Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
15. feb 2010

Martina, dakujem, aj ja dufam, ze sa historia pekne zopakuje a moj porod bude prijemnou spomienkou. 🙂

maminnka
15. feb 2010

takze som tu uz sama, nevadi, lucim sa s vami, dufam, ze zajtra to dobre dopadne, dam vediet 🙂 pa!

alex
15. feb 2010

maminnka, takže takto ma opúšťaš... no ale samozrejme prajem hladký pôrod, nech je všetko ok a teším sa na info 😵

petuskaxfun
15. feb 2010

ja som sa tu zacitala najvyssi cas ist spinkat za hodku a pol vstavame na papkanie 😅

mmaarrttiinnaa
16. feb 2010

dobre ranko teuska blahozelam aj ja k drodcovi 😉

garon a mamminka drzim prsteky a aj trosku zavidim ze to uz budete mat za sebou 🙂

andrea2603
16. feb 2010

ahojte 🙂 .
Včera doobeda sme prišli domov. Zatiaľ vás nestíham prečítať, lebo neviem sedieť na stoličke ☹ . Ale gratulujem všetkým, ktoré medzi tým sa stali šťastnými mamičkami a majú už drobčekov pri sebe.

Pôrod: Voda odtiekla o 2.35h, bolesti som nemala, o 4.00h otvorená na 3cm, o 8.30 na 5-6cm, bolesti ešte žiadne. Napichli ma na infúziu, začali kontrakcie a do 1/2h bola Livinka na svete. Manžel dobehol, keď som išla tlačiť,tak bol aj rád že ma nevidel v tých bolestiach 🙂 . Som zašívaná a to ma ešte dosť bolí, ale inak sme o.k.. A blbá zlatá žila ma ešte trápi 😠

Pekný deň
🙂

olifcek
16. feb 2010

adka ahoj, uz som aj myslela na Teba, ze kedy nam sem priiides....

super, ze teraz sa uz zacne preberat hlavne materstvo, hehe...ale jasne, aj tehulkovanie esteee 😉

maminka 😵

matesl
16. feb 2010

ahojte babulky,

Adi jak si to krasne zhrnula 😀 tak skore zotavenie, zelam ;)

olifcek
16. feb 2010

baby, nezabudajte na gmailovu tabulku, kde si udaje same vpisujete

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AmQAuU...

zalozka uz sme na svete...ta, co to vytvorila, kym som bola v nemocke, je sikulka

macu jj, 0,5 urciite dolu 😵
aj my mame stale sopliky, fnuk, uz dlho...od miuleho stvrtka....bojim, aby horsie nebolo...

olifcek
16. feb 2010

zuci odkial si si objednala odsavku? sr ci v it? dufam, ze budes spokojna, lebo ja som 😵

barbina182
16. feb 2010

dobre ranko baby,,vceramy asi po častiach odchadzala hlienova zatka,,bolesti som nemama akurat križe,teraz rano panva,vecer mi tvrdlo brusko a pukanie som citila dnu ako pukanie kosticiek...co to može byť,,ist s tym na pohotovosť..?

maculik
16. feb 2010

dobre ranko,
tak my sme uz riadne chori ☹ Manzel ani do prace nejde, co uz je co povedat, lebo on takmer vobec neostava doma, aj ked sa neciti dobre. No dnes rano to vzdal. Akurat tam isiel nieco zaniest a pozriet jeden byt, co mal dohodnutu obhliadku, no o hodku bude doma. Ja idem s malym na 11,15 k dr, tak som zvedava. Spinkal dobre, ale to asi z tej choroby. Aj ked papal, tak len tak trosku, potom vzdy zaspal. Matrac som mu naklonila, tak sa mu spi lepsie, ale sopliky ma riadne teda ☹
Aj Adelku sme este nechali dnes doma, lebo tiez ma stale sopliky velke.
Este chcem ist do lekarne si kupit nieco na hrdlo, co mozem, aj ked kojim.

Drzim palce vsetkym, co dnes idu rodit a idem vas trosku docitat od vecera.

olifcek
16. feb 2010

macu ☹ drzim paste

martinaj
16. feb 2010

dobre ranko 🙂
garonka a maminka drzte sa 😉
tak ja furt nic 😀 uz ani necakam ani sa nesledujem tak ako predtym..... mm je dnes a zajtra doma, tak niesom na malu sama 😉

olifcek
16. feb 2010

barbina zavolaj lekarovi a uvidis, co povie

matesl
16. feb 2010

Matka, my tu s Alex ostaneme az do marca asi 😉
ja tiez ani naznak, a vcera monitor bez jedinej kontrakcie...pojdeme my pekne na vyvolavacku 1.3. 😅

mmaarrttiinnaa
16. feb 2010

barbi ja by som isla radsej sa vratit s tym ze to nic nieje ako nieco zanedbat

matesl
16. feb 2010

barbi, budes kludnejsia, aj ked mozno len nejake chrupavky sa ti uvolnuju...a pripravuje sa panva na porod.

martinaj
16. feb 2010

mates aj ja to tak vidim, len ma stve, ze tento tyzden ma moj muz volno v praci a od pondelka budem zase sama s malou..... 😠 ved ma slahne.....

matesl
16. feb 2010

Mati, ja tiez kazdu noc zaspavam s tym, ze snad sa v noci na nieco zobudim...aj mm ked sa chytim za brucho...ze uz??? ja reku by som aj rada bola, ze ten maly bude asi riadny mamin cecok, ked sa ma tak drzi ako kliest 😀
ja uz neviem co by som pre to mohla spravit ale asi nic, len vydrzat 😅
hladkam ho, dohovaram, mu on sa tam bude len natahovat hlavickou stuchat dole, mna to len boli a picha a niiic z toho 😉

idem ja zas trosku do prace...a Mati dame si priebezne vediet 😉

blumka
16. feb 2010

maculik, tak podobne to u nas doma vyzera...Tete je chora, svokra je chora, manzel hlasil ze to na neho ide...no do krasneho domova sa vraciame 😅

jani, mne povedali v nemocke ze vsetky skriningy ma malicka ok, cize aj klbiky ze netreba balit nasiroko...a pri terezke som tiez nebalila aj ked mi nitko nepovedal ze nemusim..jednoducho v usa sa to nerobi

ewe..ako si na tom s ockovanim? ja som akurat podpisovala papier, ze si nezelam ockovanie proti tbc teraz ale posuvam na iny termin po dohode s pediatrickou 😉

inak, mali sme zasa nocnu..mala bola na mne pricucnuta od jedenastej do tretej rana ale nepapala len sa hrala, a ked som ju dala z prsnika prec tak sa tvarila ze je hladna a papala si rucky...a ked som ju znova prilozila tak namiesto tahania si len dudlala...nechapacka...uz som pisala annag nech poradi, lebo si fakt neviem predstavit taketo nocne a potm denne s Terezkou..sak ma vystrie behom tyzdna aknie skor ☹

martinaj
16. feb 2010

mates ano dame si vediet 🙂 tesim sa 🙂

kika58
16. feb 2010

kocky nezabudajte na mna, ja tu tiez este cumakujem a rodenie v nedohladne 😕
zajtra poradna, uvidime co povie dr.

katina2209
16. feb 2010

Ahojky, Idem vas postupne citat Jani tak ja som bola na nadstandarte a moja to s tymi ceckami som pocula to asi ked si bola v mliecnej kuchynke my sme boli blizko kuchynky bola som na izbe z jednou mladou doktorkou gynekologickou a sme sa zarazili ze ako si to moze ta sestricka dovolit to je ina sila my sme takuto ziadnu blbu skusenost na nadstandarte nemali este aj sprchy boli velmi pekne a ciste a hlavne na izbe dostala som v stredu ked som rodila posledne miesto co sa uvolnilo ja som rodila 18.42.

lolka
16. feb 2010

ahojte, viki mi spinka, tak idem nakuknut... 😉

jani, aj som na teba myslela, ze sa musime nejako prelinat v Ruzinove, ale na nadstandarte som ta nevidela - a teraz citam, ze si bola na standarte.....tam som smejdit nesla 😀
a katina, my sme sa mozno den - dva aj stretli, ale nespoznali 😀 😀
hlavne, ze mame zdrave babatka a sme uz doma 😉
kati, a co sa stalo s "ceckami" ? na co mala sestricka pindy ?? ja som zle zazitky nemala, sestricky boli myslim v pohode, az na to prve kojenie - rychlokurz, malu mi priniesli na prisatie, povedali, ze musi poriadne otvorit usta a potom odisla ......nastasie je mala sikovna a vie sa pekne prisat
😵

kakatka1
16. feb 2010

Ahojte! Dodatocne gratulujem vsetkym maminkam k babetinkam a tie co to mate este pred sebou-drzim palce nech vsetko dobre dopadne. My sme zatial u nasich(muz je po operacii kolena, tak pomaha mamina), nemame tam net, tak ani neviem co sa tu nove deje. My sa mame OK, prave sme sa vratili z ockovania TBC. Porod bol OK, ale oproti prvemu narocnejsi.

alex
16. feb 2010

ahojte, u nás všetko po starom. Čakám iinfo od nových mamičiek, dúfam, že čoskoro sa dozvieme nové správičky o bábätkách.

lucia411
16. feb 2010

baby cavte, mam jednu otazku, posledne dni dostavam nenormalne krce do stehien az ma skrci do kolien...a v noci ani nevravim....je to neprijemne....je to v tehotenstve normalne?ci mam zavolat radsej lekarovi?termin mame 25.2 a ja som bola naposledy u lekara 3.2..a uz mi ziadna navsteva unho nehrozi....to bola posledna...toci sa mi aj sem tam v hlave.....no inac zaidne bolesti, nic len krize sem tam strajkuju...dik za radu

selyma
16. feb 2010

Ahojte babky, tak aj ja som este tu. Dr. vravel, ze to asi do pondelka nevydrzi a ja stale tu.

Drzkam palecky garonke aj maminke. uz to asi maju aj za sebou

olifcek
16. feb 2010

lucia ked sa cosi nezda, volaj lekarovi, hm?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre