odreninky, ci jazvy po znamienkach. nevidno, kde mi ich brali. nenajdete ani jazvu, ktoru ma, co som si vsimla, kazdy, po nejakej vakcine zo skoly este. tiez kusok spolieham na to, ze mi pri vyvberani znamienok dvaja nezavisli lekari od seba povedali, ze mam velmi pruznu pokozku. len dufam, ze to plati stale. ja som sa totiz nikdy kremami nenatierala, som na to leniva a nemam velmi rada mastne telo.

ale....kupim si do tyzdna nejaky kremik na strie a zacnem s nim. ved...uz davno nemam 18 x;o)

olifcek
4. júl 2009

sjuz7: hmm...zatial skusime este mysliet pozitivnejsie...az paq, ked uz bude po, zvesime hlavku,,,ale nie na dlho, dobre? 😉

sjuz7
4. júl 2009

Olif - si zlata🙂, vdaka. Ved my zeny sme silne, vydrzime viac, ako ti nasi manzelickovia. Ja len, ze clovek sa zacne tesit, a tesi sa a dufa...a potom zrazu sok - a hned sa musi prisposobovat novej situacii - dostat to zo seba - nejako sa zneutralizovat a povedat si - idemem dalej. Doktor povedal, ze o dalsie pokusat sa odporucaju az po 6 mesiacoch, aby sa maternica zregenerovala. Aj ked niektori gyn. vravia, ze hned dalsi cyklus - ale sliznica maternice musi dorast po cisteni a dat sa do poriadku. Vies - prestali mi aj klasicke priznaky teh. ako caste mocenie, vracanie. Takze asi to OK nebude...Drzim Ti palce, uzivaj si to a davaj na vas pozor🙂

olifcek
4. júl 2009

no...mam pocit, ze ani ja uz tolko nechodim na wc, hmmmm....a tiez mi uz nie je nejak zle, glg...snad to je Ok...ved mi malicke za tyzden vyrastlo o polovicu x;o)

mas to teraz tazke, a...ak tu neprides v utorok, asi budeme vsetky vedidet, co to znamena...hmmm...

ako to berie manzel a syn? Tvoje pocity si asi mozeme len predstavovat...

zoska
4. júl 2009

ahojte baby, tak my sme doma z blavy az dnes...
vidim, ze sa tu toho kopec popísalo, tak to idem skusit nejak prezriet 😅

sjuz- drzim moc moc palce, dufam ze sa to polepsi a bude to dobre

zoska
4. júl 2009

tak som vas tak zbezne precitala...no to bola fuska inak 🙂

prajem pekny sobotny vecer, paa

sjuz7
4. júl 2009

Olif - neboj - ked rastie, je vsetko OK 🙂
Tusm Vas tu infikujem mojou naladou :( - dnes mam take slzave udolie, akosi mi nejde prestat plakat...ale ked si vsetko vyplacem, bude lepsie...
Velmi som sa bala, ked som oznamovala synovi, ze som tehotna, ze bude nestastny - vyjadroval sa, ze on uz surodenca teraz nechce...ale na moje velke prekvapenie velky usmev a veta - ja chcem ale sestru - ma prijemne prekvapili🙂. teraz vie vsetko - on je velmi rozumny a zlaty.Je z toho velmi smutny a je mi velkou oporou. Manzel taktiez - viete - muzi vsetko vacsinou beru pragmaticky - a nedavaju velmi najavo svoje pocity navonok. Ale viem, ze ze je smutny aj on ☹
Kocky, ozaj ste mi boli velkou oporou - VDAKA 🙂
Dam vediet, co nove.
Drzte sa🙂 a teste sa na babatka 🙂 ! Je to krasne - svoje prve tehotenstvo som si velmi uzivala...

blumka
4. júl 2009

sjuz, ja stale verim, ze vsetko bude ok

olifcek
4. júl 2009

😉

alex
4. júl 2009

Sjuz drzim palce nech babatko prekvapi a srdiecko bije ako zvon!

alex
4. júl 2009

My sme dnes s muzikom mali pekny den,prechadzali sme sa pri Dunaji,v Sade Janka Krala...potom som si doma opat pospala.

muriel293
4. júl 2009

ahojte žienky,ja tak oneskorene gratulujem k novým budúcim februárovkám a držím palce,nemám moc čas teraz chodiť na net tak si to aj vy pekne vychutnajte kým môžete 😉 ako to letí! ale je to krásne! tiež si spomínam na moje tehuľkovanie a myslím že február je super mesiac,teraz v tomto teple sa nemusíte potiť s veľkými pupkami,v zime ukradnete manželovi bundu a je to! 😀 A dávajte pozor na pády! To je možno jediná zimná nevýhoda,keď je klzko! ☹ Ja by som si rada zopakovala "február" Martinko sa narodil v piatok trinásteho a hnusná zima už dlho nebola,pekne sme už mohli chodiť von. A teraz sa teším že už bude "na leto" veľký zvedavý chlapček 😀 Tak sa držte a ja tu fičím posnoriť čo nové kým sa ten hladoš neozve!

vevoncek
5. júl 2009

ahojte som tu dlho nebola, ale nejako nestíham teraz je toho tak veľa že neviem čo skôr

v piatok som bola v poradni a všetko je v poriadku bábo rastie má 25,5 mm srdiečko bije na ďalšiu kontrolu idem 27.7. trochu som mala tlak zvýšený ale že ma budú sledovať a čo sa týka váhy myslela som si že som pribrala a ja som schudla ale len gram takže to je v poho 😀 veď už budem asi len priberať no nie?

vejinka
5. júl 2009

vevoncek..ja som zacala priberat az po 30tt..takze ktovie aky to bude mat priebeh u teba 😉

zusika
autor
5. júl 2009

ahojte kocky.....sjuz.... ☹ ale ako baby hovoria...nadej zomiera posledna....ano, ja sa tiez vzdy radsej pripravim na to horsie, ale v kutiku duse neprestavam dufat v zazrak!! Drz sa!

zoska
5. júl 2009

caute baby,
sice dnes hlasili uz dazde, ale u nas to zatial vyzera na krasny den, tak uvidime 🙂
alex ked sme boli v BA tak nas svagrovci vzali tiez do sadu J. Krala a na plaz- to bola pohodicka 🙂

zelam vam krasnu nedelu majte sa pekne 😉

vevoncek
5. júl 2009

vejinka ja som sa práve čudovala že všetky baby priberajú a dosť rýchlo ale ja som rada že nepriberám hlavne aby som pribrala toľko koľko treba a budem rada aj tak si nemôžem dovoliť viac pribrať, lebo by som mala problémy s klbami takže ja som rada

u nás bolo doobeda sparno na nevydržanie a teraz sa trochu zamračilo a je tak príjemne asi možno aj bude pršať ale mne to nevadí trochu sa vžuch prečistí a my sa chystáme opekať ale budeme pod prístreškom takže nám bude super

zucana
5. júl 2009

cafte baby no moc sa toho nepise cez vikend...a teraz aj olifcek je na dovci 😲 😀
nam tu vcera zacali vypredaje a moje tesenie sa premenilo na smutok pretoze akonahle som nabehla do mojho najoblubenejsieho obchodu tak som zistila ze saty co som si chcela kupit a cakala na vypredaje uz moc neobleciem...ani som moc nepribralamax 1kg ale mam prsa nafuknute este aj ruky a to brusino...no takze do 34-36 sa uz nezmestim .... tak mi manzelik kupil take biele s dvoma vackami vpredu na ramienka volnasky...ale idem este dnes sama....musim sa tam pomotat a mozno sa nastvem a kupim si moje stare cislo bez skusania 😝
inak tu celu noc prsalo....a opat som nahanala komara a nakoniec som skoncila v inej izbe ☹
zaspala som ale do 11 a teraz peciem kura takze obed bude az o 13 😎
tak pekny dnik
zoska ja som pocula ze plaz bola aj zaplavena....vevon vitaj spat...

narciska77
5. júl 2009

Sjuz7, mna presne to postihlo koncom apríla ☹ . Cas je najlepší lekár, uz je mi lepšie. 🙂 Ale este predsa nič nieje stratené ,možno bude všetko ok a budes sa tešiť dalej. Držim palce 🙂

njonja
5. júl 2009

Ahojte baby, pozeram, ze sa dost popisalo, odkedy som tu nebola...
Sjuz, drzim ti palce, pevne verim, ze to dobre dopadne!!Posielam energiu!

Kocky mam super recept na nevolnosti - prave ho sama na sebe skusam uz dva dni a zatial funguje na 100%.

Poradil mi to nas homeopat a gynekolog tiez doporucil - zazvorovy caj. Kupte si zazvorovy koren, odkrojte par kruzkov a dajte vyluhovat do vody. Podla chuti ho robte silnejsi alebo slabsi..Ja ho mam uplne jemny, takze aj dobre chuti...A pije sa studeny pocas celeho dna, kazdu hodinku tak jeden glg. Ja nosim so zebou stale malu flasku a len si popijam 😀 Skuste to, oplati sa, je to taky maly zazrak a skvely pocit, ze cloveku uz nie je zle!

sjuz7
5. júl 2009

AHojte, baby - ale mate plodne popoludnie🙂 - ja uz som sa vyplakala, teraz nastupilo triezve uvazovanie. Inak -vdaka.
Ten zazvor fakt pomaha na nevolnosti kazdeho druhu - mam odskusane..prave hladam nejake zazvorove zuvacky - ale kupila som si cerstvy - ako vravi Njonja - je to fakt super.
Ak by ste chceli, tu je homeopatia v tehotenstve - mozno vam nieco z toho pride vhod :

- tehotenstvo:
http://www.hla-homeopatie.cz/klinicka_homeopati...

porod:
http://www.hla-homeopatie.cz/klinicka_homeopati...

dojcenie:
http://www.hla-homeopatie.cz/klinicka_homeopati...
podla mna su tam fajn rady.

Co sa tyka priberania - pri prvom dietati som pribrala 6 kg ..🙂 - v porodnici sa ma pytali, ze co tam chcem, ked som prisla rodit...maly mal skoro 3 kg...a po porode som mala 49 kg - no ako smrtka..., vsetci mi vraveli, ze som ako z koncentraku. Maly zdravucky, a priberal ako prasiatko - on taka gulka a ja chuda...vsetci sa mi smiali, ze ako ho udrzim..🙂. teraz mam 52 kg, ale vraj pri dalsom dietati je to ine...tak neviem. Treba len jest zdravo🙂, aby babatko malo vsetko, co potrebuje.
Narciska- je mi to tak luto.. ☹ , drzim ti palce , ked si oddychnes, treba skusat znovu..
Njonja , Zucana,Zusika, Alex, Blumka,- vdaka🙂 !!!
Neviete mi niektora poradit - mne sa to aj tak stale nezda, co mi vravi doktor - podla poslednej menst. som momentalne v 7tt a 4d, ale otehotnela som okolo 30. maja, co je teda o 2 tyzdne menej - realne by som teda mala byt nejaky 6tt - 30.6. som bola na UZV a babatko podla PM malo 3,26mm, co sa mi zda akurat, teraz mi nepovedal kolko ma, nevedel to odmerat - nemala som uplne plny mocovy mechur. Cize ak som realne v nejakom 6tt, velkost by mala zodpovedat - ci nie?
No neviem - a ak mi povie, ze akcia srdca je - ale nenarastlo - co mam robit??? Moze ma poslat na kyret? Som z toho zufala - je aj mozne, ze AS uz nebude...neviem.

zucana
5. júl 2009

sjuz nejak sa mi to nezda...30.6.bol utorok preco si isla na sono potom v sobotu?vies, mne ked sa mi to stalo v januari nechceli povedat ze nevidia AS a povedali mi,ze mam prist na druhy den...ale som sa vratila do nemocnice, ze ked nie je vidno srdce tak to uz musi byt tak a chcem to vediet. tak zavolala este jedneho lekara...nechcela ona zobrat tu zodpovednost....bola som oridgos v 12 tyzdni a podla sona v 10tom takze o 2 tyzdne bol mensi plod.
ak by bola AS asi by som este pockala...
ved ked bije srdce tak to znamena ze ten zivot je zivy...

inak sme dnes boli v meste a nakupila som nejake siroke veci.som sa zmierila s tym ze tie krasne saty cosom chcela nebudem mat...a skoro sme naburali do jedneho co odbacal a nedal smerovku tak som sa zlakla aj srdco mi rychlo bilo....velmi tak snad malinke to prezilo ten sok 😲 ale ukludnila som sa rychlo 😨

sjuz7
5. júl 2009

zucana - ja som totiz mala volat, ze kedy v utorok mam prist. on mi povedal, ze v sobotu sluzi, ze mam teda prist a pozrie sa na to, lebo stale som krvacala.
Lenze teraz sa uz citim lepsie - ani tolko nekrvacam, lenze uz ani nechodim tolko cikat...to moze byt nie dobre. Neviem, fakt neviem. Ak bude AS, asi mi kyret nenavrhne - nie? Alebo moze - ked babo nerastie? Mudrejsia budem v utorok. Dam vediet.
Inak - na babo posobi zle dlhodoby stres - nie takyto, ako si mala ty - nic neboj, s tym sa vyrovna 🙂
Aky som vcera mala stres ja - to ste asi este nezazili...vedla nasho pozemku minuly rok postavili parcik, aj s onhniskom. Obcas tam chodia pubisi a robia bordel, a e s tymi si vieme celkom poradit,no vcera - to bol des. Dosla tlupa dospelakov, s detmi - keby sa normalne bavili - ale oni pustili na plne pecky hudbu z auta aod 11 dopoludnia tu boli do 23 vecer...! Totiz sa nam mstia za to, ze sme tu my "inostranci " aj niekolkymi domacimi podpisali peticiu, aby zrusili miestnu diskoteku, ktora kazdu sobotu nedala spavat okolo byvajucim - aj nam - do 4 az 6 hodiny rannej. to bola katastrofa. Vcera bola prva sobota bez disko - skrachovali kvoli tomu, ze im zakazali diskoteky.
V piatok v parciku robili bordel do 2 rano - volali sme aj policiu, ale ti ich len napomenuli a odisli - takze sa nam vysmiali, ze co chceme, ved "zajtra je sobota"...
Vcera som bola uplne psychicky vycerpana...Dnes je to uz lepsie, ale stale trpnem, kto tam zasa pride robit bordel.

njonja
5. júl 2009

Sjuz, urcite skus ist za druhym doktorom..Aj ten najlepsi sa moze zmylit, sme predsa ludia..a skor ako by mal ukoncit tehotenstvo, by som radsej si bola na istom, ze je to fakt spravne..Moj lekar tu v nemecku hovori, ze napokon je to vzdy matka, co ma najlepsiu intuiciu vo vsetkom, co sa tyka dietata...Tak sa nou nechaj viest a uisti sa radsej, ci je to spravne...

sjuz7
5. júl 2009

Njonja - lenze vies - to len tak zaklopem niekomu cudziemu na ordinaciu? A nestiham do utorka...:(, zajtra mame na dome robosov . idu nam malovat pivnicu, musim tu s nimi byt...V utorok, ked tam pridem, si necham ukazat srdiecko - vlastne cely UZV nech mi popise a ukaze. Jedine tak to vidim...

zucana
5. júl 2009

podla mna neteba menit lekara pokial ti ukaze ze nebije srdiecko je to jasne
nevedela som ze krvacas...ja som nekrvacala... ☹
drzim palce

sjuz7
5. júl 2009

Som PN - Duphaston a Ascorutin. Krvacam uz treti tyzden - lezim. Co by si robila, keby AS bola, ale nenarastlo tak, akoby malo?

zucana
5. júl 2009

poradila by som sa s lekarom...daj mi potom vediet a opytam sa ti na nazor ineho lekara...resp.mozem sa ti skusit opytat zajtra

blumka
5. júl 2009

sjuz, urob tak ako ty hovoris, chod na ultrazvuk a nech ti lekar vsetko popise co tam je...srdiecko ak bije uvidis aj sama...a ak bije srdiecko,tak babo zije, musis verit ze bude dobre...babatka dorastie, podla mna je v nejakom 6 tt tazko povedat, ci je male alebo velke, ved ako to mozu poriadne taky fliacik zmerat???
sjuz, drz sa...a pozitivne mysli, kvoli babatku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre