Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
28. apr 2010

Teus aj ja mam ten pupok hnedy a este po Markovi mam okolo pupku strie co mi tam stale rucicku vytlacal tak to vyzera hrozne a este mi aj pred dvoma rokmi operovali pupocny pruh tak dufam,ze mi ta sietka v bruchu vydrzala...

matesl
28. apr 2010

juj kati
tu som ich nevidela ale na zlatych isto 😉

matesl
28. apr 2010

no maly mi prave pri odgrgnuti nalozil do plienok, uf ani to nechcem vidiet 😀

katina2209
28. apr 2010

Matesl uz ste boli s martinaj tu hore na terase nad tescom? je otvorena a ked je tak krasne mohlo by byt super 🙂
Inak aj zmrzku tu maju celkom fajn som bola vcera so susedmi...

lenica81
28. apr 2010

skrabete dnes jedna radost... my sme papali a teraz ckame... 😔 maly je v lehatku, lebo mna uz tak boli chrbat, staci mi ked ho odgrgavam 15 min... ☹ a manduca sa mu nejako teraz nepaci... 😔

rovnako ako vy, ciara a pupok... 🙄 ja by som druhe chcela babu, aj mangel... tak uvidime, mame uz len jeden pokus... 😀

mne podbradniky nasila mama... a maly zatial dava len bublinky... ale ako vidim, budu potrebne... 😅

teuska
28. apr 2010

No my grckame aj prudom, ale to neriesim, ocividne to malemu nic nerobi, lebo sa pri tom usmieva ako keby vedel, ze sa ide prezliekat do cisteho 😅
Ja som minule kupila plienky hugiesky a nebol vpredu obrazok ako pri ostatnych, ale Macko Pu sa rozvaloval po celych plienkach kade/tade a ja som normalne dala malemu plienku naopak a ze preco sa to tak blbo zapina 😀

olifcek
28. apr 2010

teuuus 😀 😀

katina2209
28. apr 2010

Teus tie plienky sme mali uz aj my 😀

teuska
28. apr 2010

Baby pouzivate aj lacnejsie plienky, napr. tie akciove v tescu? Je ich tam tiez vela a stoja okolo 7 eur?

teuska
28. apr 2010

Baby vtip: Tri malé bábätká sa rozprávajú. Jedno vraví:
- Ach tie pjobjémy, najastú mi zjúbky, nenajastú mi zjúbky.
Druhé vraví:
- Aj ja mám probjémy. Najastú mi vlásky, nenajastú mi vlásky.
Tretie vraví:
- Aj ja mám veľké pjobjemy. Sadla som si na cumlík. Som panna, nie je som panna. Ach tie pjobjémy, pjobjémy.

katina2209
28. apr 2010

Teus 😀 Skusala som tie dm plienky a malemu sa z nich vyhadzala ritka inak huggies alebo pampers tesco som este neskusala su dobre?

olifcek
28. apr 2010

my len pampers...v nemocke i huggies sme mali...tie tesco by mozno stali za vyskusanie, ale viem ja? hmmm

teus fajny vtip

teuska
28. apr 2010

no ja sa tiez bojim vyskusat, preto sa pytam. Zatial len pampers a huggies

maculik
28. apr 2010

dobre ranko, tu je dnes veselo hned z rana, parada 😎

my mame krasny, slnecny, teplucky dnik, ale buvame dnu, ja varim zemiaciky a pangasiusa. Von pojdeme poobede.
rano sme tu mali pani, ktora nam asi bude chodit upratovat, resp.pomahat s tym. Ale uvidime este.
A manzel bol vcera pozriet 1 byt, je vraj sice v otrasnej budove, ale samotny byt je vraj super, tak ideme ho o 2h pozriet a rozhodneme sa. Je to v areali nemocky, vlastne aj patri nemocnici, v ostatnych bytoch byvaju doktori, okolo je zelen a les.
Uz by som bola rada, chcem sa uz prestahovat, lebo tento bordel (mame tu velmi vela veci) mi uz lezie na nervy, neda sa tu ani poriadne upratat.

a bublinkujeme aj my, slintame riadne, a vidite, podbradnik mi nenapadol, super napad, pozriem v piatok aj ja v tescu 🙂
kocky, a ktore plienky su este dobre? Ja pouz.babylove z dm, ale teraz u nas v PU nemaju, tak neviem, ake mam dat kupit. Pampersky ale vyhadzali malemu ritusu, tak nejake ine.

teus, super vtip 😀

maculik
28. apr 2010

kati, ako ekzem? My teraz takmer nic a ak nahodou zbadam suchsie licka, natriem tym kremom a je to.
vam na to nieco pomaha?

zucana
28. apr 2010

cafte babky tak negativum toho ze vstavame o 10.30 je to docitavaniena konikovi 😀
my uz zaspavame o 22.00 a tahame do 4.00 a pak do 7.30 a pak do 10.30 ...od 7.30 spinkame v manzelskej spolu prdikujeme tak zdviham nozky a rotujeme po posteli spolu....poviem vam aj o 90 stupnov.... 😀 a rano sa prevalime same z chratika na brusko ale naopak este nehrozi 😅
inak vstaneme o 10.30 a prezlecieme sa, napapame a hrame v hrazdicke....takto....a potom o takej 12.00 zaspinkame na 30-45 min a pak o 14.00 papame a ideme do obchodu alebo vona potom papame o 17.00 a potom o 20.00 a potom o tej 22.-23. trosku dotlacime pred uplnym zaspanim....
baby vy tse akoze hrosice? a co mam potom ja hovorit?
no a to vajicko...no tak ja miesto na vanicku v mojom aute nemam takze vo vajicku ficime ...ale tak max 3 hodky....ked sme sli na vylet tak bola na rukach aj...no a podla mna praveze stale vystrete chudatka ked su...tak nasa vobec nechcela byt na chrbte...al cakam este na vyjadrenie kamosky pediatricky 😉
maci tak snad vam to s bytom vyjde...teus drzim palceky s ockom a kati ta fararka ina polievacka 😕
no baby blavacky tak co vy na to to stretko 17.5 ...?? kde? v auparku???a o kolkej? niekedy poobede okolo 14.00 by vyhovovalo??

katina2209
28. apr 2010

maculik my tiez uz lepsie s tvarickou zacala som pouzivat kremik baby sebamed a to pomohlo je dost mastny...
idem nieco uvarit asi karfiolovu polievku a nejake cestoviny lebo uz tri dni jeme masko a uz sa mi ziada aj nieco nemasove...

olifcek
28. apr 2010

zuci malicka Ti ide z chrbatika na brusko??? juj, my nem x;o( snad o tyzden, dva...bojim sa opat tej neurologie, do kelu...

zucana
28. apr 2010

kati daj fotky z prijimania ;)

olifcek
28. apr 2010

vcera...

zucana
28. apr 2010

😵 olif neboj sa prosim ta...uz to tu baby pisali ze kazde babo je ine ato tvoje je este aj predcasniatko a aha jaka je uzasna....nepripustaj si nic hlavne je pozitivne mysliet a neprivolavat si veci 😉 videla som nove foto krasne mihalnicky aj nasa ma dlhocinske...ale tvoja ma krasne tie ociska 🙂 a krasna fotka je v tom kociku s tou capickou ruzovou

katina2209
28. apr 2010

ahoj zuci no musim povedat svagrinej krstnej mame a svokre nech mi ich poslu lebo oni fotili inak to mame natocene na kamere 🙂 ja by som rada prisla na to stretnutie, ale do auparku sa nebudem mat ako dostat este do avionu by som zvladla 🙂Vikinka je uz aka krasna velika a Matko sa este neprevracia hlavicku uz drzi pekne ale na brusku nechce byt krici ako pavianik 🙂

olifcek
28. apr 2010

zuci ja nechapem co mi je...prepac...ale dakujem...

koniec koncov...vy i konicky krasne pasoeter, i sa pretacate, ale su tu i babatka, co hlavku drzat nechcu, takze sa este asi nepretacaju...mas extremne sikovnu babulku x;o)

zucana
28. apr 2010

kati mne je jedno kde sa streneme...a kde byvas? ja som napisala aupark lebo je to na polceste 😉
olif chapem ta....a koniyk zacala len teraz a chvilu a preto lebo som ju zacala nutit aj ty tu tvoju musis trosku...aj s tym papanim...tak som nad tym rozmyslala aj ked nie som profesionalka ze tvoja mala nevie presne kedy ma papat...mala by uz nabehnut na nejaky harmonogram...lebo ona sa s prskom hra a ani neviem kedy ti poriadne papa....ze proste jej uz vytvorit intervaly aby vedela ze prsko je na papanie a papa sa vtedy a vtedy.... 😉

olifcek
28. apr 2010

zuci musim s Olivkou vonku castejsie chodit, vtedy mam free x;o)) ale ked sme doma, tak proste je zvyknuta, ze sa napapa a paq si pocmulka a ked ma dost, pusti ma...je to omnoho lepsie ako bolo...len ju naucit, ze spinkat moze i na gauci, ked som v miestnosti...to je oriesok x;))) uz som to pisala i annag, davnejsie, tak, ze je to normal, najma u predcasniatka...x;o) ze ma potrebuje citit...hech...

ja nasu davam na brusko, ale certi sa a kasle vtedy na dvihanie hlavky...musim, ked ma bru naladu, vtedy sa i snazi...otecko je pre nu ale vacsia motivacia, no vcera ani to nepomohlo..neurologicka, ze to mame robit, ked bude mat na to naladu, asikvoli pruhu, neviem...

garonka
28. apr 2010

olif my už nosíme trojky ale pampersky tie biele nam nesadli ani dvojky kaki sa lepili na telo jedna radosť 😝

teus super vtip som sa nahlas zasmiala až mi Tobi v kočíku sa pomrvil že čo 😅

andrea2603
28. apr 2010

olif, moja Lenka na brušku ani za nič na svete nechcela byť a hlavu hore držať - to už vôbec a predsa sama sedela ako 1/2ročná a lozila v 9 mesiacoch 🙂 a v 18 mesiacoch nám vyliezla na najvyššiu skriňu 😀 .

garonka
28. apr 2010

olif i ty sa bojiš tej neurologie ako čert kríža? ja by tam ani nešla keby som nemusela chjo 😒
ale poviem bolo mi doplaču že na chodbe čakali postihnute detičky tak som ďakovala bohu, za take krasne a zdrave babe ake doma mame
a uplne som bola dojata ako jednemu chlapčekovi ktory sedel v kočíku a ťažko chodil spadla na zem ceruzka ja že dvihnem a on ,, teta ja sam,, 🙂

olifcek
28. apr 2010

ADI DAKUJEM!

gari mne je vzdy do placu ked vidim, ze nie kazde babo ma moznost byt zdrave a ked ma byt chore, tak nech len vlatnou vinou v dospelosti, ale nie takto x;o( a este leukemia a pod. nechapem, preco to existuje...

veru bojim, lebo tym, ze je oliv predcasniatko, akoby iny meter niektori lekari mali....

ale ked to porovnavam...kazdy mesiac sme vyrastli 4 cm a kazdy mesiac krasne priberali...takze je to ok x;o)

len je dobre vediet, ze i donosene babatka idu takym tempom ako my x;o) hned je cloveku lahsie x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre