Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

njonja
23. aug 2010

@jaja32 ja som odchytavala okolo stvrtej rana a rano. najlepsie ale vraj je tesne pred vysetrenim, lebo cim dlhsie moc stoji, tym viac bakterii sa v nom mnozi..takych, co by tym inac neboli.. ale lekari vedia zrejme preco treba odychatavat aj tak dlho Mne moja dokina povedala, ze treba dat moc do ladnicky, ak je vonku teplo, aby sa nepokazil Radsej sa na to spytaj....
Ale mala som taku velmi frubu skumavku, priemer asi 5 cm, takze sa dalo chytit stredny moc...No ale aj tak to vyzeralo ako po boji🙂
Ved skus sacky, tie su pohodlnejsie, len si davaj pozor na tu hygienu....
@olifcek nic konkretne sa ani nepisalo🙂 to bol len postreh z celeho MK, ked si tak clovek listuje niektorymi diskusiami, tak je to casto smutne....

maminnka
23. aug 2010

kocky, tak boli sme rano u doktorky, tak Natalka nema nic v pusinke, ziadny zapal, ani afty, ani zubky jej nejdu. Nema ani zapalene hrdlo, ani zvacsene uzliny, robili jej aj CRP test, aj ten bol negativny. Vzali jej este vzorku stolice a tiez zajtra rano mame doniest moc a este raz stolicu. Jedine, co to moze byt, je nejaky bacil v brusku. Tak uvidime. Mame jej davat probotika a laktobacily a vselijake mineraly, ale je povazovana za zdravu. No co ja viem... je unavena, apaticka, ale vraj dehydrovana nie je, tak to som rada. Napokon, ved sa v noci takmer vkuse kojila a rano mi tiez vypila 140 ml mliecka.

blumka
23. aug 2010

@olifcek dakujem...popremyslam aj o tomto... 😉

njonja
23. aug 2010

@maminnka tak dufam, ze to nic nebude🙂Ty ju najlepsie poznas, radsej ju sleduj....

Kocky, davate do prikrmov uz aj olej?

blumka
23. aug 2010

ja mam tiez nie dobre skusenosti s niektorymi debatujucimi...takychto tem ako je nasa ze sa tu nikto nehada a normalne debatujeme je malo...mozno ziadna 😉 som rada ze som tu 😉

blumka
23. aug 2010

@maminnka hmm...tak snad je to len nieco prechodne, mozno jej je horuco ze jej nechut...
ja dnes davam juli mrkvicku..zacinam odznova, pre istotu... 😉

selyma
23. aug 2010

@njonja ja davam stipku oleja a raz som jej dala kusok masla. Pytala som sa tu raz, ze nezaskodi striedat. Tak som vyskusala a do zemiakov dala.

blumka
23. aug 2010

@garonka takze lanovy nie kazdy den? ok...budem vediet..aj tak ho este nemam 😀 olivovy napr. terezke nechutil..tak juli davam klasicky slnecnicovy
aj juli ma rada zltu cuketu ale aj normalka tu zelenu...aj tekvica u nas viedla... 😉

jaja32
23. aug 2010

@njonja dakujem za rady. Este som sa nepytala na uskladnenie, ele to mi hadam aj pediater povie. Normalne ma precistilo 😀 a viroza to nie je, ale strach.

jaja32
23. aug 2010

@olifcek ved si pamatam

olifcek
23. aug 2010

@njonja ja dava, olej veru

@maminnka a krv jej nebrali??? moze mat malo zeleza...
@blumka jo, lanovy je forma laxativa, by si asi brusko nan zvyklo, kebyze kady denx;o)

olifcek
23. aug 2010

podla coho viete, ze olivovy babu nechuti? 😕

blumka
23. aug 2010

@olifcek aha, oki...
no ked som dala terezke nieco papat bez neho tak jedla a ked som jej do toho dala olivovy tak mrastila pusu a nechcela...mne osobne olivovy olej smrdi 😕 😀 a tiez ho moc nemusim..

@jaja32, chces tu vysivku?

blumka
23. aug 2010

@njonja, juli uz je ok...je sice cela vysypana, cela flakata ale nesvrbi ju to, nevadi jej to..zajtra, najneskor pozajtra to uz mat nebude 😉

njonja
23. aug 2010

@blumka ti poviem, ze aj ja som rada, ze som tu🙂
mne poradila porodna asistentka repkovy olej. ale myslela som , ze az od 10 mesiaca sa ma davat..

njonja
23. aug 2010

kocky, lucim sa ideme von, kym znova neleje....

olifcek
23. aug 2010

@njonja ppaaaa

@blumka aha...ja olivke pred mixovanim dam kusok oleja...ale niekedy nan zabudnem..x;OD

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
23. aug 2010

@rivatha nam take na dlho nehrozi...mne nema kto olivku postrazit...i ked...mozno u svokricky to vyjde..x;o)

olifcek
23. aug 2010

@rivatha ja davam len panensky olivovy

olifcek
23. aug 2010

veru, i mne sa paci, ze tu sa moze clovek pochvalit, i s trapenim zdoverit x;o)

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
23. aug 2010

@rivatha v madarsku sme boli na skorej veceri, okolo 16.30, tak sme i Oliv otvorili alnature sklicko, tak celych 190g spapala, i doma ju bavi papat, ked papame s nou, cely cas pritom sleduje tatka a usmieva sa x;o))

olifcek
23. aug 2010

oliv konecne haja ;0)

vcera baba, s ktorou sme boli v madarsku, ze jeeej, Olivka je opalena, a ja, ze nie veru, ona je taka tmava i na brusku, vsade....a licka ma ruzove, lebo hajala...obdivovali to...a ja, ze no, nastastie je po tatovi i v tomto x;o) uz davno som si vsimla, ze je Oliv tmavsia ako ja 😀 😀

matesl
23. aug 2010

@olifcek ja neviem moja, to bol len moj nazor, asi by som ju velmi casto v tom nenosila, nie je v navode kolko tam moze dietatko sediet?
a myslim, ze si raz aj spominala, ze nejaka dr ti povedala ze to nerada vidi, ci si zle pamatam?

v kociku sa jej nepaci? ja malemu nadvihnem sikmo chrbatik aby videl von a je v pohode, samozrejme ze sa obcas certi, tak ho na chvilu vezmem na ruky a za chvilu ho zas dam lezat uplne na rovini a pokial ideme popod stromy tak kuka a ani mu to nevadi ;)

ale hovorim, to len tak ked nad tym uvazujem z hladiska fyziky....gravitacia nepusti....

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
23. aug 2010

@matesl no to bola kardiologicka,,neurologicka to napriklad schvaluje...ta kardio nepoznala rozdiel medzi klokankou a ergonomickym, co aj priznala...v kociari sa jej nepaci veru, Oliv musi byt pri mne, a ked si zmysli, cucka si...rada tak aj haja...no v navode tusim nebolo pisane nic o dlzke nosenia...ale je tu tema o manduce a tam dievcata pisali, ze je to bezpecne, a nosia v tom deticky i od narodenia a len v tom....
@rivatha noo, ja som biela ak cmar, mm ma uzasny pigment...jeho slniecko snad i cez mraky chyti a hned do hneda, ziaden rak...xo)

olifcek
23. aug 2010

dnes olivka papala na skoru desiatu marhulku, hrusticku, 2,5ks keksickov pre babo a ovsenne vlocky...samozrejme vsetko pomixovane...spapala 90g 😵

andrea2603
23. aug 2010

ahojte 🙂
@ivka79 ☹ , viem, čo si prežívala, ja som bola s Brankom na infúziách, ked mal 2 roky, on pripútaný a plakal a hovoril, že chce ísť ku mne do posteli a že ho neľúbim,..., ja som nieže len plakala, ale ešte aj som začala grcať, asi z nervozity a vyčerpanosti☹ .

Čítam, že niektoré detičku sú pohybovo veľmi zdatné 😵 , super, Liv sa zatiaľ pretočí z chrbátika na bruško, zoberie si hračku, 1-2 min.tak vydrží a začne sa jedovať, späť sa nepretočí /asi 5x sa jej podarilo/. Ešte sa bez mučenia priznávam, že ja Liv dávam sedieť, teda hlavne keď sa deti s ňou hrajú, tak si ju posadia a pridržiavajú ju, aby sa nevykotila a ja zatiaľ môžem aj niečo porobiť, lebo niekedy mám pocit, že na rukách ju mám 12 hodín. Ona neľúbi ležať, asi je fakt tak naučená ešte z čias ked mala reflux a prerevala celé dni, tak sme ju veľa pestovali 😖 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre