Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
8. feb 2010

martu pisala som predtym stranu tak kuk ;)
je tam aj otazka 😝

zucana
8. feb 2010

blumi juj tak drzim palce...
jani sa neozvala?mozno tiez uz tlaci 😀
blumi kuk moje otazky pls na strane predtym ty jedna zo super mam 😅

blumka
8. feb 2010

zuci, jaaaa? 😅 😅

myslis o cumliku a o hlienoch?
kym nema viki teplotu nad 38 a ma fakt len trosku hlienov tak by som nestresovala...ja som vlasten ani nadchu nikdy nekonzultovala s lekarom..proste som nasadila slany roztok a odsavanie a slo to same prec...a pri nadche je dobre aby bolo babo na cerstvom vzduchu 😉

no a cumel...hmm..to je kapitola sama o sebe...vela deticiek pije mlieko lebo ich napr. pali zaha a chcu to zapit, alebo si z maminy urobia cumlik, vtedy ten cumel aj pomoze...len su napr. obdobia rastove spurty, ze babatko chce papat castejsie ako inokedy, napr. ak papalo kazde 3 hodky zrazu chce kazdu 1,5 no a ked si to mamina neda do suvisu ale nasadi cumel, tak babo sa sice ukludni ale potom nepapa kolko potrebuje a nemusi priberat dobre...ale zasa si myslim ze ked das viki cumlik a ona bude hladna naozaj tak ju cumlom neoklames...

matesl
8. feb 2010

takkadeco v tych pravach davaju do kelu ale taketo veci to nemozu dat do vecernych sprav? ako sa ma clovek dozvediet ze je nejaka zmena 😠

zucana
8. feb 2010

ved to blumi...ale ja jej dam aj prso vzdy predtym a vidim ze uz nechce...ze iba 2krat potahne....
teplotu nema...mozno mame aj vzduch suchy a ta vlhkost tu...a sem -tam kuchne inac....
o chvilu pojdeme na 20 min.von....my tu mame prosim pekne vonku slnko a 7 stupnov...
a ozaj robila som spenat so smotanou a zemiakmi a volskym okom...to snad mozem 🙂

blumka
8. feb 2010

zuci, to ze kychne je ok, ona si tym cisti nostek...to mozno ani nemusis odsavat..kym nema ze zapchaty nostek ako pri nadche tak by som jej to mozno ani nedrazdila..ja som terezke kazdy den vytrela nostek tou vatovou tycinkou namocenou v nejakom slanom roztoku ako prevenciu

martulanr
8. feb 2010

zuci v pôrodnici nam sestricka hovorila ze je niekedy dobre odsat predne mliecko aby potom babo pekne spalo a nebudilo sa
ja som bez odsavacky stratenaaa tolko mlieka ze mozem este dalsie 3 deti nakrmit 😀

matesl
8. feb 2010

😖 babulky, ja sa normalne niekedy zadycham aj ked len lezim, stava sa aj vam take? ze proste sa vam zrychli dych? ci vy len ten tep mate vyssi....

zusika
autor
8. feb 2010

Ahojte babulky!!!
Chcem UZ mamickam zalezat vela zdravicka a ich babatkam krasny zivot na tomto svete.... a mamickam cakatelkam vela sil, energie a pozitivnych myslienok!!!
Myslim na vas vsetky a zelam len to dobre!!!! Cmuky!!!

katina2209
8. feb 2010

zusika aj my tebe prajeme vela sil a zdravicka a myslime na teba a drzkame palce

katina2209
8. feb 2010

matesl ja sa uz citim ako rusen zajtra idem na poradnu som zvedava co krcok cakam kym maly dopapa a potom si ideme na chvilku lahnut 🙂

lenica81
8. feb 2010

zusika, dakujeme a ty sa tiez drz... 😉 hlavne stasticko a zdravicko prajem... 🙂

lenica81
8. feb 2010

martula, tak tomu sa povie... ze riadne zasoby si mozes urobit...

matesl, ja ked dlhsie polehujem v jednej polohe, tak sa tak nahlas nadychnem, lebo mam pocit, ze uz pluca nestihaju a muz je furt vyplaseny... 😀

ja tiez papam a idem si schrupnut... 😔 som hotova... inak som robila puding... co som tehotna, tak som ho pojedla tolko, ako za poslednych 5, mozno i 10 rokov nie... 😅 ale len karamelovy a coko... skusim si aj mandlovy kupit... alebo kokosovy... hlavne, ze mam plan... na nom zakladam... ale to je uz ina tema... 😕

olifcek
8. feb 2010

Zuci mne malicka v noci spinka aj 5-7 hodin, chi...cumel sme skusali vsemozne a nechce ho. No pisala som annag, laktacnej poradkyni a je uz bre, chi. Super mi poradila...boli sme sa vonku prejst, to ju vzdy uspi, a ja mozem oddychovat, resp.upratat x;o)
zuci veru, ked si malicka pyta papat castejsie ako raz za dve, ci tri hodky, mam jej davat papat z toho isteho prsnika, aby tahala aj zadne mliecko, ku koncu jej aj pomaham stlacanim prsnika. pomohlo to, Olivka je pokojnejsia, brusko vobec neboliii, klop, klop, klop, stolica horcicovaaa len, a v noci pekne haja. akurat, ze chce byt len pri mne a somnou, ale to tiez poriesime, nauci sa, ze sme tu pre nu, ze nas netreba strazit 😀
sopliky? mne pediatricka vravela, ze pokial su tecuce, nech necham tak, ze to si babatka tak nostek cistia, ze ked dycha dobre, nech neodsavam, aby som jej zbytocne sliznicu nevysusovala....kychbutim si uvolnuju hlieny, ktore su hustejsie 🙂

kakatka fotka, kde si s detickami, paradicka

leni mojej segre odtiekla plodovka, ked sla na malu potrebu a spoznala rozdiel....slo to pruuuudom a vraj to bolo riadne teple x;o)

mne to dochodkove obehal manzelik, ked som bola v nemocke...hmmmm

zusi ahoooj

blumka
8. feb 2010

zusika dakujeme 😉 aj ty sa drzkaj 😉

ja idem jest dnes asi piate cez deviate lebo mam nakazanu len lahku veceru a potom uz nic...ma svihneeee 😅

olifcek
8. feb 2010

odkedy vlastne babatka davate sadat?

lenica81
8. feb 2010

olif, male si sadne, ked uz bude vediet, takze to urcite netreba nejako umelo davat, aby sa vsetko vyvinulo, ako sa ma... 😉 lebo sa mozu niektore svaly tym padom zanedbat... takze, nechaj ju tak...

olifcek
8. feb 2010

leni ja ani nechcem davat olivku sadat, len, ze kedy to asi pride 😉

hlavku uz drzi krasne a nedavno sa mi otocila z bruska na chrbatik 😕

blumka
8. feb 2010

olif, sadat myslis ako normalne sadnut ci do takej polohy ako je vo vajicku? lebo sadat sa babatko nema davat..sadne si same ked bude na to dost silne..najpr sa bude len otacat, dvihat hlavu na bruchu, potom sa bude plazit, potom chodit po styroch a z polohy styroch sa nauci si sadnut..niekedy deti preskocia lozenie a rovno zacnu chodit..ale do nicoho z tychto veci netreba babo nutit...ono si same zacne ked bude jeho cas...
a do tej polohy ako vo vajicku mozes hned po narodeni

blumka
8. feb 2010

olif, to je sikulka ked sa uz takto otocila...a bolo to len raz alebo sa uz kruti castejsie?

olifcek
8. feb 2010

blumi no casto vyzera, ze sa prevrati. ale rucka jej zavadzia, chi, takze zatial len raz jej to vyslo 🙂

matesl
8. feb 2010

olifcek, to myslis vazne ze uz sa tu vrti 😅 gto je teda sikula...
vcera som voalal s kamoskou, jej maly ma kusok cez 5 mesiacov a este nesedi 😉 iba sa otaca za hrackami, aj lozit by chcel ale este neprisiel na to ako ale snazi sa 🙂

lenica81
8. feb 2010

je to fakt sikovnica...

moj svagor napr. ani nelozil, len cuval... 😀 a potom sa postavil...

olifcek
8. feb 2010

matesl no veru, ked ju dame na brusko, ine kreacie stvara 🙂 hlavku z jednej strany na druhu, dvihne nozky i hlavku, urobi kolisku vlastne, alebo hlavku chvilu podrzi, a niekedy akoby sa otocit chcela...

juj, a jak po mne lozi, ked bradavku hlada, chiii

olifcek
8. feb 2010

ked jej zadocek pri prebalovani pod vodou umyvam, zaprie sa nozickami o umyvadlo, hehe, i nas vie pekne kopkat 🙂

olifcek
8. feb 2010

leni, je v znameni raka ? 😀 😀 😀

matesl
8. feb 2010

olif, no klobuk dolu a vraj predcasniatko, kto vie ci si mala dobre termin poratany 😀
a uz ti dosla knizka? si spokojna?..teda ak dosla

matesl
8. feb 2010

olif a nezlosti sa ked je dlho na brusku?

blumka
8. feb 2010

5. mesiac je este skoro na samostatne sedenie.. 😉
olif, ja stale vravim ze mala je ciperka a bojovnicka 😉

olifcek
8. feb 2010

matesl ako kedy, ked je po pape a lezi na mne, vydrzi hodiny, na podlozke ked chce papat, tak sa zacne zlostit, po kupani, ked ju zacnem olejcekovat, a masirovat. tak je kludnejsia 🙂

knihu som si len vpiatok objednala, takze cakaaaam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre