Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. feb 2010

hm...zajtra idem s malickou do nemocky za primarom chirurgie, nech jej pozrie ten pruh. boze, ci placem. co som citala, ak je to slabinovy, bude to musiet ist pod noze. vraj je to rutinna operacia a robia to ako na beziacom pase, a je lepsie, ked to urobia malickemu babu, ale...preco aj toto musi Oliv mat? manzel vravi, ze on by hned nevravel, ze je to slabinovy, no ale aky, ked nie ten, crievka zliezli do slabin x;o( nie do pupku, chjo...

boze, neudrzim plac...je to tak mile, usmievave babatko a aha...najprv je v nemocnici 25 dni a pravdepodobne este na par pojdeme kvoli pruhu...predpokladam tak na max. 3 dni...

dnes som bola i po BrEAST mILK fORTIFIER, CO BY MALI BYT BIELKOVINY, lebo malicka je ich mnozstvom v tabulke, ale skor na nizsich hodnotach, tak m i toto odporucili...bielkoviny su vraj dolezite pre rast, a vyvoj mozgu, kosti a tak...no ale naco sa robia tabulky od-do, ked itak sa preventivne chcu lekari poistit, ak je to skor na nizsich hodnotach?

😢 😢 😢

chudak moja Olivka...

jja
2. feb 2010

Dievcata ja stale nic....dnes mi robili CTG, zajtra mam prist na dlasie vysetrenia, a ak nic tak po 7 dnoch ma hospitalizuju....a dovtedy mam cakat 😒

suzon78
2. feb 2010

Ahojte 🙂

gratulujem hajdyčke a petke k bábätkám, hlavne veľa zdravíííčka 😉

Maťka držkaj sa a nebojkaj ani sa nenazdáš a budeš to mať za sebou 😉

Oliček držím palčeky, aby kontrola dobre dopadla, naozaj to nemusí byť ten slabinový, netráp sa preto dopredu... 😔

alex
2. feb 2010

Olif netráp sa, neboj, všetko bude v poriadku. Ja viem, že ťa to veľmi trápi, ale musíš byť silná. Maličká je veľká bojovníčka, takže aj toto zvládne.

vevoncek
2. feb 2010

baby ja mám asi kontrakcie začala som si ich zapisovať a asi sa skúsim aj sprchovať v horúcej vode potom vám dám vedieť ako som dopadla

olifcek
2. feb 2010

dokedy bude olivka bojovat len? preco nemoze uz ist vsetko hladko?

olifcek
2. feb 2010

vevon super 😵

suzon78
2. feb 2010

vevon takže držím palce, nech sú to tie pravé 😉

alex
2. feb 2010

vevon, no už by bolo načase, keby si išla 😉 😀

martinaj
2. feb 2010

no vevon hod sprchu a daj vediet ako 😉 drz sa

garonka
2. feb 2010

vevon čakame newsky 😉

suzon78
2. feb 2010

olif, máš veľmi silné dieťaťko, Olivka je inak zdravučká, čo je hlavné. Ten pruh vraj býva častý a nijak ju neohrozuje a keď aj ten chirurg povedal, že je to rutinná operácia, tak sa nemusíš bojkať, určite by aj toto zvádla i keď ťa chápem, ja by som tiež bola smutná a radšej by som sa tomu chcela vyhnúť, veď Olivka už si toho naozaj vytrpela....treba veriť, že všetko bude OK, držím palčeky !!!

olifcek
2. feb 2010

dakujeme

olifcek
2. feb 2010

za chirurgom len ideme. ze je to rutinna vec, som sa docitala tu na konikovi , co pisali mamicky

suzon78
2. feb 2010

ja som to tiež mala keď som bola malá a vyrástla som z toho, inak má to aj moja mamka, ale jej sa to stalo až v dospelosti, dáko si brucho presilila, cíti to ako takú bublinku...zatiaľ jej to nechali tak, lebo ju to nijak neohrozuje. Dokonca aj mne to hrozolo teraz v tehotenstve, keď mi bruško rýchlo v 5. mes. vyhuplo, aj ma to pri pupku bolelo, taká bodavá bolesť, našťastie to až do pruhu neprepuklo...ako tak rozmýšľam, človek k tomu rýchlo príde a je to fakt bežné...

olifcek
2. feb 2010

suzi, tak to beriem ja, malicka nech ma pokoj od skaredych veci uz... ☹

oki, uvidim zajtra...

suzon78
2. feb 2010

olif, veď práve, všetci jej prajeme len to najlepšie a hlavne nech už má pokoj od doktorov... 😔

zucana
2. feb 2010

olif netrap sa moja...viem,ze je to strasne...ja sa bojim kazdy den a ty to mas omnoho tazsie...ale drzim palce a posielam pozitivnu energiu...
DOLEZITA OTAZKA O KOJENI: baby ja mam otazku: ked kojim a potom uz sa mala odtrhne resp.zaspi tak mam stale v prse mlieko lebo ked si stalcim tak tam je...to je este to zadne? mam ju kojit ked sa po 5 min.preberie z toho isteho az kym tam uz po vystreknuti nebude nic? alebo mam zmenit?lebo sa mi zda ze aj ked dokojujem z toho isteho ze ide pomenej uz a ju to nebavi....

olifcek
2. feb 2010

zvacsil sa jej miesok na jej pravej strane totiz...mozno preto, ze je stale napapana a je uz aj vacsia...nastastie stale to ide vratit dnu...no, ked place, co je pri kazdom prebalovani, mooc to stvrdne,,,a neonatolog mi vravel, ze ak by to neslo zaltacit, tak zavolat sanitku a malicku ponorit bruskom pod teplu vodu, nech sa jej crievka uvolnia....tam hrozi zaskrt criev a odumretie crva...i preto som nervna...

ale jo, Olivka je silne a zazracne babo, iste to nebude zleeeeeeeeeeee 😵

dakujem...

blumka
2. feb 2010

ahojteee
olif, tvoja malicka je velmi silne babatko, ona zvladne vsetko...a dopredu sa netrap, skodi to aj malickej, lebo to citi...vsetko bude dobre 😉

olifcek
2. feb 2010

zuci ja davam ten isty, az ,,do dna,, 🙂

neboj, ak bude hladna, zobudi sa skor 😉

lenica81
2. feb 2010

vevon... 😵

olif, drzkajte sa... bude dobre, uvidis... 😉

olifcek
2. feb 2010

blumi, dlho som neplakala, tak dohanam 😖

blumka
2. feb 2010

zuci, koj z jedneho doprazdna, a ked uz mala bude velmi nervna, ze jej nepojde tak prehod na druhy 😉

martinaj
2. feb 2010

uzci mozes ju podla mna kojit aj po tych 5tich minutach 🙂 ja som nejako nerozoznavala predne od zadneho.... 😅

martinaj
2. feb 2010

zuci 😀

blumka
2. feb 2010

olif, ja viem..najhorsie je ked malickym nemozme pomoct..ked sa trapia a my sme bezbranni ☹ ale malinka je bojovnik...

lenica81
2. feb 2010

idem ja sa venovat mangelovi... aby nepovedal...

inak tato laktacna poradna tu sa mi paci... tak pekny vecer este... 😀 dufam, ze vecerna a nocna sluzba to neprepiskne... 😀

martinaj
2. feb 2010

olif neboj, vsetko bude dobre 🙂

alex
2. feb 2010

zuci ja ti napíšem, čo dnes mne hovorila sestrička o kojení.
Keď dokojíš, je dobré si ostatok mliečka odstriekať, aby sa tvorilo nové. Že mozog to tak berie, že keď ho tam necháš, tak ti nebude tvoriť dostatok mliečka. Že to je ako s chladničkou, keď ju máš poloprázdnu, nejdeš nakupovať, ale keď ju otvoríš a vidíš, že tam nič nie je, utekáš robiť zásoby. Že bábo si skoro vôbec nevytiahne mliečko všetko, takých 30-40 by si si mala ešte odstriekať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre