Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
1. jún 2010

zuci, no ak grcka, tak potom by jej nebolo dobre. Tak skus tu vodicku, mozno z toho grckat nebude. A ved voda nevadi 🙂

a som vas ZBEZNE preletela, teda vy ste toho dnes riadne popisali, ale to asi tym, ze tam leje 😒
My konecne dnes pekny den, doobeda este zamracene, ale potom uz slniecko a od zajtra 21-24st az do nedele, tak sa tesim.

No nic, idem do vane s knihou a spat, som prezrata z tych palaciniek, takto teda tak skoro nezhodim to moje brucho 😒

Tak pekne snicky vsetkym 🙂

olifcek
1. jún 2010

voda vyplavuje mineraly z telicka....opytaj sa annag, potvrdi to...zatazuju sa paq oblicky, tusim

@maculik bru nocku

olifcek
1. jún 2010

@blumka IP

maminnka
1. jún 2010

Zuci, teplotu treba zrazat az od 38,5 po odratani, niektori davaju uz od 38,0.

blumka
1. jún 2010

no ja mozem potvrdit, ze voda moze aj nafuknut 😒 vzdy ked dam juli vodicku tak nenormalne prdi ale z tazkostami..tak radsej nedavam ked nemusim

blumka
1. jún 2010

olifcek IP 😉

maminnka
1. jún 2010

zienky, Natalka mi menej papa, ako do nej dostat viac mliecka?

blumka
1. jún 2010

mami, myslim ze to sa neda 😒 a preco chces do nej dat viac? ved papa kolko vladze, keby bola hladna pytala by viac

olifcek
1. jún 2010

@blumka 😉

blumka
1. jún 2010

olif, ty si tu davala tabulku ze kolko priberaju deti v jednotlivych mesiacoch? ci chto?

maminnka
1. jún 2010

Blumi, Dr. vravela, ze malo pribera a ze by mala spapat priemerne 150 ml na 1 kg hmotnosti, cize teraz asi 850 ml. No a ona niekedy len 700 a to si ina myslim, ze vypije pri jednom kojeni tak ako z flasky. Mozno aj menje vypije. Je taka chuducka...

blumka
1. jún 2010

mami...podla tychto vypoctov by mala juli vypit 1050 ml za den a vypije len 800 takze tym sa neriad...podla mna ak nechudne tak to netreba riesit a znasilnovat...ked do nej das viac ako je schopna prijat bude ju boliet brusko alebo bude grcat..
kolko vazi?...preco kazdy pediater cumi do tabulky, keby vsetky deti boli podla tabulky tak by boli vsetky rovnake...

olifcek
1. jún 2010

jo ja x;o) znova?

1.-2. mesiac 120-250g tyzdenne
3.-4. mesiac 70-110g tyzdenne
5.-6. mesiac 35-55g tyzdenne

blumka
1. jún 2010

@olifcek dik 😉

olifcek
1. jún 2010

my by sme zase vypili malo a verim, ze vypije viac, hehe...len stale vela kakame, takze...

blumka
1. jún 2010

no ja som zozrala celu milka cokoladu tak mozem ist v pokoji spinkat 😀

maminnka
1. jún 2010

Blumi, vazi 5 700 g. Ked jej aj dam viac, samozrejme, ze to vygrcka. Rano, kedze celu noc spinka, sa nevie dojest, vtedy hltavo pije z oboch prsnikov a ani kvapka nazmar 🙂

olifcek
1. jún 2010

@blumka wow, Ty a coko a na noc?? 😀

blumka
1. jún 2010

@maminnka vies co by som ja za to dala aby Juli vazila 5700g? fakt to neries..vazi pekne, pribera svojim tempom, hlavna vec je ze nechudne...kolko bola porodna vaha?

blumka
1. jún 2010

@olifcek raz za cas si doprajem...a to som pred polhodinou zozrala male cipsy 😀 a zapila kolou 😀 😀

maminnka
1. jún 2010

@blumka pri narodeni vazila 3450 g a schudla na 3 100 g.

olifcek
1. jún 2010

@maminnka to ste v pohode s vahou

blumka
1. jún 2010

mami, a co sa nepaci lekarke...ved to mate dobru vahu 😕 ked si vezmes ze prvy a druhy mesiac by mal byt priemerny prirastok na vahe dajme tomu 750g a treti a stvrty mesiac 400, tak na konci stvrteho co mate este 2 tyzdne by mala vazit 5400g. v polroku by mala vazit natalka 2x porodnu cize 7kg..mate este 2,5 mesiaca aby ste pribrali 1,3 kg 😉 a to myslim ze v pohode

olifcek
1. jún 2010

@blumka berie sa porodna vaha, ci ta, na ktoru sa kleslo? ;o)

blumka
1. jún 2010

@olifcek na ktoru sa kleslo

blumka
1. jún 2010

olif ale co myslis? ten dvojnasobok..ten sa rata od porodnej ale prirastok na vahe za pprvy mesiac od klesnutej

olifcek
1. jún 2010

@blumka 😅 uz asi vela hodin na mna, ale odpovedala si mi ;oD

no ja ked dam korigovany vek, tak sme ok....vazime tych 4150g, a keby sme mali 4 mesiace, minimalne ma byt 4600g, no ja odratavam vzdy 400g, uz nepamatam preco a je to ok x;oD

a mm suhlasi, bez vahania, ze varadyho zrusime x;o))

maminnka
1. jún 2010

Blumi, Olif: dakujem vam, upokojili ste ma... ja osm taka stastna, ze sa konecne kojime, nechcem teraz prikrnovat, okrem tej jednej davky UM, co Natalka denne ma. Este rad diky za upokojenie!

olifcek
1. jún 2010

@maminnka ved je to v poho...fakt ma moja pediatricka tabulku priemernych prirastkov z mama a ja, co som sem pastla...vravela, ze sa to zmenilo, tak, ze chce byt aktualna.... 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre