Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
27. jan 2010

Leni
ani u nas s posuvnymi dverami na skrini nikdy nebol ziadny problem, ani uraz.

zucana
27. jan 2010

inak olif dala som poslednu foto ako malu davam na seba na brusko...blumi takto si to myslela'sem tam aj odgrgne takto....
a budeme spat tuto noc uz s tatinom...

blumka
27. jan 2010

zuci, daj si...cokolada je tiez alergen ale v keksoch nie je cokolada ale kakao a tiez take mnozstvo ze dakujem pekne...a inak cokoladu som ja jedla v pohode a malej nic nebolo...

katina2209
27. jan 2010

idem si ja dievcata na chvilku lahnut som nejaka unavena

blumka
27. jan 2010

zuci presne tak 😉 ja som tiez dala vcera podobnu foto do albumu 😉

lenica81
27. jan 2010

kati, mangel nasiel, ale je to taka somarina a vraj pada, lebo sa len lepi... a stoja 2 kusky nejakych 5 dolarov... ani neviem, ci to tu predavaju... lebo sme hladali, ale nenasli sme... sme sa aj pytali toho typka, co nam skrine robil a on ze o nicom nevie... no, pokym padne v spalni na koberec a na prdel, tak oki, ale co ked v chodbe na dlazbu a na tvaricku... 😨 no uvidime, ze co a ako...

fuha, aj ja pojdem k pediatricke, ale vraj na konkretny termin... tak hadam to nebude problem...

na tu placentu sa musim spytat... ale ked budu prietoky zajtra ok, tak sa nemusim bat, ze nie... 😕

matka331
27. jan 2010

a banany sa mozu pocas kojenia???

zucana
27. jan 2010

mati banany vraj ano...
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=jedalnic...
blumi uz som kukla 😉
idem na tie keksiky skusit...
a trosku si oddychnut

olifcek
27. jan 2010

zuci, blumi, dakujem za fotocky 😉

blumi, proti tej zahe u malickej fakt nic nezmozem? som sa lekarky zabudla opytat...

matka jo, len nie vela

lenica81
27. jan 2010

co sa tyka tych alergenov, vcera mi pediatricka povedala, ze ak mate v rodine alergiu, tak tomu sa urcite vyhnut, ale ostatne, tak treba, ze skusit a uvidite... a ze najcastejsie citrusy, coko a oriesky... a nafukujuce, ale to je uz o inom... a ked sa na malych nic neukaze, mozete veselo... ale s mierou... nie kilo pomarancov... my sme v pondelok kupili 2 kila a moj muz, ze naco tolko a uz je iba kilo... mne teraz strasne chutia, hlavne ked su take stavnate a tieto su... 😀

zoska
27. jan 2010

ahoj zuci 🙂 mala je zlatunkaa...

garon, prala som na 40tke bez avivaze a strasne to elektrizovalo...tak som to prala este raz na jemnom prani na 4Otke s avivazou a teraz je super...makucka je stale, ale tie vlakna uz niesu ako za nova, ale to mi aj teta v obchode potom povedla, ze po oprani je jasne ze mnenil strukturu

lenica81
27. jan 2010

idem varit grenadir... nech ma mangel, ked dojde, popr. na zajtra... a mam fajront... 🙂

zucana
27. jan 2010

blumi a tie vlasky si umyvala malej kym neodpadol pupik a nerobila si kupel?ty oliif a ine uz maminky?

blumka
27. jan 2010

zuci, mala nemala take vlasky ako tvoja...kupel sme nerobili, len som ju omyvali vlhkou utierkou

zucana
27. jan 2010

takze aj hlavku utierkou?aj tie vlasky tak umyjem?

ewelyne
27. jan 2010

ahojte, tak ja som spala chvilinku s malym a bola tu manzelova sestra tak okupovala notobook 😀
a ja som zistila ze som vaaaazne zavisla na internete 😀

leni, my mame doma 6 posuvnych skrin a malemu sa nikdy nic nestalo, ani som o tom od nikoho nepocula... on nebude mat taku silu aby ked sa len oprie urobil posun a capol a nikde nemame koberce a na chodbe mame dlazbu... neboj, to je vec kt. nemusis riesit... teda podla mna 😉

garonka, a ja ze uz napises, ze cafteeeee tak ja padaaaaaam 😉
hmm, mne vonia odlakovac, som prave zistila.... a tie obchody s kozenymi vecami 😀

woooow dalsie babatka 😉 blahozelam aj ja maminkam a vitam drobcekov na svete 🙂

jani, no neda sa, ona bude vyvolavat kym nedvihnem a drahusik je v praci cez den....jo tie foto, to tam dal moj biologicky otec- s kt. nie sme v kontakte a nema o na zaujem a kt. na maminu len nadaval, zanevrel a robil nam len problemy... a dal tam fotky jej,.. a pritom to musi vidiet aj jeho syn a manzelka a on ma tam take huste komenty... no raz debil, tha debil... co narobis, len mi smutno prislo...

ewelyne
27. jan 2010

lenica, my sme s malym prave dozuli granadir 😀

lenica81
27. jan 2010

som akurat hovorila s mamou a som sa vyjadrila, ze ked bude chora, nech ked sa maly narodi, potom nechodi... tak ze ona vobec nemusi chodit... 🙄 jaj, ma slak trafi... esteze mi to nepolozila... sak je to normalne, ze nechcem, aby bol maly alebo ja chora... no, mam pravdu... tazke je to s tou rodinou...

ewe, tebe fakt nezavidim... 😔

ewelyne
27. jan 2010

maculik, no typicky chlapi 😀
najprv nastrasia a potom nic... 🙂)))
jo... a komenty tvojej svokry... 😠

ale to sa neda predpokladat, prinajhorsom si skocime niekde zatancovat orientalne tance, alebo by podla mna stacila jedna hodina skakania na zumbe a predtym upratat ceeeely byt 😀 😀 😀

ewelyne
27. jan 2010

leni, si nevyberies, moja krstna je cim starsia, tym viac sa sprava ako male decko... fakt, presne sa tak uraza, je vztahovacna na vsetko... pri nej aby clovek nosil doktafon, lebo vzdy vsetko prekruti a najradsej vsetko vzdy hodi na inych, nie aby hladala chybu v sebe a aj keby SOM JEJ HODINU VYSVETLOVALA A VSEMOZNE SA SNAZILA vsetky rozumne argumenty, tak ako ty teraz, ze aby ste neochoreli, ved logicke.... tak nEPOCHOPI....
no rodinu si nevyberame... to je fakt... ale vie to nasrat teda riadne... to vsetko okolo nej...

maculik
27. jan 2010

kati, garon, no ja neviem, aky mam stupen dozretia, len mi ukazala dnes na sone, ked merala maleho a kontrolovala prietoky a mnozstvo vody a placentu, ze uz je na placente nieco vapenate (hovorila po angl.,tak som si to tak prelozila), no a ze zatial je to ok, ale prenasat nemozem. Ale ja dufam, ze maly sa do toho ´8., kedy by mali vyvolavat, rozhodne prist aj sam (takze blumi, dufam, ze mas pravdu a coskoro pojdem 😉
Ved uz svokra nadhodila, ze naco sem chodila tak skoro, ked malemu sa nechce ist von (ale v dobrom 😉 Inak, asi rano videla, ze som bola bez nalady, lebo uz nemala ziadne pripomienky, dokonca mi umyla dlazky, pracku a mikrovlnu, kym som bola u dr (ona inak neupratuje). Tak mi to celkom dobre padlo...

maculik
27. jan 2010

zoska, aj ja som mala u svojho dr v Luxe tak, ako ty, ze on mal svoju obrazovku a ja som mala oproti na stene taku velku pre seba, tak som vzdy vsetko dobre videla, to bolo suepr. Teraz mi dr vzdy natoci monitor, tiez vsetko krasne vidim. Takze tiez chodim velmi rada na poradnu a velmi spokojna z nej 🙂 Len skoda, ze tu je to standard a na Sk si stale treba za to priplatit ☹

zuci, podla mna keksiky kakaove mozes, ved ak by jej nesadli, uvidis to. A nie je to cista cokolada, ktora by sa vraj nemala (ale ja jedla aj tak 😉

maculik
27. jan 2010

ewe, no ja som vcera skusala uz aj ten sposob tanca, co si mi hovorila, jasne, ze sama v izbe, az potom na lopte som pri filme robila tiez take pohyby, no a nic.

zuci, malinka je zlata a fakt na tej poslednej je ako ty, no kraaasna 😵 Adelka hned kricala ze babo, babo a natahovala sa za obrazovkou 🙂

andrea2603
27. jan 2010

zuci, zlatučké ste na tej poslednej fotke. Nezaprie sa, že je tvoja.

Olifka aj ty sa doplň do tabuľky, teda Olivku, nech sa nám to tam pekne zapĺňa 😉

blumka
27. jan 2010

moj gynekolog nie je v nijakom sukromnom centre a je to super odbornik a aj clovek. Ma svoje vlastne utz v ambulancii (aj 3D), obrazovka pre mamicku je samozrejmost, ocko pri utz je samozrejmost...no a aj v nemocke kde som lezala tak sa lekari ku mne spravali ako ku tehotnej, cize mi pomohli vstat z postele, podali ruku, podopreli chrbat...a to som neplatila a nikdy neplatim nic 😉 takze je to o ludoch..a chvalabohu ze uz aj na Sk zacinaju byt lekari odbornici a zaroven aj ludia, ktori maju aku taku empatiu v sebe...este by som ich naucila viac komunikovat s pacientom a zopar veci ohladne prav pacientov a uz by to bolo eno-nuno 😀

katina2209
27. jan 2010

maculik tak uz aby tvoj chlapcek isiel pekne na svet ked uz mozes ist rodit a uz ste vymysleli meno? 🙂

katina2209
27. jan 2010

blumka no ja som si naposledy v ruzinove pripadala velmi cudno hned chcel doktor vypisovat zmluvu ani sa ma nespytal ci sa chcem zazmluvnit mne sa to zda vela penazi za porod 232 Eur vsak som si platila zdravotne poistenie a riadne preco by som mala len za porod dat take peniaze a keby som sa neopytala na tie prietoky tak by ma aj zabudol poslat

blumka
27. jan 2010

kati, ja som toho isteho nazoru...podla mna tie zazmluvnovania su istou formou legalneho podplacania...Ak su v nemocnici lekari odbornici, tak by som sa snad nemala bat ze kto ma odrodi, nie? a ak nie su tak co tam potom robia? no trosku na hlavu to je...

andrea2603
27. jan 2010

blumka, presne taký názor mám aj ja. žiadne peniaze, je v práci, tak by si mal ten pôrod odviesť s najlepším vedomím a svedomím. Inak čo tam robí, to mohol ísť ulice zametať, keď nemá vzťah k tej práci.

maculik
27. jan 2010

blumi, to mas pravdu, ja tiez napr.som bola velmi spokojna v Ruzinove, ked mi operovali slepak a manzelovi pruh, takze je to o ludoch. Len ked tu kocky niekedy pocuvam, tak je mi z toho smutno, ako niektore musia tak dlho cakat a ako niektore veci, co by mali byt samozrejme, stale nie su.

kati, na 90% to bude Jakubko, ale ktovie, ci to este dovtedy nezmenime 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre