Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
6. mar 2010

laxity, nemusi 😉

zoska
6. mar 2010

blumi, no laktacna kriza ma ani nenapadla...
ja som len myslela, ze som proste unavena, vynervovana,kvoli tomu ma nic nebavi a tak sa to prejavilo na mlieku...
vela ludi do mna hucalo...aby som si udrziavala rezim, lebo bude malo mlieka, ze nemam davat papat vzdy kedmala zaplace a bla bla...zbytocne ma to teraz rozhodilo, ked sa malej narusil ten rezim...

kaslem na reci...ked vidim ze nic nepomaha dam jej papat a je klud...no co nebudem trapit dieta aj seba 🙂

zoska
6. mar 2010

teraz opica mala revala dala som jej prso, pocucala 30sekund a zaspala...no ale aspon je spokojnucka 🙂

olifcek
6. mar 2010

zosi ja malej davam vzdy, ked popyta, a ver, mali sme aj polhodinove intervaly...a ked sa rozhodne viac spat, inak sa mi prsia vylievat zacnu 😅 babatka si vytvoria mliecka kolko porebuju, neboj 😵

olifcek
6. mar 2010

zosi oliv zacala dudlikovat ale ked je tak podarena, no nedovol jej to x;oDDD

blumka
6. mar 2010

zosi, veru, cim viac ludi huci tym je to horsie, lebo clovke potom straca svoj usudok a ten je aj tak vzdy najlepsi...

zoska
6. mar 2010

no ved prave...niekedy dobre mienene rady su zastarale a cloveku nepomozu, skor naopak...
asi musim selektovat...ja si rada necham poradit, ale as si musim v hlave zrovnat co ano a co nie

inak som sa chcela opytat, ze ci aj vase babatka obcas zaskulia...nasej malej s niekedy zadari, tak si zatial vravim, ze u takych malych miminiek je to snad zatial o.k.

a stale s mi otaca na jednu alebo druhu stranu...nelezi rovno na chrbatiku, furt sa vytaca...to asi nie je dobre ze? ☹

olifcek
6. mar 2010

kiez by aj mne ktosi cosi hucal, chi...

zuci kam to ides?

blumka
6. mar 2010

zosi, skulenie je v takom malom veku uplne ok a normalne... 😉
a ako myslis ze sa otaca? ved je dobre ked sa kruti, mozno sa uz chce prevalit na brusko 😉
mne mala ked lezi na chrbte tak zdvihne nohy a otaca ich zo strany na stranu ako keby posilovala 😀 😀

zoska
6. mar 2010

ona asi tym ze stale ju davame spinkat na bok...raz na jeden raz nadruhy (aby aj hlavku nemala capatu 😅 ) tak ked ju niekedy polozim na rovnu podlozku na chrbtil tak da hlavku nabok a telicko vychili tiez na bok...proste nelezi na chrbatiku rovno...
napr. maculik ma take Petkove fotky ako lezka a spinka na chrbatiku pekne rovno chrbtica sa opiera o podlozku rovnomerne...takto nasa mala nelezi

blumka
6. mar 2010

zosi, to je ok...keby si videla ake krkolomne polohy juli ma pri spani... 😉
no ja bezim..uz reveeeeeeeeeee..

olifcek
6. mar 2010

j BYCH SI TAK MOC DALA ZMRZKU, TAKU VIENETTU, NAPRIKLAD...sa moze?

zoska
6. mar 2010

moze olif 😉 ved je to smotnovy zaklad...len je to studené 🙂

zoska
6. mar 2010

blumi dakujem 🙂

a ozaj vidis nejake zmeny pri Bebe oproti Nutrilonu?
to ma len tak apadlo, minule si pisala ze ides zmenit...
tak ked prestanu revy tak si precitam odpoved 😉

laxity
6. mar 2010

ďakujem baby 🙂

andrea2603
6. mar 2010

ahojte 🙂 .

zoska ja kojím na požiadanie našej princeznej 😉 , niekedy aj po 20-30min. Napapá sa, potom je chvíľu ticho a ešte keď hľadá, tak asi potrebuje ešte doplniť, tak jej v pohode dám. Samozrejme, že potom jej aj vytečie, no ale čo už 😅

Livka reve každý večer, ale keďže som to už zažila aj pri Lenke, tak to neriešim. Vždy si hovorím, že sa potrebuje vykecať a keďže ešte nevie rozprávať, tak sa musí vyrevať. Však to raz prejde 😉

zoska
6. mar 2010

laxity...moja mala negrga ci uz zaspi pri kojeni alebo nezaspi 😅
grgne si raz za tri dni, ale ani to nieje zarukou ze jej mliecko nevytecie neskor z pusy 😅
takze pokial sa ti nejak velmi nepogrckava ta nevadi ze ju nechas spinkat 😉

adi, aj v noci kojis takto casto? alebo v noci ti prespi viac...akoze ja by som kojila na poziadanie, ale v noci by som to nezvladala...iba ak by vynysli nejaky externy zdroj energie na ktory sa pripojim...uz mam problem aj po 2,5 hodine vstavat...po 23-30min. si to v noci fakt nedokazem predstavit 😔

garonka, maminka...vy ste "moj termin" mam na vas otazku...
este krvacate? ja este trosku spinim, myslim ze stichy su uz vsetky fuc...
len chcem vediet ako ste n tom...uz by to mohlo aj skoncit, ze? 😅

andrea2603
6. mar 2010

zoska, večer zaspí cca. o 21.30, potom kojím okolo 00.30 /niekedy zaspí hned, niekedy chvíľku kukučkuje/, potom sa zobudí asi tak o 4.00, a potom už mi tak tvrdo nezaspí, tak to zvykne papať alebo len dudlovať aj každú hodinku /leží pri mne, tak ja väčšinou odspím/ a definitívne vstáva okolo 7.30.

olifcek
6. mar 2010

adi, uzasny pristup a super pohlad, to si zapamatam 😵

andrea2603
6. mar 2010

ja ešte krvácam, ale s takými prestávkami, že jeden deň nič a potom 2 dni áno, ale už je to také slabšie.

olifcek
6. mar 2010

adi, mozes mi poslat foto, ako vedla seba hajate? mne sa nie vzdy podari tak lezat, ze necitim, ze malickej bradavku taham, grrr, neviem, co sa zmenilo.../

andrea2603
6. mar 2010

olif, musíme si to takto ten večerný stres odľahčiť, veď by nám švihlo. Ona reve, ja jej do toho rozprávam, že akú má pravdu a že aj mňa by to naštvalo a že áno ten jablkový koláč nám dnes prihorel a tak ... dookola 😀 Potom si na 10min. zdriemne a zase pokračujeme v konverzácii 😉

olifcek
6. mar 2010

zosi dakujem...ked ja milujem zmrzkuuuu, snad stiham mm zavolat .........stihlaaaa. bude vienetta vanilkovo-karamelova, mnam

olifcek
6. mar 2010

adi, he he...i ja olivke vravim, ze ma pravdu, ale az teraz mi bude fakt lahsie, co som si Ta precitala...ked sa aj vzijem do malickej a polutujem ju s pokojom, tak aj prestane alebo si fakt zacne stazovat len, chi... 😉

zoska
6. mar 2010

olif tak si uzi zmzku, ja si dam nejaky pudigovy kolacik asi doniest 😀

olifcek
6. mar 2010

mohli by vyrabat silikonove prsia pre babatka, ze? s vyhrevom na 37 stupnov a s moznostou napojit na flasku s mlieckom 😉

olifcek
6. mar 2010

zosi 😉

blumka
6. mar 2010

zosi, zatial sme na tej bebe len 4.den tak je asi skoro nieco hovorit...ale myslim ze je to lepsie..sice kaka obcas este s rurkou ale aspon si cez den poprdka a spinka, je pokojnejsia...
uvidime co bude dalej...

andrea2603
6. mar 2010

olif no musim sa tak odfotiť, potom ti pošlem.

zoska
6. mar 2010

silikonove prsie s vyhrevom 😀 😀 kde na toto chodis 😀

blumi tak drzim palce aby menej zapekalo Juli 😉
v nasej nemocke pouzivali Bebu pre vsetky deticky a odporucali ju maminkam, ktore nemohli kojit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre