Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
5. feb 2010

Dr. hovoril, ze to asi preto, ze aj ja som nizsia, ze to je v tom. A ja som prave preto, ze som taka krpana chcela, aby mala bola vacsia. Nechcem, aby bola taka malinka.

Inak, dr, ma poslal na interne, idem tam v pondelok, ale nie tento, ale dalsi. Neviem, co tam budu robit som mnou. No a do nemocky ma este neposlal. Este pomeral hlavicku, brusko, asi, a kosticku na nohe. Ked meral hlavku, hovoril, ze este je pekne vidno, este nesuri. Tak to este na porod nevyzera

selyma
5. feb 2010

Supi, drzkaj sa

maminnka
5. feb 2010

aj ja som mala vyvolavany porod, a bolo to v pohode, pekne mi to postupovalo, dve hodiny nic a potom zacali kontrakcie na zaciatku slabe a kazdych 10 minut, postupne sa intervaly skracovali a kontrakcie zosilnovali. Bolo to uplne v pohode. Ja by som sa toho nebala.

lenica81
5. feb 2010

sely, podla stehennej kosticky spravidla povie, ake je babo velke... takze ak si aj ty nizka a aj partner, tak to bude podla mna ok... a asi este nezostupuje babo do panvy, ked mu dobre vidi hlavku, lebo mne ked naposledy meral, tak som len kukala, kde pre pana posuva tu hlavicu utz... 😀

lenica81
5. feb 2010

tak jani, hned tu mas 2 pozitivne pripady... 😉

suzon78
5. feb 2010

tak som naspäť od doktora, dal mi candibene čípky a clotrimazol krém...len ma nepotešil, čo sa týka streptokoka, pýtala som sa, že keď dajú teda infúzku atb. v čase pôrodu, že, či sa už nemôže bábu nič stať, povedal, že to sa nevie, že to mi nikto nezaručí, tak som sa ďalej pýtala, že hádam, životu nebezpečné to nie je, tak povedal, že ani to nie je isté....do kelu, tak prečo potom nerobia automaticky CR, keď sú si neni istý ! že to už bude riešiť pediater nie on...no otras prístup 😠

selyma
5. feb 2010

no, manzel ma tych 180, tak asi bude po maminke. Ja ani neviem, kolko som mala ja sama pri porode.
Ale vravel dr. ze to on mera podla kosticky, ale moze byt buclatejsia. Uvidime, uvidime.

maminnka
5. feb 2010

Ewe, si tu? Ako malinky s kiahnami a ty s tym pasovym oparom? Uz to vymizlo?

lolka
5. feb 2010

supi, drzim palce 😉

selyma, ja mam kamosku, ktora ma cca 160 cm a 4 dni pred porodom mala jej dcerka udajne 3100 gr a ked sa narodila mala rovnych 4kg, takze by som to nebrala tak vazne. jej muzik vravel, ze maju "nizkotucnu"dceru, nizku ale zato tucka 🙂

maminnka
5. feb 2010

Suzon,
no diky, to je pekne alibisticky pristup, nenavrhol ti ziadne riesenia, len dal od toho ruky prec 😠 😠 😠 😠

selyma
5. feb 2010

lolka 😀

lenica81
5. feb 2010

suzi, to je pravda, ako to zaucinkuje nik nevie, ale naco sa zbytocne dopredu stresovat... vraj tie atb este davaju aj po narodeni aj mamine aj malemu, co viem ja... no, keby mali rezat vsetky matky so streptokokom, tak maju co robit... 😅

sely, skus sa spytat, aka si ty bola, ta to ukludni... 😉

alex
5. feb 2010

ahojte kočky,

supi držím palce! 😵

lenica81
5. feb 2010

loli, tak to je teda for... 😀

lolka
5. feb 2010

suzon, a preco ti dal ten krem a cipky ? mas nejaky vytok ? 😕
pytam sa, lebo ja mam druhy den taky hustejsie vytok, ale nic neboli, nesvrbi 😖

lolka
5. feb 2010

leni, ved aj my sme sa pobavili 😀 prvu dcerku mala chuducku a dlhu a druha bola nizka a tucna 😀 rozkosne su obidve 😉

maculik
5. feb 2010

olif, nie, ale nuchal okolo, takze priblizne vedel 😉

suzon78
5. feb 2010

ano lolka mám ešte aj mykózu - candidu, lenže ja som mala aj hustejší, ale hlavne ma už týždeň svrbel a tak náhodou zistil aj streptokoka, pred mesiacom keď mi na neho robili vyšetrenia som ho ešte nemala...tak neviem kde sa tam nabral. Ale vraj je v tráviacom trakte, tak sa mohol dostať s konečníka, no keby niet toho výtoku, tak mi už kultiváciu nerobia a boli by v tom, že streptokoka nemám a nedostala by som ani antibiotiká, sila čo?

suzon78
5. feb 2010

podľa mňa by tie výtery mali robiť tesne pred pôrodom, aby si boli na 100% istí...

leni myslíš, že to má toľko žien?

Vy čo ste mamičky, mali ste tiež pred pôrodom zisteného streptokoka? Detičky nemali problémy?

olifcek
5. feb 2010

macu, moja mala sa i dopravi za bradavkou, ked ju tak mam, hech...no dnes som unavena z nej uz...a to len sedim a kojime sa, odgrgavame, a dookola...papa fakt kazdu hidinu...

garonka
5. feb 2010

čafte som konečne z poradne doma
dnes som absolvovala druhu poradňu jaj ale nevladzem
tak som si v nemocke posedela na tvrdej lavičke krasne 3 hodinky oproti minulemu tyždňu menej 😅
3x mi merala tlak už som myslela, že ten tlakomer tam rozbijem stres ako nikdy vyskočil mi 140/80 už mi to je fuk
CTG bohovske tak ako zoska, krpaty spal ani sa nepohol tak som kašľala nasilu ako tuberak sa zobudil a odvtedy skakali krivky na zazname až do 170 ale to vraj nevadí 😀
prietoky tiež oki, vahu nevravel aby som sa nezľakla a bola v pohode
a neotvaram sa ani za svet 😠 ja nechcem prenašaaaaaaaaaaaaať 😕

inač Supi držkam silno prstíky 😉

lolka
5. feb 2010

suzon, hm, tak to mas este stastie, ze si dostala mykozu a tym ti zistili streptokoka 😒
ja som mala streptokoka negativneho, tak snad sa mi uz neobjavi 😕 v pondelok mam poradnu, tak ten vytok spomeniem dokimu

lenica81
5. feb 2010

suzon, no vraj 30 percent zien ho nema... napr. ja som bola na jar na preventivke a nic a potom bac... mam ho tiez... 😒 moje dve kamosky teraz tak rodili a su v poho aj s babatkami...

garon, ty sa uz nerozculuj... 😀 mna prekvapila sestricka, ked mi merala na pravej ruke, ked vzdy mi ho meraju na lavej... leniva bola sa presunut o meter vedla...

lenica81
5. feb 2010

ho ma... som chcela napisat... 😠

lenica81
5. feb 2010

toho streptokoka... 😔

suzon78
5. feb 2010

lolka radšej mu povedz, aspoň si budeš istá, niekedy treba s nimi vybabrať, lebo niektorí sa len striktne držia predpisov a nie sú ochotní urobiť nič naviac 😠 ....stále mi je ľúto, že náš primár dal výpoveď, ten mi aj ultrazvuk robil stále a nemusel, tento doki, čo tam je teraz je nepríjemný, povedal, že poslený sa robí v 36tt a potom sa už nemusí, max. pred pôrodom ak treba...

lenica81
5. feb 2010

suzi, to iste, esteze aspon prietoky mi robia v nemocke, ale napr. kamoska, co som s nou vcera bola, nechodila ani na prietoky ani na ctg... takze si vyber... ☹ to je fakt uz potom len o tom cakani, co a ako to bude... 🙄

garonka
5. feb 2010

leni ja furt nastavím ľavu ruku na pravu ruku merať nedam take blbe hodnoty skaču 😀
a maly sa mrví ostošesť ale na CTG je ticho to nepochopím 😕

suzon78
5. feb 2010

leni dúfam, že aj my budeme ten prípad, ako tvoje kamošky ! 😉

alex
5. feb 2010

no ja som ešte na tých pásoch ani nebola, neviem ako to chodí na Antolskej, či tam na to posielajú 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre