Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
1. aug 2010

bujaka!

tak baby, citam, ze uz poznate i vy to co ja odkedy mame Olivku doma x;o) i teraz mi zaspala na prse a este cucka x;o))) inak to proste nejde...vecer musim ist s nou, ci sa mi chce a ci nie, bo inak soro moro x;o))

no..ja som s Oliv skoro stale sama, ale jakmile sme niekde s dalsim clovekom, rozprava sa s nim, usmieva sa...akurat, ze sa i vypyta na ruky k druhej osobe, ale ked ju dam, o chvilu plac a taha sa spat ku mne, ked si ju vezmem, uz je ok x;o) nasasttie ale uz i mm akceptuje, hraju sa...dokonca vzdy ked sa zjavi chce ist k nemu, usmieva sa nanho, keca s nim...su podareni spolu 😵 😵

olifcek
1. aug 2010

@leelo 😵

ivka79
1. aug 2010

Ahojte,
kočandy ako to stíhate? detičky aj koníka?!
Ja akosi nééém, vždy večer len prečítam a idem do hajan.

Baby, už sa drobci otáčajú na obidve strany? My sa točíme z chrbátika na bruško do ľava i do prava už vyše mesiaca, ale z bruška na chrbátik vôbec nie, vždy začne na brušku plakať a musím ho otočiť.

Aký je vlastne správny spôsob otáčania z bruška na chrbátik?

Fotky sú krásne, detičky rastú ako z vody a maminky do krásy 😉

My máme zajtra očkovanie, tak som zvedavá ako dopadneme ... 😒 Minulý týždeň sme cez vik mali teplotku zvýšenú 37,5, červené ďasienko, bol plačkavý....a dodnes zubčeka nikde. Nechápem...

Pekný zvyšok dňa prajem.

A ozaj, olifcek, pošli mi do IP číslo účtu...rada pomôžem 😉
Pa pa

jaja32
1. aug 2010

tak sa ideme pochváliť 🙂 včera som Natálke nedala žiadny príkrm a dnes mi spapkala cca 60ml mrkvičky...len je mi ľúto, že nie tej domácej, ale kupovanej. Dala som jej Hami....ústa otvárala o dušu. teším sa

zoska
1. aug 2010

ahojteeee 🙂
ste mi chybali 😉 5 dni bez netu, abstak strasny 😀
zbehla som len asi posl.10stran,lebo nieje casu docitat vsetko....
@lolka gratulujem k zubku, tak predsa len vykukol 😉
stretko bolo strasne fajn 😵
inak potom som minula strasne vela penazi po obchodoch...no co zlavy 😅

a inak uz dva vecery ficime na kaši, lebo somto uz fyzicky nezvladala vstvat 10krat za noc 😔 ale nastastie mala kaka a prdka sama pekne a budi sa 3-4razy, takze nelutujem 😉

olifcek
1. aug 2010

@ivka79 my sa otacame z bruska na chrbatik i naopak...ale musi sa malickej chciet x;o) aj my pojdeme na preockovanie veru, tiez som zvedava...glg...

a dakujeeeeem, uz aj pisem do IP 😵

olifcek
1. aug 2010

@jaja32 alnature bude viaaac, uvidiiis

olifcek
1. aug 2010

@zoska uz som aj cakala, kedy dofrciiiiis medzi naaaas

blumka
1. aug 2010

ahojkyyy
@matesl, v Mama a ja pisu som teraz citala, ze babo by sa nemalo nechavat uplne same s pre neho cudzimi ludmi..teda na ruky ak chce ano ale mama a tato nech su v dohlade...nesmie sa ani nutit ist na ruky k inym, ked nechce, nechce...dost casto to hlavne babky nechapu, ked zrazu k nim dietatko nechce ist a reve...a beru ho nasilu a este aj idu do inej izby s tym, ze ved ked ta neuvidi prestane plakat..to tak nefunguje...babo vas praveze musi vidiet, lebo vy ste jeho istota...ale zas ked mu nevadi ze je s niekym inym a ani mamu ani otca nevidi tak je to v pohode 😉

@olifcek tie alnature su aj ovocne?

@jaja32 ja dnes nedavam juli prikrm..nevie sa vykakat, dnes taku malu bobku tvrdu vytlacila..neboli ju brusko lebo je spokojna ale radsej vynecham, pripadne dam slivkovu stavicku nech sa vykaka poriadne...

som sa chcela spytat, uz juli 2x ockovali do noziciek, este sa raz preockuvava, ci ako?

zucana
1. aug 2010

cafte baby ja nestiham docitat ale pozdravujem 😉
vcera sme boli na babskej jazde...najprv som si viki uspala o 22.00 sme vypadli von a prisla som o 2 rano 😅
bolo uplne uzasne ako za starych cias len som mala o 7 kg navyse a vacsie kozy 😀
a viki ze po hodke sa zobudila hladala ma a potom plakala ale ze nie jak predvcerom pol hodinu ale iba 5 minut....ze ona normlane ma hlada ze si uvedomuje ze tam nie som.....
baby a neviete poadit kde kupim tie chrumky kukuricne a ktore pampersky su najlepsie?????
dakujem 😉

garonka
1. aug 2010

helooooooooooooooou

my už zo ZOO domaaa 😀 ale Tobi je ako z divych vajec 😅

@zoska obe prikrmujeme naraz v nedeľu toho 15 augusta, že?

@svetlankat aj u nas chce byť ocko pri tom ale to asi nebude zaujímave lebo naš Tobi ochutnal pečeny bôčik ako prvy príkrm

blumka
1. aug 2010

@zucana tie chrumky skus v bille..nesolene 😉

garonka
1. aug 2010

jaj a stym na ručky aj u nas to je take, len ja, mm a moja mamina ku nikomu inemu Tobi nepôjde a ak sa mu prihovoria cudzí ľudia, vykecava ale musia mu byť sympatickí 😅

prave včera jedna znama škriekľavym hlasom sa k nemu ozyvala ale to bol plač 😀

olifcek
1. aug 2010

@blumka veru veru i ovocneee... 😉 oliv tiez chutia mocno 😉
@blumka ockuju 3x...3-6-12mes...+-

@zucana ja prave idem pampersky vymenit za huggies....oliv sa mi 3pamperskami zacala vyhadzovat...baba vravela, ze to pocula od viacerych bab...tak kupim huggies premium, snad budu ok a nie ako pampers premium...

blumka
1. aug 2010

@olifcek takze teraz na najblizsej poradni nas necakaju ihly, hej? ked uz mame za sebou 2x

garonka
1. aug 2010

@zucana my mame zelene pampersky nosíme už 4 a aj babylove z DMky su vraj dobre

olifcek
1. aug 2010

@blumka urcite ee 😵

Prehľad povinného očkovania

* 4. deň života: tuberkulóza
* 3.- 4. mesiac: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia, pneumokok
* 5.-6. mesiac: opakuje sa znova
* 11.-12. mesiac: opakuje sa znova
* 15. mesiac: osýpky, mums, rubeola
* 6. rok života: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna
* 11. rok života: osýpky, mums, rubeola, tuberkulóza
* 13. rok života: záškrt, tetanus, detská obrna

blumka
1. aug 2010

@olifcek uz som pogooglila, takze ufff...az o pol roka..huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa http://www.najmama.sk/clanok/224731/prehlad-pov...

blumka
1. aug 2010

@zucana, ja davam malej pampers active baby a som spokojna..ale uz dochadzaju a nasla som doma este plienky z tesca po Terezke tak dam tie...uvidime ci sa nic nestane

olifcek
1. aug 2010

@blumka mne sa z nich oliv vyhadze sem tam na zadocku, fnuk

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
1. aug 2010

@olifcek tak vymenit..mne sa terezka vyhadzala z huggies tak odvtedy som ich neskusala...
a zistila som ze mam este zasoby, ked sme odchadzali z USA nakupili sme plno plienok ze pre Terezku 😀 tak sa vytesujem teraz lebo ostali pre Juli 😀 a po pol roku od odplienkovania Terezky sme spat pri velkosti tych plienok, ktore terezka nechala...juli uz musi mat 9-18kg 😨 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
1. aug 2010

@rivatha no ja viem ze sa to tazko vysvetluje, a hlavne teda tym babkam...ale jednoducho nech sa hneva ked chce, ak nevie dieta utisit tak by ti ho mala dat aj sama naspat do ruk..ale viem ze nie kazdy je taky empaticky a chapavy a ze z toho mozu vznikat aj hadky...no ale zial, dieta je na prvom mieste

blumka
1. aug 2010

mm siel uspat uz pred 45 min terezku...kto zaspal skor? ona ci on? 😀 😀 a ja tu cakam chcem kavu a nerada ju pijem sama 😠 😀

garonka
1. aug 2010

@rivatha jo aj my mame tie pampersky active baby a nosime už štvorky a tie sensitive boli dobre ale kaki sa lepili na riťuľu tak som ich viac nekupim 😅

pri mojej svokre Tobi plače ona si neda povedať že ju nechce

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
garonka
1. aug 2010

@blumka najhoršie je ak daju naše maminy pocitiť, že si nevieme utišíť vlastne dieťa, mne Tobiho mama schmatla na ruky keď sme u nej prvykrat prespali maly tam vystrajal 3 hod vkuse reval doslova amok chytil a pri mame dostal ešte väčší šok, tak mama mi trepla aka som nemožna, že si neviem maleho ukľudniť 😠 ale som bola nervak

i ja chcem kavu a môj mm upratuje 😠

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre