Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
31. jan 2010

blumi a bezala si? 😀 😀 😀
mala aka zlata...

ja trochu drhnem kupelnu, ale akosi nevladzem....boze...no ale uz to dokoncim, dala som sa aj do drhnutia kachliciek...xiiixiiii...snad nebudeme vecer utekat

andrea2603
31. jan 2010

blumy, veď to tak asi bude, že môžme odbehnúť aj maraton a keď sa tým drobcom nechce von, tak to s nimi ani nepohne 🙂

dermo chlorophyl sa volá ten sprej, pred 5 rokmi keď som rodila, tak baby v nemocnici to hromadne používali. 😉

blumka
31. jan 2010

matesl jasne ..ako chroma kacka 😀 😀

dobra vila menom mama prave odisla..skoda ze vikendy su take kratke

zucana
31. jan 2010

gratulujem katke
😵 blumi no ja spim bohuzial na roztahovacom na zemi....a v spravach bolo udisenie babatka v posteli tak uz ju nechcem nechavat v mojej postielke...ale aj ked sme spali s muzom kde je ta postel o trosku vyssia itak plakala...lenze cez den spi....
ma dorazila moja svokra...prisla ze...isto ju boli brusko vsetky male deti maju koliky...a preco jej nedas vodu alebo kamilkovy caj?

blumka
31. jan 2010

zuci, nemyslim dat malu do vasej postele...ale len prisunut jej postielku s monitorom (ak mas) ku vasej na doraz aby ta blizsie citila...ale ked si na gauci, tak sa to asi neda...
kvoli ockovi spite oddelene? aby ste ho nebudili? my sme tiez tak zo zaciatku a potom si moj muz zvykol, ze absolutne malu nevnimal 😀
a svokre povedz ze kamilkovy caj je alergen a ze tvoje mlieko ma viac ako 70% vody tak snad ma vody dost...a inak este som nepocula zeby niekto liecil koliku vodou 😅

zucana
31. jan 2010

blumi a myslis,ze naozaj ma koliky? ked place vnoci?a vela kaka?

olifcek
31. jan 2010

blumi uz asi tri noci je malicka v postielke na mojej strane manzelskej postele...deli nas uzka cast, aby som mala ako vstat z postele a vziat ju, nech nemusim obchadzat celu postielku 😵

zuci fuuuha, fakt? ja s malou spinkam na mojej strane postele, ked papa tak ako tuto noc...ale aj inokedy je primne...sa mi paci ako krasne haja a tuli sa 😵

olifcek
31. jan 2010

zuci koliky ma, ked sa puci a je cervena v tvaricke...

blumka
31. jan 2010

zuci, ak by ju bolelo brusko, zeby mala napr. zastavene vetry tak by nekakala...praveze je dobre ze ti kaka.... kolika to nie je len bolenie bruska, to moze byt celkovy nepokoj, proste na babatka toho je za cely den vela a oni sa tym placom odreaguju, daju tu nervozitu von. Moja Tete zacala plakat o siestej vecer a plakala do deviatej, nic nepomahalo...ale aj tak som ju stale kolisala a bola s nou, potom sa nanpapala a zaspala...no a rano o piatej ju zacinalo boliet brusko, nemohla sa vykakat, takze sme jej uz od piatej rana pomahali rektalnou rurkou nech sa vykaka alebo sme cvicili nozickami a masirovali brusko.
NIe je tiez napr. dobre ked babo vela place a nevies pricinu menit stale sposoby ukludnenia..chvilu kolisat, potom hopsat na lopte, potom kojit, potom neviem co...je lepsie ostat pri jednom a cakat kym sa neupokoji...niekedy ten plac je fakt nezastavitelny, ale fakt sa s tym v urcitych momentoch neda nic robit.
No a ak to je z bruska, skus nahriat plienku a prilozit jej na brusko, teplo jej rozhybe creva alebo pomasiruj alebpo pocvic..ale ked pises ze kaka, tak si nemyslim ze ju boli brusko

blumka
31. jan 2010

olif, ja som to tiez tak mala...najprv uzky priestor, aby som mala ako vstat, ale potom sa mi uz vstavat nechcelo, tak som dala dolu bocnicu, pritisla postielku ku sebe a tak sme spali...ale pravda je ze to uz bolo asi potom co som ju nemusela v noci prebalovat

olifcek
31. jan 2010

olivku ked boli brusko hlada aj papu...a vietem ze ked jej dam prso, fakt sa jej zacne prdkat?

blumka
31. jan 2010

olif, to preto, lebo pri jedeni sa rozhybu creva 😉 preto aj deticky pocas papkania kakaju

olifcek
31. jan 2010

blumi ahaaaa...malicka ma krasne uci 😀

blumka
31. jan 2010

pockaj, este ta len nauci...a vycvici.. 😀
Vcera sme sa chceli s Terezkou hrat, sme ju volali ku nam a ona zahlasila "pockaj, spievam!" a zacala spievat kukulienku ale tak nahlas ze mozno az susedia poculi a ked sme sa zacali smiat tak na nas zakricala "ticho !!" no do pozoru nas dava do decko 😀 😀

janielah
31. jan 2010

caute babky, nerada rusim vasu "baby poradnu", iba hlasim, ze som stale v kuse a zrejme to aj tak uz navzdy ostane 😀

garanado vas pozdravuje, je stale pokope aj ona, iba je v nemocnici, no v utorok ju zrejme pustia, tak ze sa nam ozve 😉

matesl
31. jan 2010

blumi 😀 😀 😀

ja sa uz tesim na take obdobie ako ma teraz vasa Tete, ked uz tak aktivne komunikuje...

a som zvedava ako bude davat do pozoru malu Juli...ked zacne konvertovat a Tete zahlasi ticho 😀 😀 😀

blumka
31. jan 2010

jani, mozno Krpka vylezie presne na termin 😉

blumka
31. jan 2010

matesl..no uz to vidim 😅 😅 ..minule tu boli znami s trojmesacnym babom a uz mu pchala do ust mandarinku, ze nech papa 😅 😅
ale je to krasne obdobie, hlavne tie hlasky co sa v tej malej hlave vytvoria stoja za to 😀 😵

matesl
31. jan 2010

blumi, no budes to mat teraz o dost tazsie ustriehnut malu Tete,, aby fakt babtko nenakrmila niecim...oci budes musiet mat vsade...ale zas ked budes potrebovat nieco doniest, napr plienocku, budes mat rychlu spojku...treba ju zapojit, aspon sa aj Tete rychlejsie unavi potom 😅

matesl
31. jan 2010

jani a ty co chces potiahnut do leta? 😀 si sa rozhodla??

a garanado, co...len plany poplach?

matesl
31. jan 2010

ozaj a moja skoro susedka supi je kde? ta mala ist vcera do nemocky na poradnu a nejak som nevidela, ze by sa ozvala, ze by si ju tam rovno nechali...????

blumka
31. jan 2010

matesl, ved tak planujem...Tete rada pomaha, uz teraz ju s muzom pouzivame ked nam nieco treba doniest alebo jeden druhemu nieco odkazujeme a ona rada ide, sice to dakedy totalne dokomoli o co ju prosime ale aspon mame zabavu 😀

blumka
31. jan 2010

no baby, akosi stracame prehlad, ze kto, kde a tak 😅

matesl
31. jan 2010

blumi, ze konvertovat som napisala...boze si musela kukat...myslela som konCertovat..xiiixxiiii

blumka
31. jan 2010

matesl, ja chapem..mam doma tiez taku jednu co komoli slova tak som sa uz naucila ich desifrovat 😀 😀 😅

janielah
31. jan 2010

zrejme len plany poplach, ani neviem, kto dal vlastne echo, ze granado je v nemocke ... 🤐

no a ja kludne aj do dalsej zimy .. uz som rezignovala 😀

katina2209
31. jan 2010

matesl sa ti cudujem ze sa ti chce upratovat 🙂 mne sa nic nechce uz chodim ako kacer donald maly sa na mne smeje z jednej nohy na druhu sa prehupujem, matesl supi sa neozvala ani vcera no bohvie ci nie je v nemocke, no, ale aka nahodicka ze tak blizko byvate my sme sa zase videli na prednaske v ruzinove so supi....
vsak martinaj byva zase blizko mna cez ulicu to bude kocikovania ked sa stretneme vsetky 4 traja chlapci a jedno dievcatko supi tusim caka babiku 🙂

ewelyne
31. jan 2010

ahojte babcule 😉

hmm, aj ja som mala taku noc ako vsetky asi... fakt ten spln, som myslela, ze zacnem na ten mesiac zavijat...
strasne...
stale pokope...

jani a ty co, ved termin este nemas 😀 ci uz by si rada?

kakatka blahozelame k Simonke 🙂

marti, maly aky buckos krasny 😉
deda, fakt malinky ako tvoj 😀 krasny...

olif, presne ako blumka a mami pisu 😉 vseeetko vsetko 😉

drobci nas budu cvicit 😀 kym nas nevycvicia 😀

mamina, vevon, pekne vam to ide... ja som nejako nestihla to epino... hmm, len masirujem, uvidim...
priprvom to stacilo...

zosi, balik pride v pon. poslem instruktaz...
pekne si si to zariadila a navarila na 2 dni 😀 sikulka 🙂

maculik,vy idete teda dnes do kina? tak si to pekne uzite 🙂

blumi, zlata Tete, ze mandarinku 😀
nas maly to tiez robi. A ked som ho minule tahala, tiez chcel,aby sme bezali a dnes chcel so mnou hrat futbal...v obyvacke... lebo tato varil a on nemal s kym...
😀

a granado ma kedy termin?

ja uz nemam prehlad kto sa chysta do nemocky ... supi? ci kto?

ewelyne
31. jan 2010

matesl a ty ako? ako ro vidis? 😀 mas zbalene ?

matesl
31. jan 2010

blumi, no ale ake slovo mi z toho vzniklo, normalne ze odborny vyraz 😀 😀 😀 a zetehotenska demencia

inak v piatok na poradni som sa dr. pytala, ze kdy mam sadnut do auta a prist, ze co sa musi a ako casto diat...tak na to mi povedal, presne co ty..."to budes presne vediet" 😀 😀 😀 si jak lekar 😀

janiiiii, nerezignuj, ved kedy ta vezmu do nemocky...keby sa nic nedialo...kolko musis prenasat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre