Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
13. aug 2009

my sme uz parkrat nechali Terezku u nasich cele poobedie aj noc bez nas...ale boli sme nedaleko na chate alebo u znamych si posediet...a zvladla to super...ona mojich rodicov miluje...Dokonca ked mala obcas zle noci a ja som bola nevyspata mi ju mamina vzala na noc parkrat k sebe..aby som si oddychla 😉

kakatka1
13. aug 2009

Zlate maminy!!! 😵

olifcek
13. aug 2009

kakatka drzim palce x;o)

blum skvela mamka x;O)

blumka
13. aug 2009

no jooo 😉

megg
13. aug 2009

dobre ranko, ja mam akurat mojho drobca na tyzden (po prvy krat v zivote na tak dlho 😀 ) u mojej maminy, a ma sa veeelmi super. I ked ja som si prve dni musela riadne zvykat...ale zas si mozem oddychnut...a vsetko v pohode vyupratovat aj 😎

blumka
13. aug 2009

megg...ja mam znamych v USA (manzelov bratranec), su tam uz 14 rokov, nemaju zelenu kartu, takze keby sa vratili na SK uz by nemohli ist spat do usa..no a oni maju dve dcery,starsia ma skoro 10 a mladsia 3..no a ta starsia chodi kazde leto na nejake 3 tyzdne na Sk ku babke od svojich 4 rokov 😉 ...vraj o rok planuju poslat uz aj tu druhu... To neviem ci by som dokazala...nechat moju malu ist lietadlom cez celu zemegulu...no ale oni nemaju na vyber, ked chcu aby deti poznali rodinu na SK

megg
13. aug 2009

Blumka, co viem, ze tieto deturence, ktore cestuju same idu v sprievode letusiek, ktore na ne dohliadaju. Neviem ci je to platena sluzba, ale kamaratova dcerka takto letela v 8. Rokoch po svete (posielal ju na take tabory) a vzdy mala nad sebou ochrannu ruku letusiek, ktore ju odprevadili az ku ludom co ju mali cakat a pod. Ona si to pochvalovala velmi, citila sa jak mala celebritka  Zas ziskaju skusenosti, osamostatnia sa. No pre tych rodicov to je urcite stres.

blumka
13. aug 2009

no ona necestuje nikdy sama, vzdy ide s niekym znamym, kto ide tiez v tom case na Sk..ale aj tak...ja som mala dost ked som nechala teraz Terezku 300km od seba a nieto celu zemegulu 😅

mmaarrttiinnaa
13. aug 2009

ahojte ja sa chcem tak trosku pochvalit bola som u lekara vsetko je v najlepsom poriadku akurat so 14+0tt malicke rastie primerame veku a je nadherne 😀 😀

matka331
13. aug 2009

ahojte ..ako sa dnes mate?
mmaarrttiinnaa.....tesiim sa stebou ze je vsetko ok 🙂 🙂 🙂 🙂

zucana
13. aug 2009

caute baby hlasim sa z dovolenky opat raz. muzik siel kupit do nedalekeho mesta vino...lebo nemame plnu pivnicu.
co sa tyka tych testov a vymozenosti techniky, ja si myslim,ze aj tak je to fajn,ze to je a ze proste sa tym da vela veci zistit. a tie pripady, ze cely cas to nikto nevedel a narodilo sa chore babo podla mna prave preto, ze nebolo sledovane dosledne. ja tomu verim a budem verit ze aj vysledky budu ok a ked su ok tak bude vsetko ok.a na morfologickom sa tiez da vela zisit. a krv ze je 100percentna? tak to si ja nemyslim a nie som ani lekar.Hajdy skoda ze ti nebrali krv na NT v ten isty den a to nekombinovali lebo takto ti nerobili podla mna double test. ale neboj sa mas 22 rokov....ked ti nevyjde nenormalne zly vysledok tak je urcite skresleny a ked hej tak je este 70 sanca ze je vsetko ok takze asi tak moj nazor.
a uz dost. ja dam vediet bud.tyzden ako som mala AFP. a jasne ze niektori lekari neposielaju na NT- nemusia a nacoby si posielali pacientku mimo ked nema na to licenciu.Spoliehaju sa na triple ktory ako blumka vravi,sa nebude ani pouzivat.
Inak ja uz mamake brusko ze uz to neschovam baby 😒
pozdravujem vas vsetkych vitam nove tehulky a hlavne nestresovat.lebo tak ja som stresman a ked tu vidim chore deticky tak ma zovrie...ale je to len skuska ze mame byt silne a verit v ten stastny koniec na zaverecnej stranke knihy ako napisala IVUSH 😝

zusika
autor
13. aug 2009

ahojteeee!!!
kocky, uz nechajme NT-cka a rozne testy tam kde su.... ved sa zbytocne nestresujme.... nase babies to citia!! a chcu vesele a pokojne maminy 😀 tak im ich doprajme....
ale urcite chcu aj najedene..tak musim ist na to..normalne mi skrka v bruchu....ale akosi som si este dnes nenasla cas 😒

zucana
13. aug 2009

zusika ma pravdu a chcem dat navrh aby sa sem ani take negativne veci a veci ktore vedia poriadne postrasit ani nedavali (aj loginka sa uz zlakla) IBA POVZBUDIVE. samoska ze take ze vysledky a ktora sa boji jasan ale nie take ze v tej a tej porodinci zomreli mamicky alebo taki a taki mali chore babo a take hm? 😀

blumka
13. aug 2009

no baby, mne je dnes zleeeeeeeeee 😝 a to som posledny den prveho trimestra 😅 ....a to som uz dvakrat prebalovala Terezku co sa pokakala...fuuuuuj...teraz by som ocenila keby uz chodila na nocnik 😀

zusika
autor
13. aug 2009

blumiii... juuuj....to ma mrziii ☹ Drzim ti palce!

kika58
13. aug 2009

Bre ranko kocky,
takze vcera som to oznamila sefovej. Brusko mi uz pekne vytrca oproti tomu ako pred tym, takze uz som sa nechcela maskovat a som si povedal ze cim skor tym lepsie. 😨
Lenze vcera ako na potvoru tu bolo tolko ludi co inokedy nebyva, ze som sa k nej dostala 15 minut pred koncom pracovnej doby. No lenze som si zobrala do hlavy ze to poviem, tak som si ju vycihala a vychrlila na nu tu milu skutocnost 😀 reagovala nadocakavania dobre, jej vyhrkli slzicky do oci 😅
no a samozrejme ze sa hned pytala ci chcem ostat doma 3 roky a tak, ci zhanat niekoho ale viem ze su so mnou spokojni, ze ma budu cakat ba priam nahanat aby som prisla skor 😀 ...aka som len nepostradatelnam 😀 😀 😀
babenky moje zlate spadol mi so srdca obrovsky kamen, teraz si to uz budem len naplno vychutnavat a tesit sa na nasho chrobacika 😅
zelam vam krasny den, je mi moc moc fajn aj ked mam zaludok pri krku

zoska
13. aug 2009

ahojte baby,
mam otazku, dr. mi napisala ze mam ist na NT 13-14tt, dnes som mala poradnu a po nej som sa objednavala na NT a ked som povedala ze som 12tt+6 tak mi povedala ze to je uz neskoro.... chapete??? ja vravim ze mam napisane 13-14tt tak o co ide, nao mi to tam napisali, ked to nieje pravda... tak ma objednali na utorok to budem 13tt +4, a povedali mi ze to budu robit bez krvi!!!
Ja uz nechapem tomuto systemu...moja dr. sa tvarila divne, ze naco chcem ist na NT ked ma cakaju o mesiac tripple a bla bla, nakoniec mi ten listok na NT dala a tam mi povedali ze som mala prist skor... mozem sa na takyto system....

bola ste niektora na NT v 14tt?

kakatka1
13. aug 2009

Zoska ja som bola na NT minuly tyzden v utorok a to som bola presne v 13tt+3. Co ja viem tak do konca 14tt sa to robi. Niektori doktori maju teda cudne metody, akoby to platili z vlastneho vrecka. 😠

zusika
autor
13. aug 2009

zoska, ja som bola v 13tt+1 a dokonca na NT my povedala ze je to uz 13tt+4 ...takze som bola uplne tak ako ty... ziadny strachy.... 😉
kika, no sa mas...ja necakam slzicky...a som sa dozvedela, ze sef idem na dva tyzdne na dovo...potom som tu dva tyzdne neni zase ja....tak aj keby som ako chcela mu to povedat skor, nestretneme sa do polovice septembra....nuuuz... smola... 😀 aj tak - ako ho poznam - zacne za mna hladat nahradu tyzden pred mojim odchodom, bez ohladu na to, ako skoro mu to poviem 😉 ... no bude mat mesiac a pol, kedze chcem odist uz k 1.11. - mam tam este 2 tyzdne dovolenky, mesiac chcem dat PN a potom uz MD 😉 ... juuuj, to uleti ako voda...
vcera som volala s kamaratkou co ma mesacne babo.... to boli zazitky.... na to moje sa teraz tesim este viac, uz sa neviem dockat..aj ked vraj zaciatok je pre obe strany dost narocny.... ale zvladaju to...a aj my zvladneme 😀

mmaarrttiinnaa
13. aug 2009

zoska ja som prave preto vobec nebola na NT lebo moja byvala lekarka tam neposiela a k terajsiemu lekarovi ktory posiela naNT som prisla v nejakom 12tt on mi povedl ze ma uz radsej neposle lebo kym ma zoberu to uz bude neskoro a ked a to urobi neskoro tak mozu byt vysledky skreslene a naco sa zbytocne stresovat tak som radsej ani nesla

zoska
13. aug 2009

kočky dakujem,
ja som dnes nejak mimo...volali mi pondelok ze mam prist do poradne na 7.30 a vzala ma az 9.30, som tam sedela dve hodiny hladna, zle mi bolo... potom sa este dr.tvarila, ze naco NT, no proste uzas a hned na to mi v v cente povedali ze na NT je uz neskoro.... akoze to o je dnes za den, dokelu
potom som volala manzelovi, ten mal poradu a nemohol hovorit, nato mi zavolala mama, ze ako som dopadla, tak jej som sa uz rozplakala do telefonu... tak mamča ma ukludnila, ze uz s tym nic nenarobim a uvidim co mi povedia v utorok...
ach jaj, dnesmy den vymazat 😠

kakatka1
13. aug 2009

Zoska klud, hlavu hore!!! Inak tie hormony v tehotenstve ma hnevaju, ja sa tiez teraz dokazem rozplakat na pockanie.

mmaarrttiinnaa
13. aug 2009

tak tie hormony to je aj moj problem rozrevem sa len tak potom sa len tak rehocem a ani sama neviem ze vlastne preco

zoska
13. aug 2009

no jo baby, uz som sa najedla, uz je lepsie 🙂
dne som chcela zehlit, ale kaslem na to...idem si urobit caj, zapalim si sviecku a budem lezat na gauci a nic nerobit 😀

vevoncek
13. aug 2009

aj ja som mala NT v 14tt 🙂 😉

ja som už asi prešla náladovým obdobím teraz mám také obdobie že mi je všetko jedno samozrejme okrem našho bába to jedno nie je ale ja idem budúci týždeň do poradne a mali by mi brať krv a potom pôjdem už sa 3-4 týždne sa 3D tak veľmi sa teším 😀

ja som sa už napapala a viete čo včera mám taký pocit ako keby som cítila pohyby ale nie som si istá či to bolo ona a dnes ráno asi tiež

mmaarrttiinnaa
13. aug 2009

mas pravdu zoska lahni si a oddycguj robota ti neutecie inak ja odkedy som prisla od lekara nerobim nic ine vstala som sa akurat najest lebo som taka jak z mechom udreta u nas prsi este aj to pocasie ma uspava 🙂 😉

zusika
autor
13. aug 2009

vevincek, pohyby? neviem ci nie je veru skoro...ale mozne to je...nevyznam sa... ale uz sa aj ja na to tesim

zusika
autor
13. aug 2009

sorry preklep....vevoncek.... som po obede a nevladzem ani hybat prstami... a to som mala iba cestovinovy salat 😀

matka331
13. aug 2009

a ako si citila prvee pohyby?lebo ja ich tiez asi citiim ,,,,

vevoncek
13. aug 2009

matka ja to ani neviem opísať bolo to také zvláštne ešte som takéto pocity nemala preto myslím že sú to pohyby také to bolo ako mierne šteklenie alebo tako šťuchance bublinky ako píšu niekde som necítila

a baby nemáte problém s kŕčami mne sa už asi dva krát stalo že som mala v noci príšerný krč ale na druhý deň som si dala magnézium a potom som už nemala potom som zase mala tak som si dala magnézium a zase som mala kľud ale dnes napríklad mám také divné lítka také stuhnuté ako keby ma mal zase krč chytiť mám to povedať doktorke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre