Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
2. jún 2010

ja mienim zacat s prikrmom po ukonceni 7 mesiaca

matesl
2. jún 2010

@zoska, dnes uz je zas lepsie....neviem co to teraz bolo za dni...ja tiez dufam, ze uz to bude len lepsie. ja uz som tiez nic nedavala, bo huste sa mu zle grckalo, tak radsej nech riedke...ale teraz po 2 vecery som zahustila mliecko.
a aj moj je najedeny tak do 3 minut 😅 no ale citim ako mi zmakne prsnik a ked je v noci ticho tak aj to ako to mliecko taha, normalne take sumenie alebo ako to nazvat a ako casto papate v noci?
uz spinkava lepsie?

maculik
2. jún 2010

ahojte
@zoska, gratulujem k Mgr, super si to zvladla a konecne mas volno a mozes si uzivat Nelku 😵
@matesl, dakujem za radu, uz som si na to dala ten ocot a mama to este upravila o cibulu namocenu v tom octe, tak uz citim, ako mi to na tom prste pracuje. Dufam, ze to pomote.
@olifcek ano, sme v Bonne, resp.kusok od Bonnu v malej dedine, je tu super vzduch a prostredie. Teraz tu mam mamu, lebo mm ma 2t konfer., takze domov chodi hrozne neskoro, ani teraz este nie je tu.
@maminnka, no ved sme sa uz poucili 😒 Keby aspon ten chlap zajtra povedal, ze to berie, tak by sme sa mohli hned stahovat a byt by nam neusiel. No ved uvidime...
@blumka, ja mam presne to iste, tiez v hlave zariadujem Adelke jej prvu izbicku, hrozne sa na to tesim, ako jej tam budem doplnat drobnosti. Uz som vybrala nejake taketo hodiny, len este nie som rozhodnuta, ktore presne:

http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

a s prikrmami ja zacinam 1.8. 🙂

garonka
2. jún 2010

@olifcek toto bolo dobre, že učet nezrušia 😀 😀 😀 😀

a kto sa ešte hlasi na Prednu Horu? 😀 😀 😀 😀 bude prča ak nas tam bude viac 😀 😀 😀

garonka
2. jún 2010

uf a my s prikrmami neviem kedy začneme kvôli tomu obsahu vapnika 😕

blumka
2. jún 2010

logi, ja sa riadim podla Mama a ja special o vyzive a tu je napisane: "Pri predcasne narodenych detoch treba aj v oblassti vyzivy brat do uvahy tento fakt a ich vek korigovat"...podla mna je tuha strava obrovska zmena pre babo...problem s travenim pri prvych prikrmoch maju niekedy aj donosene deticky, tak preco zbytocne stresovat tie nedonostene 😉

Zacina sa vzdy jednou potravinou a ta sa dava 3 dni...napr. mrkva..po troch dnoch ked babo dobre mrkvu znasa a nezisti sa ziadna alergia sa prida zemiak a ten sa dava tiez 3 dni...moze sa uz miesat s mrkvou...kazda nova potravina sa zavadza 3 dni prave preto lebo pocas tych troch dni sa moze ukazat alergia, tak aby sa vedelo na co ta alergia je 😉

sladit urcite nie, potom ti nebudu nic ine chciet len vsetko sladke..deti nepoznaju ze zelenina je zla, pre nich to je nieco nove a ak si na tu chut zvyknu tak nech si zvyknu na normalnu chut zeleniny.
Prvy mesiac sa zavadza zeleninka a potom neskor ovocie a po mesiaci sa moze ku zelenine pridat masko

maminnka
2. jún 2010

Logi, ak ti mozem poradit, neprisladzaj detom jedlo. Ak ich prve jedlo bude sladke, budu to potom vyzadovat. Nema to ziadny zmysel, deti nepoznaju inu chut ako chut mliecka, preto ako ich naucime, tak budu jest.

matesl
2. jún 2010

@loginka

no ved to prezliekanie je hrozne lebo ho viac ponatriasam a zas grcka, niekedy ani nestihnem bodynko zapnut a uz ho mozem vyzliekat ☹ a stale ho natriasam dokola...ale sice uz aj on sa vela hybe tak aj sam to zo seba pumpuje, len sa bojim, ze ked lezka to z neho vyteka aby to nevdychol ☹ a ja budem spat a nebudem vediet...

maculik
2. jún 2010

@loginka, urcite neprisladzuj, deti nepoznaju este chut, takze by si zvykli zbytocne na sladke, ked si mozu zvyknut na normalnu chut. Jasne, ze mozno budu na zaciatku vypluvat vsetko, ale postupne zacnu papat a budu papat to, co im das, naco pchat do nich sladke...

no ja tiez uz krotim nakupy, ale vcera som neodolala, mali zlacnene bundy, tak som Adelke kupila taky kabatik teraz na leto za 7,50 a Petikovi bundu na jesen, tiez za 7,50. No nekup to za taku cenu 😀

idem ja uz k mame, nech nie je sama, tak dobru noc a zajtra nakuknem 🙂

blumka
2. jún 2010

a este mozno radsej zacnite zemiakom, mrkva zvykne zapchat...pri karfiole zas pozor na stopky z tych ruziciek, tie naduvaju...banan tiez niektore deti zapchava.

ak davas kase, tak jedine z ryze, pohanky al. kukurice...psenicne a vsetky ostatne co obsahuju lepok az od 7. prip. 8. mesiaca...aj ked sa hovori ze kojene deti mozu aj skor..no ale neviem, to je novinka...

matesl
2. jún 2010

tak to ja som zvedava u naseho s prikrmom...ja myslim ze nebude problem, bo aj nechutne kvapky zlupne ked je hladny 😅

blumka
2. jún 2010

a este nieco a uz som ticho...prvy den ti pravdepodobne zjedia len jednu lyzicku...ak vobec...bude to uspech...vela deti zo zaciatku vsetko vypluva...aj ked su take ako nasa Tete ta hned na prvy sup zjedla celu porciu 😀

blumka
2. jún 2010

baby, ked chcete ja mozem oskenovat taku tabulku z toho Mama a ja special o vyzive..je to na jednu A4 ja som to mala na chladnicke...je tam super rozpisane co kedy mozu deti az do 3. roka 😉

loginka
2. jún 2010

a myslite ze je chyba ak zacnem s Laurinkou skor? ked je Dominik na UM tak by mal zacat od 5 mesiaca, nie?

maminnka
2. jún 2010

ja som zacala zemiakom, popucila som, pridala troska MM a maly ladoval jedna radost 🙂 zacinala som obedom, potom som pridala desiatu, veceru, ranajky.

matesl
2. jún 2010

jej @blumka to su zaujimave veci o tej pape pre deti, to by som si niekde mala poznacit 😉

matesl
2. jún 2010

@maminnka
a kolko lyziciek si davala na zaciatku a po akej dobe si pridala k obedu aj desiati a tak..

blumka
2. jún 2010

@loginka ja myslim ze radsej to daj na 5,5 mesiaca...tie 2 tyzdne Dominik vydrzi a zasa Laurinke zbytocne nezatazis zaludocek..proste kompromis 😉

mami, presne aj ja som tak robila...a vobec som jej nic nemixovala, ona rada zula hrudky aj ked ziadny zub este nemala 😀

maminnka
2. jún 2010

Olif, hehehe, myslis, ze sa do rana pokazi? ale to je ta obrovska cokolada, pomooooc!

olifcek
2. jún 2010

@blumka daaaaaj, ja mam zatial, od vcera na chladnice par A4 z tej page http://www.kojeni.net/prikrmy.php

musim do postele, oliv ma uz vola spat, chjo...sa mi nechceeeeee....ale budem citat z mt x;o)

blumka
2. jún 2010

takto vyzerala Terezka po prvej mrkve 😀

blumka
2. jún 2010

oki...zajtra to preskenujem ale neviem ci to dobre bude vidnou tu...poposielam mailom ked ne..oki?
idem spat...minula noc bola des

olifcek
2. jún 2010

@maminnka to vies, radsej zjest, nez nechat pokazit, neeee? vies, co by dali somalske deti za dobru coko ? a Ty ju nechas pokazit? ts ts ts

maminnka
2. jún 2010

Matesl, uvarila som cely zemiak, polovicu hned spapal 🙂 ale ja jedna lyzicka je uspech.
Ale fakt si neviem spomenut, po akom case som pridavala dalsi chod... Blumi, ako ty?

matesl
2. jún 2010

@maculik ten zapal ti to isto vytiahne a este potom nieco na zahojenie, mne dnes martinaj poradila ichtiolovu mast...ale ja ju nemam doma..neviem ci som to spravne napisala 😅

loginka
2. jún 2010

@blumka to by bolo super, ja sa hlasim, vidim, ze to este prehodnotim, vidim, ze je na to kopec roznych nazorov, neviem teda preco ma dr k tomu navadzala... no spominala aby mal Dominik viac zeleza a vlakniny

@matesl no ved to poznam s tym prezliekanim, ja davam aj pri tom podbradnik, a ked dopapa, je v lehatku a to ma potom 2 podbradniky, vrchny taky pogumovany a spodny z Tesca - tie su najlepsie, my ich mame asi 20 a stale je ich malo 😅

matesl
2. jún 2010

😨 ale viac jak polku zemiaku asi nedavat na prvy krat, ci?
ja nemam predstavu kolko potom mozem dat aby mu nebolo z toho hned tazko, ze je to nieco nov pre jeho traviaci traktik

loginka
2. jún 2010

@blumka no ved dr hovorila ze 5.5 mesiaca, tak je to oki alebo nie? no nic zajtra budem studovat
pa idem na spis 🙂

matesl
2. jún 2010

@loginka,

my male podbradnik z TESCO (fajne su, zapravam mu ich do teplackou lebo sa nim inak skrti 😅 ) a ja mu este na to supnem plienku atak papa, aj z prsa aj z flasky, bo mu stale tecie mimo, jedine v noci saje ako vakuova pumpa, bezo zbytku, cez den sa odpaja a obzera na vsetky strany a mne pak mlieko tesie prudom 😅 😅 😅

blumka
2. jún 2010

Logi, ved preto sa deti na Um zacinaju dokrmovat skor kvoli zelezu a inym veciam ale tie 2 tyzdne prezije, neboj 😉 aj keby si zacala v 6. mesiaci by bolo ok..je vela deti, ktore jednoducho odmietnu prikrm tak su len na mlieku aj cely 7. niekedy aj 8. mesiac 😉

matesl..ja som davala porcie podla tych Hipp flasticiek...tie prve co su cisto len jednozlozkove..ale uz neviem kolko gramov ma ta mala flasticka...mne to Terezka jedla hned cele... 😀 zo zaciatku som vsetko vazila aby som jej nedala vela aby ju to netazilo ale neskor som jej navarila viac a ked zjedla zjedla ked nie, tak ak v tom nebolo mlieko dala som zamrazit...ked bolo mlieko som vyhodila...
ono ked spapa zeleninku aj tak mu treba potom ponuknut prsnik, pripadne UM...ale terezka napr. uz potom mlieko nechcela, ona si hned zvykla na zeleninku a tak nam odpadla hned jedna mliecna davka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre