Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

raa2
2. jún 2010

@katina2209 ano ano, nas sa narodil 6.2 🙂

olifcek
2. jún 2010

a sme domaaaaaaaaaaaa....aj som bola so sebou na krv kvoli stitke, uvdime, jak dopadnem....kuknut ma ale lekarka vie az zaciatkom augusta, co ja este neviem jak bude s Oliv, hehe...

no a na neuro...prisli sme tam uz o pol deviatej, zacinaju o 9.00, sestricka vysla okolo 8.45, ze je velka vizita a , ze skor ako o 10tej lekarka nepride...tak sme sa sli prejst...konecne som si v banke zmenila priezvisko, hehe...oliv zatial spinkala...okolo 10.00 sme prisli ku neuro, za kratku chvilu vysla sestricka, vzala najprv nas, kedze sm tam uz boli rano, oliv sa drzala, skoro vobec neplackala, smiala sa, komunikovala s lekarkou, krasne sa dvihala na brusku, ju pochvalila, i ked ju za rucicky dvihla, ked kukala fontanelu zase len nebolo pocut ine, nez ,,krasa malicka,, x;oD aj som sa na plavanie pytala, takze mozeme, ze jasne x;o))))

a super veci do spravy napisala, sama chvala, hehe....

@garonka, @blumka a ku V. nejdemeeeeeee. som si k neuro sadla, a pytam sa jej na nazor...a ona, ze viete, kedysi tie poradn eneboli a bolo dobre...a ja jej, ze podla mna je to lekar navyse...ze sme sa mm rozhodli, ze uvidime ako dopadne neuro a podla toho...a ona, ze malicka je velmi vnimava, usmievava, komunikuje, krasne reaguje, je zdrava, a ze oni ju sledovat budu az kym nebude chodit...takze paraaaaada! a ideme tam az 04.08.! 😉 😉 som taka stastna, az sa mi prsia naplnaju a mliecko tecie 😅

@teuska uz plavate, ci este ee? x;o))

@garonka a je jedna lucka ktoru prevarat netreba, aj to na nej pisu! ja som si myslela, ze ruzova lucka je ta, ktora ma ruzovy vrchnak, ale ruzova lucka je ta, ktora ma ruzovy vrchnak ale cela flasa je do ruzova, a nie priezracnaaaaaaaa, cize @zucana ak taku mate, prevarat netreba. na tento konkretne pisu, ze neobsahuje CO2, preto nie je nutne odstranovat CO2 varom x;o)) a je UPLNE NEPERLIVA

svetlankat
2. jún 2010

@olifcek super som stastna s tebou, mas doma velku sikovnicu, aj my budeme plavat, zajtra ma prist doktorka a ukazat mi ako misku pripravovat.

katina2209
2. jún 2010

olifcek gratulujeme olivke 🙂 a tesime sa s vami

blumka
2. jún 2010

@olifcek som ti hovorila? 😀 😀 😉

olifcek
2. jún 2010

@svetlankat a kam idete plavat??

@katina2209 dakujemeeeee

@blumka veru! Ty vestica x;o))) aaaaa, ze jasneee, musime odratavat vek, ze mecias a pol dolu..ale vraj robi vsetko, co 5 mesacne babatka robit maju, ze je pekne popredu x;oD lebo keca svojou recou s ludmi x;oDDD

lenica81
2. jún 2010

caute baby... najprv... oliv, supis vysledky, tesim sa s tebou...

u nas noc ako kazda... uz o 4tej sme mali rano... : 🙄 uz sa ani nenastvem, ked tak vstane... 😅

inak, strasne sa potim, mi to uz lezie na nervy... kazdy den nove tricko... 😠

teuska
2. jún 2010

@olifcek gratulujem k velkej sikovnici a naozaj je Olivka popredu 😉 🙂
no a voda stupa a prsi a nasa najblizsia investicia bude asi do clna 😅 Baby vzdy som chcela ist do Benatok, ale po tejto skusenosti uz neceeeeeeeeeem. Ale tam asi nie je taky smrad z tej vody 😨

lenica81
2. jún 2010

@teuska vraj je tam strasny kandal... 😅

olifcek
2. jún 2010

@teuska mne benatky smrdeli, ked som tam bola, ale to bolo davno x;o), ze? @zucana ? 😀 😀 😀

@lenica81 dakujem, som naozaj ako znovuzrodena. lekarka ju len chvalila x;o) ked dieta pochvali odbornik, je to ineeeeee....

svetlankat
2. jún 2010

chcela som chodit do novej, ale pan riaditel zakazal babatkam plavat vo velkom bazene, tak mi ta pani doktorka z novej vravela, ze nejaka mamicka vybavuje plavaren na trebisovskej a na druzicovej skole. Mne vyhovuje ta na druzicovej, lebo to mam 2 minuty z domu. Ale zacneme az od septembra, kedze cez prazdniny sa neplava. Preto mi pride ukazat domov ako malu pripravit. Na kvp je dost draho, ale myslim ze tam maju slanu vodu, tak preto. V novej to vyslo o dost lacnejsie. Ale ta vana v novej je uz funkcna. Mohli sme ist aj tam, ale zvolila som alternativu doma. Kedze je take pocasie a je to aj hygienickejsie ako vravela doktorka. V tej vani si sama s babatkom.
Kurna pisem pisem a nevsimla som si ze mi pretieklo mlieko, odsvam a uz mam preplnenu nadobku, idem vyliat. 😀 😀 😀

teuska
2. jún 2010

no tak to mame Benatky v priamom prenose 😅 aspon nemusime cestovat 😅

garonka
2. jún 2010

@olifcek jeeeeeeeeeej mojaaaaaa taka som rada, že neuro je super normalne sa teším s vami 😵 😵 😵
vidíš a všetky baby Ti tu vravíme, ake mate doma krasne a zdrave dievčatko tak už nestresuj, neporovnavaj sa oki lebo Ti dame na zadok 😀

jaj a voda no ta my mame tu uplne ružovu aj vrchnačik ružovy a tu netreba prevarať no uvidíme ake budu vysledky koncom juna ah jaj

a u Varadyho si zrušila termín? ja budem volať že tam nepôjdeme 😉

garonka
2. jún 2010

aj ja chcem hcodiť s Tobinkom plavať ale kde?
Olif ty budeš chodiť ?

garonka
2. jún 2010

@teuska juj u vas to musí byť fakt hrozne, snaď prestane pršať a vas nezatopí joj ☹

svetlankat
2. jún 2010

@garonka da sa vselikde plavat na kvp, v barci, dost to stoji, okolo 10 eur hodina. Ale pocula som, ze je dobre babatka na to najprv pripravit,

garonka
2. jún 2010

@svetlankat čoooo? to draho nie? a ty kde budeš chodiť plavať? aj na Ťahanovciach vraj niečo je

teuska
2. jún 2010

aj ja som chcela s malym chodit plavat, ale budem to musiet koli tomu ocku odlozit pre istotu pockam do septembra
u nas to vraj stoji 9 eur 45 minut, tak to bude asi vsade priblizne rovnake

blumka
2. jún 2010

aj v saci sa plava..moji znami tam chodia s dvojickami a vraveli ze vraj to je najlacnejsie v celej ke..popytam sa ich...ale to je take bazenove plavanie, ze si s drobcom v bazene a kadejake cachre machre tam s nim robia, ze aj ponaraju a tak 😉
ja som sa s Terezkou bala na to chodit vraj su z toho caste zapaly usiek..no neviem co je na tom pravdy

svetlankat
2. jún 2010

@garonka na tahanovciach neviem, ja by som chcela tu na jazere, ale ako som uz pisala olof, musim pockat do septembra, ale aspon malinku pripravím

lenica81
2. jún 2010

baby, v blave to vyjde na 18 ecok za 45 min... 🙄 tak sa stazujte teraz...

olifcek
2. jún 2010

@svetlankat 😀 😀 😀
no a v tej skole...len aby cista voda bola a nech kazda mamicka prinesie papier od gyneko, ze moze byt vo vode s babatkami a babatka od pediatricky, ze maju moc ok, lebo cez plienku pretecie...

jj, kukam, ze na kvp draho....ale i na mieri vraj je...a neviem, ci ked lekarka vypise, ci je to zadara abo ee...

@garonka nevolala som....mam? x;o)))

budeme chodit spolu? supeeeer! uz len musim zistit kde to je na mieri a ci sa plati, ked ides s odporucanim lekarky...bavili sme sa o tom s lekarkou, ale som pochopila, ze tak, ci tak sa plati,t ak som neriesila, ale mm pochopil, ze cez nu je to zadara x;oD ja trubka...volala som sestricke a ta jednak nevedela ulicu, kde to plavanie je, a, ze nepocula, ze by nejaka mamicka pltila...chjo...

svetlankat
2. jún 2010

@blumka neviem co je pravda na zapaloch usiek, aj ja mam znamych a nemali problem. ale ano ako vravis ponaraju, preto treba babatko najprv pripravit na to, aby nezazilo sok chuda. No uvidim ako sa nam to bude pacit. Zajtra ma prist ta pani doktorka aby nam ukazala co mame robit, tak vam o tom napisem.

olifcek
2. jún 2010

@blumka no ved toto...ja nechcem ponarat malicku...

olifcek
2. jún 2010

@lenica81 aj u nas najdes drahsie...ale prieme rje tych 10 eur za 45 minut, ci hodku

garonka
2. jún 2010

@blumka no veď to ak voda vojde malym do uška či to nevadí, ex švagrina chodila takisto plavať do Šace maly vodu zbožňoval ale pamätam ako sa chvalili, že sa ponaraju i doma to vo vani skušali jaj 🙂
a v šaci sa plava v stredu a sobotu myslím tu na koňovi babky písali

olifcek
2. jún 2010

ja ponarat nebudem, ak zacnem chodit x;o) ja len chcem, by sa clapkala x;o)

blumka
2. jún 2010

svetlanka, ved vravim ze neviem co je na tom pravdy 😉
olif, ked nechces nebude sa ponarat, tam sa nic nerobi na silu...ale myslim ze pre tie babatka to je uplne prirodzene ponarat sa ved 9 mesiacov boli vo vode..
Ti znami co chodia do Sace boli teraz v sobotu a ze prvykrat ponarali...a ze instruktorka vzala malu a suuup pod vodu a mala ani nemrkla 😀 chlapcek ze sa trosku bal, ale bolo to bez placu len ze bol prekvapeny ze co sa to deje s nim 😀

svetlankat
2. jún 2010

@olifcek olif tak daj potom vesiet, aj ja sa popitam tej zajtra. Aspon budeme mudrejsie. Ja som s Miskou chcela chodit uz od teraz len musim, najprv pozitovat. Tak som zacala tou pani doktorkou z novej.

garonka
2. jún 2010

@olifcek pozisťujeme ja by chcela s Tobim hcodiť plavať no to že som hrošica to neva dajak sa schovam no 😀
ale to asi od 5m môžu babätka do vody nie?
nooooooo ja najprv že varadymu nezavolam a potom ,že zavolam tak neviem ale netreba k nemu sa trepať tak len dam vedieť že neprídeme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre