Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
3. aug 2010

@blumka je to o dost menej, teraz to vychadza tak akurat, neviem si predstavit, ze to bude este menej

olifcek
3. aug 2010

tak rozdiel 2400sk je dost pre mnoho rodin....

svetlankat
3. aug 2010

@olifcek presne tak pre niekoho je 10 eur velky peniaz

jaja32
3. aug 2010

@blumka tak u nás aj tak jedna strana druhé už nechce, ale radšej usmievavé jedno ako dve nervózne.
@svetlankat to dobre vystihla. Pri splácaní úveru a našich platoch je dosť ťažko žiť už aj teraz a to energie ťahá svokor. Zatiaľ to stačí, ale potom čo? Túžim mať viac detí ale sa toho bojím. Ale nikdy nehovor nikdy.

svetlankat
3. aug 2010

@blumka ale je to uplne bezpredmetne, kazdi bude mat tolko deticiek kolko chce, ja som uvazovala o jednom, ked si predstavym ze jej chcem vytvorit pekny zivot, plny zazitkov, chcem aby vystudovala. Tak pri tom vsetkom neviem neviem. Ale cas vsetko ukaze a priznavam, mozno zmenim nazor. Uz teraz som mm vravela, ze ked Miska podrastie to babatko mi bude velmi chybat

blumka
3. aug 2010

@olifcek jj je to dost..ja nevravim ze nie..aj pre nas je to dost...ja nie som bohac..ale nikdy nevies kedy sa ti v zivote karta obrati pojdes hore, penazi bude viac a deti nebudu...
ved ja akoze nic...podla mna kto chce mat velku rodinu a naozaj po nej tuzi, bude mat tolko deti kolko chce, ci bude vacsi prispevok alebo mensi...pre mna peniaze a nejaka materia nemoze byt prekazkou aby som nemala naplneny moj sen...a neverim ze nebudem mat na to ze moje deti budu musiet hladovat...neverim...pozrite sa naokolo kolko ludi ma viac deti, a ziju...urcite sa im zije tazsie ako nam co mame jedno dve deti ale ziju...a jedia..a su oblecene a chodia do skoly a maju rodinu...
ked sa narodila Terezka bol priplatok k prispveku pri narodeni dietat len na prvorodene dieta...tak to som si mohla rozmysliet ze nebudem amt dalsie...no ale mam juli a zrazu je priplatok aj na nu....nie, ja jednoducho nemozem merat svoj zivot tak ze bud deti alebo viac peniazkov v rodine...
nechapte ma zle, je to len moj nazor, moj pocit... 😉

jaja32
3. aug 2010

je iné, keď aspoň jeden z rodičov má pekný plat a ešte im k tomu aj rodičia pomôžu, ale nie každý zarába tak, že si môže všetko dovoliť. Malej kupujem len to čo práve potrebuje...nič jej nechýba, ale niekedy mi je ľúto, keď tu čítam, že čo ste všeličo pokúpili detičkám...no ja to nemôžem kúpiť aj keby som veľmi chcela. Vôbec nezávidím, to nie, ja som zvyknutá na taký život..veď o čom by to bolo, keby sme mali všetko. Snažím sa dať malej všetku lásku...

svetlankat
3. aug 2010

@blumka jasne, pekne pises, je to kazdeho vec, tuzba, sen. Ved vdaka takym ludom ako si ty nas este cigani neprerstli. Ale ako som pisala, mozno aj my budeme mat druhe, len v tejto chvili si to vobec neviem predstavit, ked sa Miskyne naroky budu zvysovat a popritom druhe babatko. Ved uvidime. Mozno to bolo trosku nemiestne povedat ze ked nezvysia nebude, beriem

selyma
3. aug 2010

@laxity ty uz prikrmi? Ja este pockam asi 2 tyzdne, ked bude mat pol roka

svetlankat
3. aug 2010

@selyma my tiez az od pol roka, v Jablonove maju svokrovci chalupu, ideme zase cez vikend

blumka
3. aug 2010

@jaja32 pekne si to napisala...presne o tom to je..nie o veciach co sa pokupia..aj tak to dieta nevynosi a nevie ze ma nieco pekne...laska je dolezita...
urobte ako ja...majte deti v jeden den narodene a mate po probleme...teda po probleme s oblecenim a hrackami 😀
to mal byt for aby sa niekto neurazil 😉
ale uz dost...ja nikoho ani neodsudzujem ani nic take...ved napokon kazdy si robi ako mysli ze je najlepsie, ze?.. 😉

jaja32
3. aug 2010

@blumka presne to som hovorila mm, keď som ho presviedčala, že je čas na bábo. Veď aj ostatní nemajú veľa a majú aj tri deti. Nie som pre materiálno, vôbec nie...aj keď si to niektorí mysleli, pretože som ťahala dve zamestnania, ale nie aby som mala kopec peňazí, ale aby som mala aspoň toľko, čo ostatní majú v jednom zamestaní 😒 Vždy som hovorila, že peniaze nie sú všetko, ale potrebuješ ich, aby si mohla žiť a zabezpečiť rodinu. Bohužiaľ je to tak. Potrebuješ ich. A keď nemám...tak čo. Možno sa to zmení, ale pri mojom šťastí určite nie. Teraz som pesimista, ale to sa možno zmení. Žijem zo dňa na deň...neplánujem...a možno keď budem takto žiť ďalej pošťastí sa ja druhé 🙂 Skutočne by som veľmi chcela, ani si to nevieš predstaviť ako. No, možno bude hups ...nebudeme splácať úver, zoberú nám dom, ale bude druhé

blumka
3. aug 2010

@jaja32 nesmies mysliet tak negativne..to sa potom na tebe drzi 😉
ja vzdy hovorim bude tak ako ma byt..aj ked niekedy je tazsie ale to tak musi byt aby potom bolo lahsie 😉

selyma
3. aug 2010

@svetlankat napis mi do IP ich meno, ci ich nepoznam, ja som mala spoluziakov z Jablonova, aj som tam chodila na zakladku, napis, ci poznas niekoho kto ma 26 rokov

selyma
3. aug 2010

to je strasne s tymi peniazmi. Deti aj tak chcem mat aj dalsie, ale skkoda tych penazi

svetlankat
3. aug 2010

@selyma oni su zo spisskej nie z jablonova v jablonove len kupili chalupu

svetlankat
3. aug 2010

@selyma cize mm je spisak

svetlankat
3. aug 2010

@jaja32
@blumka juuuj baby tak pekne pisete a v podstate mate obe pravdu, no nie? Skoda ze je taky svet, peniaze treba inac clovek neprezije.

jaja32
3. aug 2010

@blumka odteraz som optimista 🙂 ...a ja už rozdávam po malej oblečenie, žeby som radšej ponechala? 😀

jaja32
3. aug 2010

@svetlankat 🙂

selyma
3. aug 2010
blumka
3. aug 2010

@jaja32 nechaaaaaaaaaaaaaaaaaj... 😀

blumka
3. aug 2010

@svetlankat no ja som taky realisticky optimista 😀

svetlankat
3. aug 2010

@jaja32 urcite nechaj, ved si sama vravela nikdy nehovor nikdy, tak nikdy nevies. rozdas potom, no nie
@blumka

blumka
3. aug 2010

@svetlankat no ved tak...na povalu treba dat veci a hotovo 😉

svetlankat
3. aug 2010

@blumka to je dobre, taky treba byt, ja som podla nalady raz tak raz tak, ale doma mam cloveka ktory zije niekde vo hviezdach a je vecny optimista.

svetlankat
3. aug 2010

@blumka myslim tym mojho mm

svetlankat
3. aug 2010

@blumka
@jaja32 pockajte ked si budeme vsetky pisat niekde vo februarovkach 2012

jaja32
3. aug 2010

@svetlankat @blumka povala je už plnááááá...už som niečo sľúbila ale nedám všetko

jaja32
3. aug 2010

@svetlankat 😀 a budeme sa smiať na tom čo sme popísali🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre